Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

mandarinkaa
10. jan 2011

@arrett ahojky, gratulujem 🙂 vidim, ze sa ti dari dobre, ked nam hned referujes taketo novinky 🙂 internet je v nemocnici nejay wifi zadarmo alebo mas notebook s vlastnym netom?
papa a drzte sa

mimifred
11. jan 2011

@sonicka315 Ahoj ahoj. ja som pri prvom nechodila. tiez som dostala ale nechodila som nikam. len ja som mala známu, ktorá ma ucila dychanie. a potom som bola na prednáske o epidural. 😉
Inak dnes idem volat divékymu, lebo od vcera mi zacalo tvrdnúť brucho a kamoska mi povedala, ze aj ona to mala a poslali ju na pozorovanie a infuzky do nemocnice na 4 dni tak mám trocha obavy ☹
a inak sa citis dobre? a ked to nieje tajomstvo co cakate? synčeka alebo dcerku. ?

t1nulka
11. jan 2011

ahojte baby, ja viem, ze este mam kooooooooooooopec casu, ale rada by som bola pripravena 😀 nerodili ste niektora u dr. Foltina? rada by som nazor... citala som tu uz jednu temu, ale to su same stare prispevky, tak nemate novsie? dííííky vopred 😵

sonicka315
11. jan 2011

@mimifred aha, cize koli dychaniu by asi bolo vhodne to absolvovat. ja sa inak citim vyborne, chvalabohu, ziadne vazne problemy nemam, tak si to uzivam 🙂 a cakame chlapceka 🙂
dufam, ze budes ok a nie je to nic vazne.

pegas174
11. jan 2011

@mimifred ano v Ruzinove, uz som si tam bola vybavit aj epidural a nemilo ma prekvapili ze od januara 2011 stoji 150€, pricom este v 2010 stal 88 €. dobry rozdiel

pegas174
11. jan 2011

baby co to vlastne je tvrdnutie brucha, ako by som to mala citit? ja to citim len ked sa drobec nejak otoci a mam na bruchu tvrdu vypuklinu ale ked sa znovu otoci tak to zmizne

pegas174
11. jan 2011

@arrett blahozelam, takyto pozitivny pristup ma povzbudzuje nakolko na Ruzinov je aj vela negativnych reakcii

mis_ka
11. jan 2011

@pegas174 to uz fakt nevedia, kolko si maju pytat...

pegas174
11. jan 2011

kocky este mi poradte ohladne hojenia nastrihu, vacsina spomyna repik, kde sa to da kupit? to si kupim bylinky a uvarim vo vode ako caj a potom sa tym oplachujem? v akom pomere by to malo byt?
ja som si kupila aj rozalgyn lebo mi to tu na konikovi 1 kocka poradila ale to su take velke flasky a to sa bojim ze ked si to tam nalejem tak bude zle. mate s rozalgynom skusenost?

vriend
11. jan 2011

Ahojte, kedze mna to este len caka chcela by som sa Vas opitat na predporodne kurzy v Ruzinove?

vriend
11. jan 2011

@arrett gratulujem 😉 a nech ste skoro doma

iwet001
11. jan 2011

@pegas174 repik je super, mne pomohol. Normalne si kupis v lekarni repikovy caj alebo sypany repik a v Ruzinove je k dispozicii rychlovarna kanica, tak si len prevaris vodu, zalejes a scedis. Ja som na cedenie pouzivala gazovy stvorcek, dostala som ich viac na osetrovanie maleho, ale ked budes mat sackovy caj, tak to ani nepotrebujes. A potom taky vlazny som si dala na vlozku a nechala tak 10-15 min, kludne aj viac krat denne. A gynekologicka mi odporucila aj Betadine. Ten ti to vydezinfikuje a zasusi. Maju ho v kazdej lekarni, staci mala flasticka, je to to iste, co pouzivaju pri porode. Teda aspon mna tym riadne vyoblievali 😅 Ten som si davala rano a vecer po sprche. Ale aj tak rataj s tym, ze ak budes mat viac stehov, bude sa to hojit dlhsie. Ja som sa hojila hadam aj mesiac, ale zas aj bolo co zasivat, hotova krizikova vysivka 😅

maminocka
11. jan 2011

@danka86 ahoj Danka,
epidurál stojí 150€ ako píšeš. Včera som platila v pokladni. Išlo to hore pomaly o polovicu.

ziza55
12. jan 2011

@pegas174 ahoj ja som rodila v oktobri 2010 a epidural stal 106eur

bay
12. jan 2011

@pegas174 To uz fakt nevedia na com zhanat prachy 😠 😠 😠 Ze 150€ Az ma zrak presiel 😠 😠 😠 Dufam, ze aspon ostatne poplatky nedvihli ☹
To si si uz vybavovala papier na Epi? To sa da aj tak vopred? Som myslela ze to tak mesiac vopred 😒

pegas174
12. jan 2011

@ziza55 vidis mne dala moja lekarka taky papier kde bola suma ze 88 € a popis kde tu ambulanciu najdem, nakoniec bola ambulancia ale uplne inde a tiez suma za epidural uplne ina, asi maju stare informacie

pegas174
12. jan 2011

@bay kludne si to mozes ist vybavit uz teraz, ja som bola vtedy akurat v BA u inych lekarov tak som si to hned isla zaplatit, aby som nemusela ist do BA znovu, kedze nie som priamo

pegas174
12. jan 2011

@iwet001 dakujem za radu, takze pohladam v lekarni repikovy caj, ja mam najvacsi stres mozno ani nie z porodu ale z toho nastrihu a najme ze sa mi to bude zle hojit. mam aj olejcek na masaz hradze ale obavam sa ze v Ruzinove asi automaticky nastrihavaju,

bay
12. jan 2011

@pegas174 Aj ja som mala uplnu hrozu z nastrihu 😅 A nakoniec som bola zan vdacna bo inak by som sa roztrhla asi az po bradu. Proste som inak nezvladla maleho (haha ze maleho) vytlacit. A ze ma Dr. nechal "natrapit" kym pristupil k tomuto kroku 😉
A hojilo sa to dobre. 😉

iwet001
12. jan 2011

@pegas174 Neboj, ten nastrih vobec neucitis, ja som to vedela len podla toho, ze ma doktor zastavil v tlaceni a vzal si nieco z tacky.. ale vobec som nevedela kedy presne strihol. U mna bolo aj sitie ok, dobre mi zabral epidural. No ale to hojenie bolo fakt dlhe, lenze ja som bola ozaj dost natrhnuta aj napriek nastrihu, maly bol nejak zvlastne zrotovany alebo co, uz ked som isla tlacit a mala som citit tlak na konecniku, ja som ho citila skor smerom k lavemu stehnu a tam som aj rozthla. Ale zahojilo sa vsetko super, len to proste trva. Ale bolest som citila mozno tak tyzden, normalne som si sadla tak asi po 5-6 dnoch, potom to uz bolo citlive len ked som dlhsie stala na nohach. Ale stacilo si lahnut a trochu oddychnut a zas to bolo ok.. Mne ten olejcek a aj celkovo masirovanie hradze neodporucili, mala som asi od 28 tt skrateny krcok a vtedy sa to vraj nesmie. Ale ked pojdem rodit druhy krat, budem velmi zvazovat len poporodny okruhly vankusik na sedenie, ten by sa urcite zisiel 😉

sirinka
12. jan 2011

ani ja som nastrih necitila, nemam v podstate ani velmi velky, sitie v pohode vdaka epiduralu a v noci som rodila, na dalsi den uz som dokazala aj sediet skoro bez problemov...hojila sa mi to celkom dobre na to, ze akurat bolo vonku 40°C....ziadne repiky ani nic podobne som nepouzivala, udrzovat v cistote a veeeeeela vetrat... 😉

iwet001
12. jan 2011

a nesprchovat velmi horucou vodou, skor vlaznou 😉

heni79
12. jan 2011

@pegas174
Zdá sa mi, že na Rosalgyne sa vyslovene píše, že sa nemá používať po pôrode. Myslím s irigátorom na vnútorný výplach, na vonkajšie poumývanie používať môžeš. Len to preboha neaplikuj naozaj dnu v plnej miere, najmä ak budeš náhodou šitá aj zvnútra!
Repík môže pomôcť, pokiaľ nebudeš mať komplikácie. A azda sa ti bude vodiť tak, že komplikácie nenastanú. Drž sa.

eli14
12. jan 2011

@t1nulka
Ahoj, ja som rodila u Dr. Foltína a musím povedať, že som bola veľmi spokojná a keby som išla znovu rodiť tak jedine k nemu. No ale to je môj názor. Hodnotím ho ako lekára 🙂 , lebo jeho prístup môže niekomu vadiť. Pôsobí niekedy arogantne, ale na prvý dojem netreba dať ako lekár bol super a rozhodoval sa rýchlo a dobre. Hrozil mi kliešťový pôrod, ktorému som sa bránila a vďaka jeho pomoci a konečnému rýchlemu rozhodnutiu som porodila normálne 🙂 . Celý pôrod sa o mňa vzorne staral ( na sále som bola 7 hodín ) a o všetkom ma informoval. Jediné negatívum je, že jeho vyšetrenia nie sú veľmi príjemné, hlavne keď to porovnám Dr. Janekom. Prajem veľa šťastia 🙂

dari
13. jan 2011

@shakes ahoj shakes, ja som rodila druhy porod s epi po prvom cisarskom a verim, ze to bude s epi aj treti krat. ja osobne si neviem predstavit, ze v tych prisernych bolestiach /bolo som otvorena na 4 kym mi dali epi/ by som pri porode bola schopna rozlisit ci mi praskla jazva 😀

dari
13. jan 2011

jaj a malej odhadli vahu 3700g a vazila 4200g 🙂 zial predpokladam, ze tretie bude najvacsie...

t1nulka
13. jan 2011

@eli14 velmi ti dakujem za nazor 🙂 ja poznam jeho povahu, ale chodim k nemu len kratko - aj do poradne k nemu chodim, a jeho vysetrenia mi nevadia vobec 🙂 joj, potesila si ma, dakujem ti este raz 😵

mimifred
14. jan 2011

@sonicka315 jéééj tak to ma tesi, že si v pohode. urcite sa v porodnici stretneme 🙂 a ak más strese s tým dychaním, tak chod na tie cvicenia. ale aj pri porode ti porodná sestra bude pomáhat dychat tak ako chces. 😉
co som ti spomínala, že mi tvrdne brusko, tak som volala dr. a trocha ma ukludnil, lebo že pri druhorodickách je to normálne,len to nemože byt viacej ako 10 ktát. tak mi nakázal brat magnézium tak zatial v poho 😀

mimifred
14. jan 2011

@pegas174 ahoj. ty brdo to je aký rozdiel. tak to si aj mna prekvapila že tá epiduralka tolko stojí. ale co už. 🙂
ked si dobre pamatám, tak pred štyrmi rokmi sme platili okolo 2000sk 70eur. hm, tak to budeme mat drahé porody
😒 ak si este zrátam že doktora si idem zazmluvnit a chcela by som íst na nadstandart 🙂

sonicka315
14. jan 2011

@mimifred ja uz som myslela, ze si v nemocnici, ked si sa tak dlho neozyvala. inak, ja si to magnezium tiez davam, obycajne sumive, lebo niekedy mam take krce v hrudniku, ze ani lezat nemozem ale to je asi z toho, ze sa brucho zvacsuje a vsetko stupa nahor 🙂 a po mag. sa mi velmi ulavi.
vcera som bola na ultrazvuku, uz som 32 t, vsetko ok, tak sa tesim 🙂 a na tie cvicenia si zavolam, ci to musim absolvovat cele alebo mozem ist iba na par prednasok, aspon aby som vedela kedy vyrazit do nemocnice a co robit 🙂 a este som si vybavila aj epidural, aj mamicky co tam boli boli zhrozene ako to stuplo, ze 150, dufam, ze to aspon dobre pichnu 🙂
posielala som ti aj nieco do IP .🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre