Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

ixinka
30. aug 2012

@seva dakujem, pisem si do debilnicka... 😉

didianac
3. sep 2012

@pe lepsie ako clever alebo tesco plienky nie? 🙂 netreba byt moc narocny, lebo mozeme byt radi, ze to ako,,erarne,, vobec maju, nie je to vsade 🙂

inak maminky, co ste rodili v ruzinove, na stranke mama a ja je hodnotenie porodnic, skoda, ze tie co ste uz porodili tam nepisete, lebo tu je to celkom neprehladne, ale tam sa mi to zda aj ako hodnotenie porodnice lepsie zorganizovane 🙂 🙂

kata13
3. sep 2012

@kubkatka ja som rodila teraz v juli a mm nemal ziadny kurz, pri porode bol, a poplatok sme zaplatili v den prichodu do porodnice, on to isiel uhradit kym mna prijimali

kubkatka
3. sep 2012

@kata13 dakujem velmi pekne, len by som rada vedela, ze ked ma budu prijimat v noci, tak pokladn abude asi zatvorena.....musim sa tam ist opytat, ale dakujem 🙂

piuska
3. sep 2012

ahoj ja som tam rodila teraz v maji aj napriek tomu ze som z petrzalky boli velmi mile sestricky, nakolkolko som mala vysoky tlak lezala som tam uz mesiac pred terminom, bola som na 10 poschodi tam je vsetko prerobene a velki dba sefka upratovaciek na hygienu, taktiez sestricky boli strasne mile a ochotne a nacokolvek som sa spytala vzdy mi vysvetlili a poradili,
Porod som mala Dr. Kozolkovu - fakt svetova lekarka, je prisna ale vie si vsetko na sale zorganizovat a perfetne zvlada stresove situacie, mala som komplikacie pri siti - maly ma velmi velmi roztrhal ale vdaka nej som bola po troch tyzdnoch fit bez akychkolvek zapalov a problemov.
Na deviatom poschodi je to sice zariadene v povodnom zneni , ale taktiez hygiena sa dodrziava, sestricky su velmi ochotne aj zenske a detske su uplne super, cokolvek dosli poradili, Lekarky dtto. detske sa chodievali pozerat viackrat za den ako sa nam dari a vsetko nam vysvetlili. Laktacnu poradkynu nahradili tiez.
Takze zhrnutie - bala som sa jak slak, lebo na nete su velmi zle ohlasy ale realita je uplne ina. a aj ti daju dieta na prsia hned pri porode takze dodrziavaju vsetko ohladne FFHFamily friendly hospital :D

kata13
3. sep 2012

@kubkatka na centralnom prijme je pokladna 24/7, aspon by to tak malo byt

kubkatka
3. sep 2012

@kata13 hej domyslela som sa, ze ked som bola na CPO v nedelu tak vlastne mali otvorene, tak potom je vsetko ok, dakujem 🙂)))

didianac
4. sep 2012

ahojte tehulky, nechysta sa z vas niektora ist do ruzinova v najblizsej dobe na preporodnu pripravu a poobzerat si priestory porodnice???? nechcem tam ist sama 🙂 dakujem

sissmiss
4. sep 2012

@didianac ja som bola pozriet porodnicu pred tyzdnom a bolo nas tam 5-6 mamiciek, takze "sama" tam nebudes asi 😉

potvorka20
6. sep 2012

ahojte ja som doma z ruzinovskej porodnice 2tyzdne a mozem ohodnotit vsetko na jednotku..sice mi voda odtiekla v pondelok o jednej v noci a rodila som az v stredu rano cisarskym..ale ked si to cele zhrniem co sa tyka personalu,izby sestriciek tie boli velmi mile a ochotne..a odporucam si zaplatit nadstandardnu izbu ,lebo to si neviem vynachvalit,ze priamo na izbe mate sprchu aj zachod a vsetko pekne ciste. 🙂 🙂 🙂

barunka
8. sep 2012

Ahojte dievčatá, chcela by som sa spýtať, tých čo ste už teraz nedávno rodili, alebo máte bližšie k pôrodu.... Pred šiestimi rokmi som rodila aj ja v ružinove, ale odvtedy uplynulo už veľa času a keďže zvažujeme že opäť to bude ružinov, potrebovala by som čerstvé info...
V prvom rade, ako je to s poplatkami, koľko sa platí za nadštandard a za otca pri pôrode /že nemusí mať prípravu som sa tu dočítala/, treba to niekde vopred ohlásiť, alebo stačí až keď budem prichádzať rodiť? Kedy sa to uhrádza?
A aké veci potrebujem pre seba a pre bábetko do pôrodnice?

to je tak prvé čo ma napadlo...

ďakujem.

kubkatka
9. sep 2012

@barunka ja som sice este nerodila, ale vsetky info su na
http://www.fnspba.sk/pacient/rady-pacientom.htm, ale davaju v poradni zoznam, co treba, ale ten je veeeelmi vseobecny (same vety typu: "podla uvazenia")
aj tu
http://www.fnspba.sk/Sluzby/platene-sluzby/Rozh...
, ale co ja viem, tak nadstandart je 18 e/den, otec pri porode 30e a vyber porodnika 300 e. uhrady su pokial viem vopred (teda u otca pri porode urcite). info by ti mal dat aj gynekolog. najlepsie by bolo, keby si do 36. tt zacala chodit do poradne do Ruzinova, mala by si info z prvej ruky. inak otec pri porode sa myslim vypisuje aj do tehot. knizky.

lillinka01
10. sep 2012

@didianac ahojky, uz si bola? ja by som sa sla pozriet 🙂

lillinka01
10. sep 2012

Je tu niekto, kto sa chysta rodit v novembri, pripadne na prelome okt/nov. v Ruzinove? vdaka

petus29
11. sep 2012

Ahojky ja mam termin 24 november, ale myslim ze to bude skor lebo zatial to bolo po 2 krat skor. Tak ja pocitam polka novembra. Kedy mas termin ty? Prve?

hanka123x
11. sep 2012

@lillinka01 ahoj, ja sa chystam tiez rodit v Ruzinove, termin som mala mala povodne 10. nov, ale doktorka mi ho posunula na 6.teho...chystas aj zazmluvnovat?

lillinka01
11. sep 2012

@hanka123x No, stale som sa este nerozhodla. Teda, je to isty komfort, ked pride niekto len kvoli mne, ale na druhej strane ma dost ludi odhovara -ze je to uplne jedno, kto ma odrodi, ze je to stale o tom istom. Tak neviem. 😕

sissmiss
11. sep 2012

tie poplatky su ako pise @kubkatka Ak si vyberiete porodnika, da vam papiere, zmluvy a ziadost, tie vypisete, date sestre a ona vam povie dalsi postup kam ich este zanesiete 😉 Plati sa potom ked to mate od nich schvalene v pokladni. Jedna je na centralnom prijme, jedna je v tej casti kam sa chodi do poradne. Da sa platit aj kartou. Otec pri porode staci ked zapalti ked dojdete rodit, pokladna je nonstop- v zasade musitemat doklad o zaplateni a ten im dat ked idee rodit, je jedno ci to zaplatil mesiac alebo 5 minut pred tym, ale potrebujete ten doklad. Potom so sebou aj zmluvu o tom vybere porodnika k porodu treba priniest, ale to vam tiez povedia ked si to pojdete zobrat potvrdene...Nadstandard je fajn, jasne ze ziaden luxus, ale kupelka wecko na izbe pre dve. Na izbach nie su skrine, skrinky, len taky ten klasicky plechovy stolik pri posteli, ktory ma dvierka a suflik, takze si zabalte veci do niecoho co vam nebude vadit ze bude na zemi cely cas. Vlozky davaju, aj plienky. Vlozky povedali ze nejakych 10ks na den si mozeme vziat- na chodbe bola taka krabica kde ich mavali a mohli sme si vziat. Podlozky pod seba alebo babato tam boli tiez na chodbe a mohli sme si brat. Plienky nam nosili, tak 4-5 ks denne. Masticku na ritku nam dali kazdej novu a dali nam ju aj domov. Oblecenie pre babato erarne, cez vikend sa stalo ze uz nemali nic, takze pre istotu vziat aj nieco svoje. Dali nam aj nocnu koselu ich, ci zupan. Bolo treba mat hyg.veci pre seba, osusku, prezuvky, vlhcene utierky pre babato. Davali aj bavlnene plienky a zavinovacku. To su info stare par dni 😉

sissmiss
12. sep 2012

este dodam ze sa jednalo o izbu na nadstandarde. Tak neviem co vsetko bolo aj na standarde. A este ma napadlo ze aj pribor a pohar bol na izbe, takze si nebolo treba nosit. A dalo sa vyberat stravu z nejakych 3-4 moznosti den vopred.

vivianaba
12. sep 2012

@sissmiss ahoj, blahozelam k babatku a dik za aktualne postrehy z Ruzinova. Tie kosele co davali su v akom stave, da sa v tom byt alebo su potrhane a bez zapinania a teda je lepsie mat vlastnu? A aku masticku na ritku davali, nejaku namiesanu alebo reklamu nejakej konkretnej znacky? Pred 2 rokmi nam tusim dali nejaku namiesanu tusim v bielom kelimku. A ako je to s kupanim babatka, na nadstandarde si mamicky kupu sami, je to tak? A je to naozaj tak alebo len formalne a v skutocnosti vsetko robi sestricka? A ked uz mas 2.dieta tak tiez na teba tak dozerali prisne aby si nahodou dieta nedvihla z vozicka na chodbe alebo si ho nedala k sebe na postel?
Dakujeeem!

sissmiss
12. sep 2012

@vivianaba 🙂 dakujem
S koselou som bola spokojna, gombiky mala a nebola ani trosku dotrhana, ale ta co som v nej rodila bola na tom s gombikmi horsie, takze asi tak. Masticku davali Detska pasta, pasta cum olei jecoris aselli. Celkom dobra je. Kupanie prebiehalo tak ze nam oznamili ze pojdeme kupat, prisli pre nas a sestricka sa spytala ze ci chceme kupat same alebo chceme aby ukazala ona a na druhy den uz naozaj same. Takze dalo sa hned kupat sama. Naozaj inak asi pozerali na prvo a viacrodicky, sice chodili ponukat prikrm, teda jedna bola moc aktivna, ale ked som povedala ze uz mam mliecko a dojcim tak to nechala tak. Ked som si maleho dala k sebe do postele tak jedna ma sprdla ze moje bakterie nanho prenasam a podobne, ale nemala som moc inu moznost ako dojcit, lebo moja postel sa na rozdiel od tej druhej co tam hola dala polohovat len velmi malicko, takze ina poloha nez poleziacky bola neprijemna. Ale to bola konkretne zvlastna sestra. Vo vseobecnosti slovo druhorodicka malo naozaj isty efekt 🙂

vivianaba
13. sep 2012

@sissmiss dik a odpoved! To som sa fakt pobavila na sestricke ze si nemas brat dieta na postel lebo nanho prenesies svoje bakterie 😀 😀 😀 To akoze podla nej dieta ma byt vo vakuovom akvariu a mas ho len obdivovat pocas zvysok zivota? No comment.
Dufam ze slovo 'druhorodicka' pomoze aj u mna aspon tym ze mi daju pokoj 😀

tinasc
13. sep 2012

@lillinka01 ja mám termín 31.10. ale či ho aj dodržíme to neviem 🙂

lillinka01
13. sep 2012

@tinasc Ano? super, drzim palceky.... vy zazmluvnujete/

tinasc
13. sep 2012

@lillinka01 vieš čo asi nie, je mi v podstate jedno, kto ma odrodí... aj pri dcére sa vystriedalo niekoľko doktorov, každú chvíľku ma chodil pozerať niekto iný... budem mať len epidurálku (ešte ju musím ísť vybaviť) a tatina pri pôrode 🙂

vikipollard
13. sep 2012

je dobre si zobrat aj nejake svetielko lebo si mozete v noci zvolit bud tmu, velke svetlo alebo male neonove svetlo, ktore svieti detom rovno do oci.

lillinka01
13. sep 2012

@tinasc Tatina budem mat aj ja, epi asi nie... no ked ako druhorodicka sudis, ze na tom v podstate nezalezi, asi na tom nieco bude 😉

tinasc
13. sep 2012

@lillinka01 ako myslím si, že na doktorovi nezáleží, ja som pri dcére prišla do nemocnice o pol štvrtej ráno a malá sa narodila o tretej poobede... takže sa tam premlelo veľa ľudí, ktorí ma pozerali... však snáď všetci vedia, čo robia🙂 nad epidurálkou som dlho rozmýšľala prvýkrát som ju mala, ale spomalila mi pôrod, nepostupovali sme, vraj kvôli tej epi...tak ešte chvíľku budem rozmýšľať... tatino pri pôrode asi bude aj pri prvom bol, povedal, že on ich tam chce preháňať 🙂 😀 ono čo bude zmena oproti prvému pôrodu, tak nebudem žiadať nadštandard, poplatky išli riadne hore...

lillinka01
13. sep 2012

@tinasc ano? ja som chcela nadstandard - aspon dvojku... to by malo byt 20 eur ci? Co si mala na mysli?

tinasc
13. sep 2012

@lillinka01 áno na nadštandarde sú dve na izbe a kúpelňu majú len pre seba... a je to okolo 20 euro na deň...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre