Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sesilia
11. dec 2010

a s MUDr. HRABČÁKOM mate niekto skusensoti? Kolko stoji zazmluvnenie porodnika v ruzinove a kolko epidural? dakujem

slniecko.15
11. dec 2010

@sesilia NO zazmluvnenie stojí cca 236 eur, je to v prepočte na slovenské 7000 skk, 5000 ide lekarovi 2000 nemocnici, epidurál stoji okolo 106 eur. No s Hrabčakom osobnu skusenosť nemám, ale kamosňška bola pri ňom na pohotovosti, že krváca, tak najskor sa čaka asi 15 minut kym sa mu uračilo prisť, vraj bol knej plne arogantny, že ju pozrel a povedal, že čo ho tam otravovala, že ved vôbec nekrváca. Až ked sa obliekala a zbadal krvavu vložku sa jej ospravedlnil. A aj tu babeny nanho popísali, že nieje zlý lekár ale, že ako človek je strašne arogantny. Takže je to len natebe na tvojom posudený ...

slniecko.15
11. dec 2010

@karmelka77
@heni79
@sylvia36
Ďakujem Vám Veľmi pekne. Pokúsim sa Teda nstresovať a vkuse radsej odsávat a dufať, že mliečko príde.
Ďakujem Ďakujem Ďakujem

pegas174
11. dec 2010

@tigri ahoj, ja sa chystam rodit u Mudr. Behunovej, chodim k nej do poradne, tak preto som sa rozhodla mat ju aj pri porode, neviem aka je porodnicka, ale na poradni je celkom fajn, akurat ze dava malo informacii a je taka neosobna, ani sa neusmeje

silvia87
11. dec 2010

@peach ahoj,aj ja som mala dr.Redecha tiez,mala som cisarsky rez,a bol kumne pocely CAS VELMI MILY,tak ze ho vrelo odporucam!

peach
11. dec 2010

@silvia87 dakujem, este som na neho nepocula jednu zlu pripomienku. Som velmi rada ze mi vosiel do cesty cez kamoskine odporucanie. Inak by som nevedela koho...takto sa citim skoro uplne v pohode, viem ze co ma caka to neovpyvnim, ale je dobre mat niekoho mileho a dobreho pri sebe na pomoc (doktora myslim) ale aj manzela. 🙂

tigri
autor
11. dec 2010

@pegas174 ahoj, tato tema je uz dost stara a mne uz doma behaju 2 dievcatka, ktore mi pomohla porodit 😉 ja som s nou bola spokojna a ak by sa pritrafil treti porod, tak urcite zase s nou...s komunikaciou s nou nemam problem, vzdy mi vsetko vysvetlila, na co som sa pytala a vie sa aj usmievat, ale to ju treba poznat dlhsie 🙂

bobora
12. dec 2010

@jaavaa ahoj a mala si zazmluvneného doktora,ja som pred 5-timi rokmi nemala zazmluvneného a bola som nadmieru spokojná rodil ma dr.Papcún , ale aj ostatný lekári čo tam boli velmi milí , ale keď si tu čítam niektoré články tak rozmýšlam že či si zazmluvniť lekára alebo nie predsa je to 5 rokov mohlo sa všeličo zmeniť odvtedy

gilly
12. dec 2010

ahojte, ja som rodila v ruzinove zhruba pred dvoma tyzdnami a bola som velmi spokojna. Nemala som zazmluvneneho doktora, nemala som nadstandard, ale vsetko bolo fajn. Lekari ci uz na sestonedeli alebo na novorodeneckom uplne super, sestricky detto. Ak ma clovek nejaky problem, treba sa len pytat a byt vklude, a vludne mile slovo robi s personalom zazraky. Tiez treba brat do uvahy ze toho maju fakt vela a ked nieekdy zabudnu alebo nemaju cas, treba pockat a o chvilu skusit znova. Kazdopadne ja odporucam 😀

heni79
12. dec 2010

@gilly
A koľko WC bolo k dispozícii na štandarde na koľko žien po pôrode? A koľko mamičiek tam asi bolo:
Ja sa iba pýtam, lebo to je dosť dôležitý údaj.
A stále verím, že sa niečo zmenilo. K lepšiemu, samozrejme. 🙂
Tak koľko? A v akom stave? Pýtam sa na tvoj názor.
Ja viem, mám po pôrode (dávnejšie), mohlo by mi to byť jedno. Ale nie je. Beriem to tak, že keby som aj bola mala všetky možné informácie vopred.... tak mnohé sa deje inak. To je môj názor.
A preto sem stále prispievam a preto chcem, aby mali potencinálne rodičky čo najviac info. Síce to stále budú subjektívne hodnotenia, ale kto vám dá lepšie, ako maminy čo tam rodili? Či už dobré, alebo zlé referencie. 😉
Ja iba dúfam, že napíšeš, že stav sa zmenil k lepšiemu. Že to budeš môcť napísať, lebo je to pravda. Či?

jaavaa
12. dec 2010

@bobora ahojcek, ja som mala zazmluvneneho Krizka ml. Bol velmi zlaty. Ale mas pravdu, ze co som tam bola tyzden - lebo malinka mala zltacku, tak sa mi zdali vsetci mili a ze vedia, co robia. Aj ostatne baby boli spokojne, ked som tam bola ja, nevsimla som si ze by niekto bol nespokojny s nejakym doktorom, skor naopak. A to v ten den ako som rodila ja, sme boli 8 porod a dalsie baby este tam pobehovali,ze idu rodit cca o do 19tej mali asi 9 porodov. Moj Dr. este aj vo svojom volnom case mi robil ultrazvkuky a monitor, taky pedant, nic nenechal na nahodu, mozno aj preto som mala tak dobry pocit z celeho porodu.

miika
12. dec 2010

Maminy, ktore ste rodili v Ruzinove a cakali ste chlapca otoceneho koncom panvovym, aky pristup mala porodnica k takemuto stavu? Indikovali vam hned cisarsky alebo sa cakalo ako to dopadne a nechali vas vytrapit? Cakam tretieho chlapca, doterajsie porody boli prirodzene, hlavickou dolu, bez EPI, rodila som v Ruzinove, ale vyzera to tak ze treti chlapec strajkuje a mozno bude otoceny KP, este ma cca 2-3 tyzdne na to aby sa spravne otocil. Bohuzial je uz teraz dost velky - v 34tt ma 2,4kg, odhad v case porodu je 4kg, tak to nevyzera na lahky porod a nieto este ak bude otoceny KP.

sirinka
12. dec 2010

@miika ja som mala druhu KP, sice dievcatko,, ale do vaginalneho porodu ma nikto nenutil...
iba mi povedali svoj nazor, odhad bol pod 3,5 kg...nechali ma vybrat si...
myslim, ze ak je nad 3,5 kg odhad, tak ani ti vaginalny porod neodporucia.

kacicka123
12. dec 2010

Ahojte! Ja som v Ruzinove rodila uz davnejsie (sept 2009) a bola som velmi nespokojna. Neviem porovnat a teda neviem, ci by to inde bolo lepsie, ale bolo to zle. Na ich obranu mozem povedat, ze mali neskutocne vela porodov ale aj tak...bola som z toho dost rozhodena (nie som vobec narocna, ale co je vela to je moc). Priklady: isla som si vypytat IR lampu na zatvrdnute prsia (podla rady sestricky). Odpoved - nemame, uz 2 tyzdne v nej nieje ziarovka. No koniec! Pristup na novorodeneckom bol ako kedy (teda podla sestry)...ako boli tam aj mile sestricky, ktore mali iste rady svoju pracu ale aj take, co by asi mali zmenit zamestnanie, ked nemaju na ludi naladu. No co poviem...odisla som odtial absolutne nepoucena (ziadne kupanie, balenie nasiroko...nic), na hranici zapalu prsnikov (v prepustacej som mala napisane, ze vsetko je v poriadku) a v riadnej depke. Ako ja som si vedoma, ze to mohla byt zla kombinacia situacii a tiez koktail hormonov, ale na dalsi raz by som si iste zaplatila nadstandard a zazmluvnila doktora dufajuc, ze to pomoze...

nibiru
12. dec 2010

@miika pri chlapcoch sa robia vatcinou cisarske ak su KP vraj koli vajičkam nieco by sa im tam mohlo poskodit aspon znamej to takto niak vysvetlil doktor dievcatka nechavaju aj prirodzene ak nemaju velku porodnu hmotnost. ja sa na ružinou nemozem stazovat odrodila ma perfektna doktorka 😀 taka mlada blondina sestricky v pohode je ale pravda ze co sa tyka dojcenia mi dosla sestricka srcila malej didu do ust a odysla ziadne poucenie kupanie uz vobec.jediny kto mi nesadol bol doktor drap ale to v case ked ma prijmali koli preklapsii ja ja som tam dobehla co ma odoslal moj gynekolog na preliecenie a drap pomne vybehol ze naco ma tam poslal ze mam len hranicne hodnoty atd no mne potom co mi povedali ake nasledky ma preklapsia vystrasena na smrt prvorodicka a on sa kumne chovalako by som nemala nic ine na robote len sa tlacit nasilu do nemocnice v lete ked tam bolo 36stupnou....nakoniec ma prijali a ani nechceli pustit domou 3dni ma pustali 😠

santana
12. dec 2010

@jaavaa ahoj, chystam sa tiez zazmluvnit si Mudr.Krizka ml. je velmi mily a starostlivy. ako si s nim bola dohodnuta? mohla si volat kedykolvek ked to na teba prislo? a ako to vlastne bolo? Rodila si prirodzene? Mne odporuca sekciu, ale musim ist este v piatok k prednostovi na schvalenie. Priznam sa ze by som bola najradsej keby to na mna do toho piatka prislo a porodila by som prirodzene, Prveho syna som rodila sekciou, bol na mna prilis velky a toto babo sa zda tiez. Inac ked som rodila v 2007 nemala som nikoho zazmluvneneho a vsetci dr a sestricky pri porode boli uzasni, potom na sestonedeli....tie sestricky...no kym ich clovek neotravoval tak boli v pohode. dufam ze sa mi podari aj teraz dostat na nadstandard, ale je vela porodov, tak to nevidim velmi ruzovo.
Potom podam aktualne info.
este ma zaujima, su na oddeleni vlozky? netreba ich nosit?

nibiru
12. dec 2010

@santana su aj podlozky na prebalovanie teda pod seba ja som tam rodila august.2010 🙂

santana
12. dec 2010

@nibiru super vdaka, a nocne kosele su ako na tom? treba mat svoje?

nibiru
12. dec 2010

@santana ja som mala svoje ale tie ich boli lepsie bolo leto a lepsie sa v nich spalo 😀 zober si aj svoje a das si na navstevu ale tu erarnu si urcite vezmi po porode naco si budes spinit svoju 😀 pre babo dostanes masticku 5plienok na den ak bude mat zltacku a bude pod lampou tak nie ale stalo sa ze mali malo a dali nam len 3 den ked bude treba odsavacku ti pozicaju .dostanes tiez darcekovu kabelu v nej su utierky vinea a vela vela reklami 😀

jaavaa
13. dec 2010

@santana ahoj..hocikedy som mu mohla zavolat aj v noci, v tomto je on velmi zlaty, taky workoholik 🙂. Ale kedze sa malinkej nechcelo von, dal mi vyvolavacku. Super to nacasoval tak, ze ked tam uz nebude vela bab, lebo vacsinou ostatne dostali vyvolavacky o 9tej rano a naraz tam mali vela porodov, tak nestihali. Ale on pockal do 12tej dal mi vyvolavacku a ked sme my rodili, bol uz ,,mensi naval,, lebo ostatne uz mali porodene, tak sa mi mohol venovat. Inak bol velmi mily, aj pocas porodu sledoval malinku, take sondy jej dal na hlavku alebo co. Ja som to vtedy ani nevnimala,len viem ze nieco take robil. Ked Ti odporucil cisarsky, tak asi vie preco. Ja som skor mala opacny problem - uzku panvu, tak som sa ho asi 3 krat pytala, ze ci mozem porodit normalne.Ale na zaklade ultrazvuku zhodnotil,ze urcite ano. TAk to ma dost ukludnilo. Nastastie malinka bola krpcek.Mala 2770 gr. Podla mna on ma dost dobry odhad na to, ze kto este ako zvladne porodit - ci normalne alebo cisarsky. Ked Ti odporucil cisarsky asi to bude najlepsie aj pre Teba aj pre babatko. Lebo on mi tak pripada, ze neriskuje,ked sa mu nieco ,,nezda,,. On si vsetko tak zhodnoti, co je pre koho najlepsie a az potom ,,robi,, 🙂. Mne sa pacilo,ze ma ani nenastrihoval, aj ked malinka ma trochu dotrhala, lebo ostatni ze vraj nastrihuju jednu za druhou. Pri porode boli strasne zlate aj sestricky, aj anesteziologicka,co mi davala epi, taka mila baba, ze radost bolo rodit pri nich. A este manzel mi pomahal, pri tych ,,vacsich,, kontrakciach, to bolo super ze tam mohol byt so mnou.Sestricka mi pomahala tiez malu vytlacit - na 3.krat bola vonku 🙂. Ja mam uplne super spomienky na porod. A s tym nadstandardom, ja som mala asi stastie, lebo kym som sa dostala na izbu bolo asi 20.30, tak mali este volne miesto,kedze predtym porodilo 7 bab a ,,neobsadili,, vsetky izby. Ale kazdy den okolo 12tej pustaju domov mamicky s babatkami, tak vtedy sa im pouvolnuju izby. Takze treba aj trosku stastia mat. A vloziek tam bolo milion .-),skor si zober toaletny, to sme pouzivali nas. No som sa rozpisala, ale hadam Ti to trosku pomoze 🙂

gilly
13. dec 2010

@heni79 ahoj, no je pravda ze wc je v zlom stave, su dve vecka na celu chodbu, plus jedno v sprche, to ze su v zlom stave si uvedomuje aj personal, ale co oni s tym? ale nikdy sa nestalo ze by som cakala a po wc ides aj tak najlepsie sa osprchovat...
ja som skor mala na mysli pristup ludi a starostlivost...mozno je to tym, ze nie som nejako narocny clovek, uvedomujem si stav nasich nemocnic a necakam hotelovu starostlivost. Mne islo hlavne o to, ze doktori a sestricky boli dobre, ja nemozem na nich povedat krive slovo. Je pravda, ze clovek niekdy dostane rozne rady a nevie ktoru si ma vybrat, ale zdravym rozumom a vlastnymi instinktami dojde k spravnemu rozhodnutiu.
A mozno som mala stastie, ze so mnou neboli komplikacie, maly bol zdravy (len so zltackou), papat chcel aj ked sme styri dni bojovali s totalne krvavymi a rozdrasanymi bradavkami a skoncili na klobucikoch... kazdopadne hlavne ze sme zdravi a doma sa clovek rychlo zotavuje a zabudne aj na neprijemne zazitky 😉

arrett
17. dec 2010

Tak čo, ide niekto vo štvrtok do poradne? Hmm?

slniecko.15
18. dec 2010

Takže už mám zbalenú tašku. Snažila som sa nepreháňať, len neviem, mám si vziať aj ten roztok na pupok malinkého, a kozmetiku pre neho, šamponik, kremik , mydielko, alebo to tam budu davať? Budem rodiť sekciou v Ružinove. Lebo pre seba som zbalila všetko čo potrebujem. Keď idem sekciou, tak idem do nemocnice skôr? Čo si obliekam na zákrok, či oni mi niečo dajú. Kedy mi vyberú cievky a kedy budem môcť chodiť a kedy mi dajú malinkého na izbu. Viem, zase veľa otázok, ale napadá ma to tak postupne.
Ďakujem.

miika
18. dec 2010

@slniecko.15
Ako je to pri sekcii neviem, ale mozem ti poradit ine veci, rodila som tam uz 2x v 2004 a 2009, bola som vzdy na standarde.

Pre babatko ti daju lieh na pupcek a aj take sterilne stvorceky, ktore sa prikladaju. Kozmetiku nepotrebujes, deti kupu hromadne detske sestricky - ale neviem ci na nadstandarde nekupu deti mamicky. Babetko ti aj oblecu, daju ti pre neho aj plienky x kusov na den (dobre je mat vsak aj svoje plienky do zasoby), aj podlozku na prebalovanie, aj kremik na zadocek. Odporucam vlhcene cistiace obrusky - tie nedavaju. Plus doniest ciapocku, deku a rukavicky (ale tie vela deti odmieta). Pre teba si urcite pribal tie poporodne sietkovane nohavicky, lekari ich akceptuju a nemusis si drzat neustale vlozku medzi nohami... odporucam 3-4ks aby si si ich mohla preprat a vymenit. Ja som pre babatko mala aj dudlik - klasicky gulaty latexovy, ten ma vacsina deti najradsej. A doniesla som si aj vlastnu mechanicku Medela odsavacku - v Ruzinove maju len tie elektricke na pozicanie a mne to veru nesadlo. Takze som pouzivala ich sterilizovanu nadobku z elektrickej odsavacky, ale odsavala som manualne svojou nasadkou. Co sa tyka oblecenia, pouzivala som ich erarne kosele, len som si pribalila sicherku, kedze na vacsine chybaju gombiky a nemusia mi vsetci pozerat do vystrihu... A tiez si pribal knizku, ja som tam precitala asi dve...kedze sme tam kvoli zltacke boli 9dni. A tiez nezabudni veci ako mobil, nabijacku na mobil, fotoaparat s nabitou bateriou a cistou kartou.

karmelka77
19. dec 2010

@slniecko.15 mne cievku vybrali po 12 tich hodinach ked ma prvy krat postavili..rodila som 16.12 hod. a maleho mi prvy krat priniesli vecer po kupani, cca o 20.30 ale tym ze som sa nemohla hybat, tak mi ho iba polozili vedla mna a mohla som nanho iba jednym okom pozerat...na izbu ich davaju na 3 treti den, dovtedy ich iba nosia na prikladanie...

lucia1181
19. dec 2010

ahojte baby,neviete niektora nahodou ako to je s navstevami po porode cisarskym rezom na nadstandarde?mozu ist navstevy za vami na izbu,ci to nie je povolene?a ako to je s notebookmi a internetom?je tam povolene mat notebook a je tam aj pristup na internet,ci nie? 🙂.este byma zaujimalo,ze ked budem mat planovany cisarsky rez,ci sa chodi na prijem do nemocnici uz skor,ci az v den porodu?pri porode budem mat Mudr.Janeka.dakujem za odpovede,snad niektora z vas poradi 🙂

karmelka77
19. dec 2010

@lucia1181 pristup na internete tam nie je, aspon nam to povedali...po cisarskom moze ist za tebou na izbu navsteva iba prvy den a iba vtedy ak mas problem sa postavit a chodit...bola som v nemocnici s babou ktoru zobrali do nemocnice skor koli KP ze bude mat cisarsky a uz jej skoro planovali termin a nakoniec ju poslali domov ze ma prist ked to na nu pride, ale vydupala si ze ju prijali skor az nakoniec to ledva stihli...🙂)

lucia1181
19. dec 2010

@karmelka77 dakujem za odpoved.hm,kazda kamoska co rodila inde mala so sebou notebook a bez problemov boli pripojene na internete.takze v ruzinove to asi neplati a neham notebook doma 🙂.viem,ze babo dostanem na izbu az na treti den,takze pobalim nejake knihy nech sa tam nenudim zatial 🙂).ja som praveze opak,nechcela by som byt zbytocne v nemocnici ani o den dlhsie,najradsej by som bola keby ma prijali az v den cisarskeho.termin mam az 12.juna 2011,ale pan doktor povedal,ze okolo 1.juna by sme urobili ten cisarsky.tak snad to ide aj tak,ze ma objedna na prijem az v den porodu 🙂

aspinka
20. dec 2010

Ahojte buduce maminy. Rodila som pred 2tyzdnami v Ruzinove a ako som predpokladala zase ma nesklamal! Som maximalne spokojna. Sestricky boli zlate fakt to ze som s nimi jednala milo stale som sa usmievala sem tam som hodila vtipek vzdy urobi svoje tiez si zaziju svoje. Akoze klobuk dole pred ich pracou riadne sa tam namakaju a pri tom ze asistuju doktorom a rodia a co ja viem co este vyfasovali novy nabytok a behali tam so skrinami po chodbach velmi som ich obdivovala 😉 Na porodnej sale bol pokoj starali sa o mna pytali ako sa citim kontrolovali pri porode som mala porodnu asistentku razna to zena moja krva skupina neviem jej meno ale velmi mi pomohla sice moj porod bol extremne rychly do pol hodky som spachala aj otvaranie aj tlacenie ale sestricka bola skvela a taktiez uzasny mily privetivy Dr. Krizko ml. ktory mal vdaka Bohu sluzbu akoze pohodovejsieho pokojneho cloveka som nezazila vsetky maminy co ich v ten den rodil si ho chvalili. Som im nesmierne vdacna. Velmi ma povzbudzovali a sestricky chvalili drzali ma za ruku a povzbudzovali ledva sme stihli zavolat manzela ale sestricka ho zhanala a ked prisiel povedala mu ze ma sikovnu manzelku ze uz rodime neskutocne mi tie slova pomohli a povzbudili presne ako pri tlaceni tym ze som sa otvoril do 20min a silne kontrakcie som jednu za druhou musela rozdychat na stole bola som strasne unavena potrebovala som si oddychnut ale zial uz trebalo tlacit ja bez sily ale ako ma povzbudzovali a navigovali ma tak som maleho nakoniec na 4x vytlacila 😉
Ked ma previezli na sestonedelie tiez mily pristup bola som na standarde a spokojna zachody su tam take starsie oddelene plechovymi predelmi a jeden je v sprche ale boli ciste teda jedna upratovacka mi s tym neustalim upratovanim chuda kazdy den az liezla na nervy ale fakt zachody cistila dost precizne a na to si ja potrpim zial skonstatovali sme baby na izbe ze niektore mamicky ked sa im na zachode stane nehoda si po sebe neupracu co bolo na skodu kedze sa umyvalo az na druhy den a fakt sa mi to realne stalo ze upratovacka odisla zachody cistucke a ked som isla po pol hodine skoda reci co som tam nasla ☹ Sprchy su dve so zavesom a jeden bez zavesu ale poviem vam ja som tam bola 6 dni sprchovala som sa 2x denne niekdy aj viac podla potreby a stretla som sa tam spolu s niekym len 1x. K strave vy sa asi budete cudovat ale mne chutilo a velmi okrem soli tam nechybalo nic ziadne strukoviny ani ine veci co sa pri kojeni nemozu som nezazila robili vyborne pecene kura napriklad ked som si doniesla sol tak mi nic nechybalo kazde rano bud cerstve chrumkave rozky, jogurt alebo vianocka no ja som vzdy vsetko zjedla 😀
Sestricky na novorodeneckom zlate mile ustretove ano nasla sa tam v nejakej smene nejaka rarita ale tu som si ocekovala a za nou uz nesla bolo ich na smene viac takze vzdy bolo z coho vyberat ale fakt zlate zienky jednu som mala zvlast oblubenu bola zlaticko a velmi mi pomohla netusim meno ale mala pekne nausnice 😉
Lekari a vizity vacsinou robili mlady gynekologovia akoze fakt boli super ked tam zostanu Ruzinov sa ma na co v buducnosti tesit vsetci boli zlati a laskavi profesionalny.
Jedine co som si nesadla s jednou pediatrickou co robila vizity akoze ta mi vohnala asi 2x slzy do oci a ja fakt vela znesiem ale zase primarka bola velmi zlata a mila sice razna ale ustretova.
Keby este niekto nieco chcel pytajte sa vsetko mam v cerstvej pamati 😀
A k veciam nic som si nemusela nosit vsetko mi tam dali este sme dostali taku mama a ja tasku s prospektami a letakmi a naucnymi knizkami plus tam bol prasok avivaz vlhcene utierky to sme dostali hned ako sme prisli. Plienky nam tiez davali 5ks na den ale stalo sa ze zabudli takze radsej majte aj svoje 😉 a ja odporucam aj nejake bodynka svoje nestratia sa ked mate babatko oblecene vo svojom a beru ho kupat poviete a sestricky vam vasu vec zastrcia do perinky stalo sa mi ze maly sa ogrckal a hlavne na vikend uz maju malo veci.

mis_ka
20. dec 2010

@miika ahoj, ako citam tvoj prispevok, na standarde nie je moznost, ze si budem dieta kupat sama, ak budem mat o to zaujem? ta predstava hromadneho kupania sestrickami sa mi bohvieako nepozdava...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre