Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

radkax
13. sep 2011

@tatso ahoj. Mudr.Marian Križko, ak myslíš toho, ja som u neho rodila cisarskym, mala som ho zazmluvneneho. Super pôrodnik, milý, malovravný, dá sa s nim o všetkom diskutovať... 🙂 Aj popôrodná starostlivosť u neho uplne super... ak chceš jeho mobil, napiš mi... 🙂 v Ružinove funguje aj v ordinacii aj v pôrodnici... u takého človeka by som kludne rodila aj 2 razy do roka 🙂 🙂 🙂

ivka_alex
14. sep 2011

baby ako to je s tou nadstandartkou v ruzinove? mate nejake foto ako to tam vyzera + akoto je ked to zaplatite a za muza, moze tam byt hodin s vami na izbe a spat? ci? ak chcete byt uuuuplne sama bez inych da sa to solo? boze a nemozu urobit aj to ze vam tam niekoho strcia lebo maju full stav?

tamoulik
14. sep 2011

@ivka_alex Nadstandard znamena, ze su na izbe 2 rodicky, cena 16.60 EUR za noc, ani neviem, ci sa da byt na izbe sama, to by tam muselo byt velmi malo rodiciek, co mi pride nerealne. Mne prislo fajn, ze sa da s kym porozpravat, postrazi ti babatko, ked sa chces osprchovat atd. Takze manzela ti na izbu ani nepustia. Na izbe si dve postele, nocny stolik, TV, obdovy stolik, v kupeni sprcha a WC. BUdes rada, ak sa dostanes vobec na nadstandard, kedze je skoro stale plny, ja som musela byt prvu noc pri prvom na standarde....

ivka_alex
14. sep 2011

prave pozeram Kocha kedze tie statne su taka katastrofa, to je des hlavne ze Blava a uroven minus tisic !!!

anaxamon
14. sep 2011

@ivka_alex oni sice maju tu moznost ze si zaplatis celu izbu pre seba ale koli plnym stavom sa nieco podobne da vybavit snad len keby si bola nejaka celevritka.....co sa tyka toho co pisala @tamoulik ze manzela ci priatela, teda otca dietata nepustia na izbu nie je tak celkom pravda. ak si ho mala pri porode ma narok ist po porode s tebou na izbu a byt tam s tebou kludne aj hodinku ci dve, byt tam aj s babatkom...ono vsak vsetko zalezi od toho ako na tom bude napr. spolubyvajuca resp. aku smenu sestier chytis...vacsina su vsak vsetky fajn...

tamoulik
14. sep 2011

@anaxamon Mne poslali muza po 10min prec, iba co mi pomohol nejake veci vybalit, aby som sa nemusela hybat...ale je pravda, ze bolo chripkove obdobie a boli zakazane akekolvek navstevy...aj dnu aj vonku.

ivka_alex
14. sep 2011

@anaxamon moja svagrina rodila v ruzinove mala zaplatene aby jej muz bol pri porode, nepustili ho ani k porodu- bezproblemovemu a ani na izbu 🙂 a Koch je istota, krasna cistota novota, venuju sa tebe aj ked su tam ine maminy, mas pocit ze mas nonstop servis, dobre referencie od mamiciek, zoadne staznosti a hlavne je aby mamicka po porode bola v pohode a nie v strese a utrapena, som rozhodnuta

anaxamon
14. sep 2011

@ivka_alex tak ked si rozhodnuta pre kocha nemusis ruzinov vobec riesit 😉

@tamoulik moj bol iba pol hodky ale koli tomu ze sa citil unaveny a tak som ho poslala domov vyspat sa...co bola spolupacientka na izbe tak jej partner tam stravil snad dajake dve hodky

veronique_1
19. sep 2011

@byggyt Ahoj buggyt, nasla som v otazke, ze si odporucala ako pediatricku MUDr. Dzurillovu, mozes mi o nej nieco viac napisat

michellina
19. sep 2011

dievcata, nemam zazmluvneneho dr., do poradne do ruzinova idem prvy krat bud. tyzden, viete mi poradit kedy, kam, treba si niekde brat aj poradovnik?....plus vsetko okolo toho 🙂 dakujeeem

anaxamon
19. sep 2011

@michellina ides do casti polikliniky nie do hlavnej budovy, ides na recepciu, kde ti da pani ciselko..ak vsak pojdes do poradne cislo dveri 41 tak tam nebere podla cisla ale treba sa spytat pri prichode do cakarne kto je posledny, ak ides do poradne cislo dveri 53 tam bere podla cisla. Z recepcie ides dalej rovno a za bufetom odbocis do lava a hned si tam, najskor je cakaren do 41 a potom v chodbe napravo je 53. Obcas sa ce pradniny stalo ze do jednej ambulancii neprisiel lekar a spajali ich dokopy....
Funguje to tam tak ze sestricka si kolo pol osmej zavola vsetky tehulky na vazenie, tlak a moc a potom sa uz len caka kedy dojde doktor a zacne poradna.
Co sa tyka zazmluvnenia ani ja som nemala a vsetko bolo ok, odrodila ma velmi mila pani doktorka, sikovna a potom bola aj pravidelne kazdy den na vizite pozriet alebo len tak cez den sa stavila...

michellina
19. sep 2011

@anaxamon a podla coho sa urcuje,d o ktorych dveri pojdem? Ci 53 alebo 41? A recepcia myslis hned to kde je informator, tam pri vchode do polikliniky? No ja som uvazovala nad zazmluvnenim, ale potom som si povedala, ze tie peniazky vyuzijem na nieco ine radsej, odrodit ma niekto predsa musi :D a na Ruzinov som pocula, ze su vsetci dr. dobri, tak snad som urobila dobre, ze som si nezazmluvnila.
A ake su sestricky a dr. na tych poradniach? Mam z toho trosku strach, kedze som zvyknuta len na svojho dr. nie su neprijemny alebo tak?

anaxamon
20. sep 2011

@michellina podla nicocho, sama si mozes vybrat kam pojdes..recepcia je trosku dalej ako hned to pri vchode, je to cca na urovni zachodov ako su tie gauce ci co to tam je
sestricky su v pohodke, taky standart a lekari v podstate tiez standart, ono kazdy tyzden budes mat tak ci tak ineho takze ti to po druhej poradni uz bude jedno len nech to mas za sebou 😵

renatkas
20. sep 2011

@michellina ja odporucam zazmluvnit si lekara, ta starostlivost sa neda porovnat a lekar ta aspon nenecha napospas osudu, plus nebudes ako vystavny kus pre medikov a tiez pri siti. Ano odrodit ta odrodi kazdy lekar, ale nie je jedno ako a ako dlho ta tam necha trapit sa ked porod nebude postupovat.

lucem
20. sep 2011

ahojte mamicky tak ja som rodila moju lasku v Ruzinove a nemozem sa stazovat mala som uzasny porodny tim lepsi by som asi nemala ani keby som si ho zaplatila mala som vsetko mlade ci sestricky a aj doktorku len bohuzial vobe neiem ako sa volala boli proste uzasny len jedna zla vec bola ta ze ked som rodila tak bolo hrozne velka porodnosti takze som dve noci bola bez maleho lebo ja som bola na 10 a malicky bol na 9 takze sme neboli spolu bohuzial ale ked tak mozem poradit pre istou si v pripade ze by nebolo volne na standarde dajte napisat a zaznacit do primacej sprai aj nadstandard.... pre istotu ,,,, ale inac bolo to moc moc super 😝

tamoulik
20. sep 2011

@michellina Ja som nezazmluvnila ani pri jednom porode, naozaj vsetci porodnici su super, aj cely tim, nedala som nikomu ani korunu a nikto sa ku mne nespraval ako k dobytku, navyse zazmluvnujes lekara, ktory je pri tebe asi 30 min za cely porod, cely cas je pri tebe porodna asistentka a sestricky, ktore sa zazmluvnit nedaju, ja by som tie prachy na lekara nedala.

myshatko
20. sep 2011

Ahojte, tiez som rodila v ruzinove pred par mesiacmi. Porod bol uzasny, mala som vyborneho lekara(zazmluvneneho), vsetko prebiehalo hladko, takze co sa tyka porodu vsetko super. Pre plny stav na nadstand. som bola na standarde. pre mna to bol strasny zazitok, hlavne tie socialne zariadenia. wc sama spina, nedalo sa zatvarat, sestricky na novorod.ok, len s dojcenim by mohli viac pomoct, a nielen dat do ruky brozuru. gynekol. sestricky, tak niektore si mysleli ze im patri cely svet. hlavne taka kratkovlasa tmava...co sa tyka toho nadst. tak na ten som sa nedostala i ked som bola podla ich slov prva v poradi. no ked uz mi po 3 dnoch povedali ze som stale prva v poradi (boli sme dlhsie bo dcerka mala zltacku) a medzitym zo stand.odchadzali mamicky na nadstandard, mala som pocit ze uz aj sestricky treba podplacat. pretoze prave oni rozhoduju o tom , kto tam pojde. neviem, asi som im nesadla 🙂. ak by som rodila opat, tak do ruzinova len kvoly skvelemu lekarovi, inak nie.

myshatko
20. sep 2011

@tamoulik mala som lekara zazmluvneneho a nieje pravda ze bol len 30 min. kazdych hadam 10 min. sa chodil za mnou.

m.i.r.i
20. sep 2011

tiez som mala zazmluvneneho a za vyhodene peniaze to ani zdaleka nepovazujem..kedze som mala nepostupujuci porod, bolo to na nezaplatenie..prisiel rano o 5 hned ako mu zavolali, ze ideme rodit..a chodil v pravidelnych asi 30 minutovych intervaloch az do druhej poobede...mal raz prestavku, co musel ist operovat a to poslal svojho syna, co ma tiez stale monitoroval a okolo tej druhej sa potom rozhodli pre sekciu a to mi tiez aj obaja spravili potom maximalne profesionalne..ani neviem ze mam jazvu...nemozem povedat pol slova na lekarsku porodnu starostlivost a urcite si vzdy zazmluvnim...suhlasim s tym, ze su tam ale velmi dobri lekari a aj pristup co som videla k nezazmluvnenym maminkam ( cakala som na porod 2 noci a cely den) bol uzasny...ale ja osobne vzdy ratam s moznymi komplikaciami, ine je ked vsetko ide pomerne hladko a mily lekar odrodi ako ked su komplikacie a musela by som cakat kto bude mat na mna cas, lebo ina zazmluvnena pacientka niekde rodi..

michellina
21. sep 2011

Baby, neviete, ci sa da v Ruzionove zaplatiti EPI a muza pri porode aj kartou alebo len hotovost tam beru?

myshatko
21. sep 2011

@michellina aj kartou

katka008
21. sep 2011

@bibula Ja som sa vratila z Ruzinova pred 4 tyzdnami, a nosila som svoje oblecenie, lebo nie som pacient aby som nosila erarne nocne kosele, ktore su hnusne a bez gombikov. Na porod fajn, ale potom som sa ovela lepsie citila vo svojich veciach aj ked som mala malinkeho na ruckach a tak.. Nikto ti nic nepovie, je na tebe co si oblecies, v com sa citis prijemne 🙂 V nemocnici si 4x24 hodin, pokial je babo aj ty ok, ak je zltacka, tak musis pockat kym klesne namerana hodnota u babatka pod 200. Potom mozes domov, ale viem ze baby tam boli max tyzden, ak bola zltacka.. Drzim palce 🙂

zuzka88
25. sep 2011

Ahojte, nemate dajake nove info ohladom stavu na 6onedeli? vraj je brutal plne aj standard aj nadstandard, dokonca mamicky lezia aj tu hore na 10.poschodi

michellina
26. sep 2011

baby ako odporucate zbalit tasku? zvlast na porod a lebo staci vsetko do jednej? Zoberu vam tasku do skrine nejake pred porodm? Co ak budem nieco potrebovat? Da sa tam kedykolvek ist? Alebo budem mat tasku pri sebe pocas porodu?

lucka654
27. sep 2011

@michellina ahoj.tašku budeš mať pri sebe.zoberú ti ju až po pôrode, keď ťa budú prevážať na izbu.

zeytin
27. sep 2011

@michellina Ja som mala zbalene 2 tasky - jednu taku malu prirucnu s dokladmi, telefonom, uterakom, teplymy ponozkami, vodou, hroznovym cukrom... proste take veci, co som potrebovala pocas porodu. V druhej taske som mala ostatne veci. Bolo to velmi prakticke. Malu tasticku som mala stale pri sebe, lebo velku som si musela odlozit do skrine na chodbe. Rodila som pred rokom v Ruzinove 🙂

tamoulik
29. sep 2011

Dievcata - tehulky z BA, pripadne okolia - v pondelok 3.10. bude v Materskom centre Podunajske Biskupice, Latoricka 4 stretnutie s dulou a certifikovanou laktacnou poradkynou o 16:00 ako zaciatok Kurzu pripravy na porod, dojcenie a rodicovstvo, kurz sa budeme snazit robit co najviac individualne, aby sa kazda mamicka dozvedela informacie, ktore ju zaujimaju 😉 kurz bude prebiehat v priebehu oktobra.

ketrinka29
29. sep 2011

😉 ...aj ja idem za chvíľu rodiť do Ružinova a už mám zaplatenú EPI aj osobu pri pôrode, lebo keď som bola na prehliadke šestonedlia, tak nás tam upozornili, že treba mať doklad o zaplatení so sebou a ešte aj ten papier od anesteziológa 😀 ( ten sa vybavuje v suteréne o 13-14h konzultácia na KAIM-ambulancii č.dverí 014) , inak ti Epi nedajú. Info na tel. č. 02/ 48 234 609. Ak sa to nevyužije, tak peniažky vrátia, z epi si necháva nemocnica 10eur.
Dá sa platiť aj kartou a na centrálnom príjme je non stop pokladňa. Ja som to len chcela mať vyriešné vopred, než tam potom šaškovať.
Pôrodnú sálu som nevidela, lebo všetky 3 miestnosti boli obsadené rodičkami, ale sú samostatné s dverami.
Nadštandardné izby nič moc, no výhodou je WC a sprchový kút samostatne na izbe, ale asi podplatím sestričku, aby ma tam šupla, ak sa uvolní. 😉
Pôrodníka mám tiež zazmluvneného z Gynaexu, spolieham sa na neho, ale inak sú tam všetci super odborníci, len ja som chcela niekoho, kto pozná mňa, môj stav a prešiel so mnou tehotenstvom
. Platí sa 350eur jemu, že ti je k dispozícii, výber pôrodníka 232,36eur a ešte EPI 150eur, osoba pri pôrode 16,60eur a tá "VIP" izba 16,60eur za deň, tak spolu je to dosť, to som mohla rodiť už aj u KOCH. 🙂
Ružinovská nemocnica ponúka aj prednáškové cykly o pôrode, šestonedelí, EDA, dojčení, ktoré sa konajú každý prvý pondelok v mesiaci. Je to bezplatné, netreba sa vopred hlásiť a vítaní sú aj partneri. Je to na 10.posch. pred odd.10/A o 13h
Poskytujú aj 4 plienky/ deň pre miminko, ženám vložky a aj podložky. Perinky a oblečenie pre dieťa majú tiež, no to by som ja nechcela, beriem si svoje, nech sa cítim pohodlne a voňavo. 😵
So sebou si treba priniesť: karta poistenca, občiansky, teho knižka, sobášny list, ak nie ste svoji, tak z matriky potvrdnie o otcovstve a priezvisku-mene.
Hygienické potreby: uteráky, toaleťák, príbor, vložky do podprdy, prezuvky-(aj pre prtnera k pôrodu)jedny do sprchy, fén...
Oblečko pre dieťa, bavlnené plienky, deka, vlhčené utierky- sú dobré aj pre ženu po nástihu hrádze, aspoň sa rana nederie...
Hroznový cukor, voda, vinea, balzam na pery, župan, jednorázové nohavičky aj bavlnené, košele, Mp3, foťák, nabíjačka...
Kokso ja som múdra, len už mi lepí z toho. 😀 a dik za nápad, rozdeliť si tie veci do dvohc tašiek, aby som mala k pôrodu to potrebnú po ruke. Stále niečo nové.

piunk6
30. sep 2011

Ja som nemala zazmluvneneho lekara a starali sa o mna dobre! Velmi dlho som sa rozhodovala ci zazmluvnit alebo nie. Rozhodla som sa, ze nie a nemozem sa stazovat. Strasne som chcela pri porode Kriska, co sa mi aj nakoniec podarilo. Ba dokonca chvilami asistoval aj primar. Ja som s Ruzinovom velmi spokojna. Mne len vadili novorodenecke sestricky..

renatkas
30. sep 2011

@ketrinka29 ktoreho lekara mas zazmluvneneho? aj ja som rodila Lukaska s lekarom s Gynaexu.. A s tym presunom zo standardu na nadstandard velmi nerataj, hned ta tam nepresunu, ja som chcela nadstandard a nebol volny a tak ma napisali na poradovnik, bola som 3 v poradi a presunuli ma az na 3-ti den aj to vdaka tomu ze mi to vybavila sestricka z nadstandardu a obisla tie dolezite panicky na standardnej strane.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre