Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

fanta
3. apr 2012

@1982zuzka laktačná sestra tam bola, každý deň, myslím do 15:30 hod. Ona bola väčšinou v mliečnej kuchynke. Ale stále pobehovala medzi nami, rozdávala aj odsávačky. Podľa toho ju spoznáš 😉

mimave
3. apr 2012

@1982zuzka ja co si pamatam tak sme mali cely den aj noc tam laktacnu, dokonca na noc jedna co ju poznam aj brala deticky ked si chceli maminy oddychnut a krasne ich strazila ona sama a rano ich doniesla naspat. mne raz opatrovala tam maleho ale ja som ju z izby nepustila, len mi ho utisila a uspala a pestovala si ho, lebo ona sama chcela. vola sa nagyova editka a ked ju tam stretnes tak si mozes gratulovat, ta zenska je anjel a pomoze so vsetkym

mimave
3. apr 2012

@1982zuzka inak teraz citam co si pisala o tom lekarovi, ako vyzeral ten sadista? nemal nahodou okuliare a taky chudy vysoky?

1982zuzka
3. apr 2012

@mimave volal sa Papcún - alebo tak nejak - taký mladý - on vraj nemá rád nočne služby a preto býva taký :( akoby som ja - pacient - za to mohla :(

balli
3. apr 2012

ahojte, ja som teda na ruzinov nepocula vela dobreho, ale minuly tyzden som si tam polezala po konizacii krcka maternice a teda musim povedat ze to nie je strasne. Co sa tyka sestriciek, tak tie sa spravaju sice ako ucitelky k ziakom v skole prirode, ale clovek to asi nemoze brat osobne, proste to treba prehliadnut. Lekari - ja mam svojho a som s nim stopercentne spokojna a staral sa o mna najviac a pritom konizacia nie je nic strasne, takze v tomto super. Jedine co je na ruzinove blbe podla mna je ze ak si nezaplatite nadstandard tak mate spolocnu toaletu, ale niekomu to nevadi a mne to sice vadi, ale tak zaplatila som si nadstandard. Inak nemocnica ako kazda ina, mam kamosky co nemaju teda nudzu o peniaze a aj tak rodili v ruzinove...kedze tam mam aj lekara tak porodit pojdem tiez tam. A nemam pocit ze by to tam bolo tak strasne ako som pocuvala zo vsetkych stran. Kedze novorodenecke bolo plne, mne dali do izby cerstvu mamicku po cisarskom (aaaauuuu, trpela som za nu) a starali sa tam o nu super, stale ju pozerali, naozaj nezanedbavali, ci sestricky alebo lekari, jedine neprijemne bolo ked si pytala syna tak jej sestra odvrkla ze z novorodeneckeho na gynekologicke pooperacne ho nikto neprinesie, ze nemozu a ze sa ma rychlo zotavit a postavit aby mohla ist dole za malym, ale potom lekar tu sestru skrotil ze laskavo nech sa kazdu hodinu informuje ci nemaju nieco volne dole aby mohla ist za malym...takze vravim, pristup sestriciek netreba brat osobne, a lekara idealne mat svojho...inak je to nemocnica ako kazda ina...aspon podla mna.

balli
3. apr 2012

@1982zuzka papcun je zvlastny, mne prisiel ako ze ked nie si jeho pacient tak sa moc nestara....a pride mi taky ze uz berie to povolanie ako robot a nie je velmi ludsky, myslim tym nie je tak ustretovy a skor berie pacientky ako idu, ziadny ludsky pristup ci empatia...ale ja osobne som s nim zlu skusenost nemala...vravim, idealne je mat vlastneho lekara ktoremu clovek veri a s nim prebera vsetky veci a dalsich iba strpiet aby sa postarali keby sa nieco dialo...

1982zuzka
3. apr 2012

@balli preto si radsej zaplatím nech ma rodí môj gyn a inak s popisom Papcuna - pekne si to vystihla

balli
3. apr 2012

@1982zuzka mas pravdu, treba si zaplatit vlastneho, pocula som aj nazory kociek co povedali ze to je jedno aky lekar, ze hlavne su sestricky co tam su s tebou 90 percent casu. Ano, to je pravda, ale aj ten tvoj lekar ak mu veris a vies ze je ten pravy na to aby ti bol oporou moze byt psychickou vzpruhou.
No babeny co ste tehulky, moc drzim prsteky 🙂 dufam, ze my budeme tiez coskoro tehulkovat....dam sa dokopy po konizacii a asi pojdeme na to 🙂

monicka23
3. apr 2012

@bosorka3113 no tak to si reba zistit ci tam moze byt,pocula som aj take pripady ze ked tam bolo vela mamiciek tak otecka nepustili. A ty si platis doprevadzajucu osobu pri porode,nie pri vzdychani 🙂 Nemocnica robi aj prehliadky oddelenia,treba ist na tu prehliadku a spytat sa.

monicka23
3. apr 2012

@alusica Oblecenie pre babo ti daju,okrem ciapocky a rukaviciek.Ja som mala aj deku lebo tam bola strasna zima. Co sa tyka latkovych plienok chces balit babo do latkovych?To neviem,to sa treba informovat ako to je......

zeytin
3. apr 2012

@1982zuzka hej, presne ako vravis 🙂

fanta
3. apr 2012

@zeytin náhodou, mne aj to jedlo chutilo, hlavne raňajky, čerstvé rožky a tie ich všelijaké pomazánky, tak ale možno som divná 😀 a jeden večer sme sa so spolubývajúcou nevedeli dočkať rezancov so strúhankou a broskyňovým kompótom 🙂

bosorka3113
3. apr 2012

@monicka23 sa skusim popytat doktora ked uz budem tam chodit, lebo moc nechcem ist na prehliadku nech neviem co ma caka 😀DD

bosorka3113
3. apr 2012

Dievcata a este taka otazocka, robia sa v Ruzinove aj niake predporodne kurzy? alebo iba to cvicenie pre tehotne?

janka830
3. apr 2012

@balli
@1982zuzka ja som rodila s papcunom, a bola som nadmieru spokojná rodila som s ním o 1ráno..je pravda že som ho mala zazmluvneného tak to asi nemôžem porovnávať .... ale bol naozaj ľudský aj vtipkoval..sme sa zasmiali...
lekára som si zazmluvňovala lebo som pri pôrode potrebovala mať niekoho komu úúplne dôverujem a pre mňa to bol práve Papcun...

zeytin
3. apr 2012

@fanta No, bud sme rodili v rovnakom termine 😀 alebo stale tocia do kola to iste menu... Ja som tiez mala struhankove rezance 😀 Mne nechutili obedy... strasne polievky, to sa nedalo jest, maso sa nedalo krajat... Ale ved to nie je interhotel. Ale niektore jedla boli celkom fajn. Rozpravala som sa s jednou sestrickou, ze ci aj oni jedia toto jedlo... Zasmiala sa a hovori, ze mala by to jest, lebo im na to zamestnavatel prispieva, ale ze radsej si nosi jedlo z domu alebo kupi v bufete... Kazdopadne, ja velmi rada spominam na obdobie v porodnici 😉

1982zuzka
3. apr 2012

@janka830 vieš to je vec názoru, napr. moj gynekolog je dr.foltín, bude ma aj rodiť a videla som dosť príspevkov, že ženy s ním majú takú skúsenosť ako ja s dr. papcunom. takže ja to beriem s rezervou ale kedže sa jedná o gynekologa a nie je mi jedno (sorry za vyraz) kto a ako sa mi tam špára a ako sa pri tom ku mne ešte chová, tak asi ja osobne nanho ťažko zmením názor....

janka830
3. apr 2012

@1982zuzka to ti verím, keby sa niekto ku mne necitlivo správal tiež by som pekne nerozprávala..nechcem meniť tvoj názor...len ja som ho zažila inak..tak som to napísala...

1982zuzka
3. apr 2012

@janka830 dôležité je aby sme mali lekárov ktorým dôverujeme a vieme o nich že sú odborníci. budme radi, že na Slovensku je dosť dobrých lekárov a máme si z čoho vyberať, aj ked nie vždy je to zadarmo :(

fanta
4. apr 2012

@zeytin jasné že točia stále to isté menu. Aj keď som tam bola pred tromi rokmi tam bolo toto isté. Ináč, moja švagriná si myslí, že nie som normálna, keď mám na pôrodnicu len tie najlepšie spomienky 😀

alusica
4. apr 2012

@monicka23 Jejda, neee 😀 do látkových nee..
Myslela som, že na podloženie, odgrgnutie a tak podobne.. A oblečko pre bábo dávaš svoje, vrátia ti ho bez problémov?

tasiko
4. apr 2012

ahojte,ja som ležala vv ružinove pred pôrodom skoro mesiac,z toho väčšinu na 10.tom,a po pôrode 5 dní na novorodeneckom.Môžem teda povedať,že sestričky hore boli zlaté,stále sa chodili pýtať či dačo nepotrebujeme,srandovali,takže super.Horšie to bolo s lekármi,tí už tak super nie sú.Každý tam hovorí niečo iné,má svoje metódy,poznámky atď...s maldšími sa dalo srandovať,ale kto tam je anjel je dr Anka Plichtová,tá žena je božská.Kebyže idem mať druhé bábo,okamžite si ju zazmluvním.Už keď som prišla do poradne prvý krát strašne milo na mňa pôsobila,je príjemná,pekná ženská,posranduje,proste super.Ešte aj po SC ma prišla pozrieť,a to ma operovali 2ja doktori,jeden taký vysoký čiernovlasý,bol super,len neviem ako sa volá....ako bábatko a podobne,aj babu čo so mnou ležala rodila,hovorila že je super.Rodila mi aj švagrinú,tá tiež že by si ju okamžite zazmluvnila.Ja som nezazmluvňovala,ale ako vravím,tie peniaze by som jej okamžite už len za to aký má prístup neváhala dať,aj keď to má byť samozrejmosť.Na chodbe keď som si išla dať vybrať štichy ma okamžite spoznala,zavolala do vnútra že poďte,poprosila sestru že iba vybrať štichy,a to šla len okolo 🙂Čo sa týka sestier dole,sú tam také dve že moc nemajú radi svoju prácu,ale jedna sestrička staršia,tuším s takým blonďavým melírom všetko ohľadne kojenia vysvetlila,priložila,proste super.Takže ružinova sa nebojte,ja som tam zažila všetky "smeny" a pokiaľ teda nečakáte nejaký hotel paradise 😀 tak je to tam v pohode.Horšia strava,to je katastrofa,ale asi všade.Pekné pôrody želám,a veľa šťastia s bábätkami 😉 😉

dulkagabulka
4. apr 2012

Otvoreny list Dr. Cupanikovi o bolestiach po nastrihu, prosim sirte dalej:

Vážený pán doktor,

v relácii Medicína, ktorá bola odvysielaná dňa 26.3.2012, ste ohľadom bolestí po nástrihu povedali: "...Tie bolesti v priebehu pár mesiacov ustúpia. A nepoznám žiadnu rodičku, alebo ženu, ktorá by si sťažovala, že pred piatimi rokmi bola šitá a v dôsledku toho má nejakú poruchu. Pokiaľ samozrejme... tam nebol iný dôvod...." Táto téma je pre nás veľmi intímna a nie je pre nás jednoduché o nej hovoriť a zdá sa, že je tomu tak pre väčšinu žien, keďže ani Vy ako gynekológ ste sa s takouto ženou nestretli. Preto sme sa rozhodli, ze je načase túto tému odtabuizovať a týmto listom sa Vám verejne zdôverujeme, že hoci od nástrihu ubehli roky a iný dôvod ako nástrih tam nebol, neustále nám jazva po nástrihu spôsobuje problémy (nielen) v intímnom živote.

Dovoľujeme si Vám taktiež zaslať knižku, ktorú vydala SKSAPA "Je rutinný, profylaktický nástrih hrádze opodstatnený?". Veľmi by nás zaujímal Váš názor na túto publikáciu.

S pozdravom,

Ing. Zuzana Krišková, PhD. (2009, Bratislava)
Mgr. Miroslava Kotríková Rašmanová (2009, ČR)
Ing. Ivana Antalová (2000, ČR Zlín)
.....
.....

Ak sa chcete aj Vy pod uvedené vyhlásenie podpísať, napíšte nám na zenskekruhy.oz@gmail.com, do predmetu uveďte prosím "Nastrih" a uveďte prosím, ako sa chcete podpísať. Napríklad len Zuzana z Bratislavy (ideálne však celým menom). A taktiež rok pôrodu a mesto, kedy a kde Vás nastrihli (prípadne ak ste boli nastrihnutá viackrát, tak aj tie ďalšie roky). List zašleme Dr. Cupaníkovi poštou spolu s publikáciou http://www.sksapa.sk/2009031159/Publikácie/nova.... List zverejníme na www.zenskekruhy.sk

woman04
5. apr 2012

@tasiko..môžem potvrdiť,MUDr,Plichtová je fakt anjel...rodila som u nej,správala sa tak ,ako by ma poznala roky,milá,prívetivá,šikovná...pôsobí veľmi upokojujúco..videla ma predtým 2x a spoznala ma hneď ,keď ma prijali..pri tom množstve pacientok,klobúk dole..je skvelá 🙂 🙂 🙂

dulkagabulka
5. apr 2012

reakcia na reláciu Medicína na temu Moderné metody porodov
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/nase-aktivity/i...

ada21
5. apr 2012

caute, prosim Vas neviete mi niekto poradit. Som druhy krat tehotna a chcem rodit v Ruzinove. Pri prvom porode som mala zazmluvneneho doktora Hrabcaka a teraz som chcela Divekyho. Ale doktor Diveky je zo sukromnej ambulancie Gynaex,. Neviete nahodou niektora, ci sa aj tak plati len nemocnici poplatok za zazmluvnenie, alebo sa plati nieco viac? A neviete mi poradit este nejakeho dobreho porodnika ?

monicka23
5. apr 2012

@alusica jaaaj,tak plienky ti daju samozrejme. Oblecko davaju oni,neviem ako je to s Tvojim.Babo si sama prezliekas ked tak.

balli
5. apr 2012

@janka830 jasne, ved ja som na neho nepovedala nic zle 🙂 je to iba moja skusenost s nim ako s lekarom, ktory nie je moj. Jasne ze ti lekari su uplne ini k babam ktore k nim chodia dlhsie alebo s nimi uz nieco preskakali, alebo vseobecne si ich zazmluvnili. Ja som ho stretla iba na jednom vysetreni a potom na vizite ked mi robili konizaciu... 🙂

janka830
5. apr 2012

@balli 🙂 ja to chápem...🙂

lucia12345
5. apr 2012

ja som tam rodila,,a hrozna skusenost,,sestricky boli hnusne neochotne,,spinave zachody kupelka proste hnus, druhy krat tam urcite nejdem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre