Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sirinka
15. apr 2011

@lucia1181 na izbu velmi nechcu pustat viac ako jedneho cloveka a aj to vacsinou iba prvy den po sekcii a u deti maju nejaky vekovy limit, ale uz neviem presne aky....
a injekcie na stiahnutie maternice davaju...

lucia1181
15. apr 2011

@sirinka dakujem 🙂.no takze sa injekciam nevyhnem zase ☹.a potom to bude tak,ze deti na izbu mozu ist naozaj az od 12 rokov

sirinka
15. apr 2011

@lucia1181 ale ved uvidis, zalezi aka bude sluzit sestricka, aku bude mat naladu a pod...tvoje deticky uz su iste rozumne, mozno nebudu take prisne...

jankaslamka
16. apr 2011

@lucia1181 od 15 rokov..ale na izbu nesmie chodit nikto..ak niekto ide tak je to len vynimka

jankaslamka
16. apr 2011

@tara2 no ahoj..tak som doma s malou 🙂 dnes nas konecne pustili...to bol teda porod..kokoz.. ja som mala chut toho doktora vybozkavat vcera ked sa somnou lucil 😀 uzasny clovek 🙂

sirinka
16. apr 2011

@jankaslamka gratulujeme... 🙂
a po cr pustia aspon otecka prvy den na izbu...mna dokonca aj svokor bol pozriet...nezazila som tam, zeby nepustili

daniela1974
16. apr 2011

@lucia1181 ahoj, vyhnes sa tym injekciam tak ze im povies, ze tie injekcie nechces. Pretoze o tom, co prijmes do tela - ake lieky - rozhodujes Ty a nie lekar ci nebodaj sestra.
Takze staci povedat dakujem ale ja si to neprosim.
Ocakavaj nasledne zastrasovanie z ich strany. Totizto oni sa v praxi skoro nikdy nestretavaju so zenami, co o sebe rozhoduju same.

jankaslamka
16. apr 2011

@sirinka tak za mnou tiez pustili a nbola som po cr..ale furt tam pindali ked niekto isiel takto na izbu..a to po cr viem..sak to je jasne 🙂 no ale teda ako neda sa to porovnat s 10tym poschodim...ten pristup sestriciek a vsetkeho..

danka86
16. apr 2011

@jankaslamka ahoj, chcem sa ta opytat? Je tam velky naval momentalne? Asi zbytocna otazka 😕 lebo som pocula, ze je tam teraz vela porodov.. Zacinam mat z toho vacsie nervy, nez zo samotneho porodu... ☹

jankaslamka
16. apr 2011

@danka86 ahoj..no je dost velky naval..v piatok zastavili prijem..ale dnes islo domov 11 mamiciek, takze sa t otam celkom slusne uvolnilo 🙂 minuly tyzden to bol brutal..maminy po porode davali na 10te na gynekologiu..ja ked som rodila teraz v utorok..tak ma viezli na izbu o 19:00 a mala som poslednu volnu postel.. je to take vies..nevyberies si..striedavo oblacno 🙂

danka86
16. apr 2011

@jankaslamka ale keby som tam prisla, tak ma najprv skontroluju, ci uz nie som na porod, alebo ma hned poslu inde, ked nebude volno? Sa bojim, aby som v aute neporodila pri prevoze do inej nemocnice... mne to islo dost rychlo uz pri prvom a byvame asi 30km od ruzinova a ked este budem musiet ist na kramare, no neviem.....

jankaslamka
16. apr 2011

@danka86 no ja som bola v piatok na zatazovom teste...lezala som na pordnom stole a sestricky volali na centralny prijem, ze nech zastavia prijem, ze rodicky neprijmaju a nech ich posielaju na kramare..takze asi by ta ani nevysetrili bohuzial

danka86
16. apr 2011

@jankaslamka moje nervy... a ked mam zaplatenu EPI a muza pri porode v ruzinove, tak samozrejme, ze na kramaroch to platit nebude, ze?

jankaslamka
16. apr 2011

@danka86 no tam to platit nebude..ale nestresuj sa zbytocne..urcite to dopadne dobre a bude miesto..neboj 🙂

danka86
16. apr 2011

@jankaslamka No, ja uz mam z tohto vacsie nervy, nez zo samotneho porodu... A najhorsie je, ze ani neviem kam na tych Kramaroch ist.. katastrofa 😢

jankaslamka
16. apr 2011

@danka86 nemaj nervy..uvidis bude to v pohode..ved mozno pojdes do poradne a rovno si ta tam nehaju ... nemysli na to hlavne..proste tam bude volno a hotovo 😉

danka86
16. apr 2011

@jankaslamka asi ano.. nic ine mi uz ani neostava 😒 ale asi si pojdem vyskusat cestu aj na kramare, myslim ze kam tam utekat v pripade potreby 🙂

jankaslamka
16. apr 2011

@danka86 no ja by som mala tiez stresy..ale ja som lezala tyzden na gynekologii, a kedze mi naplanovali vyvolavany porod tak som mala aspon nejaku tu istotu, ze izba bude....ale fakt ako neries to..proste miesto bude a hotovo..nenehaju ta predsa porodit na chodbe

tara2
17. apr 2011

@jankaslamka - super, gratulujem 😵 😵 😵 . A kojenie v pohode? Ja idem do poradne zajtra, tak som zvedava co mi povie...
@danka86 - nestresuj, tie podmienky sa menia kazdy den jeden den je plno, dalsi poloprazdno 😉...ja som optimista a dufam, ze sa mi ujde aj nadstandard 🙂

danka86
17. apr 2011

@tara2 v to tajne dufam aj ja 😀 Pri Veronike som bola, no teraz asi budem vdacna za akukolvek izbu.. 😅

tara2
17. apr 2011

@danka86 - ja som sa pri Dominikovi tiez dostala na nadstandard a prve dva dni som bola dokonca sama na izbe 🙂

jankaslamka
17. apr 2011

@tara2 nekojime bohuzial zatial :( mala nevladze tahat..tak ju dokrmujem zo striekacky nutrilonom a snazim sa ju si prikladat vzdy pred papanim..no je to tazke..je spava a budim ju nasilu..
Ja ked si zoberiem, ze som ju este mohla mat v brsku a uz je vonku..neuveritelne..ale doktor zlaty..som ho mala chut vybozkavat ked som isla domov 🙂)) ti poslem do IP aky som mala porod.. No a som zvedava ako ti dopadne poradna 🙂

tara2
17. apr 2011

@jankaslamka - skus skontaktovat nejaku laktacnu poradkynu, treba si malu casto prikladat a radsej si odsaj svoje mliecko a striekackou ju nim dokrm ak nevladze tahat...skus sa vyhnut UM. Laktacna ti poradi, co mas robit 😉

jankaslamka
17. apr 2011

@tara2 snazim sa odsavat..prikladat si ju stale..ale zatial sa mi nespravilo mliecko..preto musim pouzivat UM..mam z toho depky co ti poviem

tara2
17. apr 2011

@jankaslamka - tak to ti verim, ale v prvom rade sa musis ukludnit lebo kojenie zacina v hlave, ked budes ty v psychickej pohode bude aj mliecko a hlavne vela pi, aj 3 litre denne... a pozri http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po... su tam dve z PK, skus nejakej zavolat 😉

jankaslamka
17. apr 2011

@tara2 si zlata dakujem 🙂 urcite zavolam.. ale teda prave som si poplakala..ale z laveho by to uz uz slo..len sa mi nevie prisat..to je jediny moj stres..no tak sa trapime dalej

peach
17. apr 2011

@jankaslamka ahoj, ja som mala uplne to iste, skusala som klobuciky aj odsavat aj caje aj homeopafika ale kym sa maly neprisal tak bolo mlieka malo. prisal sa az v mesiaci a pol. a teraz uz chce iba prso. drzim palce

lucia1181
17. apr 2011

@daniela1974 ahoj....a myslis,ze tie injekcie nie su potrebne?lebo predtym som sa sestricky pytala ci je to nutne a povedala mi,ze ich musia davat aby sa maternica zmensila do povodneho stavu.no ak by sa vratila do povodneho stavu aj bez tych injekcii,tak ich nechcem ani za nic.

nina55
17. apr 2011

@lucia1181 v podstate ci sa maternica vracia do povodneho stavu vidia este v porodke na ultrazvuku. Mne museli tie injekcie davat este 3 tyzdne po porode ☹ . Chodila som potom k svojmu gyn..,
Radsej by som nic neriskovala a dala si preventivne pichnut.

nina55
17. apr 2011

@lucia1181 a zabudla som este napisat, ze ak je mamicka viacnasobna rodicka maternica sa stahuje horsie 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre