Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

livika
11. júl 2008

mam podobne skusenosti.
Bola tam jedna fakt mila a ochotna,chodi aj sem-Zoldy-keby nebolo jej,mnohe veci dopadnu inak!Zoldy dik!!!!
Ale inak nic,sem tam sa prisli opytat co a ako a to bolo vsetko.
A este jedna,kratsie hnede vlasy,tu ani nespominajme 😠 !!!

jesssie
11. júl 2008

livika, keď som tam bola ja zoldy tam už nerobila ☹
A to myslíš tú čo mala také rovné hnedé vlasy nahladko očesané, na cestičku rozdelené, do copu to nosila ? Tak to bola sila. 😒 Juj nebudem komentovať zážitok 😠

slavica2
11. júl 2008

babenky co presne zahrna nadstandart v ruinove:

claudinka
11. júl 2008

ahojte,
co sa tyka veciciek do porodnice, staci cisto ten zoznam, co ma porodnica na stranke? neni tam toho malo?
http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Ruzinov/ruzinov/...

babuci
11. júl 2008

slavi, na prednaske nam povedala sestricka, ze je tam vsetko, snad vlhke vreckovky si mas priniest. Plienky, kozmetiku Johnson, vlozky, pozicanu odsavacku, toaletny, pribor atd to ti na nadstandarde daju.

tara2
11. júl 2008

enynka - on tam rodi a ak si ho chces zazmluvnit, tak posledny mesiac chodis k nemu do poradne. Ale myslim, ze sa s nim da dohodnut aj tak, ze by ta zobral aj skor. Ja chodim k nemu lebo v Ruzinove robim a takto to mam k nemu do poradne na skok 🙂 .

livika
11. júl 2008

Jessie,ano!
Ani ja radsej nekomentujem,lebo este teraz mam na nu nervy 😠 !
Nadstandart:Izba pre 2 mamicky,telka,kupelka a wc!
Pre babo si akurat doneste urcite vlhke utierky,plienky-nevystaci na den,co davaju oni.
Vlozky,toaletak tam je.Odsavacku pozicaju.Pribor som mala svoj.
Oblecenie pre babo,akurat v com pojde 😀 !
Mamicky,ktore ste tam boli-doplnte ma,prosim 😕 !!!!

jesssie
11. júl 2008

Toaletak? No asi mala upratovačka dovolenku lebo my sme nedostali. 😀
Ja som mala vlastné zásoby pampers plienky aj utierky na riťku. A tiež som mala pre bábo oblečko vlastné na tých 5 dní. Ešteže som mala, lebo my sme tam boli aj v sobotu a nedeľu a to vtedy neperú a nemali dupačky ani body. Večer po kupku som si ju vždy prezliekla do mojich vecí. Aj bavlné plienky som mala svoje. Akurát tá zavinovačka bola ich.
Som mrkla na ten zoznam... no aj deku som mala svoju, áno čiapočku, rukavičky a ešte podbradník som mala pre ňu. 🙂
Ahaaaa... fľašu Lucky som mala zbalenú v taške aby som mohla po pôrode hneď veľa piť kvôli mliečku 😵

livika
11. júl 2008

Jaj,ja truba!Toaletak som mala vlastny,pardooon!!!!!
Oblecka sme mali habadej.Bavlnene plienky sme si tiez mohli brat kolko sme potrebovali.
Lucky som mala tiez kvantum,po porode som sa citila jak vyschnuta ryba 😀 !

cicushka
11. júl 2008

Nadstandard:

vlastna kupelka a WC
vyber z piatich jedal denne s donaskou az na izbu
moznost uskladnit si vlasne jedlo v splocnej ladnicke v kuchynke
v kuchynke je k dispozicii tiez mikrowolnka a kanvica na vodu
ma izbe je krcah na caj alebo vodu. (ja som si tam kazdy den robila cajik na mliecko z tej kanvice v kuchynke)
priobor aj pohar dostanete
Vloziek je velmi vela, to vobec nebolo treba
Senne 4 plineky pre babo dostanete (mne stacilo)
V kupelke je mydielko a mliecko pre babatka od Johnson.
ciste latkove plienky, pyzama pre mamy aj oblecko pre babo bolo k dispoziicii na chodbe. (moze byt menej alebo ziadne cez vikend)

mimmka
11. júl 2008

no my sme toaleták tiež nemali, no vložiek zato na každom kroku a aj podložky,ale pre bábo treba si hlavne priniesť vlhké utierky, čiapočku, rukavičky, deku (príp.dudlík, no my sme ho mali a nám pomohol hlavne pri začiatkoch kojenia, lebo malá sa nevedela prisať), jednorázové plienky sme mali tam zbytočne celý balík, ale sme ho ani neotvorili, lebo sestričky hodili a rozdávali zakaždým päť plienočiek, ale keď sa minuli, tak ochotne dali aj ďalšie stačilo si vypýtať, vecičky pre bábatko až pri odchode domov, mali ich dosť, ja som bola pýtať čistéaj v noci, lebo malá sa precikala až na perinku a ochotne dali, to isté platí aj pri látkových plienkach.No, a po pôrode veľa minerálky aspoň dve flašky, alebo aj bielu vineu na podporu mliečka.my sme boli síce na štandarde, lebo nadštandart bol plný, ale aj tak neľutujeme, lebo sme boli spokojní, všeetkého bolo dostatok, akurát sme mali wecka a sprchy na chodbe a nemali sme telku a jedlo na izbe, ale zato nám chodili sestričky každý deň kúpať bábatka a my sme mali takú chodinku čas pre seba....tých pár dní sa to dalo vydržať...no a za ušetrené peniažky sme kúpili niečo pre svojho drobčeka 😉
jo, a rodila som u dr.hrabčáka a bol super 😉 a po odbornej stránke ani nehovorím 😉

jesssie
11. júl 2008

Ja som potrebovala cez víkend pre seba nočnú košelu aby mi dali čistú a nemali...veď neprali. Dali mi iba nejakú čo dávajú po operácii pacientom, to sa ani zapnúť nedalo, no hrúza, to som mohla aj holá chodiť. 😖
Takže maminy čo idete na víkend.... nachystať si poriadne zásoby vecí 😀

mimmka
11. júl 2008

no, to je pravda, že ja som už v sobotu doobeda išla domov 😉

kajkas
11. júl 2008

Ahojte 🙂 tiez budem rodit v Ruzinove, chcem sa spytat, ci sa da nadstandard aj dopredu rezervovat - ak je planovany cisarsky? Alebo sa to vybera len po porode? A ak by som chcela, aby bol manzel ubytovany na nadstandarde so mnou? Musi mat nejake potvrdenie o zdr. stave? Ci pri tomto baby boom-e je to tam stale plne?... Dik za kazdu odpoved 😉

elenamarek
12. júl 2008

Kajkas,teraz sa nadstandart neda objednat,ale treba povedat pred porodom,manzel moze byt s tebou len ak je volne na nadstandarte,nemusi mat ziadne lek.potvdenie,len moj si musel doniest papuce a oblecenie to nam povedali,ked som rodila so synonom vtedy sa dalo rezervovat ale to bolo pred 3,5rokom

zabka1003
12. júl 2008

Kajkas, nadštandart sa nedá rezervovať..
A myslím že je stále tak plný, že budeš rada, keď sa tam dostaneš ty, a nieto ešte tatino 😀

ja som sa napr. nedostala vôbec 😝

claudinka
12. júl 2008

juuj baby vsak uvidime.. aj ja by som rada ten nadstandard, tak uvidime, ci sa nam to vobec podari 😒

elenamarek
12. júl 2008

ja tiez dufam,ze sa na nadsandart v decembri dostanem aj s manzelom,ja ked som rodila boli pehodene oddelenia teraz tam je ginekologicke,aj tam je dadstandart par izieb,myslim si ze nato co sa porusili porodnice je 3porodnice na Ba okolie malo a hlavne tych par izieb v Ruzinove

minitrouble
12. júl 2008

kajkas, elenamarek - nechcem vas oberat o iluzie ale pochybujem ze pri navale aky je teraz v porodniciach nehrozi aby bol s vami manzel na izbe - ja som mala naozaj velmi zly stav po porode - skoro som vykrvacala na sale a davali mi 3 flasky krvi, a celu noc som nemohla vstavat - mala som zavedeny kateter na moc, nic som nevladala a aj s tymto vsetkym moj muz nemal sancu dostat izbu lebo to bolo plne 😉 takze drzim vam palce ale skor asi nie - naozaj budete radi ak ten nadstandard dostanete vy 🙂

sofia1
12. júl 2008

kočky a kedy sa žiada o nadštandart.izbu?ešte pred porodom?dakujem 🙂

claudinka
12. júl 2008

uuuha minitrouble to znie strasne hrozivo.. snad ste teraz aj s malinkou v poriadku 🙂

sofia1 podla mna hej, ci nie?

zabka1003
12. júl 2008

sofia, ked prídeš do pôrodnice už s bolesťami, resp. po odtoku plodovej vody, proste ked sa rozbehne pôrod, tak potom povieš sestričke, že chceš nadstandart..a ked porodíš, až potom sa uvidí, či je voľné..

jesssie
12. júl 2008

sofia1
sestrička sa ťa to bude určite pýtať skôr či neskôr, ale asi až po pôrode a potom ťa proste odvezú tam kde bude voľné. Ja som židala nadštandard a čakala som naň 7 hodín kým sa uvolnilo miesto 😉

elenamarek: tiež som bola v ružinove pred 3,5 rokom a bola tam vtedy jedna mamina aj s manželom, nebola si to ty??? To sme sa tam potom stretli 😵

claudinka
13. júl 2008

zabka1003 cize pre istotu si treba zabalit aj veci, ktore by som na nadstandarte nepotrebovala, ze?

zoldy
13. júl 2008

Livika:dakujem si zlata,je pekne,ked si dakto na mna aj spomenie...na tebe aj na malu si pamatam...
Zabka1003,ako sa mas?Mala poslucha?

zabka1003
13. júl 2008

claudinka, no veci potrebuješ podľa mňa tie isté aj tam aj tam..tie základné čo písali baby..
ja som bola na obyč. oddelení a tiež mi stačili vlhčené utierky, čiapočka a toaleťák a osobné veci..
Vložiek tam bolo habadej a mne stačili aj plienky, tuším 6 ks na deň dávali, ak si dobre spomínam..
takže mne nechýbalo nič..

Zoldy ahojky..napíšem IP 😉

minitrouble
14. júl 2008

claudinka - uz sme - clovek sa po porode dako rychlo zotavi -asi to priroda tak zariadi vzdy - no a uz si na to ani nespomeniem pomaly 😉

elenamarek
14. júl 2008

ahoj Jessie ja som rodila 29decembra 2004 a isli sme domov 1.1.2005,nas vyslovne vyhadzovali aj ked som bola po cisarskom taky bol natresk mne osobne to aj vyhovovalo.dokonca mamicky co boli s manzelmi poslali manzelou domov mojho nie v takom zlom stave som bola aspon nemuseli okolo mna behat urobil vsetko za ne.

jesssie
14. júl 2008

elenamarek: no tak to sme sa nestretli, my sme marcoví 😉
A nátresk na pôrodnici bol aj teraz keď som rodila aj na úplne iné oddelenia museli dávať maminy čo ani štandard nebol volný a nie to ešte nadštandard. A na štandarde mala sestrička dhý zoznam mamičiek čo žiadali nadštandard a niektoré sa veru ani nedostali. 😒
inak moja spolubývajúca tiež nemohla ani chodiť, mala infúzku a bábo ani nemohla mať pri sebe...a manžela pustili na 5 min. za ňou aj to v doprovode lekára.

claudinka
14. júl 2008

zabka2003, minitrouble - dakujem za rady 😉 musi to byt radost mat uz pokladiky doma.. ale ja si este dufam to brusko do septembra uzijem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre