Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

jankaslamka
12. máj 2011

@nina55 cosi 🙂 nutrilonu su ale 3-4 druhy? mozno aj viac..neviem... tento je speci pre babetka, ktore maju nabeh na alergiu..nakolko ja aj mm sme silny alergicy

nina55
12. máj 2011

ja som sa dozvedela ze som alergicka iba nedavno ☹ a to som si myslela z akeho zdraveho korena pochadzam 😀 ....no nic, nastastie zatial kojim a tak som sa doteraz nad druhmi UM nezamyslala. ale dobre vediet 😉

jankaslamka
12. máj 2011

@nina55 tak drzim palce aby si kojila co najdlhsie..nie je nic lepsie 🙂

lucia1181
13. máj 2011

baby ktore uz mate po porode......poradte co zbalit do porodnice.zoznam z nemocnici mam....skor ma zaujima co ste si brali vy,co ste vyuzili,co nevyuzili vobec zo zoznamu,co vam tam chybalo.....dakujeem 🙂.

jankaslamka
13. máj 2011

@lucia1181 to co mas v tom zozname uplne staci 🙂 ja som mala navyse telove mlieko, glicerinove cipky (sice som ich nepouzila nakolko som mala opacny problem, ale spolubyvajucej posluzili dostatocne), zupan, nabijacka na mobil, fotak, sobasny list, ja som mala so sebou aj vankus na sedenie - taky ten s dierou v strede, pletova voda, ziadne vlozky som nebrala (nebolo absolutne treba), jednorazove sietkovane nohavicky ...to je asi vsetko 🙂

fanta
13. máj 2011

@lucia1181 no ja by som ešte pridala, že by som si vzala aspoň jedno bodynko a dupačky pre bábätko. Veď to je také malinké a nezaberie to toľko miesta. Keď sme dostali čisté oblečenie, jeden večer sa mi stalo, že nás sestrička upozorňovala, aby sme si na ne dávali pozor, lebo sa im už čisté minulo a ako na potvoru, ako som malú prezliekla, pokakala sa až na chrbátik. A s takou malou dušičkou som si išla pýtať ďalšie čisté vecičky. Dostala som už ale také potrhané. No ľutovala som, že som si nevzala aj svoje oblečko.
Možno ma tu nejaké baby aj opravia a také niečo sa už nemôže stať, tak ale ja som rodila už skoro pred dvoma rokmi. Juj ako vám závidím (v dobrom) brušká. Išla by som znova. Držím palce.

jankaslamka
14. máj 2011

@fanta no je to mozne s tym oblecenim..aj ked mne sa nestalo, ze by mali malo..a to tam bolo vtedy plno a ziadne volne postele..raz som si bola v jeden den pytat dokonca 3krat lebo sak preco by sme sa nepocurali vzdy ked nas mama rozbalila a rovno cez brucho az pod pazu 😀 a teda problem nikdy nebol nastastie

fanta
14. máj 2011

@jankaslamka ja som rodila v utorok, v sobotu nás púšťali domov a stalo sa mi to akurát v piatok večer, takže pred víkendom, a teda nebolo mi všetko jedno ísť si pýtať čisté, keď povedali, že už nemajú a nedajú 😒 Stačili mi tie vraždené pohľady, keď som čakala pred mliečnou kuchynkou 😅

jankaslamka
14. máj 2011

@fanta my sme tiez takto boli...ze utorok az sobota...ale ktory den to bolo uz neviem 🙂

fanta
14. máj 2011

@jankaslamka tak ja si to pamätám celkom presne, ja sa nerada niekoho o niečo doprosujem a bola som vystresovaná hádam zo všetkého, aj som si poplakala 😎 Tak ale to boli asi skôr hormóny.

sirinka
14. máj 2011

@jankaslamka a ten vas ortoped je este aj celkom fesak 😀 aj my tam chodime...
a to grcanie, aj moja tak vela grcia, aj najstarsia, z nej to islo obcas prudom aj polmetra...ale ani jedna nemali reflux, len su pahltnice... 🙂

sirinka
14. máj 2011

a co sa oblecenia tyka...moja janulka bola celych sest dni v tych istych gatuskach, lebo mi vzdy povedali, ze maju malo a ze tie jej su ciste 😝

iinuska
15. máj 2011

@sirinka veru je 😀

asma
15. máj 2011

ahojte.. čo sa oblečenia týka mi sme mali šťastie šatičky nam sama sestrička doniesla čisté ale zas mala chytila alergiu na to ich pradlo tak vizerala ako obarena slniečko moje mi bolo do plaču ale chvalabohu to za par dni zmyzlo..

jankaslamka
15. máj 2011

@sirinka ty aj ja som kukala, ze je stale fesny..ja som k nemu chodila ako decko..tak som bola troska v soku ked som ho teraz videla po dlhej dobe 😀 😀
ty ja neviem..ledva do nej natlacim 80ml mliecka a potom ked mi polku pomaly vygrca..sa mi to zda malo ze spapa potom

asma
15. máj 2011

Ahoj babulky.. Mám takúotázočku, co mam robit ak malá už dva dni nekakala, neplace, brušo ma makučké prdká, ale nekakala.. Skušala som aj trubičku a nič...

renatkas
15. máj 2011

@asma a kojis ju alebo je na UM? Ked ju kojis tak sa tym netrap ked ju nic neboli, nemusi kakat kazdy den,kludne moze aj raz za tyzden, len sleduj ci nema bolesti bruska.

asma
15. máj 2011

@renatkas to fakt.... Maličkú ešte kojííím a už som sa zlakla že ju zapieklo xixi bo som si dopriala viac bombénov---

slniecko.15
15. máj 2011

@asma Pokiaľ má prdíky tak je dobre, keby mala tvrdé bruško tak jej ho pomasíruj a pocvič nožičkami, ale netráp sa. Aj ten môj kaká len raz za 3-4.dni, ale potom to stojí za to, umývame ho až pod pazuškami hihihi

iinuska
15. máj 2011

@asma to je uplne v pohode pokial kojis, tak ako pise renatkas

nina55
16. máj 2011

@jankaslamka dakujem pekne, planujem cca do roka (ak sa zadari) 😉

nina55
16. máj 2011

@asma
@slniecko.15 ...no je to normalne - MM sa vraj vie vstrebat bezo zbytku. My tiez momentalne kakame raz za 4 dni 😀 , medzitym si drobec poprdkava......no ale ked nalozi tak taaaaaku kopu 😀 😀

andysok
17. máj 2011

Dievčatá v štvrtok idem do poradne k dr.petrovej povedala že mám prísť o 09:00 tam sa neberú casenky? Je to číslo dv.54 dakujem

dankadina
17. máj 2011

@andysok ked mas zazmluvneneho doktora tak časenku nepotrebujes(chodíš rovno k nemu(, inak ked ides do tej normalnej poradne tak si beries casenku

renatkas
17. máj 2011

@andysok ani ja som nikdy casenku nepotrebovala u zazmluvneneho lekara, oni objednavaju na presny cas, ale aj tak com tam cakala min. o hodinu dlhsie... beru vacsinou porade ako maju objednane pacientky.

jankaslamka
17. máj 2011

@dankadina ahoj tak ako sa mate? ty ja som dnes na maslu..mala je od 9tej rana hore a nie a nie zaspat..doteraz od tej deviatej spala asi pol hodku dokopy..potvora mala 🙂

elllla
17. máj 2011

ahojte babulky, tak vcera nas pustili z ruzinova a ja som maximalne spokojna 🙂 porod bol uzasny!!!
minuly tyzden v pondelok ma prijali, kedze na 10.posch bolo plno, ostala som na cakacke do stredy a v stredu sa nam narodila vikinka 🙂 potom ma previezli na standardnu izbu, kde sme sa stretli vsetky 3 baby z cakacky, takze super atmosfera, ze na nadstandard sme nakoniec ani nechceli ist 🙂)
jasne, ze sestricky boli rozne, ako aj lekarky, ale zvladli sme to a uspesne sme doma.
ak by som si to mala zopakovat, tak rovno aj hned, hehe 🙂 (az na to sitie, lebo este stale ledva sedim, hehe, ale nevadi, hadam sa to vsetko rychlo zahoji..)

elllla
17. máj 2011

@avenev ja som mala cumlik v porodnici, dokonca mi ho jedna sestricka po 2 dnoch sama odporucila, lebo vikinka ma zlomenu klucnu kost, tak cumlik ma na ukludnenie... ale predtym som si chcela byt 100% ista, ze sa vieme prisat a kojit... dokonca aj jednemu babetku, co muselo byt v inkubatore, dali same sestricky taky kaucukovy 🙂
@lucia1181 ja som vobec nevyuzila svoje vlozky apodlozky, ani glycerinove cipky, vsetko tam bolo a sestricky davali..
@fanta mne sa vikinka tiez pokakala od bruska az po chrbatik, bolo to o stvrtej nadranom, sestricka mi vpohode pomohla vikinku celu prezliect, umyt pod tecucou vodou, obliect a bola uplne pohodicka, ziaden problem.. a to prave den predtym dostala po kupani ciste oblecko..







nikushik26
17. máj 2011

@elllla ahoj...a to ta oni nastrihavali,ci si sa ty natrhla?bolelo to sitie?myslim v tom momente ked ta prave sili ci si citila nejaku bolest.

elllla
17. máj 2011

@nikushik26 doky ma nastrihol, lebo porod isiel uplne rychlo... opiatej mi pustili vodu a pred osmou uz bola mala na svete.. a sitie bolelo.. aj vtedy aj teraz... podla mna sitie bolo horsie nez porod.. ale nebudem strasit ostatne maminky... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre