Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

pegas174
15. jan 2011

@mimifred no aj ja chcem zazmluvnit lekara a ked sa podari aj nadstandard a k tomu este pupocnikovu krv, no to bude penazi, nuz ale pre drobca ich budeme musiet niekde najst

pegas174
15. jan 2011

kocky diky za typy ohladom osetrovania nastrihu, no stale dufam ze budem jedna z tych stastnych co to potrebovat nebudu, no bodaj by som bola 🙂

mimifred
15. jan 2011

@pegas174 tak to máš pravdu. pre drobca aj z posledného 🙂

mimifred
15. jan 2011

@sonicka315 🙂 tak to som rada že je všetko oki. a tu epidural si idem aj ja vybavit.a neboj. pichnu ju dobre. ja co som bola prvý krát rodit, tak som ju vobec nechcela, bala som sa ze mi ju zle pichne, alebo sa pohnem a .... ale doktorka co mi ju pichala bola velmi príjemná a pichne to v tej skoro najväčšej kontrakcii, tak to ani neucítis a pocas porodu tam bude tak super. bola velmi zlatá. taka malicka hnedovlasa s okuliarmi a mala jemnulinky hlások 🙂
a manzel ide k porodu?

sonicka315
15. jan 2011

@mimifred ja som celkovo na ruzinov pocula, ze tam dobre pichaju epi, tak dufam, ze to tak ostane. mangel ide, aj ked ja som zacala vahat ale on chce ist. a tvoj? a pri prvom bol?

sesilia
15. jan 2011

aj mna to caka v najblizsich dnoch v ruzinove. bojim,bojim...

mimifred
15. jan 2011

@sonicka315 poslala som ti do IP a manžel bol a aj ide. tesí sa a ja tiež, lebo je to velká podpora a pomoc.

sonicka315
15. jan 2011

@mimifred no ved to, ze aj moj je pre mna vzdy taka spasa, ked mi nieco je, tak si to neviem bez neho predstavit, len som sa bala toho, aby to na nom nenechalo nejake neprijemne zazitky do buducnosti. on tam moze byt so mnou odzaciatku?

sonicka315
15. jan 2011

A este som sa chcela opytat, v ktorom tyzdni sa Vam babatka otocili dole hlavickou?

sirinka
15. jan 2011

mne tam dvakrat pichali epidural a veeelmi som bola spokojna, na prvy sup, akurat ze mne to pichali medzi kontrakciami, lebo pri tom sa nesmies hybat a ja som ich potrebovala rozdychavat....ale nie je to velka bolest, skor tlak...opichnutie mezokainom viac stipalo ako samotne zavedenia katetra.

@sonicka315 mne sa prva otocila uz niekedy okolo 27tt a tak uz ostala, druha sa neotocila vobec a tretia zatial tiez nie...

sonicka315
15. jan 2011

@sirinka a druhu dcerku si rodila normalne?

sirinka
15. jan 2011

@sonicka315 chcela som, ale ani po 24 hod. nezostupila do porodnych ciest, odtiekla mi predcasne plodova voda a tak som mala nakoniec CR.

mimifred
15. jan 2011

@sonicka315 ano manžel moze byt od zaciatku. bude sa s tebou chodit sprchovat, predýchavat moze s tebou a vsetko okolo toho.aj ked ti budu pichat epi tak aj pri tom moze byt. 🙂

sonicka315
15. jan 2011

@mimifred tak to je super. ale dufam, ze ked je teraz taky babyboom, tak to nebude preplnene, ale to uz neovplyvnim 😒

mimifred
16. jan 2011

@sonicka315 inak este som ti zabudla napísat, že ked ti nedojde na termín kontrakcia tak doktor je az tak opatrný, že ta posle lezat do nemocnice na dva - tri dni a ked ani potom nebudes mat porodne bolesti , tak ti porod vyvolá. ja som bola pri prvom dva dni na oddeleni a na treti mi vyvolali porod. bolo to super. ziaden stres z domu, len som muzovi zavolala aby prisiel a bolo to 🙂
termín som mala 10.2. (sobota). na oddelenie som isla v pondelok a v stredu 14.2. mi porod vyvolali.
Takze dr. posiela kazdu takto ked prenása len jeden den, ale dá sa s ním aj dohodnut, že chces ist lezat a na termín porodit.

angela1
16. jan 2011

Ahojte dievcata, mam termin 30.3. a rozhodla som sa pre ruzinov, mam z porodu velky strach do poradne chodim k dr. tomkovej pôsobi ako podarena pohodacka,a chcem si ju zazmluvnit mate s nou niektora skusenosti? dakujem

mis_ka
17. jan 2011

baby, mne moja gynekologicka povedala, ze na poradnu do nemocnice pojdem az od 36tt (nemam zazmluvnenie so ziadnym lekarom), myslite, ze je potrebne ist si vybavit epiduralku do ruzinova uz skor alebo staci az v tom 36tt?

boise
17. jan 2011

@mis_ka ja som tiez chodila od 36. tyzdna a vybavila som si az potom....ale ak nahodou hrozi predcasny porod, vybav si skor 😉

mijatkova
17. jan 2011

ahojte,ja mám termín v strede marca,chcem ísť rodiť do Ružinova,rodila som tam pred 5rokmi u dr.SPANKU,ale už k nemu nechodím a ani nechcem ísť k nemu už rodiť.môj terajší gynekológ mi odporúča primára Hollého,máte s ním niekto skúsenosť?alebo mi poradíte zazmluvniť radšej niekoho iného....
neviete ako to je s prítomnosťou otca pri pôrode,či musí predtým absolvovať psychoprofilaktický kurz pre tehotné so mnou?dakujem za odpovede 🙂

sirinka
17. jan 2011

@mijatkova ja som s nim prisla do kontaktu iba pri yvsetreni, bol velmi jemny, prijemny...inac neviem...
a otec pri porode moze byt, staci zaplatit na pokladni, nemusi nikam chodit...

jaavaa
18. jan 2011

@sonicka315
@mimifred babulky,ked nahodou vychytite den,ze rodi prave vela mamiciek, manzel zo zaciatku nemoze byt s Vami..ja som tak veru bola.Ked som dosla o cca 9tej - vyvolavacku mi dal Dr. o 12tej,tak tam rodilo - predychavalo asi 8 bab.Vtedy oteckov posielali prec,ze ich mame zavolat,az ked sa to bude blizit k porodu...a az ked uz boli baby na 6 cm,niektore az na 8 cm mohli zavolat manzelov dnu.Napr. mne az ked pichol vodu cca o 17tej,tak az odvtedy mohol byt pri mne manzel, to som bola len na 4cm otvorena,ale uz tam cakali len asi 3 baby..A epi mi velmi pomohla za 1 hodinku, som uz mohla ist rodit - pomohla mi rychlo sa otvorit.Takze odporucam rodit poobede,alebo v noci, to tam manzela uz pustia dnu od zaciatku,ked je tam menej bab...treba nejako babatku dohovorit 🙂 Najvacsi ,,natresk,, je tam rano. To sa davaju babam vyvolavacky - tym ktore prenasaju...moze sa ich tam pekne vela nazbierat.

jankaslamka
18. jan 2011

Baby neviete ako sa to tam pomenilo s poplatkami? isli hore? Epi, nadstandard, manzel pri porode?

mimifred
18. jan 2011

@jaavaa ahoj, tak to neviem ako to je ale ja som mala manzela celu dobu pri sebe pred porodom a boli sme tak 4 rodicky. A este k tomu bola kamarátka (sestička). Takze tak.
A ty si mala dr. zazmluvneného? Ja ano.

mimifred
18. jan 2011

@jankaslamka ahoj janka.
Poplatky co sa týkajú porodu tak sa pomenili co viem tak je to epi. stoji 150eur. a co som sa informovala cez kamarátku co robi v ružinove sestricku tak manžel pri porode: 17eur, nadstandart 17eur/den, zazmluvnenie doktora 232eur. Aspon co mi hovorila.

jankaslamka
18. jan 2011

@mimifred dakujem velmi pekne za infosky 🙂 ..tak len ta epi isla radikalne hore..snad to tak vydrzi do maja 🙂

sonicka315
18. jan 2011

ja som platila za epi 150 a manzel pri porode 16,60 a platila som to minuly tyzden.

sonicka315
18. jan 2011

@mimifred ja som si az teraz vsimla, ze mi posunuli termin na 13.marca 😀 nakoniec budem mat rovnaky termin ako ty 😉 bozinku, blizi sa to a uz sa zacinam aj bat. maly je vraj dost velky a stale sa nechce otocit, prehovaram ho ako sa len da ale on nie a nie 😀

jaavaa
18. jan 2011

@mimifred ahoj, ano mala som aj zazmluvneneho..ja som sa tiez cudovala,ze preco ma ist prec...ale je pravda..ze ked som prisla,tak tie 3 postely na vzdychacke boli obsadene..na chodbe rozdychavalo kontrakcie asi 5 bab, dalsie 3 boli v boxoch 🙂,natresk ze az.. 🙂. Hned po porode lezali 3 baby na chodbe tie 2 hodiny potom..sestricka mi to vysvetlila tak, zeby sme sa podkynali jeden o druheho, ze je tam ledva miesto pre mamicky nieze pre manzelov..ale mozno som vychytila len taky den 🙂.To si mala super ze len 4 ste tam boli.Ja som sa tam citila ako na internatnej chodbe - vsade kopec ludi .-).Ale tym,ze nas tam bolo tolko ani som nemala cas mysliet na to ze ma nieco boli,strasne rychlo mi to tam preslo do tej 17tej a potom sa to uz uvolnilo - baby porodili,sme tam uz boli asi len 4...a uz aj manzel tam mohol byt.

mimifred
18. jan 2011

@sonicka315 Jéééj, tak to je super. Možno budeme spolu rodit 😀
A neboj sa nicoho. To zvládneme uvidíš 🙂
A to by sa ti mal malý otocit, rozkáž mu to 🙂
A kolko vázi malý? Povedal ti dr. ?

sonicka315
18. jan 2011

@mimifred ma 1820 g 😀 a ze by mal mat tak 1500. no ved uvidim. ja neviem co sa neotaca, radsej by som prijala kopance do rebier ako stale do mechura 😀 a tvoja kolko vazi? aj je otocena?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre