Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

trinity525
19. nov 2010

nuz, ale na to aby porod nebol az tak bolestivy treba epiduralku ... zeny sa na jednej strane stazuju, ze porod bol bolestivy a a druhej odmietli epiduralku ... co s nimi
neda sa to hadzat do jedeho vreca, jednej to ide rychlejsie, druhej pomalsie, ale myslim si, ze ak ma zena bolestivy a zly porod s vyvolavackou tak by ho mala aj prirodzene ...

sirinka
19. nov 2010

@trinity525 no ved prave...preto si myslim, ze vyvolavat porod je zbytocne, pokial na to nie su skutocne dovody... 😉

magdal1
19. nov 2010

@sirinka a asi niekto chce prachy za tie "super" vyvolavacky , ako to preziva dieta.....oblast neprebadana.....to uz nie je podstatne,ze?

sirinka
19. nov 2010

@magdal1 no jasne....vyvolavaju sa porody najme u mamiciek, co maju zazmluvnenych lekarov...tie, co si nikoho nevybrali pekne cakaju a prenasaju...nikto im nenavrhne porod vyvolat 😉

luly13
19. nov 2010

no co ja viem...mala som zazmluvneneho lekara a prenasala som cca10dni. kedze drobcovi bolo v brusku v pohode a vsetko bolo v norme, dr. ani len nenavrhla skorsie vyvolavania. i ked nakoniec to i tak skocilo vyvolavackou, lebo tych oficialnych 10dni bolo uz vraj dost.

sirinka
19. nov 2010

@luly13 tak to mas dobru dr... 😉

silvia87
22. nov 2010

no tak ahojte my sme uz potom.Bohuzial som sa nemala kedy ozvat.malicka sa narodila 23.9.o 19/38 s cysarskym rezom.ale poviem vam bolo to hrozne.Rodila som v Ruzinove,nemala som zazmluvneneho lekara,ale pracovala tam kamoskina mamina to bolo moje stastie.prenasala som 10 dni takze ma v pondelok hospitalizovali na 10.B a utorok rano ma poslali dole na 9.dali my vyvolavacku no ta my nezabrala,ale bolesti som uz mala.tak sme cakaly cely den,a nic,v stredu zas nic,len bolesti a neotvarala som sa.v stredu o polnoci ma to chytilo strasne bolosti,tak ma dali na monitor,rano o 6 my pichli epiduralku(poviem vam to nema chybu,vobec nelutujem ze som si to zaplatila)cely den sme sa trapili az nakoniec vecer o 19/00 ma brali na salu.poviem vam bolo to hrozne,citila som ako ma rezu jedno ducho vsetko kricala som odbolesti jak blazon,uspat ma uz nemohli bolo uz neskoro.museli vybrat najprv malu az potom ked ma zasivali tak ma uspali.povedala som nikdy viac!ale nastastie sme obidve zdrave.ale poviem vam je to tam hrozne!uz na druhy den o 12/00 my prievzli malu nech sa staram,ani s postele som nevedela poriadne vstat.lezala som na nadstandarde,aj to bolo super,vlastna kupelna vsetko.tich co to este cakam drzim palce nech to mate cim skor zasebou!!!

trinity525
22. nov 2010

nechapem preco si citila ako ta rezu ked si mala epiduralku a ked si nieco citila preco ti nedali vacsiu davku ... nejako mi nieco nesedi

sirinka
22. nov 2010

ja som tiez mala cr v epidurali a najprv urobili skusku, ci bolest citim, az potom zacali naostro rezat...

peach
22. nov 2010

Ahojte, moze sa do Ruzinova doniest rodicke kvety? Mozem si ich dat na izbu? Dik, aby som manzela varovala, ak nie.

arrett
22. nov 2010

@peach Myslim si ze nie, kvoli alergiam... myslim🙂 😀 😀 😀
Ale predavaju take kvietocky v puzdre, ak by veeelmi chcel doniest. A ked veeelmi nieco chce, diamanty stale potesia🙂 😀 😀 😀 😀 😀

peach
22. nov 2010

@arrett to aj ja hovorim 🙂). diamantom nikdy nic nepokazi. kvety nech necha na doma

karmelka77
22. nov 2010

@peach kvety sa nemozu nosit do porodnice...mozno tak na nadstandard, ale na standarde nam to zakazali...

maggie2
22. nov 2010

@karmelka77 hlavne že všade vo svete je úplne normálne nosiť kvety, ale SK pôrodnice sú ako pred 150 rokmi keď sa nevedelo z čoho pochádza napr. horúčka šestonedeliek. Jedinou prekážkou ktorá v tom je, že teoreticky voda vo váze sa kazí, teda sa tam množia rôzne tie drobné živočíchy, prvoky a podobne. Lenže pri normálnej hygiene, sa nemá ako rodička ani dieťa z tej vody vo váze nakaziť. Pravda je, že zdravotný personál na SK nie je ochotný zaoberať sa ešte i s vázami a kvetmi. 😠 Opakujem všade inde v civilizovanom svete to je normálka, vidíme to i vo filmoch a máme i vlastné skúsenosti z hospitalizácií v zahraničí. Je to ľudské, prirodzené - ale na SK nemožné, lebo platí staré známe: na Slovensku je to tak 😠

bubulka722
22. nov 2010

@karmelka77 Určite by som si za žiadnych okolností nenechala zasahovať do možnosti dať si darované kvety do izby mimo nadštandardu. Preboha to kde sme? To sa už človek môže naozaj aj v base cítiť dôstojnejšie ako v nemocnici. 😝

sandra1005
23. nov 2010

@maggie2 Prosim Ta, ked bola vizita, este aj vodu sme museli skovat, aby ju nebolo vidno... kam by sme asi skryli kvety?!( vies ako to myslim)...

karmelka77
23. nov 2010

@bubulka722 bohuzial je to tak neviem sice co by spravili keby si tie kvety niekto priniesol...ale zas da sa pockat a dostat ich az doma🙂))

arrett
23. nov 2010

Áno, to je choré keď príde sestricka a začne kricat, aby sa všetko poupratovalo a skrylo. Nikdy som to nerobila. Doktorom je to aj tak upne jedno čo tam mám.
Mne sa tiež páčia tie filmy, keď príde otecko a má kvety abalony a tak, plysaky, je to krásne. U nás ti donesie tak mineralku a slivkovy kompot😀 😀 😀

lili_a_mimi
23. nov 2010

😀 😀 😀 ano, zivo si pamatam, ako na mna vyskocila sestricka, ze rychlo rychlo mame vsetko upratat, ze za chvilu pridu na vizitu... to volo choreeee... ale ked si predstavim, ako tam pocas upratovania vsetko premiestnovali a so vsetkym "hadzali", neviem si predstavit, kam by som pred nimi skryla kvety, aby vobec prezili to upratovanie 😅
Mne osobne kvety nechybali, ale nejake tie schodiky k posteliam by mohli dat... ja som z tych nizsich a poviem vam, mala som problemy taka zasita "skakat" na tu postel 😖 😖 😖

katulienka.
23. nov 2010

viete co, aj mne doniesli kvety , ale poslala som ich domov 🙂 otec mojej malej ma alergiu snad na vsetko a neriskovala by som , ze sa tam mala vyhadze. nikdy nemozte vediet, ci sa u baba neobjavi alergia, tak podla mna je to rozumne. napr. mne kamoska doniesla heliove baloniky, tak super to vyzeralo a najprv som myslela, ze ju s tym ani nepustia. ale nakoniec sestricka jej dovolila doniest mi ich na iybu a vsetci - vratane doktorov a vizity, sa z toho tesili, este aj posielali ostatnych doktorov sa na to pozerat 🙂 a to teda zaberali skoro 1/3 izby 🙂

lili_a_mimi
23. nov 2010

@katulienka. ten napad s balonikmi sa mi paci 🙂 len som zvedava, ako ste to potom trepali domov aj s kufrom, babom a tak... 😉

katulienka.
23. nov 2010

@lili_a_mimi
nechala som ich tam 🙂 nakolko oni vydrzia nafuknute len 24 hodin, potom mi spadli, mala som ich an zemi a potom som im ich tam nechala 🙂

iwet001
23. nov 2010

baloniky su krasne a mile, ale neodporucam ich nosit do nemocky. Ked som tam lezala, jednej kocke tiez doniesli baloniky, vyzeralo to super. Tak si ich este pocas navstevy odlozila dovnutra za sklo, kde boli na vozickoch babetka. Neviem ci to bolo kvoli tomu, ze tam svietilo slnko alebo preco, ale proste jeden balonik tam zrazu praskol a viete si predstavit ten zvuk a sok. Chudatka babetka.. Tak potom ich musela vziat von a az do konca jej pobytu boli odlozene v rohu pri kavomate na tej velkej chodbe pri vytahoch. Nic z nich nemala..Akurat tak mozno skarede pohlady ostatnych zien, co mali deti vtedy za tym sklom.. 😅

sandra1005
23. nov 2010

@lili_a_mimi s vyskokmi a zoskokmi z postele a na postel mala hadam kazda mamicka problem, ci uz nizka a ci vysoka, co uz 😀

Ja mam este jednu pripomienku: zachody na standarte. Ano, kto chce slusnejsi pobyt v nemocke, priplati si, ale mne sa nadstandart neusiel a po dvoch dnoch sa mi uz nechcelo stahovat, ked som si zvykla. Tie zachody by si vsak zasluzili rekonstrukciu. Ked uz je tu rec o hygiene, co uz je hygienicke na zachodoch s problemovym splachovanim z roku XY s plechovymi dverami a vedla ma sidlo upratovacka. Akoze baby, ja som sa tam fakt dvakrat nehrnula. Boli v otrasnom stave. Okrem toho dva na cele sestonedelie je fakt malo. Ked som sa po dvoch dnoch vybrala na velku, neslo mi to splachnut. Lenze vonku uz cakala dalsia mamicka na zachod a ja som tam bojovala so splachovanim. Po neuspechu som jej povedala, ze ak surne potrebuje ist, tak nech si o mne nic zle nemysli, ale mne to prote nechcelo splachnut. No hanbila som sa ako pes ☹

bay
23. nov 2010

Ten zakaz kvetov mi nepride ako zly napad. Predsalen ked su 2-4 baby na izbach, do toho deticky (no miesta je tam aj tak malo), nemozete vediet kto je na co alergicky... Kebyze su izby pre jednu mamu a dieta tak to by bolo ine ale to uz by bolo aj zdravotnictvo na SR ine 😝 😀

sirinka
23. nov 2010

mne pri prvej dcerke v pohode doniesol muz kvety, mali sme ich obidve maminy na stole a nikto nic nepovedal...zvlastne je, ze pri druhej dcerke si to napamatam...

arrett
23. nov 2010

Nech mi donesie tie diamanty🙂 😀 😀 a niečo pod zub😀 😀 to bude bohato stačiť🙂

sirinka
23. nov 2010

@arrett mno...domaci vyvar v 7dcl flaske potesil... 😀

arrett
23. nov 2010

@sirinka 😀 😀 ja som mamine, keď som išla domov z porodky vravela, že keď nebude slepaci vyvar neuvidi vnuka😀 😀

maggie2
23. nov 2010

@bay Jediné, čo by sa dalo namietať je nenosiť silne aromatické kvety (Ľalie a pod.) Ale alergia na kvety? To je už paranoidné. Je omnoho viac iných, potencionálnych alergénov v nemocnici, s ktorými príde dieťa reálne do kontaktu, nemocničný prach vo vzduchu, kozmetiká, krémy, zvyšky pracieho prášku v textíliách, alebo mu dokonca ich i do tela vpravia /vakcinácia bcg/ a nie to kvety s ktorými nepríde ani do kontaktu a ktoré sú ešte mnohokrát i zabalená v celofáne. Och.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre