Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

efiku
13. okt 2012

@hanka123x ja som mala dr.Stenovu,je to moja gynekologička tak som si ju dala aj k pôrodu a neľutujem som rada že tam bola

didianac
14. okt 2012

@tinasc no vidis, ja som bola 15sta :D a som zvedava ake cislo chytim teraz vo stvrtok :D moooc sa na to tesim :D

tinasc
14. okt 2012

@didianac manžel zahlásil, že vo štvrtok pôjdeme ešte skôr ako minule, takže tiež som zvedavá, ktorá v poradí budem 🙂

didianac
14. okt 2012

@tinasc 6:15 otvaraju recepciu :D xixi

tinasc
14. okt 2012

@didianac tak skoro určite nie, ja som mimobratislavská, takže pôjdeme okolo 6.30 z domu, aby sme prišli tak akurát 🙂

didianac
14. okt 2012

@tinasc ja som teda z BA a nemam to daleko, ale ani za svet by ma nikto nedonutil vstat taku hodinu :D takze ja si pockam a ked pojde MM do prace ma zoberie a kolkata budem, tak budem :D hlavne nech su ti nasi drobci v poriadku, inak asi blba otazka, ale brali ti aj krv? mozem sa najest rano??

tinasc
14. okt 2012

@didianac nuž ja vstanem o 6.00 a dám sa dokopy za pol hodinku a pôjdeme, teda aspoň dúfam, že to stihneme... inak ja takto bežne vstávam, však musím prichystať malú do školy aj ju tam odviezť... a za chvíľku budeš aj tak skoro vstávať, tak si oddýchni kým môžeš 🙂 ja neviem, či budú brať krv, teraz mi nebrali, ale ja sa aj tak nestihnem najesť...

weronyca
15. okt 2012

Ahojte kocky mate prosim niektora skusenosti pri porode s DOC.Mudr. Hollym?? Dakujem

elllla
15. okt 2012

@tinasc @didianac tak vo stvrtok sa tam teda vidime vsetky 3 🙂 ja ale skor ako okolo pol deviatej nepridem, lebo to nijako nestiham..

didianac
15. okt 2012

@elllla
@tinasc veru uvidime sa :D mala by som si pridat do profilu nejaku fotku nech sa spozname :D ked uz tam budeme cakat do aleluja :D

elllla
15. okt 2012

@didianac no ja tam pridem ako velka voda.. beriem aj vikinku v kociku a aj moju mamu, nech tam pocka s viki..

tinasc
15. okt 2012

ok kočky, možno sa vidíme, ja prídem ale skôr, lebo pôjdem s manželom a on sa musí vrátiť do roboty 🙂

macelica
16. okt 2012

Ahojte mamicky, tehulky, dievcata... neda mi sa nepripojit k vasej debate o p. Kozolkovej. Kazdy sme proste nejaky a nikto nieje dokonaly. Ja si na p. Kozolkovej velmi vazim jej profesionalny pristup k praci a zodpovednost s akou tuto svoju pracu vykonava. To ze si mozno obcas zanadava, alebo povie svoj nazor mi je uplne jedno, pretoze kazdy sme len clovek a pri jej tempe a praci sa tomu ani mozno nieje co cudovat. Mojej sesternici zachranila dcerku. Rodila pred 5 rokmi. O mesiac skor jej odtiekla plodova voda a leteli s nou do Ruzinovskej nemocnice, nechali ju tam cakat v cakarni s tym ze este nieje otvorena. Po niekolkych hodinach sme ziskali kontakt na p. Kozolkovu a pekne sme ju poprosili, ci by nam nemohla pomoct. Mala uz vypisanu dovolenku, lebo to bolo takto v Oktobri na vse svätych. Ona bola taka ochotna, ze sa rychlo zbalila a letela do nemocnice. Malu odrodila a cely cas sledovala stav mojej sesternice a jej dcerky. Sesternica na nu neda dopustit, pretoze ju naozaj zachranila. Tomuto hovorim PRFOSIONALITA!
Mne tak isto velmi pomohla. Pred 3 rokmi som bola tehotna ale bohuzial mi dietatko v 4.mesiaci zomrelo. Musela som ist rychlo do nemocnice, aby som nedotala infekciu, pretoze uz bolo natolko velke, ze nedoslo k prirodzenemu potratu.
Hned sme kontaktovali p. Kozolkovu ktora nariadila M15-stku, aby som to dietatko normalne porodila. Hovorila som jej ze by som este chcela mat urcite niekedy dietatko, preto nechcela spravit ani klasicky potrat. Po porode dbala o to, aby som bola riadne vycistena a aby vo mne neostali nejake zhluky krvy ci nejake pozostatky po porode. Sama sa presvedcila ci som v poriadku, ked som odchadzala z nemocnice. Cely cas sa mi venovala a ked som jej aj napisala, vzdy sa ozvala naspät.
Teraz som opät tehotna a termin mam tesne pred Vianocami. Neviem si predstavit rodit u niekoho ineho ako u p. Kozolkovej. Uz som sa s nou dohodla, ze by som si velmi zelala, aby bola pri mne a aby sa nam konecne narodilo zdrave krasne dietatko. Tak nam drzte palceky, aby sa to poradilo a vsetko dopadlo tak ako ma 🙂 a aby sme uz Vianoce stravili ako stastna rodinka 🙂

didianac
18. okt 2012

@tinasc
@elllla SKORO SI MA TAM DNES NECHALI!!! ale nie kvoly porodu ale mala som lak 160/90 a prisla som domov a doma 140/75.... tak zajtra idem zase... ak mi nameraju zase vysoky tlak tak neviem co spravia :(

elllla
18. okt 2012

@didianac no vidis, teba tam chcu a mna posielaju prec, hehe... ale nie, urcite skus este toho internistu, ak ten nameria vophode a napise to do spravy, tak to bude OK.. drzim palce a urcite daj vediet, ze ako si dopadla..
podla mna keby si mala taky tlak, bola by si spuchnuta a zadrziavala by si vela vody (to by si videla aj na svojej vaze, ze za 2-3 dni by si mala aj o 2 kila viac)..

didianac
18. okt 2012

@elllla no veru :D mna by si tam najradej nechali este dnes :D a dam vediet neboj, zajtra som tam ako na koni opat :D a videla si, ze nie som opuchnuta, max sestricka poznamenala ze mam opuchnute oci, ale tak o pol noci som sla spat :D to sa nerata :D

tinasc
18. okt 2012

@didianac juj, ale to mohlo byť zo stresu, ja som mala naposledy 140/90, dnes som mala našťastie 135/90... doma ho mám vždy nižší... tak dúfam, že to zajtra bude ok 🙂

ranya
18. okt 2012

ahojte, mozno to tu uz niekde je, ale nechce sa mi to hladat - 5.11. koncim u mojho lekara a potom by som chcela ist do ruzinova - asi si ho aj zazmluvnim.kedy sa tam potom chodi, asi ako casto a ako to tam funguje? asi sa dlho caka, co?

vivianaba
18. okt 2012

@ranya ahoj ked si chces zazmluvnit lekara tak si najprv vyber ktoreho a potom uz budes chodit len k nemu, on ti vzdy povie kedy mas prist. Ja mam zazmluvneneho a vzdy mi da termin poobede vtedy tam uz nikto nie je a necakam alebo len ked je nahodou niekto predo mnou na monitore treba cakat.
Ked nevies koho zazmluvnit precitaj si diskusiu vela sa tu pisalo o konkretnych lekaroch. Pripadne si potom pozri kedy ordinuje (striedaju sa na ambulanciach kam sa chodi do poradne) a zavolaj do ambulancie vtedy kedy ma ordinovat ze si ho chces zazmluvnit k porodu a uz ti dalej povie kedy mas prist.

@didianac dobre ze sleduju tlak, tak snad nebude vysoky, drzim palce!

Ja by som tam uz tiez najradsej zostala, ale zatial sa nic nedeje a na porod to nevyzera. Najblizsie idem na kontrolu v sobotu. Ale uz mi lekar povedal ze ked sa nic nebude diat do terminu tak idem na vyvolavacku, tesim sa ze ma nenecha prenasat, je na to viacero dovodov.

ranya
18. okt 2012

@vivianaba dakujem, lekara mam vybrateho, je to vlastne moj gynekolog, tak sa asi dohodnem s nim na najblizsej poradni...

ranya
18. okt 2012

@vivianaba ako tak teraz pozeram, ty uz cochvila rodis.)

pralinkaaa
23. okt 2012

ahojte nemám čas čítať to celé ale pls. môžete mi poradiť - tento tyž mam isť prvykrat na poradnu do Ružinova - ako to prebieha mam prisť kedy chcem a kam? mam priniesť moč či ako? neviem na čo sa nachystať..nemam moc času tam byť dlho preto sa radšej dopredu pýtam aké to tam je a tak. dakujem @tinasc @didianac

tinasc
24. okt 2012

@pralinkaaa no prídeš do polikliniky, na recepcii si musíš vypýtať poradové číslo, potom si môžeš vybrať z dvoch ambulancií, kde robia tehotenskú poradňu, č. 41 a 53... treba priniesť moč... ja som tam vždy okolo 7.30. ale aj tak sa ide po porade ako kočky prišli... v ambulancii vyšetria moč, tlak, váhu a potom vyšetrenie lekárom... koľko času tam stráviš závisí od toho, koľko tam bude budúcich mamičiek 🙂 možno ťa ešte pošlú na monitor, tam sa vraj dlhšie čaká... ja som tam ešte nebola...

pralinkaaa
24. okt 2012

@tinasc dakujem, a asi to býva na dlho niečo som čítala že? sú tam od tej osmej? a dá sa iba ten štvrtok? lebo na nete som našla rozpis že každý deň tam niekto je v tých ambulanciách...

tinasc
24. okt 2012

@pralinkaaa no tehotenská poradňa je iba vo štvrtok, iné dni si doktori objednávajú svoje pacientky asi... ja som si nikoho nezazmluvnila, takže chodím iba štvrtky... dúfam, že zajtra pôjdem naposledy 😉 ja chodím na tú prvú ambulanciu 41 neviem ako to chodí v tej druhej, ale tu najprv sestrička volá na kontrolu moču a tlaku a potom čakáme na doktora, alebo doktorku, lebo teraz bola po dvakrát... kým príde, niekedy príde o osmej, niekedy trochu neskôr...

pralinkaaa
24. okt 2012

@tinasc dkaujem moc! tak zajtra sa možno stretneme 🙂

didianac
24. okt 2012

@pralinkaaa no hlavne budes trosku zemetena ako sme boli my :D ale potom si zvyknes, aj ja dufam, ze naporadnu pojdem posledny krat :D snad. A
@tinasc ti to dobre opisala, len chod trosku skor, aby si nasla aj spravny vchod, lebo to nie je v poliklinike , ale medzi nou a nemocnicou (tym zastresenym vchodom). Je tam este jeden vchod vedla lekarne. Vojdes, prejdes okolo informacii a na pravo v rohu je ta recepcia. Da ti cislo a pojdes dalej rovno a za bufetom do lava , tam je 41tka a potom do prava dalej hned je 53. Na 53jku chodim ja 🙂 ALe prebieha to rovnako. Inak, ak si tento tyzden bola u svojho gyn tak tento tyzden este ist nemusis! lebo poradna sa robi len raz za tyzden, teda ak ti tvoj gyn meral tlak a kontroloval moc, je to zbytocne aby si tam chodila :D ako ja :D tak vela stasticka. Papa

didianac
24. okt 2012

@tinasc tini, prosiiim, potrebovala by som info, kam utekat ked to na nas pride :D ako stratila som ten papier co sme boli na tej prehliadke porodnice, ze kam ist ak su pracovne dni od 8 - 18 a kam potom a kam ked je vikend a hlavne kde je ta erarna satna! 🙂 nevies to nahodou ? ALEBO KTO TO VIE? PISTE! 🙂 dakujem

kacenka1310
24. okt 2012

treba utekat vzdy na centralny prijem, ak si dobre spominam satna je pri centralnom prijme 🙂

tinasc
24. okt 2012

@didianac no tak nad tým som rozmýšľala aj ja, ale vyšlo mi, že cez centrálny príjem... prvýkrát ma to chytilo v noci, takže to nebolo o čom... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre