Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

aspinka
20. dec 2010

@mis_ka a preco? my sme ten cas vyuzili bud ze sme si vyvetrali trocha izbu alebo sme isli niektora do sprchy... kupanie trvalo chvilu tym ze deticky boli stale s nami tak to aj padlo vhod ze sme vedeli ze su ok a my sme sa mohli trocha obriadit bez toho aby sme museli jedna davat pozor.
este chcem dopisat ze pupcek sme neosetrovali tiez to bola pre mna novinka lebo pri malej som osetrovala ale teraz mali babatka na pupceku svorku a ked ju dali dolu osetrovali len sestricky rano pri vizite!

mis_ka
20. dec 2010

@aspinka ja by som sa rada o maleho starala hned od zaciatku sama 🙂 nevravim, mozno budem tak unavena z porodu, ze mi padne vhod ak mi ho okupe sestricka, ale ak to bude mozne radsej by som sa toho zucastnila. nevies bolo to mozne?

aspinka
20. dec 2010

@mis_ka na standarde to nebolo mozne tam nam ich kupali sestricky ty sa o babatko staras sama od zaciatku okrem kupania neboj podla mna ti padne vhod pocas kupania sa obriadit ale nikdy nevies. Neviem ako to je na nadstarde tam si tusim kupu maminy ale neviem to na 100%

karmelka77
20. dec 2010

@mis_ka na nadstandarde si kupu maminy same babatka, ked sa tam dostanes mas moznost sa realizovat🙂) ale je fakt ze ich kupu sestricky mas chvilu cas si aj oddychnut...

arrett
21. dec 2010

Baby? Od kolkej do kolkej sú tam vo štvrtok na poradni?

miika
21. dec 2010

@mis_ka vidiet ze si prvorodicka 😉 babetka su cez kupanie prec asi polhodinku a vtedy je fakt idealna moznost ist sa osprchovat, presne ako pise Aspinka. Naspat sa vratia krasne vonavucke v perinkach, myslim ze si kupanie uzijes doma az az... Co sa tyka ucasti na kupani, skus si vybavit, aby "ukazka kupania" bola robena na tvojom babatku, vtedy uvidis ako ich kupu a ako maly reaguje... Ale ist dozadu na novoredenecke a ucastnit sa kupacieho procesu, to myslim vobec neumoznuju.

jaavaa
21. dec 2010

@mis_ka na nadstandarde je to tak, ze babatka prvy krat kupaju sestricky, Ty sa pozeras a uz dalsie dni si ich kupes sama..pripadne Ti pomozu.Mne to celkom pomohlo,lebo som sa potom nebala malinku doma kupat, ale je pravda co baby pisu, ze chvilku mat sama pre seba bez babatka, je tam niekedy na nezaplatenie, ked si napriklad celu noc nespala a si unavena, tak Ti to pride vhod.

jaavaa
21. dec 2010

@aspinka no vidim,ze si dalsia spokojna s Dr Krizkom 🙂. Ja som ho mala zazmluvneneho tiez, strasne bol mily a k nikomu inemu by som uz ani rodit nesla..uplne som mu doverovala a velmi mi to pomohlo pri porode - hlavne psychicky - vobec som sa nebala. 🙂 a mam aj skvele spomienky na porod, podobne ako aj Ty.

sesilia
23. dec 2010

potrebovala by som poradit. Ako sa vybavuje a kde v nemocnici ruzinov epidural. Treba ist na nejake testy alebo ako to tam chodi. dakujem za rady.

boise
23. dec 2010

@sesilia netreba testy, v prvej poradni v Ruzinove Ti vsetko povedia. Je to v suterene polikliniky, vypises tam par papierov a zaplatis. Tot vse... 😉

arrett
23. dec 2010

@boise Ahoj. Dnes som akurát na teba myslela. Prvá poradňa v Ružinove za nami🙂 hehe bolo celkom fajn😀

tara2
23. dec 2010

@jaavaa - ja som s nim tiez velmi spokojna, rodil ma prvykrat a bude aj teraz 🙂

boise
23. dec 2010

@arrett moja, to uz ste tak daleko? 😵 drzim palec a prajem krasne vianoce 😉

jaavaa
24. dec 2010

@tara2 jeej a pozeram ze Tvoj malinky je 16.11..nasa sa narodila 23.11. ale iny rok..takze skoro v rovnakom datume sme u neho rodili 🙂 ..a teraz budete mat dievcatko..takze idealny parik 🙂. No som zvedava, ci aj nam sa tak zadari 🙂 .... vela zdravicka Tebe aj malinkej..a nech ste spokojne s doktorom 🙂

arrett
24. dec 2010

@boise Ano, už sa to blíži. Ďakujeme🙂 Pokjne a šťastné Vianoce zelame celej rodinke

tara2
26. dec 2010

@jaavaa - aj vam zelam vela zdravia a nech sa vam zadari parik 🙂 😉

miika
26. dec 2010

@sesilia
kazdy den o 13tej v suterene, cislo dveri 014. Dovnutra si beru mamicky po troch, podla toho v akom poradi prisli. Najprv ti daju na chodbe precitat info material o epidurale, vypisat fomrular a potom vo vnutri detailna prednaska ako to bude prebiehat pri porode. S tym papierom ist potom na pokladnu a zaplatit za EPI, da sa aj kartou. Ja som si rovno k EPI zaplatila aj osobu pri porode, nech to mam z krku.

santana
26. dec 2010

@aspinka 100% suhlas, aspon sa nemusim rozpisovat 🙂 tiez som mala Mudr.Krizka, ale robil sekciu, je neskutocne precizny, ludsky, sympaticky...kebyze idem znovu rodit tak jedine k nemu. A ostatny personal taktiez super a take skusenosti mam aj z prveho porodu, preto som zas zvolila ruzinov 🙂
Ja som rodila 21.12., potom som bola cca 1,5dna na standarde v 2-ke izbe a potom som sa premiestnila na nadstandard. Musim povedat ze na standarde boli milsie sestricky a keby som mala istotu ze ma nedaju na 4-ku izbu tak ostavam. Ale aj koli tomu kupaniu som chcela ist na nadstandard, ved oddychovat som mohla cez den, aj sprchu si dat, vacsinou babatka cele dni prespia... 😉
@mis_ka uplne ta chapem, ja som bola po sekcii ale hned na druhy den som si malu vypytala k sebe, jedna sestra ma sfukla ze niesom normalna, tak som jej povedala, ze je to moje zive anestetikum a chcem ju mat pri sebe ked bude plackat, alebo hladna, nikto okrem mna ju nepomojka a nenakoji, oni jej tak strcia striekacku s glukozou ked bude plakat.... No a ja som na ten druhy den uz mala mlieko. Mala zacala hned pekne priberat a aj preto nas 24.12. pustili domov, co moju spolubyvajucu nepustili a to rodila predomnou a prirodzene.

No a co sa tyka nadstandardu.....asi jedine co je tam nadstandardne je vyhlad v noci na Bratislavu. 😀

shakes
26. dec 2010

Ahojte baby. Chcela by som vás poprosiť o radu. Ja som v septembri 2009 rodila v Ružinove. Najprv všetko prebiehalo dobre o 8 mi dali vyvolávačku bolesti strašné až o 15:00 ma zachránil epidurál. Všetko bolo ok pomaly som sa otvárala a o 19:15 mi diktor povedal že rodíme ale ked som začala tlačil malý strácal ozvy už srdiečko slabo bilo takže hned na cisarák. Našťastie všetko dobre dopadlo a malý je v poriadku a riadny šinter. Ale k veci. Kamarátka rodila teraz v Ružinove a odmietli jej pichnúť epidurál lebo mala prvý tiež cisarák, že to sa už nemôže pichnúť. Neviem čo si mám o tom myslieť normálne ma to odradilo mať druhé dieťa lebo si to neviempredstaviť bez epidurálu v takých bolestiach. nie som až taká citlivka ale ja som mala strašné bolesti. Nemá niektorá z vás skúsenosti s tým že prvý mala cisarák a pri druhom jej pichli epidural. Za každú informáciu budem veľmi vdačná. A všetkým prajem pekné sviatky a čo najlepšie a najrýchlejšie pôrody

aktak
26. dec 2010

@shakes ak by kamoska isla po cisaraku rodit prirodzene tak je to riskantne, kvoli jazve, pri kontrakciach sa moze roztrhnut, a keby mala epidural tak by nemusela citi ze ju ta jazva boli a mohlo by to zle dopadnut, ale to je len moj nazor

katarina_k11
27. dec 2010

@shakes Tak toto by naozaj zaujimalo aj mna... prvy porod som mala ukonceny akutnym cisarskym rezom po dvanastich hodinach kontracii - do nemocnice som sla po cca 7-mych hodinach (kontrakcie som mala strasne nepravidelne, tak som cakala, ze co sa z toho vyvinie) a tam mi poverali, ze mi Epi uz nepichnu lebo do hodiny rodim - tak som si tie posledne 4-5 hodin pekne vyzrala, kym teda zistili, ze prirodzene asi neporodim. Zmenila som lekara a chcem zmenit aj porodnicu (rada by som rodila v Ruzinove, kedze tu su vraj Epi-friendly🙂)). Ked som sa na to pytala mojho lekara (ale on uz prestal chodit k porodom) povedal, ze je mozne rodit s epiduralom aj po porode cisarskym, len cela prva doba porodna na monitorovana, ci nahodou nehrozi prasknutie maternice... V utorok idem do nemocnice na prvu poradnu, chcem si zazmluvnit Dr. Otapkovu, tak som zvedava na jej nazor...

tilly
27. dec 2010

@katarina_k11 mne epi po cr neodporucali... ale mala som aj druhy cr... nastastie...

katarina_k11
27. dec 2010

@tilly Ked tak nad tym rozmyslam, asi by som pristala najskor aj ja na druhy cisarsky: netuzim dopadnut ako pri Adamkovi, ze sa poriadne vytrapim pred porodom a aj tak ma rozrezu a budem sa trapit aj po porode ranou po cisarskom...☹ Ale asi si nevyberiem, predpokladam, ze konecne rozhodnutie bude na lekarke a ja dufam, ze akekolvek bude, hlavne, ze nas chlapcek bude co najbezpecnejsie rychlo na svete...🙂

pegas174
27. dec 2010

ahojte kocky, tie ktore ste nedavno v Ruzinove rodili, co si treba so sebou vziat, ide mi hlavne o veci pre babatko, plienky a pre mna poporodne vlozky, podlozky pripadne odsavacku. dostanem to tam, alebo si mam radsej vziat svoje?

pegas174
27. dec 2010

@boise ja si tiez pojdem vybavovat epidural, ale do poradne do Ruzinova chodit nebudem.
vies mi poradit kde to tam vlastne najdem, lebo sa v tej nemocnici presne nevyznam, kadial sa vchadza hlavnym alebo tym bocnym vchodom a kam potom treba ist, da sa v rovnakych dverach zaplatit aj otecko pri porode?

boise
27. dec 2010

@pegas174 v budove polikliniky, v suterene...Vojdes normalne do polikliniky (pri lekarni), pojdes uplne do zadu a potom do lava dole po schodoch. Ked som rodila ja, tak sa to vybavovalo kazdy den od 13:00 do 14:00, tam ti da anesteziolog vyplnit taky papier a precitas si poucenie, potom to uz len zaplatis na pokladni. Inak ked vojdes do polikliniky, tak je tam tetusa informatorka, ktora ta pekne odnaviguje. Ja mam teda orientacny nezmysel, ale trafila som tam na prvy krat 😉

boise
27. dec 2010

@pegas174 a pre babatko si vezmi vlhcene obrusky na ritku, plienky a kedze je chladno, aj decku, ciapocku a rukavicky, aby sa babo neskriabalo. Oblecenie pre babo neber, dostanes erarne. Ale ak by si nechcela, tak mozes pouzivat aj vlastne, ja som to tam netrepala, na moj udiv maly celkom pekne a nove veci. Poporodne vlozky nepotrebujes, maju ich tam haldy, a tiez podlozky pod seba...odsavacku ti tiez pozicaju, ale ak mas vlastnu, tak si ju kludne vezmi, lebo sa moze stat, ze by zrovna pre teba nemali...(kym som tam bola ja, mali ich dost, ale niektore baby sa tu na fore stazovali, ze nedostali...) A ty si nezabudni zobrat este toaletak a nieco ako rosalgyn, na osetrenie poporodnych ran, mne to fest pomohlo...drzim palec 😉 jo a este bepanthen alebo nieco take na osetrenie bradaviek...

tilly
27. dec 2010

@katarina_k11 ja som sa pri prvom tiez tak vytrapila, otvorena na 9 cm, len maly nevedel zajst do porodnych ciest a aj tak ma rezali... pri druhom som mala dohodnutu salu na 12.stu a kedze som mala vsetko dohodnute, nechali ma trapit sa na izbe s porodnymi bolestami, nikto si ma nevsimal, az ked som potom za sestrickou dosla, ze ci je normalne, ked citim strasny tlak na panvu, tak rychlo volala lekarku, ktora sa na mna odmietla pozriet, sestricka na nu nahucala, ze snad tam neporodim... ked ma doktorka pozrela, bolo zle a z planovaneho cisaraku bol akutny... no co, slovenske zdravotnictvo... 😠 a to ma odmietol pozriet aj moj doktor, mal inu robotu... to ze som ho zaplatila ho zrejme netrapilo, ale to uz je o inom... 😠

aktak
27. dec 2010

@tilly to som ani nevedela ze si mala taku rdamu na druhy krat 😒

tilly
27. dec 2010

@aktak hej, ale bola to moja chyba, som si myslela, ze ked si zaplatim doktora, tak budem mat servis... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre