Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zuzka6.6.
24. feb 2011

@avenev ak chces epidural, treba este pred porodom absolvovat konzultaciu na ambulancii KAIM v suterene polikliniky, c. dveri 14, denne 13,00-14,00 hod. bez toho (a zaplatenia) ti epi nedaju ak si ho pri porode vypytas

avenev
24. feb 2011

@zuzka6.6. Dakujem, aj som si myslela ze sa to tyka epiduralu, len som to nezachytila, tak rychlo mi to povedala. Treba sa tam objednat? Nie som z Ba, ale rodit budem tam.

aderka
24. feb 2011

@aderka netreba sa objednať , prides tam od 13 - 14h vypišeš dotaznik a doktorka si ta potom zavola do ambulancie podpise papier , popyta sa ta nejake veci a maš to , staci to potom uz len ist zaplatit do pokladne

aderka
24. feb 2011

@avenev netreba sa objednať , prides tam od 13 - 14h vypišeš dotaznik a doktorka si ta potom zavola do ambulancie podpise papier , popyta sa ta nejake veci a maš to , staci to potom uz len ist zaplatit do pokladne

elllla
25. feb 2011

ozaj, babulky a ta deka pre babo do porodnice - aka asi velka? 🙂

lucia963
25. feb 2011

@elllla nemusí byť moc veľka,stačí mala,perinku pre bábo dostaneš iba keby bolo moc chladno tak ju cez neho prehodíš 🙂 ale skôr si myslím že ju ani nebudeš potrebovať, skôr si zober bavlnenu čiapočku a rukavičky,take tie tenučké ..

arrett
25. feb 2011

@elllla No my sme deku potrebovali. Mame Španielsku. Maluckej bolo teda dosť chladno. Davaju iba bodynka a teplacky a perinku. Dcérka mala studene ruky aj nostek🙂 Asi v tedy dobre nekurili😀

sirinka
25. feb 2011

@aderka vcera som sa pytala na poradni mojho dr., ze ako to tam vyzera a on ze to je takto uz dlho, jeden den plno, druhy den prazdno... 😉 tazko povedat, co bude v ten den a este aj doobedu a poobede moze byt uplne iny stav, ked budeme rodit...

lucia963
25. feb 2011

A vraj je nízka pôrodnosť a málo detí 🙂

sirinka
25. feb 2011

@lucia963 no v pomere k ludom v produktivnom veku je to este stale malo...teraz rodia silne rocniky zo 70 a zaciatku 80 rokov...ale aj tak ma malokto viac ako dve deticky...

lea1333
25. feb 2011

ahojte babi a pani doktorku HARBULAKOVU poznate? 😀

aderka
26. feb 2011

@sirinka no to je pravda, cez jeden den mozu porodit 10 bab a kym prideme my tak uz bude prazdno 🙂Pocuj Sirinka kedze mame podobny termin kolko ma tvoj drobec gramov a na kolko si otvorena?

sirinka
26. feb 2011

@aderka no to netusim ake je babo velke a otvorena nie som zatial vobec 😅 aj na CTG je maternica relativne kludna, zatial iba po jednej malej kontrakcii ukazala, klasicky poslickovia...

livika
26. feb 2011

@mijatkova Prepac,dlhsie som tu nebola...
Chodila som k nemu do Ruzinova normalne do ambulancie....

mijatkova
26. feb 2011

@livika nič sa nedeje 🙂 dakujem za odpoved .už chodím k nemu aj ja a zazmluvnila som si ho aj k pôrodu.som zatiaľ max.spokojná,tak snád budem aj pri pôrode 🙂

jancanaj
26. feb 2011

Ahojte. Podelim sa o skusenost - Nedavno som rodila v Ruzinove. Porod zacal v noci 6.2. a porodila som na obed 7.2. Vyskytli sa komplikacie a musela som byt stale napojena na "monitor" (CTG), takze som jednu porodnu miestnost obsadila na celych 14 hodin! Nastastie celu noc bol klud, bola som tam len JA a az na obed tam prisla rodit jedna dohodnuta mamina 🙂 . O dva dni tam vsak prislo asi 11 rodiciek!! Z toho minimalne polovica boli cisarske. Dokonca jedna baba na izbe hovorila, ze rodila bez epiduralky, hoci ju chcela, lebo ansteziologicka jednoducho nestihala... Takze je to naozaj nevyspytatelne ;)
Tiez som chcela nadstandard, ale bolo plno, dokonca nebolo miesto uz ani na sastonedeli a dalsie maminy uz posielali na 10 posch! No a akonahle sa nieco uvolnilo, tak zacalo presuvanie. Zdrzala som sa v nemocnici 9 dni, lebo maly bol chory ☹ a poviem vam, ku koncu som uz bola hotova. Izba bola pre 3 postele, ale vzhladom na malo miest sme tam boli 4 maminy s detickami!! Na izbu mi stale vozili a stahovali nove maminy. Niektore boli v pohodicke, zasmiali sme sa spolu a ine iba frflali, na vsetko nadavali, chodili po izbe ako nervozne psy, ich deti boli nervozne... nie je to tam ziaden luxus, to vieme, ale zneprijemnovat si pobyt este takymto negativnym pristupom...
Treba sa tesit z maleho drobca a povzniest sa nad vsetky tie negativa okolo 🙂
Alebo ako sestricka povedala: napiste staznost priamo na riaditelstvo. Ale nedavno bolo v spravach - vedia o tejto kritickej situacii a uz sa chysta rekonstrukcia ruzinovskej porodnice, dokonca uz tento rok 😉. Takze tesme sa o rok rodime uz v novom! Asi.. 😀

sirinka
27. feb 2011

@jancanaj fuha....a kam pojdu vsetky tie maminy, kym to zrekonstruuju.... 😅

jancanaj
27. feb 2011

@sirinka asi bude musiet stacit Antolska a Kramare. Tam som o kritickej situacii nepocula. tak ju tam chvilu budu mat 😉

avenev
27. feb 2011

Davaju v Ruzinove po porode na brucho vrecko s pieskom? Som sa docitala, ze niekde nedavaju?

lucia963
27. feb 2011

@avenev vrecko s pieskom? myslím že nie,aspoň to tak nebolo 2 roky dozadu.. a na čo je to dobre?

avenev
27. feb 2011

@lucia963 aby sa ti stiahlo brucho po porode. Mozno si to treba vypytat sama, neviem nema niekto skusenosti?

lucia963
27. feb 2011

no nám kazali iba ležať ak sa bude dať na bruchu,aby sa to stiahlo,takže neviem..

avenev
27. feb 2011

@lucia963 Tak to asi nemaju. Kamoska rodila v Ilave a dali jej to, aj to pomohlo 🙂 Este aj ked moja mama rodila mna v Tn tak sa do davalo.

sirinka
27. feb 2011

@jancanaj hm...to je inac zaujimave...na ruzinov sa najviac nadava a najvacsi natresk tam je.... 😝

mne v 2007 to vrecko na brucho dali, ale studene, s ladom...pri druhom porode nie, ale ten bol cisarsky...

cucuriedka
27. feb 2011

ahojte, ja som rodila mesiac aj daco dozadu v ruzinove a teda vrece s pieskom mi nedavali, mozno to davaju iba pri sekcii?
a s tym natreskom je to tak, ze bud je den kedy sa nic nedeje a potom zase den (asi spln) ked rodia vsetky. Ja som rodila sama, ostatne saly boli prazdne, a az po cca 7 hodinach tam prisla jedna mamicka. Nadstandard bol tiez volny... takze je to podla mna naozaj individualne ci clovek trafi taky volny den alebo nie.

iinuska
27. feb 2011

@avenev ja som mala sekciu, a vrecko s pieskom mi nedavali. A ani by som nechcela

aderka
27. feb 2011

@sirinka jaaaaj tak to mas fajn ja som uz od 36 tyz otvorena, teraz som na 1 a 1/2 prsta

sirinka
27. feb 2011

@aderka tak to mas fajn ty, aspon mas sancu, ze nebudes prenasat 😉

arrett
27. feb 2011

Vreco s pieskom sa dáva na stiahnutie maternice, pripadne krvácanie do dutiny brusnej.
V Ružinove ti ukážu, kde si máš držať ruky na bruchu na 2 hodiny. To Grécko s pieskom je náhrada toho drzania.

lucia1181
27. feb 2011

@avenev pri malej som ziadne vrecko s pieskom nemala,ale pri malom v roku 2004 uz ano.dali mi ho tam este na sale hned po cisarskom a mala som ho tam asi 3 hodiny.poviem ti,ze to bolo dost neprijemne,ked mi prestala ucinkovat spinalka a zacala som to citit.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre