Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

jamika
12. apr 2011

@tara2 To je dobra info. Dnes som bola u dok. a super. Inak mozno sa stretneme, lebo som tiez len na prst, takze asi to potiahnem dlhsie 🙂

tara2
12. apr 2011

@jamika - no mohli by sme sa, ked ma @jankaslamka uz takto nehanebne predbehla 🙂 . A kedy ides zase do poradne?

sirinka
12. apr 2011

@elllla
@tara2 a ten moj zas ledva stihol dobehnut na porod, lebo ho poslali domov, ze mu staci az rano prist...a veru nestacilo 😀
no a tie dalsie dve uz boli cisarskym...

sirinka
12. apr 2011

@elllla gratulujem janke k miminku 😵

tara2
12. apr 2011

@sirinka - to by som chcela 🙂 , ale nerobim si iluzie, radsej ratam s horsou verziou

jamika
12. apr 2011

@tara2 v stredu na druhu, Tak janka ma uz za tým, jej to je super 🙂

nina55
13. apr 2011

@sirinka a kto ta rodil ? mala si niekoho zazmluvneneho? ja som mala pocit, ze tam v tomto obdobi rodia poväcsine same lekarky - tiez ma odrodila jedna dr. Sedliakova. celkom sikulka az na to, ze mi tam nechala kus placenty. ☹

sirinka
13. apr 2011

@nina55 ahoj, ja som mala zakazdym zazmluvneneho dr. orosa

elllla
13. apr 2011

ozaj, babulky a monitor robia zakazdym alebo ani nie? a ako je to s uzv?

tara2
13. apr 2011

@elllla - monitor by sa tusim mal robil v kazdej poradni od 36 tt (aspon ja tak chodim) a sono som mala naposledy v 36 tt a kedy bude dalsie neviem...

sirinka
13. apr 2011

@elllla CTG vysetrenie nie je povinne zo zakona, iba je to odporucane vysetrenie v poslednom mesiaci raz za tyzden...takze zalezi na lekaroch, ci ho robia alebo nie...

andrejecka
14. apr 2011

ahojte maminky, mohli by ste mi povedať či ste si brali do nemocky plienky pre babatko? Ja som rodila pred 6timi rokmi a vtedy sme dostávali, tak či to ešte stále funguje rovnako, alebo si mám zobrať z domu a kolko

nina55
14. apr 2011

@andrejecka ahoj, funguje to tak, ze aj keby si si nic nepriniesla, v pohode s babom prezijes. Sestricky roznasaju denne plienky a to 5 ks na den pre kazdu mamicku. Tiez kazda dostane rybaciu masticku na ritulku a oblecenie vymenia na poziadanie (ak sa ti dietatko pogrcka atd...).
Oblecenie a teda svoje veci musis mat pripravene len pri odchode s nemocky. Sestre odnesies vecicky dopredu, kde maju prebalovaci pult a ona ti tam babo oblecie, zabali a v podstate odovzda tip-top 😉

nina55
14. apr 2011

@sirinka aha, pamätam si to meno, ale neviem si priradit tvar (je ich tam tooooolko).
Ja som bola velmi spokojna s dr. Redechom, neviem ci s nim mate niektora skusenosti, ale je velmi sikovny, starostlivy a mily - odporucam. Tiez mam dobru skusenost s Kriskom a s Papcunom.
Inak sa priznam, ze uprednostnujem muzov porodnikov pred zenami i ked ma paradoxne rodila zena.
Dnes si idem do Ruzinova pre vysledky (po porode mi robili cistenie) tak mi baby drzte place nech je to OK 😖

andrejecka
14. apr 2011

@nina55 ďakujem

nina55
14. apr 2011

@elllla co sa tyka monitoru a ako casto sa ma robit, - tak toto je na uvazeni lekara. Nemyslim si ze je spravne ho robit prilis casto, pretoze to dietatko zbytocne rozrusuje, ale niektorí lekári ho davaju robit rutinne akoby zo zvyku bez ohladu ci je to potrebne alebo nie. Ak mamicka citi pohyby a povinny monitoring bol OK, nie je dovod ju posielat 2x za den preventivne. A toto oni robia na 10-tom uplne bezne.
Vysledok je taky, ze jeden lekar ta posle na monitor denne a iny raz za tyzden.
Co sa tyka ultrazvuku, ten je potrebne robit kvôli prietokom (ci sa dostava dietatku vyziva) a ci dieta prosperuju. Tento je dost dôlezity. 😉

sisulita
14. apr 2011

chcela by som sa spytat ako prebieha to CTG... nejak mi to nic nehovri 😖

elllla
14. apr 2011

no tak uz som doma... s ktorymi z vas sme sa dnes videli?? 🙂)

@tara2 @sirinka diky za info o monitore, mam prist buduci tyzden v stredu a potom do poradne na dalsi den.. inak vsetko OK 🙂

tara2
14. apr 2011

@sisulita - lahnes si na lehatko, na brucho ti daju snimac a ty si 20 minut polezis. Zatial bude pristroj zaznamenavat srdcove ozvy babatka...to je vsetko 😉

tara2
14. apr 2011

@elllla - to pojdes jeden den na monitor a druhy do poradne? Nedalo sa to urobit v jeden den aby si tam nemusela chodit 2x?

elllla
14. apr 2011

@tara2 vraj maju teraz toho vela a preto sa ma sestricka aj pytala, ci by to bol pre mna problem... ale ja som OK, mm ma rano odvezie a domov uz pojdem MHD... ved mam casu dost teraz...
inak som bola aj za jankou, trapia sa s kojenim, lebo zatial nema mliecko a malicka nechce sat, dala som jej cajik od weledy, tak hadam to nejako zvladnu, zatial bojuju...

tara2
14. apr 2011

@elllla - to je pravda, ja som tam minuly tyzden cakala hodinu na monitor... a janke drzim palce nech mliecko rychlo pride 🙂

sirinka
14. apr 2011

@nina55 redecha je byvaly spoluziak mojej susedy a ta ho chvali a u mna asistoval mojmu dr. pri CR...zlaty chlapec...

nina55
14. apr 2011

@sirinka teraz sa stara o moju kamaratku, ktora ma zdravotne problemy a lezi viac ako mesiac v nemocnici. Tiez si ho nevie vynachvalit. Podla referencii je vraj lepsi ako jeho otec (tiez gynekolog).

sisulita
14. apr 2011

@tara2 vdaka🙂 takze sa nemam coho bat🙂

sisulita
14. apr 2011

a co vravite na dr. Linhartovu?

sisulita
14. apr 2011

@tara2 prosim ta a treba si brat aj casenku?

jamika
14. apr 2011

@sisulita počula som pozitívne aj negatívne, takze neviem

tara2
14. apr 2011

@sisulita - na monitor netreba

lucia1181
15. apr 2011

@auroruska ahoj a mala si povolene po sekcii navstevy na izbu tie prve dni?konkretne by ma skor zaujimalo ci pustia s manzelom aj deti,lebo som pocula,ze deti musia pockat na chodbe a nesmu ist na izbu.....myslim na nadstandard.a este ma zaujima ci sa stale davaju take neprijemne injekcie po sekcii prve 2-3 dni?dost to bolelo,ked ich pichala sestricka.dakujem za odpoved 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre