Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

concarne
27. jún 2012

no ja sa pýtam preto,lebo mi vraveli kamošky,že budem lepšie znášať pôrod a všetko okolo toho keď budem vediet čo ma čaká,ako a čo mám robiť....

concarne
27. jún 2012

@nikastaba
@woman04 no ja sa pýtam preto,lebo mi vraveli kamošky,že budem lepšie znášať pôrod a všetko okolo toho keď budem vediet čo ma čaká,ako a čo mám robiť....

woman04
27. jún 2012

@nikastaba košeľu a župan som dostala na príjme dole v šatni,moje veci tam ostali...hore som už išla v nemocničnom...a koľko nechávajú prenášať neviem,rodila som pred termínom..ale čo viem,tak kamarátky okolo týždňa,potom hospitalizácia..ale to je asi individuálne podľa prípadu... 😉

nikastaba
27. jún 2012

@woman04 ďakujem 🙂

woman04
27. jún 2012

@concarne ja si myslím ,že to nie je treba,ale možno to niekomu pomohlo...prvú som rodila ,keď som mala necelých 20 a syna v 42 a zvládla som to bez epidurálky-voľakedy nebola 😀 a teraz som si povedala,že to nejak zvládnem,pichanie do chrbta a následky po , bol pre mňa väčší strašiak..čo ťa čaká-stačí pozrieť na nete hocijaký dokument o pôrode a aj tak je každý pôrod iný,takže budeš robiť to,čo ti povedia a povedia ti naozaj všetko,čo máš robiť.. 😉 ..držím palce ...

neri111
27. jún 2012

@nikastaba ahoj, ja som rodila v maji 2011 a prenasla som 1 tyzden, viac ako tyzden by si prenasat nemala , lebo sa meni konzistencia plodovej vody a dieta by to mohlo ohrozit na zivote a zdravi. 18.5 (streda) som mala termin, maly sa narodil 25.5 (streda) porod mi vyvolali. Hospitalizovali ma den pred porodom (utorok) koli roznym vysetreniam...UZV a podobne. Rodila som s epiduralkou a normalne. Vsetko sme zvladli 🙂 Hlavne sa netreba z nicoho stresovat 🙂

neri111
27. jún 2012

@concarne ahoj, vobec sa nemusis stresovat s nejakymi cviceniami, podla mna su zbytocne, ja som na ziadnych nebola a pri porode som pocuvala a robila to co mi kazali doktori. Bola som uplne v pohode, ako neskusena prvorodicka som to zvladla a vobec mi nechybali ziadne cvicenia. Precitala som si nejake zakladne info , co to vsetko asi obnasa a nic viac. Cim viac sa budes snazit ziskat rozne info z roznych zdrojov len sa zbytocne vystresujes, co ti moc nepomoze a skor uskodi. Ak chces poslem ti material co som si nastudovala. Neboj zvladnes to , hlavne treba byt v klude a uzivat si tehotenstvo🙂 drzim palce

ivka_666
28. jún 2012

Ahoj baby mám jednu otázočku ako je to s príjmom? Sestrička mi hovorila, že ak by som sa dostavila do 14,00 mám ísť do polikliniky do dverí č. 53 a inak na centrálny príjem. A to nájdem kde? Viem, že sa hlúpo pýtam, ale nie som z BA a som z tej nemocnice nejaká zmätená 🙂 Ďakujem

concarne
28. jún 2012

@neri111
@woman04 no vdaka dievčatá,ja sa nestresujem,len sa zatiaľ informujem,veď mám ešte kopu času 🙂 ale aby som zas niečo nezameškala 🙂

michalka12
29. jún 2012

Ahojte, ja viem, ze to tu uz padlo, ale chcela by som sa oyptat ako je to s tou poradnou? Moj lekar, ktoreho som si chcela zazmluvnit bude dlhodobo na dovolenke, takze jeho uz nestihnem, Tak som sa rozhodla, ze pojdem normalne do poradne a uvidim kto tam bude, chystam sa teda vo stvrtok do dv. c. 53, len neviem kedy presne mam prist? zacinaju o tej 8 ako je to napisane? Treba prist niako velmi v predstihnu, ako napr. o 6 alebo 7? Chodite niektora tiez takto do poradne? Poradte mi prosim, ja som sice rodila uz dva krat, ale vzdy som mala svojho doktora, tak teraz neviem, A kedy sa robi ultravuk?
dakujem

michalka12
29. jún 2012

a ozaj, teraz som si uvedomila, ze vo stvrtok je sviatok, myslite, ze niekto ordinuje alebo maju volno? Chystate sa tam niekto?

iinuska
29. jún 2012

@michalka12 radsej si tam zavolaj. Ale skor nie ako ano

vivianaba
29. jún 2012

@concarne ahoj, pytala si sa na cvicenie pred porodom. Samotne cvicenie podla mna netreba, ale ako prvorodicka som ocenila kurz predporodnej pripravy ako takej - co cakat, ako sa na to psychicky aj fyzicky pripravit, ako sa starat o seba a o babo v tych prvych dnoch/tyzdnoch. Bolo tam aj cvicenie ale to bolo fakt to najmenej co som si z toho kurzu odniesla. A nahodou som si pocas porodu aj spomenula na to dychanie co nam tam hovorili, ani nie tak pri samotnom tlaceni ale skor pri predychavani kontrakcii v 1.dobe porodnej (ktora u mna trvala neskutocne dlho). Pripravila som si aj rozne "pomocky" napr. vodu v rozprasovaci, to sa mi zdal ako dobry tip na porod, potom som si namiesala taky masazny olej, zabalila nejaku knizku, atd. Sranda ale bola ze to manzel zamkol v skrinke na druhom konci chodby tak sme sa aj tak zaobisli bez toho. Takze ono sa to urcite da zvladnut v pohode bez akejkolvek pripravy, ale ak chces mat dobry pocit ze vies aspon trochu do coho ides tak taky kurz nie je na skodu. A mam z neho aj jednu super kamosku, velmi casto sme sa stretavali s detmi, takmer denne, vymienali sme si potom skusenosti a stale sa vidavame.

kata13
30. jún 2012

@michalka12 ahoj, ja nemam zazmluvneneho doktora a do poradne chodievam stvrtky. na recepcii si vypytaj poradove cislo, je to vzdy ambulancia c.41 a 53, 41 je normalne rizikova, ale stvrtky robia poradnu. ja som bola zatial len tam. zvycajne pridem rano 7-7,15 a zatial sa mi vzdy podarilo byt medzi prvymi, potom sa to uz zacne zaplnat. v 41 na tie poradove cisla ani nevolaju, ides podla poradia ako si prisla. baby mi tam hovorili, ze podla nich volaju v tej 53, ale to uz neviem lebo som tam este nebola. po poradni ma zvyknu poslat na monitor, kde maju len jeden, takze ak uz je par bab predomnou tak sa nacakam, kazda 20min...takze radsej pocitaj, ze tam stravis cele dopoludnie, ak ta poslu aj tam. ja som sa tento stvrtok z nemocnice dostala o 11 a prisla som o 7,10, ale dr zacala robit poradnu az o cca 9, co bolo uz dost neskoro.
a teraz vo stvrtok je sviatok, kazali mi prist v stredu na c. 53, takze asi pridem este skor, ak tak povedali kazdej a bude len jedna ambulancia...dakujem pekne 😅

kata13
30. jún 2012

@concarne oni robia nejake prednasky ohladom porodu a profylakticke cvicenie a plavanie pre tehotne...ale nemam ziadne info, netusim ako sa hlasit na cvicenie, ale je kopec takych kurzov pre tehotne. ja osobne som chodila od cca 16tt na gravid jogu, ani nie tak kvoli lahsiemu porodu, ale skor kvoli sebe, aby som mala nejaky pohyb a este stale chodim. a som rada, ze som tam chodila, lebo som bola na pn vyse mesiaca, vtedy som vynechala a dost som to na sebe pocitila, doma som sa nevedela prinutit pocvicit si 😅

concarne
30. jún 2012

@kata13 @vivianaba no ved ide mi ida o to aby som nejakym sposobom zvladala potom ten porod a aj ked mam cas,chcela som vediet kedy treba zacat
@michalka12 presne to som chcela napisat,ja som bola stvrtok rano na krvi a kvoli komplikaciam som musela cakat na lekarku,ktora prisla az o deviatej,ku podivu vsak vybavila vsetky baby a bola tam dlhsie ako do desiatej,ako je urceny cas na poradnu.Ide to tam pomerne rychlo ako som si vsimla.takze si myslim ze pohodka jarna 🙂

michalka12
30. jún 2012

ok, dakujem pekne. Skusim si tam zavolat, alebo pridem az na dalsi stvrtok

kata13
4. júl 2012

ahojte, neviete niekto ako to je teraz celkovo s izbami a tiez s nadstandardom, ked maluju?

ivka_666
4. júl 2012

Ahojte, mala niektorá z vás plánovaný pôrod.... Ak áno ozvite sa mi prosím, potrebujem nejaké info. Ďakujem 🙂

veve23
4. júl 2012

@ivka_666 ja by som na planovany porod nesla, jedine na cisarsky, to je ine. Vyvolavanie nieje vzdy bezpecne. Ked aj tak nech si nonstop sledovana.

ivka_666
4. júl 2012

@veve23 Mne sa rozhodli vyvolat lebo týždeň prenášam a ani sa zatial nejako extra neotváram, tak nakoniec to mozno aj cisarskym skonci

margarita
4. júl 2012

@ivka_666
@veve23
preco by to malo byt nebezpecne? 😕 podla mna je vyvolavany rovnako nebezpecny ako prirodzeny spontanny, vzdy sa moze v sekunde nieco pokazit 😠
ja som rodila oba razy po vyvolavacke v Ruzinove (kvoli mojej diagnoze - trombofilie), prvy porod bol dokopy 4 hodinovy, druhy 2 hodinovy... bolesti su mozno vraj intenzivnejsie ako ked sa otvaras sama a kontrakcie mas aj 20 hodin, ale zase mne to vyhovovalo mat za par hodin stastne po vsetkom 😀
ale mala som svojho skveleho porodnika, a ten na vsetko stale dozeral, mala som aj EPI, nebol problem.
kludne pojdem na dalsiu vyvolavacku aj zajtra 😀
@ivka_666
ja som prve tiez prenasala, druhe mi vyvolali radsej uz tyzden pred terminom, kvoli vyssej porodnej vahe...

veve23
4. júl 2012

@ivka_666 tak jasne ked prenasas to je jasne ze tomu treba dopomoct, svagrinu vyvolavali 3 dni a skoncilo to CR vobec nereagovala.
@margarita kazda zena je ina, ako aj dieta v nej a niekedy mozu do teba napchat tolko liekov a infuzii len aby to rozbehli co nemusi dobre posobit na plod, v kombinacii s epi moze dojst k slabemu okysliceniu babatka, ale jasne kazdy porod je iny.

margarita
4. júl 2012

@veve23
ved prave, ja viem, ze nie kazdemu zabera to iste, len ako som uz pisala - aj uplne spontanny porod moze nakoniec skoncit CR, kamoske tak nezostupovalo babetko, co ako ho chcela vytlacit.
myslela som len to, ze "nebezpecne" je vsetko, ak to nejde podla ocakavania.
Ja som z tych stastnejsich, co vyvolavacka zabrala a rychlo, u mna by bol vacsi problem cisarak kvoli krvacaniu a naslednej moznej tromboze.

veve23
4. júl 2012

@margarita suhlasim s tebou, ja som len reagovala na vyvolavacku, ak je moznost sa jej vyhnut, ale ak neni ina moznost . Jasne kazdy porod je riziko.

majcika
5. júl 2012

dievcata jedna mozno pre niekoho smiesna otazka ale kedze som prvorodicka tak si neviem rady.
od rana citim akoby taku tupu bolest v drieku akoby mi mala prist menstruacia aj trosku okolo vajecnikov to tak mam je to take jemne tupe bolenie. Teraz neviem ci som nahodou neprechladla kedze sa neskutocne potim v tomto horku a ci ma ventilator neofukol alebo su to poslickovia? 😅 inak jemna masaz a teplo mi robia dobre na krize. tak ak mi viete poradit vopred diky. 🙂

kata13
5. júl 2012

@majcika podla mna to mozu byt poslickovia....mna tiez uz takmer treti den bolia krize a mam bolesti ako som mavala pri menstruacii a dnes mi je este aj nejak zle...

majcika
5. júl 2012

@kata13 tak dufam, ze mas pravdu, tiez sa tym balamutim 😉 kolko mozu taketo pocity poslickovite trvat?

kata13
5. júl 2012

@majcika neviem, je to asi u kazdeho individualne, ja som do teraz skoro vobec nemala poslickov. a nietkore baby to zase mavaju casto. ja dufam, ze u mna to je uz predzvest porodu, v sobotu mam termin, tak verim, ze pomalicky ale isto sa to uz rozbieha 😉

gilly
11. júl 2012

ahojte, chcem sa opytat bab ktore teraz rodili v ruzinove, ja som rodila pred rokom a pol a vpodstate som si nic nemusela take doniest, teda vlozky, podlozky aj nocne kosele davali erarne a pre babo oblecenie tiez, plus plienky a masticka. Funguje to tak stale?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre