Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

livia333
6. dec 2010

@kwetinnka to vazne? to som ani netusila...tak tam asi nabehne a mrknem na to...dakujem 🙂

kwetinnka
6. dec 2010

A myslim ze su aj podstatne lacnejsie:o)

canadaz33
6. dec 2010

mamicky,chcem sa nieco opytat...asi vsetky tu spominate ze na ultrazv.chodite k nejakym doktorom,ktori maju aj porody....mam tomu rozumiet ze tito gynekol.su teda v Ruzinovsk.nemocn.
a ked budem chodit kazdy tyzden na prehliadky kym tam pojdem aj rodit,
moze sa stat ze doktor odide na porod a potom budem musiet cakat kym sa vrati..???

maznacik007
6. dec 2010

@canadaz33 vsetko zavisi od toho ci si budes lekara zazmluvnovat alebo nie...

ak nie.. tak chodis na poradnu vo stvrtok ak sa nemylim a tam chodia vsetky tehotne co nemaju zazmluvneho lekara a tam sa lekari striedaju... takze stale tam nejaky lekar je

canadaz33
6. dec 2010

@maznacik007
aha,a nemozem chodit ku svojmu...???
ci to musi byt jeden z tych ktori robia v nemocnici...??????
nuz asi to budem musiet absolvovat....chcem ist na nadstandart tak zaplatit este aj lekara by bolo finacne narocne...
ale dakujem za radu maznacik

heni79
7. dec 2010

@canadaz33
Ahoj.
Pokiaľ chceš rodiť v príslušnej pôrodnici a tvoj gynekológ nebude zároveň tvojím pôrodníkom, tak od 36tt chodíš do poradne už do konkrétnej pôrodnice. Dúfam, že tým týždňom sa nemýlim. 😕 Nebolo to tak dávno, ale predsa. 😅
A pokiaľ pôrodníka nemáš zazmluvneného, tak chodíš do "všeobecnej" poradne. Tá bývala vo štvrtok od 8.00 do 12.00. Č.dv.53. Môžeš ísť aj na 41. No potrebuješ si na informáciách, hneď po príchode, vyzdvihnúť poradové číslo. A potom čakáš. Na č.dv. 53 ti sestrička zmeria tlak a skontroluje moč. To sa deje tak, že vyjde na chodbu a ženy k tomu "vyzve" vetou asi: "Tlaky a moče." 😅 Divné, viem. 😀
A čakáš a čakáš. Nekonečno. Spravidla. ☹
Ešte máš ale čas, tak skús sa poinformovať aj tam.
Možno sa už niečo zmenilo. Ale asi nie. No pre istotu.
Držím palce, aby všetko šlo hladko. 🙂

sylvia36
7. dec 2010

canadaz33 - na poradové číslo sa nečaká, do 41 sa objednáva. Ja som chodila konkrétne k MUDr. Divekymu. A veru, ak bol súrny pôrod a on bol u tej maminy zazmluvnený, tak sme na neho čakali aj pár hodín. niekedy a 2-3 hodiny, ale to sestrička vždy povedala.

slniecko.15
8. dec 2010

@cucuriedka
No tak už máme prvú prehliadku v nemocnici za sebou. Diveky ku žiadnemu pôrodu nešiel bola som objednaná na 10.15 a dnu som sa dostala 11.25. Čiže trošku viac na nervy, aj ta poradňa bola zaujímavá, sestrička v šatni mi zmerala tlak pozrela moč a kázala sa mi pripraviť, takže som tam trčala s holým zadkom asi ešte 15. minút. Potom ma druhá sestrička odvážila kde mi vybehla váha 93kg, ale v poslednej poradni som mala 106kg, takže som asi záhadne schudla 13 kg a ani jednu to netrklo. Zajtra mám ultrazvuk a ešte idem ku chirurgovi, ale už je aj tak rozhodnuté 4.alebo 5. idem na sekciu. Tak už sa mi to kráti. V utorky budem mať poradne, tak sa možno niekedy stretneme.

slniecko.15
8. dec 2010

Ešte by som sa Vás rada opýtala, viem že sa to dozviem od lekára, ale už som až moc zvedavá a v poradni vždy na polovicu vecí zabudnem. Idem na plánovanú sekciu do Ružinovskej nemocnici platím si lekára Divekyho. Do Ružinova sa chodí na plánovačku kedy, už večer pred zákrokom, alebo až ráno, čo všetko ma pred tým čaká, aké vyšetrenie. Veci si už budem môcť odniesť na izbu, alebo kde mi ich dajú? Keď tam chcem mať muža, viem, že na sálu ho nepustia, ale keď sa krpec narodí tak ho vezmú zo sebou aby si ho mohol pofotiť? Krváca žena po sekcii,kedy mi ho prvý krát priložia, bo by som naozaj chcela kojiť a bojím sa aby som neprišla o mlieko, alebo aby sa mi vôbec objavilo, kedy mi dajú krpca do izby, keď nebudú žiadne komplikácie ako dlho budem v nemocnici. Ja viem, že je to strašne veľa otázok, ale všetko čo je na internete je aj 2. roky staré a neviem čo s toho ešte platí. Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď. Už som s toho dosť zmetená tak ma určite každá informácia veľmi poteší a aj mi veľmi pomôže.

peach
8. dec 2010

Ja som dnes tiez bola prvy krat v Ruzinove na poradni. Isla som za doktorom M. Redechom, teda taky uzasny priatelsky a slusny a profesionalny pristup, som z neho nadsena. Cakala som asi 15 minut aj bez objednania. Nabuduce som uz objednana. Hned idem vyplnit tie papiere na zazmluvnenie. Hned sa citim kludnejsia.

heni79
8. dec 2010

@sylvia36
Tak to bude asi nejaká novinka. Na 41 síce poradové číslo nechceli ani vtedy, keď som tam chodila ja, ale určite sa tam neobjednávalo. Vo štvrtok, keď bola poradňa pre baby bez zazmluvnenia. Na 53 sa šlo podľa čísla, na 41 podľa toho, kto prišiel. A lekári sa tam striedali (nemyslím, že počas ordinačných hodín), ale z týždňa na týždeň. Ja som tam vždy zažila iba lekárky, poväčšine mladé sekundárky. Tam ale "úradovali" kratšie.
🙂
Je fajn, keď sa sem tieto informácie píšu - aj zmeny. Aspoň sa budú vedieť budúce maminy zorientovať. 🙂

sylvia36
8. dec 2010

Ja som mala tiež plánovanú sekciu u MUDr. Divekyho na 17.6.2010. Bola som prijatá 16.6. ráno o 9tej na gynekologické oddelenie, tak mi robili vstupné vyšetrenie - izbová lekárka, potom som bola ešte na "monitore" asi 20 min., ale MUDr. Diveky potom prišiel za mnou okolo obeda, že už nemám nič jesť, že na štvrtok 17. má toho veľa a tak že urobíme sekciu ešte poobede okolo 16tej, že mi dá vedieť presne. Tak som potom volala mužovi, okolo 15tej som zišla na pôrodnicu, pred sály aj s vecami a za chvíľu tam pustili aj môjho muža. Tam sme potom spolu sedeli na chodbe pred pôrodnými sálami až kým ma nevzali dnu. Tam už on nesmel. Celé to trvalo asi hodinu, necítila som nič, malú vybrali okolo 16tej, odniesli, muža na chvíľu pustili k nej, ked ju umývali a merali, tak stihol urobiť dve fotky, potom ma odprevadil na izbu, ked ma viezli aj s postelou na oddelenie, vzal mi veci a musel hned odísť. Nemala som nadštandard, neušiel sa mi. Potom mi doniesli malú na priloženie, ale kedže po sekcii nesmieš 12 hodín dvíhať hlavu, tak to bolo dosť nanič, malú i pridržiavala sestrička. Ale po tých 12 hodinách sa to už dalo, sprcha a potom už som to nejako rozhýbala. Od piatka rána som mala už Nelku u seba stále, a v nedeľu naobed sme šli domov, ale to bola skôr výnimka, lebo mali veľmi veľa pôrodov a každá posteľ bola dobrá. čo sa týka kojenia, je dôležité vydržať, ja som prvých šesť týždňov prikrmovala, lebo sa mi zdalo že malej nestačí, ale potom som ju už prikladala stále a na obe prsia a nejako sa to rozbehlo a už len kojím a to bude mať malá o týždeň pol roka a iné ako moje mlieko nechce, ani dudel, ani fľašu, ani lyžičku :o)) .
@slniecko.15

hrevuska
8. dec 2010

@peach Ahojky peach, ja som tu uplne nova, aj ked termin mam uz teraz 19.12. a chodim k Mudr. Redechovi uz od siedmeho tyzdna, kedze moj povodny gynekolog mi skoro sposobil potrat.. Mama pracuje v Ruzinove a mala odporucanie na tohto a ja som s nim nadmieru spokojna. Osem mesiacov co k nemu chodim som ho nevidela ani raz sa skaredo pozriet alebo nejaky zly pristup. Idem k nemu samozrejme aj rodit a viem, ze unho to bude ok.. Aj ked niekedy sa stalo, ze som cakala nanho aj hodinku, bo mal akurat cisarsky, ale mobil zodvihla sestricka a povedala mi to, cize som vedela, ze to potrva a hned ako prisiel, tak sa milionkrat ospravedlnoval.. Podla mna je Redecha jeden uzasny ludsky doktor, co som teda uz hodne dlho nezazila..

kabulko
9. dec 2010

ahoj @slniecko.15, ja som tiez mala sekciu u mudr. divekyho, ale ja velmi neplanovane v 35 tt, zrovna mal sluzbu tak ma odrodil on. Bol super, velmi mily. Maleho mi po sekcii ukazali hned ako ho vybrali, potom ho isli umyt - tam si ho manzel mohol pofotit, nasledne mi ho znova uz cistuckeho prisli ukazat - povedali miery a sup s nim do inkubatora 🙂, kedze sa narodil tak skoro.
Inak mamickam po sekcii priniesli babatko po 3 hodkach na prilozenie a potom kazde tri hodiny nosili miminka. Inak ostatne baby hovorili ze potom nemali take bolesti ked boli deticky pri nich. Na dalsi den uz deticky dostali maminky na stalo po cely den a dalsi den uz aj na noc.
Mliecko sa po cisarovi rozbehne tak na 3-4 den, mne sa spustilo na 4 - strasne mi bolo teplo, prsia mi uplne horeli, boleli, ine baby mali hrozne napuchnute clenky - to su priznaky toho ze nastupuje mliecko. Samozrejme mi dali odsavacku aby som pre malinkeho do inkubatora odsala aspon troska mliecka. Ostatne baby po sekcii isli na 5 den domov. Niektore aj skor, ked bolo vela porodov.

Dufam ze som aspon trocha pomohla.

@arrett ahoj, ja som tiez chcela mat druhe babo hned, ale vzhladom na priebeh prveho tehotenstva (vracala som este aj v den porodu), tak sme sa rozhodli to odlozit, az bude maly trocha vacsi

cucuriedka
10. dec 2010

@slniecko.15 ahojky, 4 alebo 5? fu tak drzim palceky a 13 kil dolu? 🙂 vaha zazracnica taku aj ja kcem doma 😀

slniecko.15
10. dec 2010

Ďakujem Vám všetkým za Vaše odpovede, veľmi ste mi pomohli. Aspoň sa už človek menej bojí toho čo príde. Ešte sa chcem opýtať, krvácali ste po sekcii, alebo to je individuálne??
Sylvia 36. Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď a som rada, že malú kojíš, aj by som chcela ak mu pravdaže bude chutiť ..hihihihi
cucuriedka : no takú váhu by sme chceli mať všetky ....hihihi, keby to ešte bola pravda, že som tolko schudla, lebo už sa cítim ako mobidik.
Kabulko: Aj Tebe Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Všetky ste mi naozaj Veľmi pomohli.

iinuska
10. dec 2010

@slniecko.15 ja som po sekcii krvacala vyse mesiaca. Inak tiez kojim este stale 😉

kabulko
10. dec 2010

@slniecko15. ja som zacala krvacat par hodin po sekcii a krvacala som 3 tt, kedze som nekojila menzes som dostala tusim na 5 tt po porode, odvtedy zas chodi mrcha kazdy mesiac 😠

slniecko.15
10. dec 2010

No už sa inak teším kedy bude konečne po všetkom. Toto čakanie je niekedy horšie než zákrok a všetko stým spojené. Krpček je už velikánsky a keď začne kopať tak to stojí za to, slovo spánok už ani nepoznám a viem, že dlho ešte poznať nebudem. Môžem si inak nejako dopomôcť aby som mala mlieko? Lebo človek počúva stále niečo iné, že vraj si mám naťahovať bradavky, ale iný zase hovoria, že týmto si skôr môžem vyvolať pôrod. Robili ste si Vy niečo také pred pôrodom???, Lebo naozaj chcem kojiť ....A ako som počula, laktačná sestra v nemocnici sa moc neunúva s pomocou tak sa obraciam stále na Vás. Možno je to už aj otravné, ale najlepšie rady som vždy dostala tu. Inak po tom čo sa tu popísalo si plánujem zobrať do ružinova aj dezinfekčný ....nebudú za to na mňa protivný.???

sirinka
10. dec 2010

@slniecko.15 ak nemas ploche alebo vpacene bradavky, netreba s nimi nic robit...do porodnice si mozes zobrat homeopatikum a caj na podporu tvorby mliecka a najme si nastuduj vhodne polohy a spravne prisatie babatka...to je najdolezitejsie...
mne po CR najviac vyhovovala futbalova poloha a velku pomoc mi urobil vankus na dojcenie...
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/na...

luly13
10. dec 2010

@slniecko.15 ja som mala so sebou mydlo detol a dezinfekcne utierky sanytol (su fakt super, pouzivam doteraz, mam ich nonstop v taske ku kociaru 😉 ) . nimi som si utierala stolik, dosku pod oknom, aby som si tam mohla klast svoje veci, ale aj v kupelni som s nimi vsetko pravidelne prebehovala 😉 . a nik ani nemukol. podla mna si to ani nevsimli.

slniecko.15
10. dec 2010

No pri tom humuse čo tam je sa čudujem, že si tam každá budúca maminka niečo nezoberie, alebo nedá priniesť... hihihi
A vraj nemocnica .... horšie než verejné vc na stanici .... aspon tie dole, tie plechové ...fujky ....žiadna hygiena .... Neviem si tam predstaviť keby ma chytilo niečo iné než čúranie ....
Fujky, fujky fujky fujky ..

arrett
10. dec 2010

@luly13 Co sú to prosím tá za utierky? Kde ich kúpim?

slniecko.15
10. dec 2010

@arrett v lekárni ich majú, tam je kompletka kozmetika sanytol..

luly13
10. dec 2010

@arrett napr v baumaxe, 101ke. su v takom zelenom obale (ako utierky na detsky zadocek). "sanytol je znacka cistiacich prostriedkov s kvalitnym dezinfekcnym ucinkom, bez obsahu chloru..." nie , nie som dilerka :D. len tuto znacku pouzivam v domacnosti a som s nou nadmieru spokojna 😉

arrett
10. dec 2010

@slniecko.15
@luly13 Vdaka baby. Určite kúpim, lebo ten stolik fakt fuj fuj. Ja som
si naň rozprestrela utierku🙂 Detol pre istotu už mám🙂

cherryblossomgirl
10. dec 2010

@arrett a vcera som sanytol utierky videla aj v DM

sylvia36
10. dec 2010

@slniecko.15 mne na mlieko pomohla vinea a kupila som si aj homeopatika ricinus comunis. V nemocnici sice detska doktorka frflala na vineu, ale ja som mala pocit, že mi pomohla. A potom doma každé ráno pijem hrnček melty - pol pohara vody a doplniť mliekom a každý deň sa snažím mať polievku. Množstvo mlieka sa mi už upravilo a nemusím už ani odsávať, malej stačí. Odsávam jedine aby som jej na večer mohla dať kašu, ale zatiaľ nechce.

heni79
10. dec 2010

@slniecko.15
Inak, odpúorúčala by som ešte krém na bradvky. Ja som mala Avent, taký, čo nepotrebuješ umývať pred ďalším priložením. Lebo tým prikladaním, pôsobením slín, sa tá citlivá pokožka vysušuje.
Keď už budeš mať mlieko rozbehnuté, bude postačovať, keď si na bradavky napokon rozotrieš páer kvapiek a necháš zaschnúť. Ale na začiatok by sa ten krém mohol hodiť.
Inak, ja som tiež pila Vineu a mlieko mi naskočilo až na 4.deň. No netvrdím, že nepomohla. 😅 Ono je to proces, ktorý sa dá urýchliť iba ščasti. Síce som mala mlieko už počas tehu, ale to je úplne o inom. A po pôrode nič. Na 4.deň okolo obeda som si odsala z oboch pŕs dovedna 5ml. A do večera sa to rozbehlo tak, že až. 😀 Čiže iba prikladať, prípadne odsávať. A nestresovať. Ja som stresovla, preto to píšem. 😀

karmelka77
10. dec 2010

@slniecko.15 inak ja som krvacala iba tie dni co som bola v nemocnici po sekcii aj to sa mi na dva dni zastavilo...a potom uz iba vselico okrem krvy islo zo mna🙂) je to individualne, lekar mi povedal ze ked sa mi pusti mlieko zacnem zas krvacat, ano zacala som na dva dni kym som to nerozmasirovala a neodsavala, ale mne sa maly vobec neprisal, takze som ani mlieko nemala ani som uz potom nekrvacala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre