Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

udada
24. nov 2010

@misha8 ak myslíš na šestonedelí, tak niektoré baby tam mali aj pyžamá, samozrejme aj župany. Mne strašne napúchala noha (asi som tam chytila prievan, lebo tam bolo chladno), ta som mala nočnú košeľu a hrubé pyžamové nohavice a župan, ja som zmrzlák.

heni79
24. nov 2010

@udada
A si si istá, že to bol prievan? Síce, keď napuchla iba jedna noha. Mne napuchli totiž obe a ja som mala problém pri odchode domov, nedokázala som obuť ani botasky. Tak som šla domov v šlapkách a to ešte lialo.
No prežila som. 🙂 A odpuchli mi asi tak po týždni a pol. Stále som jedla jogurty, tvaroh, acidko a syry. To mi kázali, že to na tie nohy pomôže.

arrett
24. nov 2010

@heni79 Poslem ti na zacvik aj toho môjho🙂 Klobuk dole pred takým mužom.Ja mám preistotu v mraznicke pizzu, keby náhodou. Snáď návod na pecenie prečíta. Problém by bol rúra, ale dá sa robiť aj v mikrovlnke😀 hehe.

arrett
24. nov 2010

Aj mne opuchli nohy. Vraj je to normálne a tiež kazali jesť mliecne výrobky. No musí doniest návšteva. V nemocke iba fazula, kapusta, rizoto s hraskom😀 😀 😀 ale krivdila by som, mali sme aj jogurt🙂

heni79
24. nov 2010

@arrett
Fíha, vy ste mali jogurt? 😲
My ani náhodou. Asi si bola v lepšom období. 😉
Ale - raz sme mali tvarohové zvrtky (vretená - skrátka cestovinu) s acidkom. Ale to som vybrala ja. Teda na nadštandarde si vyberáš jdelo deň vopred. A bola taká možnosť, tak som neváhala. 😀
No inak to bolo "skvelé" - napr. pomaranč, už zmienená fazuľa, kapusta a pod.. Ono možno tie potraviny nie sú zlé, ale asi v inej fáze kojenia (neskoršej) a pokiaľ je všetko ok. Napr., že dieťa nie je alergik a pod..
Pokiaľ prídu príbuzní, môžu to trochu zachrániť. 😀

kwetinnka
24. nov 2010

Preto vsetky kojace mamy dostavaju taku stravu pretoze nemocnice nemaju rozdelenu dietu pre kojace mamy a pre ostatnych pacientov.Maju napr.3 co je racionalna a vsetci pacienti v tej nemocnici s touto dietou dostanu to site.Zatial v tom nerobia rozdieli...co je skoda....

udada
24. nov 2010

@heni79 mne doktorka na šestonedelí povedala, že to mám z toho, že mi ide veľa bielkovín do mlieka, ale ja mám s tou nohou už dlhšie problémy, musím ju mať v teple, inak ma bolí a v tomto prípade mi aj napuchla.

bisy
25. nov 2010

Ahojte, viete mi niekto poradit? Kedze cakam dvojicky, tak od 31tt mam zacat chodit do poradne v nemocnici, v kt.budem rodit. Ako to je v Ruzinove? Je tam nejaka rizikova poradna? Alebo mam navstevovat normalnu poradnu? Dakujem

gladiola
25. nov 2010

@bisy navstiv normalnu poradnu a potom Ti povedia

kabulko
25. nov 2010

caf baby, ja som v ruzinove rodila v auguste. odrodil ma dr. divéky, mala som sekciu, lebo maly mal pred hlavickou nejaku blanu a okrem toho sa narodil v 35 tt. Dr. Divéky bol mily, pozorny a bola som velmi spokojna. K Dr. Feriancovi som chodila na rizikovu poradnu a tiez sa mi zdal velmi mily. Dokonca pri prvom stretnuti sa postavil, podal mi ruku a predstavil sa 🙂 . To sa mi doteraz u lekara este nestalo 😠 . On na normalnej poradni zistil ze som otvorena na 6 cm a rodim a ked zistil ze zrovna ma sluzbu dr. diveky, povedal ze v lepsich rukach som ani nemohla byt.
Inak sestricky na sestonedeli su skvele. Na novorodeneckom otras. maly bol tyzden v inkubatore a mna sa na druhy den po sekcii jedna sestra pytala ze ci mam mlieko - (jasne ze som nemala) a nakricala na mna. Ked som uz mala maleho pri sebe a pytala som sa jednej ciernovlasej sestry na polohy pri kojeni, povedala mi, ze som si to mala odpozorovat od inych zien co so mnou lezali. 😝 . Nikto mi tam za tyzden nebol schopny ukazat spravnu polohu pri kojeni, maly mi nechcel sat, musela som ho dokrmovat. No des Po trocha tyzdnoch som prisla o mlieko, pricom som si maleho prikladala aj som si odsavala ☹ .
Sestricky na jiske novorodeneckej boli ovela lepsie. Ale co sa tyka lekarov - aj gynekologickych aj novorodeneckych, tak to som bola spokojna. Tolko moja skusenost. Majte sa krasne

trinity525
25. nov 2010

keby na mna nakricala daka potrhla sestricka tak to hned vie primar ... netreba si nechat skakat po hlave ked sa nikto zle vyspi ...

sandra1005
25. nov 2010

@kabulko Smutne... ja s Tebou suhlasim, doktorka co ma rodila super, gynekologicke sestricky super, aj niektore novoredenecke super, ale jedna ci dve na novorodencoch boli velmi neustretove a spravali sa, ze preco ich otravujem. Ja som mala iny problem. Aj mi ukazali techniky kojenia, aj mi pomahali s kojenim, ale maly stale len chudol a nezacal priberat. Ked som ho po kojeni vazila, tak maximalne vycucal 5ml. No na slak trafenie. Plakala som , trapila som sa, stazovala sa, prosila o pomoc. Az po troch dnoch mi niektora dala UM na nakrmenie. a mne dala odsavacku do ruky, aby som videla kolko mam mliecka. No po pol hodine vo flasticke ani 10ml. Laktacia nie a nie sa spustit, maly hladny, uplakany... co ja som sa natrapila a jedna sestricka mi nechcela dat UM, nech kojim. No co som mu mala dat, ked mliecko nebolo?!
Doma som sa este asi mesiac trapila s kojenim a odsavackou. bohuzial po mesiaci ajto malo vymizlo napriek vsetkej snahe. Teraz papa umele a je spokojny a hlavne neplace od hladu.
Tymto som ale chcela povedat, ze zopar neochotnych a nervoznych sestriciek mi strasne znechutilo pobyt v nemocnici. ked ich robota nebavi, nech ju nerobia. Nie vsetky mamicky padli z neba ucene a proste potrebuju pomoc.

karmelka77
25. nov 2010

@sandra1005 presne toto som aj ja mala...a maly nebol nakoniec vobec kojeny, a je na UM a je to super🙂)) vsetko zle je na nieco dobre...

slniecko.15
25. nov 2010

Mamičky, môžem sa opýtať ktorá z Vás chodí ku dr. Divekimu do gynaexu, alebo ktorá chodila, v utorok idem na vyšetrenie to už budem v 35.týždni a chcela by som ho poprosiť či by som k nemu nemohla chodiť už posledný mesiac do Ružinova. Je naozaj perfektný, ale už to naozaj finančne nezvládam, lebo stále mám aj dve vyšetrenia za mesiac, lebo idem k nemu a musím skoro stále aj ku dr.Drobnému, hoci k nemu nerada chodím, lebo on mi spraví ultrazvuk behom 2. minút ani sa ho nič nestihnem opýtať, ale aj za to musím zaplatiť ... Aké stým máte skúsenosti, lebo dávnejšie mi jedna babenka napísala čo chodila k nemu od začiatku do Ružinova, že posledný mesiac tam chodili aj maminky z Gynaexu. Ďakujem.

cucuriedka
25. nov 2010

@slniecko.15 ahojky, no ja chodim povodne do gynaexu, a uz ma tam neobjednava ale iba do nemocky lebo ma tak strasne plno a nema terminy ze sa to neda zvladat. Podla mna v pohode uzmozes aj do nemocky, nebude namietat. Ked s nim budes nabuduce, skus sa ho popytat... a Drovnemu... vsetko ma svoje vyhody a nevyhody. Drobny je profi na ultrazvuky, si tam na objednavku, prijemna cakaren... v nemocke treba potom ratat ze ked tam pojdes na utz bude treba asi dost dlhsie cakat (neviem, este som tam nebola to je len moj osobny nazor)

slniecko.15
26. nov 2010

Ďakujem čučoriedka. Ja viem, že Drobný je profík, ale bol som nou muž na vyšetrení a ke sme u Divekyho, tak somˇnou pekne komunikuje, pozeráme krpca, nožičky ručičky, je tam priestor na otázky, no ale pri Drobnom som si len lahla prešiel mi po bruchu sestričke nadiktoval parametre a povedal mi dovidenia ...nestihla som ani na nič zareagovať a myslím, že keď tam toľko platíme, že by sa mohol viacej povenovať a aj povysvetlovať, čo znamená to čo diktuje sestričke. Tak dík, lebo mi bolo hlúpe sa ho pýtať či môžem za ním do nemocky, ale keď ty si v 31.týždni a už chodíš za nim do nemocky, tak si mi dodala odvahy. Ďakujem . Tak sa tam možno niekedy stretneme ...už sa nám to obom dosť kráti ... Držkajte sa.

letenka
28. nov 2010

@sandra1005 s tymto s tebou uplne suhlasim, mame podobny pribeh...tiez sme skoncili na UM...co sa tyka porodu, vsetko super ale co sa tyka ochoty sestriciek na novorodeneckom oddeleni - hmm, na to uz ani nechcem spominat..

cucuriedka
28. nov 2010

@slniecko.15 🙂 tak daj potom vediet ze ako ste dopadli... je pravda ze drobny je taky rychlik.. z druhej strany si tam dava pacientky po 15 minutach co sa mi zda sialene tempo...

auroruska
28. nov 2010

@slniecko.15
Ahoj aj ja chodim k doktrovi Divekymu a doktori Drobnemu len na ultrazvuk. mam presne take iste skusenosti ako ty.
Diveky mi povysvetluje vsetko co sa deje ale mudr. drobny len pobeha po bruchu, nadiktuje a posle ma kade lahsie.

jussti
29. nov 2010

@slniecko.15 citam si ako to funguje na porodniciach v Bratislave a tiez ma zaujima, kd by trebalo taketo nieco napisat, aby sa tento stav nejak zmenil, ci nan poukazal a myslim si, ze toto treba napisat rovno na ministerstvo zdravotnictva ... lebo toto je fakt vazna vec, ak zeny nemaju v hlavnom meste kde polonormakne porodit, to je hanba a nie len to ... asi fakt rovno na ministerstvo, ja by som sa velmi rada pridala ... este potom su aj ine stranky
http://www.materskecentra.sk/old/umc/zakladne-i... , ale neviem presne ako to funguje, ci tam staci len napisat a podpisat sa ....

arrett
30. nov 2010

Baby? Sú aj dnes od 13.00 - 14.00 na EPI??? Nech to už mám vybavené, keď sa trepem do BA

panki
30. nov 2010

@arrett sú tam každý deň

gilly
1. dec 2010

caute, ked vam odtecie plodova voda, tak odtecie jednorazovo a potom uz ciste sucho? alebo uz ma zena stale vlhke nohavicky? Mne totiz nieco odtieklo 😀 take priesvitne, nieco medzi vodou a jemnym hlienom, potom som sa normalne vycikala a uz nic. To asi nebude plodovka, ze? 😀 😅

katkav
1. dec 2010

@gilly ja som mala to iste, rano som sa zobudila a kym som dobehla na wcko, tak sa mi to spustilo po nohach, nebolo toho vela...potom som bola u sestricky mojho gynekologa, ta mi spravila test, nieco naliala na vlozku a povedala, ze to nebola plodovka, to bol iba tehotensky vytok. Ked mi vsak v ten vecer ozaj praskla plodovka, tak toho bolo hrozne vela...najprv mi odtieklo dost v posteli, potom mi to tieklo ako som utekala na wcko a este tusim aj vo vani, ked som sa sprchovala a ked som prisla do porodnice na vysetrenie, mam pocit, ze aj pocas vysetrenia zo mna nieco vysplechlo...pritom mi porodna asistentka povedala, ze toho je iba 1,5 litra ale ja som mala pocit, ze zo mna vytieklo aj 10 litrov 😉 najprv je to priezracne a potom postupne to zacinalo byt trosku ruzovkaste. Drzim palce, nech to mate cim skor za sebou a mozete sa tesit z maleho 😀 dnes je vcelku pekny datum.

akdarka
1. dec 2010

@gilly no mne odtekala postupne pocas celeho dna ale nepravidelne napr. raz za 2 hodky - som si myslela, ze sa pocikavam. fakt akoby cvrknutie. tak ma manzel presvedcil aby sme sli vecer do porodnice a temesvariho roztok potvrdil, ze to je plodovka. bola som uplne bez kontrakcii. az vecer okolo 10tej zacali trochu. na druhy den na obed bol na svete malicky...ak mas pochybnosti daj si cisto bielu vlozku a chod si to dat overit.

gilly
1. dec 2010

diky baby za vase skusenosti. no ved uvidim ze co bude dalej, lebo zatial su nohavicky suche...ono vlastne aj to co som citila predtym, tak to bolo len tak kustik na nohavickach...no sama som zvedava, maleho som presviedcala ze by mohol prist dnes ked je taky pekny datum 😀

amandamath
1. dec 2010

viete mi niektora poradit: Navsteva lekara po sestonedeli je u neho v ambulancii alebo mozem aj v Ruzinove ist kam som chodila do poradne posledne tyzden? K tomu istemu lekarovi, samozrejme.

misha8
1. dec 2010

no tak ja som sa rozhodla pre antolskú .... ked čítate skusenosti báb a ohlasy , tak to vyzerá celkom pozitívne , tu som začínala chytať depku z ružinova ...jedine , že by mazali negativne skusenosti lebo ich tam je minimum 😉

sirinka
1. dec 2010

@misha8 no sem par mamiciek opisalo uz niekolkokrat jeden svoj zazitok...aj na mna to uz vyvolava obcas dojem, ze v ruzinove sa ani normalne porodit neda.... 😉

trinity525
1. dec 2010

@sirinka raz som bola na USG u jedneho DR. v sukromnej ambulancii a ten mi povedal, ze v Ruzinove je bezpecnejsie rodit cisarskym ako prirodzene ... i pre toto som sa rozhodla pre Antolsku, aj pre ine veci...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre