Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

silviatko
29. jún 2011

@ivulik20 no nech sa tesia ked tam dojdem ..uvidis , ked nejaka bude ignorovat. je to ich praca ako kazdy ma inu oni si musia robit tu svoju. no som zvedava este 3tyzdne 🙂
ked ich ta praca nebavi, nech ju nerobia.nie?

jankaslamka
29. jún 2011

@anaxamon stvrtky urcite a myslim, ze este pondelky

@sasrnka hm myslim, ze to je na dohode s lekarom...ale ak je uz zmluva podpisana a on ta odrodi tak platis ...

anaxamon
29. jún 2011

@jankaslamka dakujem za odpoved, vo stvrtok by mi to plne vyhovovalo🙂)) takze ide sa tam do prizemia na recepciu pre cislo a potom k ambulanciam? dobre som sa to tu docitala?

jankaslamka
29. jún 2011

@anaxamon ano na recepcii povies ze ides do poradne a tetus ti da cislo a ides do ambulancie teda pred nu a cakas a cakas 🙂

anaxamon
29. jún 2011

@jankaslamka na prvu poradnu mi nieco speci treba okrem vymenneho listka a tehu knizky? moc?

jankaslamka
29. jún 2011

@anaxamon moc urcite, tehu knizka a to je vsetko...vysledok testu na streptokoka ..ja som ani vymenny listok nepotrebovala, ale ja som chodila k zazmluvnenemu dr.

anaxamon
29. jún 2011

@jankaslamka ja mam listok lebo ma odoslala uz skor, nie az v 36 tt koli vysiemu tlaku krvi takze ani toho streptokoka nemam spraveneho este snad nebudu priliz frflat proti tomu 😅

jankaslamka
29. jún 2011

@anaxamon jaaaj som si nevsimla prepac 🙂))) ja chodila tiez skor...ja od 30tt lebo som sa otvarala ... tak oni ti potom spravia test na streptokoka sami 🙂

anaxamon
29. jún 2011

@jankaslamka tak to je pre mna fajn info ze spravia🙂)) dr. totiz nepoznala pomery v ruzinove len na antolskej tak mi nevedela celkom povedat...mne sa akurat okrem tlaku este skracuje krcok ale to je snad aj normalne uz v tomto tt, neviem🙂))

jankaslamka
29. jún 2011

@anaxamon no ja som v tvojom tt nemala krcok uz ziadny a branku na 3 prsty 🙂

anaxamon
29. jún 2011

@jankaslamka joj tak to ja som na tom asik este velmo dobre🙂)) dakujem za informacie k poradni v ruzinove a vies mi este poradit ci robia nejake predporodne prednasky? som sa neskoro zbadala a ziadne sukromne uz nie su volne a chcela by som aspon daco absolvovat

jankaslamka
29. jún 2011

@anaxamon hej robia...daju ti info na poradni 🙂
no jasne, ze si na tom uplne v pohode ..takze pohoda 🙂

jussti
30. jún 2011

@jankaslamka he he v nasich nemocniciach by som sa necudovala nicomu 🙂 🙂 🙂 🙂 ale ked len nejake zakladne info ... tak ok. Lebo na mna bude nejaka dolezita pani sestricka pozerat ako na blbca, ze TAKETO VECI ja neviem a nepripravila som sa ako ziacka do skoly .... a v takej chvili clovek asi zabudne aj ako sa vola 🙂 🙂 🙂 🙂

jankaslamka
30. jún 2011

@jussti myslim, ze to nebolo take tragicke 🙂 ci nemas na nieco alergiu co je normlane sa ta opytat a to je vec, ktoru vies 🙂)) ci nemas nejaku dietu a podla mna vsetko su to veci, ktore vies aj bezne a nemusis studovat rodinnu kroniku 😀

melonik7
30. jún 2011

Pridavam aj ja svoje zazitky z ruzinova - porod a celkovy personal na porodnickom bol skvely, doktora som mala zazmluvneneho a som preto stastna, vedela som, ze on o mne vie 🙂 a ten pocit bol najdolezitejsi v tom momente..aj tak bolo, pravidelne chodil, pripadne ak nemohol informoval sa o mne ako sa citim..zacali sme o pol siedmej rano a to som hned prevzdychavala na chodbe, kazdu chvilu mi robili monitor (ten postojacky) ci je vsetko ok (nakolko babo sa nehybalo a ja som bola zvyknuta na caste pohyby - aj sama som si vypytala pre ukludnenie), o pol dvanastej sa to nastartovalo a drobcek bol o stvrtej na svete 🙂 Doktor mi v skratke povedal zrozumitelne ako dychat-nedychat, tlacit-netlacit..no fantasticka spolupraca 😉 na ziadne predporodne som nechodila..Mala som epiduralku, odporucam, mne sa kontrakcie stupnovali, ale dole ziadny pokrok, tak som bola vdacna za nu..aj potom pri zasivani. Porod bol teda skvely 🙂 to potom uz spominat nebudem, ale nesuvisi to s personalom..Velmi mily bol aj sanitar co ma prevazal, tak citlivy pristup k zene som uz roky od cudzieho chlapa nevidela.. 🙂 Tyzden na sestonedeli - sestricky pre mamicky = des (niektore ako ciste bacharky sa spravali), sestricky pre babatka = mile..doktorky pre babatka = uzasne..Mala som nadstandard, to ma psychicky zachranilo..sprcha a wc na izbe v mojom po-porodnom stave bol u mna najvacsi luxus aky som v zivote zazila a zazijem..a drobceka mat pri sebe a kupat ho..uzasne..vela mi to dalo

ajkoajanka
1. júl 2011

Babenky, ktore ste rodili v Ruzinove, nepoznate nahodou nejakeho dobreho porodnika, ktoreho by ste doporucili? Vdaka.

jussti
1. júl 2011

@melonik7 sestricky-bacharky ????? mozem sa opytat v com? clovek nejde do nemocnice do basy ani ako sopliak do pionierskeho tabora ... sice som na ne pocula, ze dokazu byt take ... a zistujem, ze to je fakt pravda ☹

melonik7
1. júl 2011

ja som clovek ktory vela znesie a nic nikomu zleho nepovie aj ked si zasluzi..ale toto naozaj bolo tak..bola som po porode v hroznom stave (tam dole vznikli problemy) a s bolestou na ktoru dufam casom raz zabudnem..akonahle ma previezli na izbu, nikto o mna nezakopol..raz sa spytali ci potrebujem ist na wc a odvtedy nezaujem (bo som nemala cisarak - o tie sa starali stale), nemohla som vstat z postele, ani sa na nej pohnut - kvoli este zapichnutej epiduralke, myslela som ze od bolesti umriem..a oni ma nechali tak..keby nebolo zlatej spolubyvajucej, neviem..aj tie intim veci so mnou riesila., aj za sestrickami chodila ked videla ze od bolesti uz nevladzem aby mi nieco dali..budem jej vdacna do konca zivota..a po 6 hodinach prisli dve sestricky, surovo zahlasili "do sprchy!", ledva mi pomohli na nohy a odvliekli ma do sprchy..tam mi nic nepodali, ani uterak..tak mokra som si ledva natiahla erarnu koselu a dosuchtala sa spat do postele..a este mali poznamky o mojom "rieseni" cikania..a pritom ma ani nechceli vycievkovat (asi sa im nechcelo)..no des..ale verim, ze len tieto dve boli take..a vysli na mna ☹

lemge
1. júl 2011

@melonik7 fuuuha,tak toto je silna kava....inac ma to ani moc neprekvapuje,pred trroma rokmi som tam lezala na nadstandarde,a tiez som bola s tych sestriciek na nervy.nechceli mi poradit pri dojceni,dohadzovali si ma ako loptu,nakoniec mi jedna odvrkla.:ˇˇtu vam pomozu len klobucikyˇˇ 😠 bola som nestastna,mama ma upokojovala cez telefon,a este tie hormony burcovali vo mne.....manzel mi tie klobuciky doniesol,no nakoniec som dojcila bez nich,nejako som to zvladla,lebo tie sestricky,no des 😝
a so mnou na izbe bola mamicka,porodila take exoticke tmave babatko,tak okolo nej sa tocili...chodili ho obdivovat.... 😔

asma
1. júl 2011

@melonik Tak to bud rada že počkali 6 hodin a až potom ťa pchali do sprchy robí sa to po dvoch a vyhnali ťa preto lebo keby ťa takto nedonútili tak ležis a lutuješ sa tam týžden xixi to mi povedala moja spolubívajuca ked som ja rodila ze preto to robia lebo teraz sa prepusta strasne skoro.. Ja nemôžem povedat ja som bola naopak akčna po pol hodke som sa išľla osprchovať a ma odchytili na chodbe ze to nesmiem a nato tam je zvonček aby sme ich zavolali a oni su tam pre mna.. A naozaj na druhy den ma nenormalne bolelo šitie, zazvonila som posťažovala sa a sestrička mi hned brala čípok. takže kolko ludi tolko skusenosti,

petrinka
2. júl 2011

@ajkoajanka ahoj, mna porod este len caka, ale vybrala som si evu rybansku. je to mlada bala a velmi mila a pohodova. ked budem mat po porode, tak mozem napisat aj skusenosti z "akcie"🙂
co sa tyka odbornosti, tak myslim, ze si mozes vybrat kohokolvek a bude to ok. pre mna je dolezity aj ten priatelsky a mily pristup, tak preto som poprosila ju🙂

silviatko
2. júl 2011

prosím vás..ako sa zazmluvňuje nejaký lekár v ružinovskej nemocnici? mám isť vo štvrtok do nemocnice do poradne,no najradsej by som sla uz k mojmu nejakemu porodnikovi. a nejakeho dobreho viete poradit? mam ist rovno za nim,alebo ako to prebieha?treba sa nejako nahlasiť? dakujem žienky

lucia1181
2. júl 2011

baby ktore ste teraz rodili v ruzinove.....zaockovali vam babatka proti tuberkuloze,ci este stale nemaju vakciny???

ivulik20
2. júl 2011

@lucia1181 ahoj, nás nezaočkovali, nemali vakcíny a že si mám pribežne volať.

ivulik20
2. júl 2011

@lemge ahoj, no môžm ti povedať, že tie sestričky sa teda vôbec nezmenili, teda česť výnimkám.... tiež mám otrasnú skúsenosť s novorodeneckými sestričkami..... 😒

ajkoajanka
2. júl 2011

@petrinka dik za info, jasne, aj pre mna je to priorita. Kolko ta bude stat, teda ak smiem vediet. Inac, ty uz budes kazdu chvilu rodit, vsak?

petrinka
2. júl 2011

@ajkoajanka hej, kazdu chvilu ma to caka... 🙂 suma pri zazmluvnenom lekarovi je 232,36E.

ajkoajanka
3. júl 2011

@petrinka dik a drzim palce, no a potom jasan, daj avizko, ako ste dopadli ;) co cakas? dievcatko ci chlapceka? my chlapceka 😉

melonik7
3. júl 2011

@asma ja som nemala problem s tym ze ma prisli pchat do sprchy..vedela som ze do 6 hodin to je potrebne..ale islo o ten sposob, prejav, ludskost..ktora v tej chvili v akejkolvek forme chybala..a zvoncek - jedna sestricka povedala ze mam zazvonit a ked som zvonila - nic..tak spolubyvajuca behala hore dole..a dalsia sestricka mi na to odvrkla - ved nefunguje, na co sa stazujete, vsetky sestricky to vedia 😒 to ste urcite zle pochopili 😒 Ale ako som spomenula - dufam pre ostatne mamicky ze tieto dve osoby ich minu..

lemge
3. júl 2011

@ivulik20 ahoj 🙂 ,inac ak som ti negratulovala,tak dodatocne prajem ti rychle zotavenie,a obom vela zdravicka 🙂
a ozaj,ty si bola na nadstandarde?boli neochotne sestricky,ako to prebiehalo.?ak nechces nepis 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre