Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

janula123
21. jún 2012

Hej, ževraj maľujú a bude to asi 2 týždne trvať. 😒

raszuz
22. jún 2012

@janula123 áno maľujú ... včera som sa odtiaľ vrátila (malý sa rozhodol, že sa narodí o mesiac skôr), totálny blázninec, veľa pôrodov, veľa detí ... ak nie sú komplikácie, tak prepúšťajú, čo najskôr, aby sa uvoľnili lôžka, ale i napriek tomu všetkému môžem konštatovať, že lekári aj sestričky boli maximálne milí a snažili sa ten stres zvládať ...

concarne
22. jún 2012

dievčatá,som 15tt a neskutočne mi začali opúchať nohy...je to normálne???začínam sa báť

janula123
22. jún 2012

@concarne Možno aj z tohto tepla, pekne vylož nôžky a odpočívaj, nesoľ, príp. si daj magnézko. Niekde som čítala, že ak sú opuchy asymetrické, treba to riešiť. Popýtaj sa potom na opuchy svojho Dr.

concarne
22. jún 2012

@janula123 nemám pocit že sú asymetrické,ale je to čudné,nikdy to tak nebolo,ale tehotná som prvý krát tak to neviem porovnať

janula123
22. jún 2012

@concarne V tomto teple zvyknú nohy napuchať a ešte ke´d si tehu. U každého je to individuálne.
Ja mám pred pôrodom, no tak mám nohy naliate, až mi je ťažko.

janula123
22. jún 2012

@concarne neboj, to bude dobré, hlavne odpočívaj a vykladaj nôžky. 😉

concarne
22. jún 2012

@janula123 snažím sa 🙂 v rámci možností

lyrra
24. jún 2012

kočky čo ste sa aktuálne vrátili z Ružinova, ako je to s plienkami, vložkami a podložkami na posteľ? treba si všetko priniesť? keď som tam rodila pred štyrmi rokmi, nepoužila som z vlastných zásob nič, teraz tuším píšu, že plienky dávajú len štyri na deň, vložky a podložky na posteľ netuším a nechce sa mi tam zbytočne veľa vecí nosiť. Ďakujem 🙂

margarita
24. jún 2012

@lyrra
ja som mala vsetkeho dost - plienky su sice len 4-5 na den, ale mne to stacilo, nejako sa mi zbierali zo dna na den - prinajhosrom Ti navsteva prinesie z domu, ak by bolo treba. vloziek a podloziek bolo, kolko si potrebovala - a ked neboli, poprosila som sestricky a dalsie vylozili.

raszuz
25. jún 2012

@lyrra plienok dávajú 5 na deň, ale stalo sa, že nedali, lebo vraj došli, vložiek je dosť, podložiek tiež, ale tiež sa občas stalo, že podložky nevyložili, lebo vraj plytváme nimi (ale to sa stalo iba v jednej smene), k bábätku dostaneš okrem plienok mastičku na riťku, jednorázové utierky si musíš doniesť...

saxana36
25. jún 2012

ahojte maminky a nocnu koselu si treba doniest,alebo nosime tie platene biele?

nikastaba
25. jún 2012

Ahojte babule, chcem sa len opýtať, dnes som mala poradnu, spravili mi akurát tak monitor a zastupujúci doktor ma nechcel vysetrit, že načo ??? aj tak je všetko v poriadku...! a sestricka ma teda objednala o týžden, presne na termín môjho pôrodu...akozeee je to bežný postup? nemali by ma vidiet skor ako o tyzden? A kedy mienia urobit ultrazvuk? Alebo je jedno ake veľké bude babo?

vavrenka
25. jún 2012

@nikastaba zial,a si to zavisi od doktora. ja som mala zazmluvneneho, takze tan s ao mna peknucko staral. ale ja osm bola rizikova, tak to je asi ine. mne keby cakali do dna porodu, tak tu malicku nemame. skus brnknut svojmu dokimu a spytat sa ho na to, ci je to ok, ze mas trosku strach.. to mame vsetky, ked sme tehotne-o malicke 😉

concarne
25. jún 2012

dievčatá,ja som dosť málo informovaná a neskúsená tak vás tu otravujem(nemá mi kto poradiť s kamošiek,tie,čo o tom vraveli sú 7r po,tak si nie sú isté),ale kedy treba začať s cvikmi?

biancaneve
25. jún 2012

@saxana36
@saxana36 dones si aj svoje, na recepcii sú k dispozícii aj erárne, ale predsa je pohodlnejšie mať svoje..

majcika
25. jún 2012

baby, co ste cerstvo rodili ako je to s oblecenim pre babo? mali ste vsetko svoje alebo erarne?

margarita
25. jún 2012

@saxana36
su erarne, na porod urcite skrvavit tu 😀 ale pre istotu maj aspon jednu, dve aj svoje, stalo sa, ze proste ciste neboli, nedorazili z pracovne, alebo som si vzala taku, co nemala absolutne ziadne gombiky, az tak sexi som zase byt nechcela, tak som si vzala radsej svoju 😀

@majcika
erarne, nebol problem, aj ked sa precikal a pogrckal, bez reci mi vymenili. no tiez som pocula, ze sa moze stat, ze dojde, najma cez vikend, ked neperu vraj. takze pre istotu si nieco daj do tasky, lepsie mat ako nie. ja som mala, ale nepouzila som to.

lyrra
26. jún 2012

@margarita
@raszuz

ďakujem, tak sa toho zas tak veľa nezmenilo🙂 nočnú košeľu na pôrod určite nebudem mať svoju, v erárnej mi bolo celkom pohodlne🙂

raszuz
26. jún 2012

@majcika bolo erárne, len môjmu bolo dosť veľké, celkom som sa bavila, keď mi môjho 47 cm drobca doniesli v takej 62 🙂, ale inak nebol problém aj v noci si vypýtať čisté oblečko

raszuz
26. jún 2012

kočky, čo sa týka nočných košiel .. na pôrod erárnu, potom je možné si meniť tiež, ale väčšinou je na výber dlhý rukáv ☹, ja som bola v nemocke 16.-22.6. v tých najväčších horkách, takže otras (nadštandard sa maľoval), preto doporučujem doniesť si svoje nočné košele, min. jednu na deň ... ak rodíte v lete, oceníte ....

skrecok
26. jún 2012

Ahojte,
ja som rodila pred 4 rokmi, mala som erarnu koselu a bola super, idealna na moju stihlu postavu... Mala som taku jemnu flanelovu, to bolo koncom septembra. No, ale v tom teple bysom si nevedela predstavit. A babatko malo tiez erarne, sice velke (mal 50 cm), ale to nevadilo. Mala som aj v taske, ale nepouzila som.

pe
26. jún 2012

ja som si doniesla svoje a nakoniec mi ich bolo luto, lebo tie erarne som furt skrvavila alebo mi potieklo mlieko... mna ked videli, ze zas idem po dalsiu koselu, tak uz iba oci prevracali, ale lepsie som sa citila v cistej 🙂

woman04
27. jún 2012

@concarne s akými cvikmi??? 😨

woman04
27. jún 2012

@majcika síce čerstvo nie,ale za pol roka sa toho hádam až toľko nezmenilo...všetko erárne..oblečenie nebol problém vymeniť,niekedy im chýbala vložka do perinky,ale vrch v pohode..
...košele boli vždy,prvé dni mi bodla erárna...župan som mala svoj,ale aj ich ,keďže ma prijali ráno.. 😉

majcika
27. jún 2012

dakujem baby uz mam jasnejsie 🙂

concarne
27. jún 2012

@woman04 v tehotenstve.A ake a kde mate kusenosti,tiez by som rada vedela kam mam ist a kedy

woman04
27. jún 2012

..hm,,,to ti neporadím..mám dve deti.,ale na žiadne cviky som nikde nikdy nechodila a nemám pocit,žeby som niečo zmeškala.. 😀

nikastaba
27. jún 2012

@concarne myslíš cvičenie pre tehotne? Je toho viac...robia ich všelijaké súkromne centra ako štúdio miracle maternitycare alebo prenatal, ale aj priamo v pôrodnici...aspon na web stránke to stále uvádzajú... tiez nemám pocit že by to bolo nejako extra dôležité, hlavne ked som musela v 26tt prestať kvôli tvrdnutiu bruška 🙂

nikastaba
27. jún 2012

Babule, mam dve blbe otázky 🙂
1. tu erarnu košeľu vyfasujem priamo na prijme hore v pôrodnici?
2. maju nejaký systém v tom, kolko nechávajú prenasat, alebo závisí od konkrétneho doktora?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre