Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

margarita
7. aug 2012

@tinasc
prednaska je tusim raz mesacne, rodila som tam uz 2x a na ziadnej som nebola 😀
pohovor s anesteziologom je povinny, ambulancia je v poliklinickej casti, vpravo v tej chodbe ako je aj riaditelstvo - oproti recepcii, tam je to kazdy den medzi 13-14. prides, sestricka ti da vypisat take tlacivo, anamneza, lieky a ine udaje o tebe, potom to prejde s tebou doktor a da peciatku a podpis, pripadne nejaku poznamku dopise, ak si nejaky "pripad" 😉
a az potom s tym potvrdenym papierom to mozes ist zaplatit a teda mat vybavene.

zuzika21
8. aug 2012

Mate niektora skusenosti s Dr Secanskym pri porode? Moja lekarka mi ho odporucila, ale rada by som sa dozvedela aj ine nazory. Popripade akeho porodnika by ste mi odporucili? V Ruzinove som 1x rodila pred 5 rokmi a bola som veeeelmi spokona, no s porodnikom velmi nie, tak by som si tentokrat chcela dobre vybrat 🙂))

skrecok
8. aug 2012

Ahojte,
nechce sa mi citat celu diskusiu.
Chceli by sme, aby pri porode bol aj moj manzel. Kde treba vybavit a zaplatit?
A druha vec - je tam aj wi-fi pripojenie? 😝 Aby som sa mohla pripojit na net cez mobil....
Dakujem vopred za odpoved.

tinasc
8. aug 2012

@margarita takže teoreticky by som na prednáške nemusela byť... ono ja som totižto už raz rodila s EPI takže to poznám, len som nevedela či to zas vyžadujú... takže by stačilo skočiť za anesteziológom... ďakujem za info 🙂

margarita
8. aug 2012

@skrecok
v pokladni, tusim sa to honosne vola nieco ako Referat platenych sluzieb - tiez na prizemi poliklinickej casti nemocnice - v strede medzi poliklinikou a nemocnicou, ako sa chodi na poradne pred porodom. tam len prides, povies ze chces zaplatit osobu pri porode, zacvakas 30 E a daju Ti na to potvrdenie o zaplateni.
o wi-fi netusim, net som tam nemala.

@tinasc
ani prakticky, to je o informaciach, ak ich nepotrebujes alebo si to precitas na nete, Tvoja vec. pohovor je povinny, keby si mala nejaku dg, ktora napr. epi vylucuje alebo su tam nejake okolnosti, ze skor Ti neodporucia a pod.

genialna
8. aug 2012

@skrecok ohladom osoby pri porode je to tak ako ti napisala margarita, staci v pokladni zaplatit poplatok 30€ a nic viac neriesis. Ziadne pripojenie na net v nemocnici nie je..

tinasc
8. aug 2012

@margarita super, tak to sa teším, lebo sa mi tam nechce a vôbec viem do čoho idem 🙂 takže do ambulancie môžem skočiť každý deň?

margarita
8. aug 2012

@tinasc
hej, medzi 13-14, ale ja som sla naposledy na 2x, lebo prisla som tusim v pondelok, a ze doki odvolali na akutny zakrok, cize sa Ti moze stat ze prides a nevybavis, ale snad sa to Tebe nestane 😉

tinasc
9. aug 2012

@margarita ďakujem, dúfam, že to je jedno v ktorom tt prídem, že to nie je nejako obmedzené časom, lebo teraz som v 29tt od soboty ideme na dovolenku, takže sa tam dostanem niekedy v 31tt 😉

margarita
9. aug 2012

@tinasc
klud, ja som bola v 38tt az, a to som sa ponahlala, ze uz na druhy den rodim 😀 😀 😀 nakoniec som sla na vyvolavacku o tyzden neskor...staci Ti to stihnut den pred porodom...

tinasc
9. aug 2012

@margarita ok, ďakujem za info 🙂

vvia
11. aug 2012

@ada21 ahoj a ako si bola spokojna s Hrabcakom ked sa smiem spytat

vvia
11. aug 2012

baby rodila niektora u Hrabcaka? aky je?

skrecok
12. aug 2012

@margarita
@genialna
Dakujem Vam baby za radu. Ked budem mat poradnu, tak sa tam zastavim. Stale chodim tam okolo...., ale nevsimla som si.

matken
12. aug 2012

Dievčatá koľko Vám nechali bábätko po pôrode? Mali ste niektorá aj porodny plán? Ak ano respektovali ho? Mne proste ide iba o to, aby mi malého nechali čo najdlhšie na prisatie ak bude všetko ok. Malu mi dali na 3min a hned ju brali prec. Neviem či to bolo tým, že mala omotanu pupocnu šnúru, ale napr.apgar skóre mala 9 a po 5min 10. Ďakujem za všetky skúsenosti.

margarita
12. aug 2012

@matken
porodny plan som nemala, porod bol vyvolavany zo zdravotnych dovodov, ale maleho mi polozili na brucho este krvaveho hned ako prestrihli pupocnik, asi na 15min, potom ho osusili, zabalili a znovu som ho mala na sale cca 2 hodky po porode. ale mali sme stastie, mal Apgar 10-10-10 a sucasne vtedy bol iba jeden dalsi porod, aj to sekcia. neonatologicka vravela, ze to robia ak nemaju frmol a dietatko je 100% ok vo vsetkych smeroch, inak ti ho iba prilozia a sup sup do inkubatora ho zahrievat (vraj).
ale prvy porod pred 3 rokmi bol presne taky, ze ledva mi ju ukazali, a uz ju brali.... toto bolo teda inekafe 😀 uuuuplne ze super!

matken
12. aug 2012

@margarita ďakujem potešila si má 🙂

vivianaba
13. aug 2012

@matken ja som mala porodny plan ale pri porode som ho ani nevytiahla. Prediskutovala som ho s lekarom este na poradni (mala som zazmluvneneho). Kedze som v plane nemala nic extra nestandardne, tak sme to uz potom neriesili a vsetko islo ok. Jedine co by som teraz zmenila je presne ako pise @margarita - maleho mi ukazali az zabaleneho na par minut, to prilozenie na prsnik bola skor formalita aby mohli povedat ze ho prilozili. A kym mi ho ukazovali zaroven mi z druhej strany pediatricka nieco rozpravala, ale bolo v tej chvili mi to bolo ukradnute sustredila som sa na babo. Potom ho zobrali a doniesli az rano na izbu. A to mal Apgar 10-10-10. Takze teraz pri druhom si snad presadim aby mi babo nechali dlhsie a ukazali mi ho rovno po porode nie az ked je umyte a zabalene. Esteze tam bol manzel on videl maleho skor ako ja aj vsetko natacal ako ho merali, umyvali, obliekali (vo vedlajsej miestnosti).

matken
13. aug 2012

@vivianaba ďakujem! Presne ja nechcem nic neštandardne, ina nech mi ho prilozia ešte neumyteho na max možný čas. Ja som to aj pri prvom hovorila dr a on, že jasne a potom sa to tak všetko rýchlo zvrtlo, boli sme s mm radi, že je všetko ok a ani nás v tej chvíli nenapadlo, že však čo nám ju berú. Az mne to potom neskôr prišlo ľúto :(

zuzika21
13. aug 2012

...este by som mala jeden dotaz ja som pred 5 rokmi rodila v Ruzinove, lenze nepatrim do obvodu, tak som si musela lekara zazmluvnit. S porodnicou som bola spokojna, len s lekarom velmi nie, kedze tam nechodim k lekarovi, tak neviem koho si vybrat, mam odporucanie na Dr Secanskeho, ale nenasla som ziadne referenci ohladom porodu. Mate niekto skusenosti s tym, ci sa musi alebo nemusi zazmluvnit lekar, ked nepatrim do Ruzinova? A aky je postup, ked si nezazmluvnim lekara?

margarita
13. aug 2012

@zuzika21
co ja viem, tak ak si nikoho nezazmluvnis, odrodi Ta skratka kto ma vtedy sluzbu, nezalezi na tom ci si alebo nie z obvodu...teda ja som o tom nepocula, ze to tak funguje, ale skus zistit priamo v nemocke asi.
toho Dr.nepoznam, ale ja som rodila oba razy u Dr.Draba a toho mozem len vrele odporucit.

maznacik007
13. aug 2012

@zuzika21 no ked si nezazmluvnis a prides porodit mimo obvodu a maju plny stav tak ta mozu poslat do tvojej spadovej nemocky, samozrejme lekar musi posudit ze stihnes prevoz.... mojej kamoske sa to stalo... ale podla mna sa to da risknut a ist aj bez zazmluvnenia akurat ti mozu pindat na tych poradniach.... ale to zavisi koho vychytis...

ak odporucit niekoho tak Drab je super...

zuzika21
13. aug 2012

@maznacik007 dakujem. No este mam 4tyzdne na rozmyslenie 😉...ale asi sa neoplati riskovat v takychto veciach. Kamoske tiez zakazdym v poradni pindali, ze tam nepatri a co tam robi, tak som bola zvedava, ci s tym ma este niekto skusenost, lebo som myslela, ze len natrafila na nespravneho lekara 😢 ale zjavne nie.

zuzika21
13. aug 2012

@margarita dakujem za odporucanie

matken
13. aug 2012

@zuzika21 ja tiez odporúčam draba 🙂

lyrra
14. aug 2012

@matken mne dali malú hneď po pôrode ešte neumytú, len zabalenú, najskôr som si ju držala len tak, na bruchu po celú dobu, čo ma zašívali a potom som si ju priložila najprv na jeden, potom na druhý prsník, všetko pod dohľadom detskej sestry. Pred štyrmi rokmi sa nič také ani náhodou nekonalo - malého mi priniesli už umytého, zabaleného, akurát sme sa s ním odfotili a už išiel na vyhriatie do inkubátora, ale možno to bolo aj preto, že on mal apgar skóre 5/9/10 a malá teraz mala 10/10/10. Hneď ako ma zo sály previezli na izbu, spýtali sa ma, či mi môžu o pol hodinu priniesť malú, nakoniec ju priniesli až o hodinu a pol a to som sa stihla osprchovať a dať trocha do poriadku🙂

matken
14. aug 2012

@lyrra Juj ďakujem si má potešila, že viem čo mám od nich žiadať 🙂 ďakujem!

lucik194
17. aug 2012

ahojte, no ja som porodila 8.8, takze pokial by niekto potreboval info tak tu su:

porodnica aj lekari su v pohode, lezala som na normalnejk izbe, nie na nadstandarde, co je pri tejto teplote lepsie, pretoze tam svieti slnko len do 11:00, potom svieti cele poobedie na nadstandard a maju tam dooooooost teplo

socialne zariadenie nic moc, na celu chodbu 3 sprchy a 2 zachody, nastastie po 4 dnoch som isla domov, porodnica bola plna aj standard aj nadstandard (v nedelu ked som odchadzala), inak pocas tyzdna mali aj volne lozka, den a plo sme boli na izbe 2, inak su na izbach 3 postele....

sestricky v pohode, ochotne, ale najdu sa aj protivne (par) tie ochotne a mile prevladaju 🙂 🙂 🙂

Vlozky brat netreba, podlozky tiez nie, su k dispozicii v neobmedzenom mnozstve. Plienky pre babatko davaju - 5 ks na den ( velkost 2, huggies), cize babatku su dost velke.
Bavlnene plienky netreba, davaju k perinke na grckanie, nasiroko nebalia.

Babatko je v perinke, oblecene v erarnom bodynku s dlhymi rukavmi a polodupackach.
Ked je teplo povyzliekas podla potreby....
Odsavacky maju elektricke, medely, fungovat funguju akuratne ked si prinesies vlastnu a budes si chciet uskladnit vlastne mlieko tak to neurobia kvoli "hygiene" (oni sterilizuju len svoje flasky, cudzie donesene nesterilizuju...),

adka22
21. aug 2012

@lucik194 ahoj ani ked babetko odchadza domov sa uz nebali nasiroko?

pe
21. aug 2012

tak to som prekvapena, ze davaju plienky huggiesky, to su teda nic moc, pri dcerke som ich moc nemusela, ja ked som rodila pred dvomi rokmi davali vtedy pampersky, zjavne zavisi od sponzora...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre