Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

vivianaba
19. feb 2011

@hoota epiduralku si vybavujes sama, je to na tebe kedy tam pojdes, ale nenechavala by som to na poslednu chvilu, lebo ked ju nestihnes vybavit a nahodou zacnes rodit skor tak ti ju nepichnu ked nemas to potvrdenie s peciatkou lekara ze ju mozes mat. A treba ju mat dopredu zaplatenu, ak ju nevyuzijes peniaze vratia.
Nadstandard sa dopredu vybavit neda, ked ta budu prijimat povies ze chces ist na nadstandard a ked bude volne umiestnia ta tam. Ak nie ides na standard a si v poradovniku, mozes sa presunut na nadstandard ked sa tam uvolni. Manzel nemusi absolvovat nic, v tomto je Ruzinov dost 'komercny', ja som mala v poznamkach z navstevy porodnice ze manzel si ma doniest prezuvky a doklad o zaplateni 😀

Pisete tu o tom kolko ludi bolo pri porode - ja som mala svojho doktora (Dr. Krizka ml.), potom neidentifikovatelny pocet porodnych asistentiek a neviem akeho ineho personalu, kedze sa nepredstavili. Asi jedna bola pediatricka, ostatne mozno nejake sestry, neregistrovala som to a bolo mi to vtedy uplne jedno. A este samozrejme anesteziologicka, sympaticka mlada doktorka, tusim Stefunkova sa volala ci tak nejako. S nou sme aj dobre pokecali vzdy ked mi dopichavala epi.

A ozaj, baby, mne tam jeden sanitar pripadal straaasne divny, taky vysoky ciernovlasy v okuliaroch, neviem ci mal nejake lahke postihnutie ale strasne divne rozpraval aj vsetko co robil bolo divne, normalne som mala z neho zimomriavky. Raz ked som cakala na desiatom na lekara som ho videla ako chodil z oddelenia von na chodbu a vylieval do kvetinaca usadeniny z kavy, urobil to asi 5x za sebou 😕

hoota
19. feb 2011

@vivianaba vdaka za odpoved, takze manzel tam normalne nabehne, len musi mat papucky 😀 a za ucast manzela pri porode sa tiez plati, ci aky doklad o zaplateni?

mimifred
20. feb 2011

@hoota
Ked chces mat manzela pri porode tak sa plati 16,60e myslím a zaplatit to musís v pokladni v nemocnici. oni ti daju doklad a ten si musi manzel zobrat a ukazat nez pojde k porodu 🙂 a papuce urcite.

gilly
21. feb 2011

caute, ja som rodila pred nejakymi 2 mesiacmi v ruzinove a pocas porodu sme boli na sale len piati - ja a manzel plus porodnicka a porodna asistentka a niekde uplne v uzadi za mojou hlavou pediatricka. To bolo vsetko. Takze ja som sa citila uplne sukromne, mozno to bolo tym, ze som bola jediny porod za celu noc, ktovie. Ani ma nedali na porodny box ale na vysetrovni, vsetko bolo super. Na porod ani dalsi pobyt na oddeleni sestonedelnom sa nemozem stazovat.

martinaaaaa
21. feb 2011

ahojte tak a zajtra idem na prvu poradnu pred porodom do ruzinova k mudr harbulakovi chysta sa este niekto 🙂

martinaaaaa
21. feb 2011

@mimifred ako je to s tym platenim ked to na mna pride v noci ta pokladna je otvorena nonstop alebo v noci mam proste smolu

arrett
21. feb 2011

@martinaaaaa harbulakovi??? nie harbulakova?
pokladna je nonstop dole na centralnom prijime. Ak prides na CP, staci zaklopat, treba ti OP a zdravotnu karticku a poslu ta rovno na 9. Ja som pri prvom porode nemala nic zaplatene, ani epi a ani otecka. Az ked sme prili rodit, tak to isiel mm zaplatiti do pokladne a doniesol potvrdenie

martinaaaaa
21. feb 2011

@arrett dakujem 🙂 a je to doktor harbulak 🙂 ak tam nema aj manzelku ale o tom nic neviem

vivianaba
22. feb 2011

@martinaaaaa pokial ja viem tak Dr. Harbulak uz porody nerobi, chcela som ist k nemu a uz sa nedalo, je to super doktor, velmi mily a empaticky. Robi tam aj jeho manzelka, na ktoru som necitala prave najlepsie ohlasy od rodiciek.
Ides teda k Harbulakovi ci k Harbulakovej? Drzim palce!

martinaaaaa
22. feb 2011

@vivianaba no ani ja som na harbulakovu nepocula nic dobre uz som informovana a harbulak je naozaj super mam s nim skusenost velmi pozitivnu len to ze nerodi som nevedela ☹ dnes som bola v ruzinove u doktora krizka a zdal sa mily dufam ze zdanie neklame 🙂

panki
22. feb 2011

Na Dr. Hrabulákovú sa ani nič dobré povedať nedá 😠 sa divím že vôbec má manžela 😠 😠 😠

arrett
22. feb 2011

ja som pri nej rodila prve a som maximalne spokojna😀 😀 😀 😀 😀 asi mala dobru naladu

martinaaaaa
22. feb 2011

@panki co uz raz sa jej to vrati 😉

martinaaaaa
22. feb 2011

baby co to znamena ked je krcok na 1,5 cm a branka pre spic prsta znamena to ze sa otvaram 😉

asma
22. feb 2011

Ahoj babule ja mam termin co nevidiet a budem rodit v Ružinove,,, Doktora nemam zaplateneho ani som vlastne nevedela koho a môj doktor z rizikovej Suchanek no neviem ale k pôrodu neeeeeeeeeeeeee
Inak stale mi nedali ziadny papier co si zbalit, alebo pre male??ä

sirinka
22. feb 2011
asma
22. feb 2011

@sirinka Dakujem ...
ved to som rada ak ma ako tak naladu na poradnu nie to este na pôrod..

vivianaba
22. feb 2011

@martinaaaaa Krizka sa drz je perfektnyyy ja som unho rodila a ked budem cakat dalsie tak zase len jeho chcem. Je taky akoby hanblivy, vela toho nenahovori ale je super, empaticky, mily, kludny, neunahleny a ma otvoreny pristup aj k modernejsiemu vedeniu porodu - napr. nerobi automaticky nastrih, netrva striktne na tom aby si pred porodom nejedla, atd.. Drzim palce nech to mas cim skor za sebou a len tu najlepsiu skusenost s porodom!

pegas174
23. feb 2011

nedavno davali v telke, ze je v Ruzinove strasne vela porodov a ze nemaju miesto. rodili ste tam niektora za posledne dni, ako to tam vyzera?
nerodili ste niektora u Mudr.Behunovej?

mis_ka
23. feb 2011

@pegas174 ja som tam sice este nerodila, ale bola som par dni hospitalizovana na gynekologii a ked ma vo stvrtok pustali, tak tam bol celkom poplach, prijimali vela zien a mam pocit, ze tam davali aj nejake baby zo sestonedelia, lebo tam nebolo miesto :-/

pegas174
23. feb 2011

tak vidim ze sa mam na co tesit ☹

martinaaaaa
23. feb 2011

@vivianaba dakujem dufam ze to vyjde 🙂

99janka99
23. feb 2011

Ahojte, chcela by som sa spytat ci ma niekto skúsenost pri porode s p. doktorom Durackom? Dakujem moc 🙂

mimifred
23. feb 2011

@pegas174 Fiha aj mi sa teda tesíme na preplnene oddelenie ☹

sirinka
23. feb 2011

tak baby odrodit a o tri - styri tyzdne nech je tam volno hehe... 🙂

avenev
23. feb 2011

Prosim vas aka konzultacia sa robi pred porodom? Spominala mi to lekarka, len som sa jej nestihla spytat, vravela tusim cislo dveri 14.... dakujem

aderka
23. feb 2011

Inak aj ja som pocula ze je plne oddelenie, no snad do marca sa to vyprázdni 😉

avenev
23. feb 2011

@aderka Ahoj ja mam rodit az koncom maja, nevies prosim ta co konkretne myslela lekarka, ked mi povedala, ze pred porom mam absolvovat nejake konzultacie? Nestihla som sa jej spytat, vravela tusim cislo dveri 14....

arrett
23. feb 2011

Baby, ono sa to tam mení zo DNA na deň. Keď som rodila ja, bol nadstandard poloprazny. Ja som bol celé 4 dni sama na izbe. Tak dúfam, že sa Vám podarí byt aspoň na izbe 😀 😀 😀 😀

aderka
23. feb 2011

@avenev konzultácie, hm...? bud myslela že v 36 tyz. musis prist do tehotenskej poradne, a absolvovat to kazdy tyzden alebo nemyslela nahodou prednášky ktore sa konaju každy pondelok na 10 poshodí, o o pôrode, epiduralke, o starostlivosti o novorodenca a o dojceni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre