Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

jankaslamka
27. apr 2011

@dankadina my sa kojime, ale mam malo mliecka a musim ju dokrmovat bohuzial...ked som len kojila tak mi chudla a nepriberala 😒 teraz konecne pribera...tiez dakedy papa jak keby tyxzden nejedla a potom hodi sablu....posledne dni mi robi to, ze vypije 20ml a viac nechce, ale o pol hodku mrnci, ze zas chce...no kam ja mozem s nou ist 😀 aj keby som chcela tak tymto stylom sa neda...v noci papa pekne nastastie

sirinka
27. apr 2011

@jankaslamka a musis ju dokrmit po kazdom kojeni? lebo kvoli tomu nikam nechodit je blbe, ved aj UM sa da nosit zo sebou v termoske horuca voda a podla potreby zarobis...nie? aspon niektore kamosky tak robili...

jankaslamka
27. apr 2011

@sirinka hej uplne po kazdom..a to si pomedzi aj odstriekavam a potom ju tym nakrmim v noci ked sa mi nechce zarabat UM...hej jedine tak to je mozne...horuca voda a UM do sacku alebo flase a ide sa...musim to este nejako vychytat 😉

sirinka
27. apr 2011

@jankaslamka existuju na to speci davkovace myslim

jankaslamka
27. apr 2011

@sirinka nie je problem to zarobit...len to je take ze zarabat pri 40 °C vode inak to zgrckavie...a potom to udrzat teple aspon tie dve hodky..potom sa to musi aj tak vyhodit ...no musim si najst system a vhodne nadoby

sirinka
27. apr 2011

@jankaslamka http://www.market24.sk/krmenie/avent-davkovac-s...
alebo skusit nedokrmovat po kazdom kojeni, to by si mala jednoduchsie, radsej nech castejsie doma saje a tym sa zvysi aj tvorba mliecka

jankaslamka
27. apr 2011

@sirinka wow super 🙂 dakujem..tak toto si urcite kupim 🙂 som skusala aj tak, ze ju budem len kojit pokial som doma aj keby to malo byt kazdu hodinu..len som zistila ze ona je schopna byt na prse 45min z toho aktivne saje tak 5min..ostatny cas ju budim a potom je z toho taka unavena ze mi spi aj 2-3 hodky ale nie preto ze je napapana ale unavena..a potom mi chudla...ale toto skusim kupit a uvidime co to bude za zazrak

sirinka
27. apr 2011

@jankaslamka ja som tak bola z prvou, ze 40 minut sme cuckali prso, potom som si ja 20 minut este po troske odsavala a zase na prso...kolotoc dookola, ale mala pribrala pekne za ten mesiac, iba vecer som jej davala z flasky takych 100ml, co som za cely den odsala a potom uz sa mi lepsie rozbehla laktacia...

jankaslamka
27. apr 2011

@sirinka kokso..ja som vcera prvykrat odsala za cely den 80ml a to som sa namakala ako fredka 😀 ale ked porovnam moje mlieko s tym co mi davali v nemocnici tak sa to neda porovnat..ja tam nemam ziadny tuk..to mliecko je uplne ciste a nic sa na vrchu neusadza..nechapem tomu ... kokos ale dobra si ze si to takto vydrzala..

elllla
27. apr 2011

@jankaslamka ja mam dva take davkovace doma, jeden dokonca uplne neodbaleny.. mam ti ho niekam doniest vramci BA? daj vediet, kedy mas sem (do ruzinova?) cestu, je tvoj!

jankaslamka
27. apr 2011

@elllla fakt? super..jezis potesila si ma 🙂 asi v piatok pojdem do ruzinova s malou..teda ja dufam ze pojdem..ale to sa dozviem az v piatok rano.. ale to ty sa nebudes trepat do ruzinova zas

elllla
27. apr 2011

@jankaslamka ja to mam vpohode do ruzinova, pojdem z domu na 68, pri trhovisku prestupim na 50 a som tam.. len daj rano v piatok vediet, ze o kolkej sa stretneme a je to hotovka... aj tak nemam nic ine na robote, ak nebudem rodit 🙂))

jankaslamka
27. apr 2011

@elllla no ty si dobra 🙂 ozvem sa ti teda ..si poklad 🙂 no ak by si rodila v piatok tak ti dojdem zamavat ..ja som sa tam prechadzala hore dole a pozorovala ludi co tam chodili 🙂)

fleuerette
27. apr 2011

ahojte, v piatok mam poslednú kontrolu u môjho gyndosa. Povodne som bola rozhodnutá íst rodit do DS. Pri poslednej návšteve mi gandos odporučil lekárku v Ružinove Dr. Kozolkovu. Nič som tu o nej nenasla, len par odkazov z 2008. Precitala som si par poslednych komentarov ohladne Ruzinova ale velmi ma nepresvedcili. "Divne" technicke vybavenie, posielanie hore dolu, cakanie v poradni a podobne. Naozaj je to take zle???
Zvažujeme Ružinov prave kvoli vzdialenosti. Sme z SC, a keby sa nieco postastilo pred terminom tak do DS je to dosť daleko. Na druhej strane ale vybavenie a pristup je asi neporovnatelny. Tak poradte prosim

heni79
27. apr 2011

@fleuerette
Ahoj. Ja som rodila v Ružinove a so mnou na izbe bola baba, ktorá prvé dieťa rodila v DS. Takže to, čo je v DS štandard, je v Ružinove nadštandard, za ktorý sa platí. 😖 Podľa jej slov. Hovorím o izbách. V DS je nadštandard jedna rodička na izbe, štandard dve. V Ružinove je štandard 4, nadštandard 2. + deti, samozrejme.
O Kozolkovej viem dobré chýry, je vraj super odborníčka (ja som ju nemala, ale nebyť jej, tak sa nik nerozkýve mi pôrod vyvolať, za čo jej ďakujem). Tie zlé sú, že je dosť rázna a nedáva si servítku pred ústa. 😅 Dokáže na ženu aj nakričať. Vraj, to mi zas hovorila iná kamoška z pôrodnice, ktorá u nej neplánovane rodila. Čiže, ak znesieš ráznejší prístup, tak ako odborník patrí medzi to najlepšie, čo Ružinov môže ponúknuť. 😉

sirinka
27. apr 2011

@fleuerette hlavne si zisti aka tam je starostlivost o babatko, keby sa nahodou nieco udialo...teda JIS alebo musia prevazat do Ba a podobne...to by bolo asi u mna rozhodujuce kriterium...

slniecko.15
27. apr 2011

@jankaslamka skusila si homeopatiká. Mne velmi pomohli ricinus communis 5ch. Ja som mala tiež málo mliečka, mesiac a pol som dokrmovala. A tiež mi grckal, keď sa nahltal. Ja som urobila to, že ked som si odsala tak som do toho zamiešala jednu davku nutrilon antirefluxny a mali to nevygrckal a začal mi pekne priberať. A vydržal aj dlhsie nepapkať, lebo sa mu to v brušku zahustilo. Teraz má 4.mesiace a 8.kg, čiže to nevzdávaj, všetko sa ti rozbehne. A keď máš tak strašne malinko mliečka, skúsila si laktačnú poradkiňu? Skús, je to jednoduchšia cesta ako prísť o mliečko. Držím palčeky.

slniecko.15
27. apr 2011

@fleuerette KOzolková ako odborníčka je možno dobrá. Ale prístup je nechutný. Keď sa jej nechce tak ti to dá vyžrať. Bola som svedkom ako jedna mamička prišla plakať ku môjmu lekárovi, že Kozolková jej povedala, že má málo plodovej vody a, že nech nečaká, že sa jej narodí živé dieťa ..odrodil ju nakoniec moj lekár a obe sú v poriadku......a podobnú skúsenosť mala predvčerom sňou aj kamarátka. Mńa odrodil mladý lekár a bol neskutočne milučky a pozorný. Tie priestory sú v zlom stave , ale personál na 6.nedelí je dobrá a sestričky na novorodeneckom su tiež super. Čiže je to na Tebe. Každá nemocnica má svoje pre a proti.

maggie2
27. apr 2011

@slniecko.15 to jej fakt povedala? Že nech nečaká že sa jej narodí živé dieťa? To snáď nemyslíš vážne! 😝

slniecko.15
27. apr 2011

@jankaslamka A s očkovaním počkaj čo najdlhšie, proti TBC ju môžeš dať zaočkovať do 11. mesiaca a možno ju do vtedy aj zrušia, my stým máme teraz veľký problém, malinký to má stále zapálené a už sme objednaný do Biskupíc a asi mu to budú rezať. Tak určite vydrž. Dieťa sa má očkovať až keď bude mať imunitu a teraz ju ešte určite nemá.

slniecko.15
27. apr 2011

@maggie2 Ja som sedela u Divekyho za plentou a ona došla s plačom, že si ho chce zazmluvniť, lebo toto jej Kozolková povedala. On ju len ukludnil, pozrel do papierov a povedal, že ju nemá brať vážne, že ona je taká kus ostrá, a že nech príde ráno do nemocnice, že on ju odrodí. Kôli nej som si zazmluvnovala lekára, lebo ja som na ňu počula len zlé ohlasy ..žiaľ. Možno lekárka je suprová, ale keď sa bude takto správať, tak ku nej nikto pomaličky nebude chcieť chodiť.

maggie2
27. apr 2011

@slniecko.15 A prečo ste to neoznámili vedeniu nemocnice? Veď to je na žalobu 😠 A že lekárka suprová -bože

dankadina
28. apr 2011

@jankaslamka si predstav ze vecer nam odpadol pupcek

dankadina
28. apr 2011

@slniecko.15 u koho si rodila?

fleuerette
28. apr 2011

Ďakujem sa postrehy, tak a teraz sa neviem rozhodnúť už vôbec 😨 😨 😨 , Mám z toho taký pocit, ze je to prašť jak uhoď. Buď problém s lekárom, alebo sestričkami alebo vybavením. Ten Ružinov mi vychádza jedine z hľadiska vzdialenosti. No zajtra mam kontrolu, gyndoš povedal, že ak budem chcieť, zavolá tej doktorke, aby mi dohodol termín. Tak sa s ňou asi stretnem a uvidím. Ešte som a nete čítala, že každý štvrtok je nejaká prehliadka nemocnice či čo, tak tam budúci týždeň zbehnem.
Ozaj a chodili ste na tie prednášky v Ružinove? Stoja za návštevu? Ja mám plánovanú sekciu, takže ak by to malo byť len o príprave na pôrod, doby a podobne, to pre mňa veľký význam nemá.

elllla
28. apr 2011

@fleuerette no, prave som ti napisala dllllhy prispevok a cely zmizol...
takze skusim v skratke... ja ked som bola na zaciatku tehu, tak som zvazovala, ze pojdem rodit do DS, lebo ziadna porodnica v BA ma neoslovila.. kolega si to nevedel vynachvalit, narodili sa mu tam obidve deti... potom som si ale zvazila, ze som v BA a ta cesta a ked bude treba, mm len tak za mnou nepride, k tomu moznost zazmluvnenia porodnika v BA a bolo rozhodnute...
co sa tyka prehliadky porodnice - byva kazdy utorok a stvrtok o jednej, treba tam zavolat a dohodnut sa s p. letostakovou.
my sme boli aj s @jankaslamka a tyzden sme to potom predychavali, ale povedali sme si, ze to dame!! 🙂
co sa tyka prednasok, tak s tymi skusenosti nemam ziadne..

fleuerette
28. apr 2011

@elllla no s tým zazmluvnenim by nebol problem, lebo by islo o lekara, ktory ordinuje tu v BA, v DS len rodi. Tak sme vlastne prisli na tú nemocnicu v DS, boli sme u neho na 3D, a celkom mi padol do oka.
Ide presne o tu vzdialenost, ako pises. Kym by islo vsetko podla "planu", tak je to jedno. Manzel moze prist za mnou kedy kolvek, ani toto by nebol problem. A ja aj tak nie som velmi na navstevy, ked som neni ok. Som skor ten typ "psa" co zalezie do kuta, vylíze si rany a vylezie az ked je ok.
Trosku ma zarazaju tie sumy zazmluvnenia, lebo ako tak citam, vsade je to ine. NIektore kocky pisu az 500€. Myslela som ze je to nejako stanovene.

jankaslamka
28. apr 2011

@fleuerette no ja som prisla s kozolkovou do styku 3krat..je to riadna zenska, ktora ked prehovori tak aj mysi utecu..ma svojsky pristup a vie pekne hulakat..ale zazila som ju aj milu a zazila som ju na vlastne oci odrodit 3 baby a skvele im pomohla ja ked popri tom mala huky ...tak ako ti pisu baby..ak znesies razny pristup tak kludne 🙂

@slniecko.15 dakujem za rady..uz som skusila aj laktacnu..prikladat, prikladat a prikladat..povedala mi, ze niekedy proste je predispozicia na malo mliecka a nespravime s tym nic..hlavne na to nemysliet a ze ak dostane mala co i len troska toho mojho je to super pre nu ..ale teda nevzdavam to urcite :

@dankadina hahaaa ja som ti to hovorila 😀

@elllla a teda ja som to dala a nebolo to take zle ako sme si predstavovali 🙂)

avenev
28. apr 2011

Ahojte neviete ci v Ruzinove poziciavaju monitor dychu na doma?

maznacik007
28. apr 2011

@avenev myslim ze nie.... tuto sluzbu robila jedna poistovna tusim Union.. ale porodnica v Ruzinove isto nie... oni samy podla mna by potrebovali viac monitorov pre vlastne pouzitie... napr. v topolcanoch davali monitory dychu normalne do postielok a v ruzinove len ak malo dietatko problem.. nebolo to pausalne..

skus si najst na nete videla som niekde ze ho poziciavali za poplatok... ale aka firma to bola uz neviem treba pogooglit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre