Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sirinka
28. apr 2011
lucia1181
28. apr 2011

kočky mala z vas niektora v nemocke notebook?rozmyslam,ze si ho zoberiem,len nechcem nech sestricky na mna zazeraju a ani neviem ci je to v ruzinove povolene.....

jankaslamka
28. apr 2011

@lucia1181 ja som nemala..ale spolubyvajuca na izbe mala a nepovedali jej nic..len mala vzdy stres ked isla na navstevu ho tam nechat..tak si ho bravala vzdy so sebou

elllla
28. apr 2011

@lucia1181 ja mam v plane si zobrat notebook s netom, uz to mam nachystane a hadam s tym nebude problem.. 🙂
(takze ak tam niekto z vas uvidi taku zavislacku na nete, to budem asi ja, haha)..

nina55
28. apr 2011

@lucia1181 je to dovolene 😀 , ale ako pise jankaslamka budes mat zbytočne stres ak sa budes chciet vzdialit z izby. Hore na 10-tom malo notebook viacero dievcat a dokonca niektore si tam priniesli aj televizor. Tieto baby tam vsak poväcsine lezali dlhsiu dobu.
Radsej to zvaz - ci vôbec budes mat pri babatku tolko casu a energie este chodit po porode na net 😉

tara2
28. apr 2011

@elllla - takze zavislacka s notebookom budes ty, dobre vediet 😀 😉

elllla
28. apr 2011

@tara2 hehe, jasne 🙂 a ak sa nahodou neozvem, tak @jankaslamka bude mat o mne info 🙂 ako sa inak mas a ako sa citis? zajtra ma zase prsat, mozno sa budu liat plodove vody 🙂))

jankaslamka
28. apr 2011

@tara2 moja myslis, ze keby som sa zajtra zastavila u dr. v ambulancii tak by mi napisali zelezo? mam ho brat pocas celeho sestonedelia a zajtra idem do ruzinova..co myslis?

sirinka
28. apr 2011

@jankaslamka zelezo ti predaju aj bez predpisu...ja som ho vysadila hned po tyzdni, lebo malu bolelo z neho brusko a nevedela sa vykakat

santana
28. apr 2011

@lucia1181 kludne mozes vziat notebook. ja som praveze v nemocnici mala kopec casu na seba, tie babatka vacsinu casu prespia 🙂 🙂 🙂

tara2
28. apr 2011

@elllla - ja mam zajtra monitor rano a citim sa tak, ze uz by som aj rodit isla... a ty sa ako citis?
@jankaslamka - zelezo si kup, nas doki zajtra neordinuje...ja idem za nim na oddelenie hned rano lebo potom pojde asi operovat

jankaslamka
29. apr 2011

@sirinka moju nastastie nic neboli...sice ja mam z neho troska problemy..ale ja ho bohuzial musim brat urcite..co uz..ale tak super, ze sa to da kupit aj bez receptu

@tara2 drzim ti dnes palce..budem na teba mysliet aby to dopadlo tak ako si predstavujes 🙂

rena273
29. apr 2011

@katka040 tak ti budem drzat palce,nech vsetko dobre dopadne 🙂
potom daj vediet 😉

sirinka
29. apr 2011

@jankaslamka no, ja som sla domov s hemoglobinom 91 po dvoch transfuziach, tiez tvrdili, ze ho brat musim a aj bez neho som sa z toho dostala....no ale ja inac nebyvam chudokrvna, to bolo len kvoli velkej krvnej strate pri porode...

jankaslamka
29. apr 2011

@sirinka no keby si ma videla..teda moju farbu aku mam stale 🙂) som bielsia ako stena...ja som brala zelezo aj pocas tehu, potom este velka strata krvi pri porode no a tak ho radsej budem brat..sak este tie 3 tyzdne nejako prezijem ked som uz prezila tie mesiace 🙂)

sirinka
29. apr 2011

@jankaslamka hej, aj ja som taka bola...ale hovorim, ja som nikdy predtym s tym problem nemala, tak som verila svojmu telu a nasadila som dietu na zelezo a mm mi steaky robil hehe...
davali ti aj krv?

jankaslamka
29. apr 2011

@sirinka nastastie nedavali...ale uz tam bola pripravena..doktorovi sa to podarilo zastavit ..ale odpadavala som tam uz..zgrcala som sa tam z podoby..no fuj ani nespominat radsej..furt do man davali nejake kapacky..pocas celeho sitia, po nom a este celu noc na izbe ..a to som este musela "spat" s napichnutym epiduralom, ze keby mi to v noci prdlo aby ma mohli hned operovat

sirinka
29. apr 2011

@jankaslamka ale epidural nikdy nevyberaju hned, ci? ja som mala 2x a vzdy mi ho vybrali az na druhy den aj to na vlastnu ziadost, lebo inac nechavaju babam, keby chceli nieco od bolesti...
mne davali nakoniec aj transfuziu, lebo este na piaty den som mala strasne malo hemoglobinu, iba 63 a to po dvoch davkach zeleza v infuziach a mi tvrdili, ze to bude ako bomba energeticka a budem sa dobre citit a ja som nic take nepocitila, lepsie som sa zacala citit az tak po dvoch tyzdnoch od porodu...

mis_ka
29. apr 2011

@sirinka mne veru epidural vybrali hned...

sirinka
29. apr 2011

@mis_ka hm, a mne nechceli, vzdy som na druhy den musela sestricky otravovat, nech zavolaju niekoho z ara aby mi to vytiahli...

avenev
29. apr 2011

A kedy ste sa rozhodli, ze si ju date pichnut? Neviem si predstavit aka je to bolest, este som nemala ani poslickov a citala som, ze sa da pichnut iba ked budem otvorena na 3 prsty, ked naviac tak uz mi ju nepichnu.

sirinka
29. apr 2011

@avenev mne prvu pichli, ked som bola otvorena na cca 6cm a do hodiny som porodila, od bolesti nepomohla,ale myslim, ze urychlila porod.
druhykrat som mala vyvolavany porod, to mi pichli hned ako som si pytala ale netusim, nakolko som otvorena bola...a tentokrat zabrala super, citila som skutocne iba stahy maternice, ziadne bolesti, no ale do finale sme nedosli, porod nepostupoval, mala bola otocena KP a tak mi robili CR, takze neviem posudit, ake to je uz naozaj pri tlaceni...

jankaslamka
29. apr 2011

@sirinka no lebo sa pytali doktora na sale, ze ci mi ho maju vybrat a on ze nie urcite nie...tak teraz neviem 😕 asi zalezi od lekara a od toho ci hrozia alebo nie nejake komplikacie..
fuj ja ked s spomeniem kolko injekcii som dostala a kolkorat mi brali krv..rano a vecer vzdy..4krat napichvali infuzky..fuj fuj

@avenev ja som dostala EPI ked som bola na 5cm otvorena..mne sa po nej velmi ulavilo od bolesti..citila som kedy som mala kontrakcie, ale neboleli..a kedze som rodila 10 hodin tak som ju velmi ocenila

sirinka
29. apr 2011

@jankaslamka tak mne nastastie brali krv len kazdy druhy den rano, a infuzky len prvy den po, potom uz len to zelezo kazdy druhy den a nakoniec 2x transfuzia, to bol hnusny pocit, ale tak co uz...
hlavne ze sme ok...

jankaslamka
29. apr 2011

@sirinka ja ked si spomeniem ze vzdy ked prisla sestricka do izby tak len ze dufam, ze nejdete za mnou..a ona vzdy, ze je mi luto ale ano..den pred odchodom z nemocnice som este dostala dvakrat do zily oxytocin..dve injekcie do zadku na stiahnutie maternice a rano pri odchode aby mi nebolo luto tak este znova branie krvi ..ruky mam stale ako narkomanka 🙄 Ale fakt, hlavne, ze to je za mnou a som doma z tej nemocnice ..uz aj to ze mi merali 2x denne tlak mi liezlo krkom

dankadina
29. apr 2011

@jankaslamka tie injekcie sme dostali asi všetky, železo beriem aj ja, ale dosť ma zapeká, okrem toho ja mám ešte vitamíny na pečen kvoli tehotenskej hepatopatii, takže asi tak svoje sme si prežili všetky. Inak včera sme boli v poradni, pribrali sme 200 g, doktorka povedala, že na to že len kojíme je to super, ale ešte nám chýba 140 g do porodnej hmotnosti

jankaslamka
29. apr 2011

@dankadina ja viem, ze sme ich dostali vsetky...ale ja som dostala tri este pocas sitia a potom denne po dve az kym som nesla domov..fuj tak ma rit bolela 😀
jjej super gratlujem k poradni 🙂 no tak my sme pribrali 240g a to sa aj dokrmujeme..takze podla mna si super na tom ked len kojis 🙂 a co pupcek..hoji sa dobre? nam sa uz pomaly vtahuje..aspon ja mam ten pocit 🙂 ..dnes sme boli na sone obliciek a CNS a vsetko mame v poriadku..primarka, ze aha aku ma peknu oblicku ..tak hovorim, ze len jednu? 😀

jankaslamka
29. apr 2011

@dankadina a ake zelezo beres? ja actiferin a z neho ma nezapeka..len ma boli zaludok akurat 🙄 ale pred porodom ma zapekalo tiez z neho..teraz mam od porodu skor ine problemy

dankadina
29. apr 2011

@jankaslamka ja beriem sorbifer durules, pupcek vraj mame celkom pekny, iba ho ma červeny ale vtiahnutý, doktorka mi kazala kvapnuť jej tam detský olej, a potom ho vytrieť a celkom to pomáha, no ja by som prijala už vypadnutie stehov, okrem toho jedného sa nič nedeje, len dúfam, že po šestonedelí nepojdeme dokimu na kontrolu aj so stehmi 😀
No super, že máte všetko v poriadku, teším sa. My máme dalšiu poradnu o dva týždne to bieriem aj moju staršiu dceru kristinku, lebo jej zas bude robiť priehliadku v 3 rokoch.

jankaslamka
29. apr 2011

@dankadina no z hentoho zeleza pekne zapeka..to viem...ale tak snad ho uz budes brat len 3 tyzdne a bude pokoj 🙂
fakt dat tam olej? my tam mame este chrasticku v nutri..ale kazdym dnom je to tusim krajsie a krajsie... Ty ja som si tam vcera kukala a vonku uz nemam ziadne stehy..som obla v soku lebo netuism kedy mi vypadli..a velmi pekne mi to zasil musim povedat..len som zvedava co povie na to vnutorne sitie..lebo mna tam tak picha podchvilkou, ze si az zjajknem .. No to by bolo keby si tam ´prisla a mala tam este stehy 😀
fiiiha ty uz mas taku velku babu doma? kokso..sice ona ta bola aj pozriet v nemocnici, ze? inak to je cudne, mne dala termin poradne o tyzden..neviem naco tak casto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre