Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

tamoulik
1. jún 2011

@superego Lekari sa drzia planu, pokial je porod aj rodicka v poriadku a pokial nan nezabudne poukazovat...a treba ho mat predtym ale podpisany najlepsie Holomanom...

superego
1. jún 2011

@jankaslamka aha dolezite je postavit sa.. tak od druheho rana si ju mala uz stale pri sebe?? to je super.. a po porode ti ju prilozili este vyzlecenu ci ju najskor obliekli?? a mala si tam aj muza?? fuha mam milion otazok este a napadaju mi postupe :D asi bude o chvilu otravna :D

@tamoulik dakujem za info.. urcite sa na poinformujem hned na poradni v nemocnici.. len neviem ci mam aj realne poziadavky.. este otazocka :D kolko ludi ste mali pri porode?? lekar sestricka......... EDU nechcem tak anesteziolog asi nie..

lucia1181
1. jún 2011

ahojte baby,tak ja sa este nachadzam v ruzinove,mala som v pondelok sekciu o 11,00hod.o polnoci ma postavili z postele,chodila som asi 10 minut.prvy den po sekcii dost bolel,ale na druhy den uz bolo lepsie a teraz treti den uz ani neviem,ze som mala sekciu.inac su uplne prazdne oddelenia,je tu strasne malo mamiciek.sestricky a aj lekari su super,vsetko ukazuju,stale sa chodia pytat ci nieco nepotrebujeme...fakt je tu teraz fajn.zatial som nepotrebovala ani vlozky,ani podlozky,vsetkeho je tu dost.

nena62
1. jún 2011

Ahojte,ja som rodila v ružinove pred dva a pol rokom a nebola som moc spokojna.Nakolko bolo babo otočene zadočkom ma prijali skor,ležala som tam tri dni potom to na mna v noci prišlo,tiekla zo mna až zelena plodova voda,lekar ma vyšetroval hrubym sposobom,bol nahnevany asi,že ho zobudili,nechal ma do rana v bolestiach,či sa babo neotoči...až rano konečne prišiel druhy lekar a robili mi sekciu.Lekari nič moc a sestričky ako ktore.

elllla
1. jún 2011

@superego ak mozem za seba - odkedy mi pustili vodu (o piatej), tak cely cas som mala muza pri sebe.. (o osmej) po porode mi hned dali malu este nahu na brusko. potom ju zobrali vysetrit a tak - manzel isiel s nimi a potom mi ju zabalenu v perinke doniesli a prilozili na prsnik. potom ju zobrali na novorodenecke a manzel bol so mnou este 2 hodiny na sale a tlacil mi na brusko, aby sa mi zvinovala maternica..
lekar tam bol, sestricky asi 3-4 (neviem kolko, ale boli vsetky mile)..

@lucia1181 gratulujem 🙂

superego
1. jún 2011

@elllla tak to co pises je presne akoby som si to predstavovala 🙂 len trosku moc setriciek ale asi mi to bude v tej chvili jedno 🙂
@lucia1181 aj ja sa pripajam ku gratulaciam 🙂

@nena62 asi si nemala zaplateneho lekara ci hej?? lebo ak neni zaplateny tak som pocula ze sa chovaju strasne

jankaslamka
1. jún 2011

@superego ja som mala muza pri sebe cely cas..isiel somnou az na izbu a az potom isiel domov 🙂 a hej potom od toho rana som uz mala malinku pri sebe...hned po porode mi ju dali taku vyzlecenu a potom ju zobrali a priniesli zabalenu na prisatie 🙂
ja som mala pri sebe teda pri samotnom porode len muza, jednu sestricku, ktora mi nakoniec musela pomoct tlacit, doktora.. to je vsetko 🙂 potom ich tam bolo troska viac, ale to preto lebo boli mierne komplikacie..ale to uz je individualne 🙂 no kludne sa pytaj ak chces 🙂

@lucia1181 jej gratulujem k babatku 🙂

tamoulik
1. jún 2011

@superego Mne dali maleho hned po porode na telo, holeho, nechali dotepat pupocnik a asi 15 bol na mne, potom ho iba osusili, zmerali , zvazili, zbzne vysetrenie coi je v poriadku. POtom ho doniesli v perionke, naco som poukazala, ze si zelam dieta hole (mala som to v por. plane schvalene Bielikovou), pokial si na sale a nie na chodbe tak nerobia problem, tak som ho mala holeho 2h na sebe, aj ma hned okakal 🙂, po hodine a stvrt sa prisal a potom zaspinkal, nadhera, mlada sestricka furt chodila otrevovat, ci nie je studeny,...a pri mne bola doktorka a jedna sestricka a manzel. Inac zaplateneho porodnika som nemala ani raz, a vzdy sa spravali milo a to bola raz nedela a raz 5h rano...

nena62
2. jún 2011

nemala som zaplateného a asi aj preto boli taký hnusný...

jankaslamka
2. jún 2011

@nena62 tak ja neviem..ja ked som rodila..tak som isla o siestej rano a na izbu som sa dostala o siedmej vecer a medzi tym odrodilo 10 mamiciek a z toho mali len 2 zaplateneho lekara a teda k nikomu sa tam skaredo nechovali...mozno si len mala stastie na nejakeho blbeho doktora alebo blbu sestricku (jedna tam taka je co som mala osobnu skusenost)

asma
2. jún 2011

@nena62 ahoj ani ja som nemala zaplateneho lekara a boli velmi milučký na man ako prvorodička som mala strasny stres ale oni boli velmi zlatý a kedze mm nestíhal prist tak ma sestricky celkom ukludnili... Mala sa sice narodila jza ani nie hodku bolo po vsetkom šitite, porod všetko..
Malinkú mi doniesli este som ani nebola na izbe a už na mna čakali sestričky nech si ju pomojkam a ukazali mi čo a ako .... u mňa maaa ružinov z 10 bodov 11 😀

dankadina
2. jún 2011

@jankaslamka som po kontrole ani sme sa nestreli o mesiac idem k nemu znovu s tym prsníkom je to vraj cysta ked sa nevstrebe tak mi ju vyberie injekčne

andysok
2. jún 2011

@lucia1181 ja som mala dnes nastúpiť ale dr sa rozhodla že až budúci utorok držím ti palce a želám veľa mliecka ;)

jankaslamka
2. jún 2011

@dankadina ty kedy si tam bola? ja som prisla asi o 14:10 a on tam mal nejaku tehosku a potom bral mna a skoncili sme o cca tretej? no fasa takze cysta...ale aspon to nemusi operovat nastastie...
a inak vsetko v poriadku?
tak ja mam cystu pri lavom vajecniku a teda o pol roka mam prist na kontrolu, keby som mala silne bolesti tak aj skor a teda navrhuje mi ju vybrat..len ja si to teraz nemozem kvoli malej dovolit, tak, ze potom v decembri sa dohodneme...no tesim sa 🙄 ale tak sak prezijem 🙂

dankadina
2. jún 2011

@jankaslamka ja som bola pred tou tehoskou bol so mnou aj mm prechadzal sa vonku s malou, dole všetko ok, no fasa takže pojdeš, pod nož, no my sme teda dvojka, jedna lepšia ako druha

jankaslamka
2. jún 2011

@dankadina somnou bola sestra a ta tam tiez kocikovala malu..sestricka bola na nu pozret, ze aka kraaaasna..a ptoom som bola dnu a ze musim to este raz povedat, aka kraaaasna ..som sa smiala 🙂
no teda pojdem pod noz fasa..ako sak nemozeme byt bez komplikacii ani jedna no nie?

superego
2. jún 2011

@jankaslamka supeeer 🙂 este by som sa chcela spytat na Edu.. mali ste?? ja nechcem ale asi som len macherka lebo som este nerodila a neviem si tu bolest predstavit ale radsej mega bolest ako injekciu :D
@tamoulik akoze ty si mala naozaj exkluzivny porod ako z ucebnice!! este aj s tym pupocnikom.. nikdy by som neverila ze je to v reale mozne ale tesi ma to 🙂 a este aj ked si nemala zaplateneho lekara..
aa este by ma teda zaujimalo ak mozem co s tym holenim?? mozem sa dufam sama oholit doma a mali ste klystir ci cipok?? ja som kupila yal dufam mi to tam spravia.. brrr
dufam bude aj ja taka spokojna ako vy 🙂

jankaslamka
2. jún 2011

@superego ja som mala..rodila som 10 hodin a poviem ti, zebez nej by som neporodila..nevladala by som tlacit..takto som mala problemy z vycerpania...uz som si tak zelala aby mi ju pichli..fakt som mala bolesti po tom ako mi pustili vodu a potom ta ulava..bolo mi jedno ze mi budu pichat do chrbta a ze to bude asi boliet 🙂))
oholit sa mozes sama doma to je jasne 🙂 ja som sa holila na oddeleni gynekologie a sestricky si zo mna robili srandu, ze sa im mam prist ukazat..a teda komplet ohol vsetko.. klystir davaju len na vyziadanie..inak davaju cipky..ja som dostala 3 ale to preto lebo som tam lezala uz..inak sa dava jeden tusim

elllla
2. jún 2011

@superego moj doky povedal, ze si ju mam vybavit... predsalen kazdy ma iny prah bolesti.. ked ju nemas absolvovanu a zaplatenu, tak ti ju nikto nepichne.. ak mas a nepouzije sa, vratia peniaze.. takze som si ju vybavila, zaplatila a nakoniec sme zvladli porod bez nej 🙂 takze nam vratili peniaze (okrem 10E), cize stoji 150E a 140E nam vratili.. po porode nam len dali potvrdenie - porodnik aj anesteziolog, ze EDA nebola pouzita..
klystir neviem, ze by davali, ja som dostala 2 cipky, treba po aplikacii chodit, aby ucinkovali a vraj nie viac, nez 10-15 minut..

seminkads
2. jún 2011

@superego porodnik,por.asistentky (tie som tam mala asi tri,ale len preto,lebo tam uz ina rodicka nebola a nemali co robit,ale boli zlate,pomahali mi) detska sestra,pediatricka a moj zlaty muzik,ktory bol uplne perfektny,ked pojdem rodit druhy krat aurcite do ruzinova aj s muzickom 🙂

tamoulik
2. jún 2011

@superego Ja sp, sa tiez oholila doma a tam mi dali jeden cipok...prvy porod som mala s EDA, druhy bez...aj ked som to mala zaplatena aj som bola poucena, je to rozdiel, pri prvom som najvacsie bolesti vobec necitila, takze dost sil na tlacenie, druhy som chcela bez a navyse bol strasne rychly, od prvej kontrakcie bol maly za 3h na svete...ako su to bolesti, ale da sa to vydrzat...navyse EDA moze porod spomalit a niekedy aj zastavit, a dieta mooze byt oblbnute, tazsie sa prisava atd. Tretie by som tiez asi bez EDA..pokial by bol rovnako rychly...

danka86
2. jún 2011

Baby, ktore ste teraz v poslednej dobe rodili v ruzinove. Zaockovali vam deti este v porodnici proti TBC, alebo ste tam boli dodatocne? Lebo mi budeme mat v nedelu 6tyz, nasa nie je zaockovana a vraj nie su ani vakciny.. Co teraz???? 😠

dankadina
3. jún 2011

@danka86 my sme boli dodatočne sme sa objednali

tamoulik
3. jún 2011

@danka86 mne zaockovali este v porodnici na 4.den, ale uprimne lutujem, ze som ho dala, je to uplne zbytocna vakcina, od 1.1.2012 sa zevraj konecne rusi, a deti by sa nou nemali ockovat skor ako maju rok...tak sa ani neponahlaj...

danka86
3. jún 2011

@dankadina a kedy ste boli na ockovani? lebo teraz uz min 2tyz nie su vakciny.. aj pred chvilou som volala a povedali mi, ze ju mozem dat zaockovat po roku, teda ked sa bude ockovat..

jankaslamka
3. jún 2011

@danka86 my sme sa objednavali dodatocne...ale kludne daj zaockovat o rok...nic sa nestane a bude to aj lepsie...predsa len bude mat uz svoju imunitu

sirinka
3. jún 2011

@danka86 ja som nedala zaockovat a ani uz nedam...ale ak by si chcela, tak po ukonceni zakladnych ockovani, teda po 15. mesiaci sa moze doockovat, ale dovtedy to hadam uz konecne zrusia uplne

jankaslamka
3. jún 2011

@sirinka inak mne dr. povedala, ze zrusia len preockovanie, ale toto prve ockovanie novorodeniatok ostava povinne..tak neviem co bude na tom pravdy...

katkaajurko
3. jún 2011

ahojte,mal niekto zazmluvneneho Redechu? kam sa chodi k nemu na kontroly?

danka86
3. jún 2011

@jankaslamka
@sirinka ved prave, ze to maju od noveho roka vraj zrusit, tak neviem.. Ale volala som na Kramare, tak hadam nam aspon tam pomozu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre