Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

jankaslamka
23. jan 2011

@sisulita tak tak presne 🙂 nejak bolo, nejak bude 🙂 urcite to prezijeme 😉

@danka86 tak tak moja rec, absolutne s tebou suhlasim 🙂

jankaslamka
23. jan 2011

@slniecko.15 dakujem za tvoj nazor a tvoje spomienky 🙂 kazda prihoda, rada, odporucanie padne vhod 🙂

slniecko.15
23. jan 2011

No ano vadi mi trochu, že moj zazmluvneny lekár nedošiel, ale všetko dobre dopadlo tak to neriešim, čo by mi pomohlo keby som sa rozčulovala. Pán Diveky sa mi prišiel ospravedlniť a chodil za mnou skoro každý deň čo som tam bola, a aj mi vybavil papiere aby mi boli vrátene peniaze aby som stým ja nemala žiadne starosti. A mne po sekcii pustili manžela až tri dni za sebou ku mne do izby. Bola tam taká brčkava blondínka, hnedovlasa mladá baba v copiku a ešte taká popletene blondínka sčo stale nosila čelenku vo vlasoch, bola trošku trdlo ale ku detom sa všetky správali nádherne. A keď mi moj mali rinčal aj sami došli na izbu, že čo sa deje a ked som im s plačom, že sa nechce prisať, tak ukldnili mna , maleho a pomahali mi a ked som ich poprosila o mlieko tak mi ho doniesli na izbu a este snim aj maleho prikrmily. Je pravda, že som ich niekedy požiadala o pomoc a dosli až o hodinku, ale na oddelení je vela rodičiek každy si musí uvedomiť, že tam nieje sám. A naozaj mi je veľmi ľúto mamičie ktoré mali velmi zle skusenosti, ale ja sa naozaj nemôžem stažovať. Po tom čo som si tu čitala pred pôrodom som sa bala ist aj rodiť, ale naozaj som bola milo prekvapena s pristupu ....a to som bola odhodlana, že ked bude niekto na mna alebo moje dieta protivny, že odydem na reverz, ale naozaj bolo to tam dobre. a to k 1.1.2011 začalo rodiť toľko mamičiek,že ich už kapacitne nestíhali a museli ist na 10. poschodie, ale vždy si na mamičky našli čas. Ale nečakajte, že niekto za vami dojde a bude sa Vás pýtať či Vám nemôže s niečim pomocť. Musíte sa pýtať vy, ale vždy mi bolo poradene ...

arrett
23. jan 2011

No, po tom čo som si tu precitala, mám pocit, že som nerodila v Ružinove 🙂
V Ružinove som rodila 2x, ale s takým personalom som sa ani raz nestretla. Ku mne bola každá milá a ochotná. Nemala som najmenší problém. Keď som mala teplotu kvôli mliecku, tak mi malú pkupali sestricky, dokonca navrhli, že mi ju vezmu, aby som si oddychla. Mám na obe pôrody len tie najkrajšie zážitky. Či už z porodnice, alebo 600 nedelia.

biancaneve
23. jan 2011

Ja musim len potvrdit nazory mamiciek, ktore maju s Ruzinovom len dobre skusenosti, rodila som CR minuly februar, a na sestricky, poporodnu starostlivost na pooperacnej izbe a potom po 2 dnoch na nadstandarnej izbe nemozem povedat nic negativne. Sestricky na pooperacnej boli neskutocne mile, a to aj v noci, ked tam bola len jedna a prezliekala nas sama a umyvala dve co sme rodili CR v hodinovom intervale...Myslim, ze je to vec, ako k tomu vsetkemu clovek pristupuje a neocakava neviem ake zazraky. Na nadstandarde boli dokonca mile aj zenicky, ktore nosili stravu, nenahlili nas, aby mohli rychlo zobrat naspät taniere, ked videli, ze kojime, resp. prebalujeme, prisli neskor a bez komentara. Mne sestricka na moje poziadanie ( nemala som mlieko ani pri odchode z nemocnice) ukazala ako malej mam dat striekackou mlieko ale beriem to za samozrejmost, ze som sa pytala ako to mam robit. Ony nemozu vediet, ze nieco nemame , resp. nevieme ked sa nespytame...mamickam, ktore to len caka, drzim palce a zelam, aby mali len pozitivne skusenosti.

mimifred
23. jan 2011

@sonicka315
Ahoj, ja som už tiež unavená, a este k tomu ma Fredericek viac unavuje 🙂
ale aj mi pomáha, je to moje zlatícko.
A to neviem, či može manžel chodit hoci ako. Navstevy si myslím že su od 15:00 a to ti-nám tak utecie, že ani nebudes vediet. a na malého bude môc pozerat len cez sklo a ty mozes ist za ním na chodbu. aspon vtedy to tak bolo.
Inak zajtra idem do poradne tak som zvedavá, čo mi povie doktor na to telefonne cislo a ake sumy. 😠

mimifred
23. jan 2011

@aderka
Ahoj. Ja pochádzam priamo z Lozorna to je okres Malacky.
Od Ba je to 23Km. V pohode za 20min som v ružinove.
Ja chodím gynekologovi do Bratislavy a porodníkom je v Ruzinovskej nemocnici tak preto. A mám takého dr., ktorý má pred štyrmi rokmi ako som isla rodit dal lezat pred termínom do nemocnice, takže sme to mali bez stresu a dá ma aj teraz. Vôbec sa nebojím toho že niesom priamo z Ba.
Zvládli sme to pred štyrmi rokmi, zvladneme aj teraz.
Aderka a ty odkial priamo pochádzas?

aderka
23. jan 2011

ahooj ja pochadzam z vychodu ale v Ba sme uz 3 a pol roka a byvame v Ruzinove od Vianoc uz mam aj Bratislavske obcianstvo, kvoli malemu aby to nebolo potom zbytocne komplikovane vie detsa oktorkaa tak... ihhihi a ako sa vola ten tvoj doktor?

jussti
23. jan 2011

@slniecko.15 som ucitelka a detom pozdravim 200 krat denne a vobec mi to nevadi .... drzost je nezaklopat a nepozdravit ... tak sa nevchadza ani do kravina ...sestry neospravedlnuje, ze musia 100 krat pozdravit, par zdvorilostnych viet nestoji ani cent a nevludne prosredie aspon oteplit par slovami, ktore kazdej vycerpanej zene pomozu. som velmi rada, co tu zeny pisu, aspon clovek vie, na co sa ma pripravit a nepride ako alenka do rise divov
obdivujem kazdu jednu, co si otvorila usta, co tam narobila bordel ... (viem, ze nie kazda to dokaze, to je jasne) KOPU GURAZE vsetkym a klobuk dolu tym, ktore sa podelia s kazdym aj pozit a negat zazitkom .... mozno sa to raz zmeni a svojim dceram nebudeme musiet vraviet ... VED TO VYDRZIS, ale budu sa tesit

sharmana
23. jan 2011

@jussti to bolo velmi pekne napísané 😉 prajem pohodové tehotenstvo 🙂

janula123
23. jan 2011

@bobora
A teraz si tiež zajednáš MUDr. Papcúna ml.?

sonicka315
23. jan 2011

@mimifred ahoj, aj ja som zvedava co povie 😀 ja pojdem presne o tyzden po tebe 🙂 dnes rano som sa zobudila uz dost opuchnuta a uz to teda riadne citim, ze 8. mesiac 😀

avenev
24. jan 2011

Ako je to s odsavackou mlieka? Maju ju k dispozicii v porodnici, rucnu alebo elektricku? Ja by som si chcela kupit elektricku ale bojim sa dopredukupovat, ked su dost drahe, ci budem mato vela mlieka a vyuzijum ju. dakujem

iinuska
24. jan 2011

@avenev maju tam elektricke odsavacky, ale mne osobne viac vyhovovala manualna, co som potom pouzivala doma

tilda
24. jan 2011

@avenev skusis tam a uvidis, kupis si neskor. v porodke maju medela mini electric, mne napriklad velmi sadla a kedze som mala moc mliecka, kupila som si ju hned tiez taku istu... teraz neries... 🙂

mimifred
24. jan 2011

@sonicka315
Ahoj ahoj.
Tak dnes som bola v poradni a vsetko je ok. Aj som si zobrala zmluvu na vypísanie.
O dva tyždne idem už do poradne do nemocnice takže super. Dnes sme naposledy platili 🙂
Jáj este idem 8.2. na posledny ultrazvuk do gynaexu a potom len a len do nemocnice.
Pojdem aj za profesorom co schvaluje porody bud už spontanne al. cisárske.
A o týžden idem na tu epi.

A ako že si sa zobudila opuchnutá? Nechápem 😀

mimifred
24. jan 2011

@aderka

ahááááááá 🙂
Moj dr. sa volá Divéky a idem k nemu aj rodiť. Akurát dnes som si ho zazmluvnila.
A ako sa žije v Ružinove?

biancaneve
24. jan 2011

@jussti neodpustim si poznamku na zdravenie, resp. nezdravenie zo strany nemocnicneho personalu, nemocnica nie je skola...sestry, lekari pridu na izbu cez den x krat a zda sa mi smiesne, aby zdravili kazdy raz co pridu pacientke po CR, napisem to expresivne, umyt rit, resp. umyt zvratky...pri vizitach zdravili vsetci ale naozaj pri kazdom jednom vstupe, ked donesu malicke na kojenie, resp. ine zalezitosti riesit na izbu sa mi nezda, ze by sa muselo hovorit o chybajucej vychove...to je moj nazor.

slniecko.15
24. jan 2011

jussti
Myslím si, že zdraviť sa zakaždým ked sestričky vojdu do izby je strašná blbosť, To sa má aj čašník zakaždým pozdraviť kuchára a zaklopať mu na dvere keď príde po tanier? To len na ukážku .....
Chceš povedať, že Ty sa zdravíš zakaždým svojmu nadriadenému keď vojde, alebo keď prejde okolo Teba? To by som chcela vidieť. Nehovorím, že človek by mal byť spokojný s neochotou personálu, ale riešiť pozdrav a klopanie na dvere je podla mňa totálne trápne ...uvedomte si, že nieste v hoteli kurňa..... A ešte niečo ...podľa bontónu je neslušné aby si sa jednej osobe pozdravila niekoľko krát za deň. A keď si učitelka pozdraviš sa keď vojdeš do triedy, ale do tej triedy vojdeš 1.krát za deň a na chodbe sa nezdravíš ty deťom ale oni Tebe a bolo by neslušné neodzdraviť, čiže pokiaľ by si sa ty pozdravila sestričke a ona by sa ti neodzdravila, to by bolo neslušne.
biancaneve : súhlasím s Tebou

sonicka315
24. jan 2011

@mimifred a do poradne do nemocnice sa da tiez objednat alebo tam musis cakat? a naco za tym proferosom? 😀
mne naposledy v poradni povedali, ze dr. si vybavi vsetky podpisy v nemocnici, u primara a tak, ty si to musis sama?
opuchnuta, akoze zavodnena alebo co 😀 proste prsty opuchnute, nohy, no des, citim sa ako balon 😀

mimifred
24. jan 2011

@sonicka315

Dr. mi dal čislo aby som sa objednala o dva tyždne,. Ale co si pamätám, tak aj ked som bola objednaná tak som cakala niekedy aj hodinu hodinu a pol 😒

Za profesorom preto, lebo pocas prvej gravidity mi nasli na pečeni hemangion - tj nezhubný nádor čiže nazhromaždene krvné cievy.
Kazdy rok chodím na kontrole a zväčšilo sa mi to o pol centimetra a dr. chce, aby sa profesor vyjadril k mojmu porodu, pretože moja doktorka co ma sleduje povedala, že mi pocas porodu nemaju tlacit na brucho aby mi to nepraskli, tak preto za profesorom. Možno pojdem CR ale nechcem.

sonicka315
24. jan 2011

@mimifred ja som dufala, ze az do porodu nebudem musiet chodit do nemocnice, nuz, co uz 😒
to mi je luto, ze mas este taketo problemy, tfuj, tfuj, tfuj, nech je vsetko v poriadku 😉

mandarinkaa
24. jan 2011

tiez som tam bola vo stvrtok a uprimne bola som sklamana... ma to byt prehliadka porodnice a nie nadstandardu...
chcela som vidiet, aspon trosku, ze jak to tam vyzera...
a pamatam si ta, uz pri konci jak sme si pozreli miestnost na kupanie babatiek, ked si sa pytala na tu laktacnu poradkynu, mas take hnede dlhsie vlasy, ze? 🙂 sestricka na teba teda kukala, ze co sa pytas za blbost 🙂

mimifred
24. jan 2011

@sonicka315

ked chodís divekymu tak on si pacientky dava do nemocnice od toho 36tt. to más aj v knizke na prednej strane ze budes navstevovat nemocnicu ruzinov. pozri si to.

mandarinkaa
24. jan 2011

Kocky, do nemocnice potrebujem aj svoj rodny list? resp.ake doklady presne si mam zobrat? Som slobodna. dakujem

bobora
24. jan 2011

@janula123 ja som ho nemala zazmluvneného a ani teraz si nebudem zazmluvnovať ja to beriem tak že niekto ma odrodiť musí a mne v práci tiež nikto nedá peniaze navyše za to že si spravím svoju prácu

aderka
24. jan 2011

@mimifred odkedy sme v Ba tam sme stale v Ruzinove, 2 podnajmi sme vystriedali a teraz sme uz vo svojom. Nam sa Ruzinov paci. A hlavne chodime z prace do prace tak si ani velmi neuzijes a nepoobdivujes prostredie🙂 to pospoznavam teraz pri kocikovani🙂

danka86
24. jan 2011

Mne sa inac tiez zda divne, aby sa zakazde zdravili, to by sa slusilo odzdravit a to sa mi teda po porode nechcelo ani usta otvorit.. 😀 takze toto mi vobec neprekazalo, pravdupovediac, ani som nepostrehla ci sa niekto zdravil alebo nie.. Mne skor vadilo, ze ked som tu jednu sestricku poprosila o pomoc, tak ma svojim spravanim udupala pod ciernu zem.. ale taka bola len jedna.. Na lekarov nemozem nic povedat a na ostatne sestricky si vobec nespominam.. A tiez som obcas zurila, ked mi malu zobudili cez den, lebo v noci zvykla robit koncert, tak jedine cez den som si mohla pospat, ale tak zase som chapala, ze zaockovat malu musia, alebo ju na nejake vysetrenie zobrat musia... takze toto mi tak nejak neprekazalo.. Ja som proste jedneho nazoru, ze ked slusne poprosim o radu, pomoc alebo cokolvek, tak by aj ony mali so mnou slusne jednat, to je cele 😉

daniela1974
24. jan 2011

@danka86 mas pravdu ale malu Ti maju zaockovat vtedy ked ju nekojis, je predsa nezmysel aby si si ju od prsa odtrhavala a to ticho je kapitola sama o sebe. A vzdy ked Ti beru dieta na vysetrenie ani nevies na ake, bola tu jedna mamka co jej dieta zaockovali 2 x proti tetanu - - - toto by som zazalovala a vlastne matky by mali s detmi chodit na vysetrenie aj ich kupat - sestry ich kupu ako male macky - ale matky to nevedia alebo ich to nezaujima a to je fakt. kazda povie, ze jej to padlo vhod, ked dieta vzali a okupali ale ruku na srdce ako by ste si vycitali keby ste videli styl kupania nasich deti?????

labutka
24. jan 2011

Ahojte, ak mate chut pridite sa pozriet na workshop o modernych latkovych plienkach vo stvrtok 3.2. o 10.00 alebo o noseni deti v ergonomickych nosicoch a baby-satkach v stredu 9.2. o 10.00 v MC Rybka v BA - Vrakuni.
Viac na www.webareal.sk/mcrybka alebo www.latkovky.sk/prezentacie alebo http://www.sdetmi.com/2011/01/workshopy-o-latko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre