Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

trpezliva
5. aug 2008

podla mna by tam mala byt taka miestnost pre ockov...a tam by mohli posediet s maminami a babatkami. Ale to chcem asi vela..ked ani na rekonstrukciu normalnych izieb nie su peniaze..
NO mozno ked bude rodit nasa Lili, tak uz bude situacia ina. 😅

yara2
5. aug 2008

aktak - presne tak! ale ved to som uz pisala vyssie.
ved si predstavte,ze na izbe lezite 2 ci 3 a vkuse tam chodia nejaky cudzi chlapi. aj ked su to oteckovia,tak vo chvilach po porode a v samotnej nemocnici by som ich teda netolerovala.
netreba mysliet len na seba a na svoje potreby,ved v tej porodnici nie sme same.
nechajme nemocnicu,nech si robi svoje. doma sa o babatko budeme starat ako len my chceme...

yara2
5. aug 2008

no nemyslela som to tak,ze v tej nemocnici by som ich netolerovala,ale ze pri pobyte v nemocnici clovek asi nema velku chut na kvanta ludi a navstev,predsa len ked budem lezat na izbe (v bohvie akom stave) tak budem len rada,ked tam nebudu mat pristup ludia z vonku. tak asi to som mala na mysli 😉

enajka
5. aug 2008

no mne vadilo ze navstevy si sadli a ja ako mamicka po porode som tam na tej chodbe stala pri navsteve lebo nikoho ani nenapadlo ze asi by bolo lepsie keby som si mohla sadnut.Ale to je o nas ludoch a nie o nemocnici.Takze nase navstevy trvali s muzom vacsinou len 5 minut co mi doniesol veci ktore som potrebovala 😠 Este ze sme v tej nemocnici len 5 dni 😀

ginger01
5. aug 2008

Ahojte, prave som sa vratila z Ruzinova,kde som rodila a musim povedat, ze som bola milo prekvapena. Jednak porodnicky personal bol skvely, od poslednej sestry, po anesteziologicku, vsetci boli k rodickam empaticki. Cez tyzden byva na den cca 12 porodov, ale stane sa , ze je to menej, alebo viac. Cez vikend sa rodi najmenej.
Kedze opravuju nadstandart. kupelne /bola som to omrknut, je to fakt dobre prerobene, je tam cisto, aj na izbe./ . Lezalo sa na 9 a 10 poschodi. Na izbe sme boli po 4 /celkovo cca 22 zien na oddeleni/ !!, co je fakt brutus, na chodbe -zachody dva, kupelna- 3 sprchy, ale nikdy som nemusela cakat v rade. Prve dva dni som lezala na dvojke, kde je aj zachod a sprcha, co mi pomohlo, kedze som bola napoly neboha od porodnych zranenii. dvojky so socialkou su dve , ktore su hned pri stanicnej sestre.
Na hornom poschodi bola cast gyndy prerobena na sestonedelie, kde mali maminy aj deti....tiez boli na izbach po 3-4..
Sestry boli v pohode, ale nasli sa aj take raznejsie, ale to je v norme. Mali toho vela, ved sa ani necudujem, pri tom navale deti.... ale v podstate vyhoveli vo vsetkom, co som chcela. Takze tak..

dula_renka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aktak
5. aug 2008

hm, to neznie moc lakavo ze po 3-4 na izbe, nemas predstavu kedy sa to vrati do normalu?

filipi
5. aug 2008

ahoj enynka1, o tom, že oteckov nepúšťajú to určite blbosť nie je baby to tu opísali prečo, písala to tu aj dokonca zody a yara to tiež dobre napísala. Ja som dokonca ležala na obyčku a môj manžel dostal možnosť prísť za nami na izbu a keďže je to rozumný chlap tak to odmietol, veď som na tej izbe nebola sama a určite nie každému je príjemné aby sa tam motal cudzí človek keď každá rodička chce mať svoje súkromie.Chcela by som teba vidieť ako si po pôrode, chceš kojiť a je tam niekto cudzí no mne osobne mi to teda vadilo. Ale je to určite aj o ľuďoch. Neber to odomňa za zlé, len je to môj osobný názor.

enynka1
5. aug 2008

okej v tomto mate pravdu, to by tam bol natresk oteckov, ale takto je to len u nas, v nasom slovenskom zdravotnictve. Pretoze ten nadstanard ktory si mi tu musime platit je vsade inde standart a v ovela lepsom stave!inde ma kazda mamicka izbu sama kde moze byt so svojim babatkom a s manzelom a tym nikomu neprekazaju a nezavadzaju, to iba u nas mame podmienky ako vo vojenskom tabore! Peniaze by boli, ale ochota nie je u tych nasich "vyssich" ktori si nahrabu radsej k sebe do vrecka...

filipi
5. aug 2008

tak v tomto s tebou súhlasím

aktak
5. aug 2008

eny ale kedze s tym tazko neco narobime, ja sa tym radsej nezaoberam a snazim sa brat realitu taku aka je, takze ak sa mi nadstandard ujde budem rada, ak nie tak to prezijem a hotovo 😵

enynka1
5. aug 2008

Baby, mimochodom ja som nepovedala ze je blbost ze nemozu chodit na izbu za nami manzelia, ja som povedala ze je blbost ze ked idem na chodbu a dojde mi manzel na navstevu tak mu iba cez sklo mozem ukazat babo, jasne nebudem ho hned davat kazdemu kto za mnou pride ohmatavat ale oteckovi predsa dam!ved aj on musi mat s nim od prvych dni kontakt!tak ma laskavo nesudte!

enynka1
5. aug 2008

Ano jasne treba mysliet na potreby inych a pravidla tych nemocnic, ale ved nejaka ta potreba mamicky otecka a babatka by tu tiez mohla byt nie? 😉

ginger01
5. aug 2008

slubili, ze do normalu ,teda tie nadstandartky by mali byt hotove dnes, ale deadline je do 8.8.
presne, ako pise filipi, ta intimita na izieb by mala byt zachovala. Vlastne vsetky izby su otvorene dokoran, a ked taky chlap ide okolo , ma pekny vyhlad na "susky", ktore su podlozene krvavymi vlozkami. KOjenie je ten lepsi pripad, to uz je prirodzena vec...
Ale, ked je zena po cisaraku a je na lozku, tak manzel samozrejme za nou moze prist, stanicna sestra mu da taky plast a ide .. Sestricka z novorodeneckeho prinesie babatko, ked nie je s rodickou, aby si ho mohol pozriet i muz.
Navstevy- to je jedna velka kapitola o sebe. Okrem toho, ze ta prepojovacia chodba /porodnica-sestonedelie/ , kde su babatka za sklom , je rovnaka, kde pobehuju rodicky, casto v ukrutnych bolestiach, nebolo by fer, aby sa tam producirovali tie desiatky navsetvnikov.. tam je nanajvys otecko s rodickou. to je jedna vec a druuha, ze je lepsie, ked su babatka za sklom a chranene tou masou ludi, co su vonku ...hlavne deti. Islo ma rozdrapit, ked som mala maleho vonku na ukazku a niekomu sa podarilo prepasovat malu 6 rocnu slecnu, ktora okukovala maleho brachu a rovno pri tom mojom....no kto zaruci, ze ta slecna je zdrava ?? potom tam vtrhla aj mama tej rodicky a potom chceli ist dalsi dnu, proste davova psychoza, tak som sla rychlo za stanicnou ,nech spravi poriadok....co aj urobila. Hlavne, ze je vonku napisane, vstup cudzim osobam zakazany /tzn., vstup len pre rodicky a personal/. Ale kto to bude respektovat, ze ? Chapem, ze tie deturence chce kazdy vidiet z blizka, ale ved potom si ich do sytosta doma uziju...nic neutecie. Imunita je prvorada...
Ja som takisto netahala manzela dnu, ved pri porode ho videl, uzil si ho aj v osetrovni a uziva si ho teraz doma...
Apropo strava. Je pravda, ze je to psi grc, ale je to dietne jedlo, ktore by nemalo ublizit babu a to je hlavne. No boli dni , ked sme mali fakt "vhodnu" stravu, ale v podstate bola lahka..
ak mate otazky, kludne piste..

aktak
5. aug 2008

ginger asi blba otazka ale podla teba teda po 8.8. uz to bude ficat normalne? 😅 ja duuuufam ze ano velmi dufam 😵 moj dr sa tvaril ze by som mohla porodit uz mozno tento vikend takze to je o chlp 😀

ja sa na stravu stazovat nemozem, dobry vyber a tych par lyziciek som som zvladla zjest postojacky v predklone bolo v pohode 😀

enynka1
5. aug 2008

a ked ides s malym miminom k detskej a vsade naokolo chore decka aj vacsie uz to ti nevadi? Kazda sme ina a kazda mame svoj iny nazor, a moj nazor je ze nezijeme za opicami ani v ziadnom vojenskom drzani a moj manzel ma pravo drzat nase spolocne babo od prvych dni takisto ako ja a nepotrebujem na to od niekoho povolenie!

filipi
5. aug 2008

ja keď chodím s malou k detskej tak väčšinou to je do poradne a tam sa s chorými deťmi nechodí, a keď mala soplík zavolala som doktorke, že prídem a hneď ma brala dnu aby niečo nenachytala. No prajem ti, aby všetci okolo teba skákali ako si ty zmyslíš a dúfam, že ti vo všetkom vyhovejú a v ničom ti nebudú brániť i keď teda neviem, lebo keď sa budeš správať tak, že keď si platíš tak ti majú vo všetkom vyhovieť tak myslím, že tam budeš veľmi obľúbená. Z týchto tvojich príspevkov to bohužiaľ ja tak cítim a môžem ti zaručiíť, že z nadradenosťou určite nepochodíš.

enynka1
5. aug 2008

som rada ze sudis aj ked nepoznas, bohuzial taki su ludia na tomto svete. ja som sem prisla aby som sa tu dozvedela od skusenejsich nieco viac a popisala si o veciach ktore ma trapia, ale vidim ze nielen v nemocniciach je pristup k ludom otrasny..ja som tu na nikoho neutocila, tak neviem preco som tercom utocenia! Nepochopila si ako som to myslela a hned ma tu zacnes sudit?! ubohe!

ginger01
5. aug 2008

aktak, snad to bude tento tyzden hotove, neboj, prezijes aj na standarte. Ja som tiez moc chcela nadstandart, ale maly si zmyslel, ze pride skor na svet a ja som rodila v uplnom natresku. 😒
enynka, ja myslim hlavne cudzich ludi, manzel nie je jediny , ktory je tam na navsteve.Toho teraz vynechajme. Uz si bola pozriet, ako to tam pocas navstev vyzera ? sodoma gomora. Ako v ZOO, total natresk..
Takze som rada, ze tie babatka su za sklom....
Ked zazijes, pochopis....
hawk

aktak
5. aug 2008

tak ako ma otecko pravo mat svoje dieta od prveho dna v naruci, tak mam aj ja pravo nemat na izbe 3 krat denne cudzieho muza a dalsich 20 ktori chodia po chodbe - jednoducho u nas na to nesu podmienky, nehovorim ze ma to nemrzi, ved kolko rodicov by si v pohode mohlo dovolit zaplatit otecka na izbe - ale jednoducho ked neni kapacita tak s tym nic neurobime

myslim ze sa neni moc o com hadat, pochybujem ze nektora z nas by nechcela manzela pri sebe alebo aspon kazdy den na navsteve na izbe 😉 len sa s nie najidealnejspu realitou nasho zdravitnictva zmierujeme kazda posvojom 🙂

lula5
5. aug 2008

Ja som tiez velmi ocenila, ze v ruzinove to neexistuje ako na kramaroch ci antolskej kde su deti sucastou navstev. Pri tom mnozstve ludi, hrozna predstava.
Partner bol vsak pri porode, bol s malou ked ju vazili, cistili atd, cize viac ako ja a ked som sla na izbu siel so mnou a zrovna malu doniesli, takze sme prvu pol hodku stravili spolu vsetci traja. Dokonca ked mala zltacku a lezala pod lampou mi povedali, ze pravo tam ist za nou (na novorodenecke) ma aj otecko.

zoldy
6. aug 2008

GINGER uplne s tebou suhlasim,cez navstevy je to tam peklo,hlavne cez vikend,ani personal sa cez ten dav nema sancu dostat na oddelenie,par krat som to uz zazila... ☹ a vyzvanaju od dusu,jak keby horelo a pritom je doba mobilov,tak preco ich nepouzit...vyzvanat na novorodenecke,kde je 20 spiacich a mozno aj niekolko chorych babetiek to ich uz nezaujima,hlavne ze su na navsteve... ☹ to je tolerancia...
ENYNKAak sa ti nepacia pravidla zavedene v nemocniciach,napr.v Ruzinove,tak mozes ist rodit inde,ved je plno nemocnic,alebo zostan rodit doma,tam mozes mat tatinka aj navstevy priamo pri porode a nikto ti to nebude zakazovat... 😉 Mne sa navstevy nepacia,ani na novorodeneckom ani u mna v robote,nastastie,ked to maminkam vysvetlime,tak to pochopia a posluchnu nas,len skoda,ze to su male rozumne vynimky,ja viem,ze kazda chce to svoje babo ukazat,ale zo zaciatku ho treba chranit a potom ukazovat...

yara2
6. aug 2008

enynka - co si taka urazliva a citliva??? ved ta tu nikto nesudil a ani neodsudil. ak ti niekto napise reakciu na tvoj nazor,to este neznamena sudenie.
ja plne suhlasim s tym,aby navstevy boli obmedzene,a aj keby sa zriadila nejaka specialna izba pre oteckov,neviem si predstavit,ako by to fungovalo. kto by to tam ustrazil,aby sa dnu nedostali aj ine osoby?? to by tam musel sediet nejaky vratnik a kontrovovat obcianske,ci ide naozaj o manzela rodicky.. alebo neviem.
zoldy je sestricka,tak si daj povedat aspon od nej. urcite ma na to triezvejsi a lepsi usudok ako my...
nechajme nemocnicu,nech si robi svoju robotu...

filipi
6. aug 2008

no som rada, že to nie je len môj názor, enynka mrzí ma, že si myslíš, že ťa odsudzujem. Nie je to tak. Ja som veru v decembri zažila mamičky ako medzi dvermi dávali manželom a ostatným rodinný príslušníkom bábätká na ruky. Bol tam úžasný prievan to tým super dôsledným matkám absolútne nevadilo hlavne nech si otecko bábo podrží. No je to divné. A nakoniec určite manžel bude s tebou pri pôrode tak tam si ho predsa podržať môže. Mrzí ma, že sa to takto vyvŕbilo, ale útok na tvoju osobu to určite nebol, len mne z toho vyplývalo, že ty tam budeš mať svoje pravidlá a hotovo veď si to dosť zdôraznila aj výkričníkmi.

livika
6. aug 2008

To s tym prievanom je pravda.Bolo to otrasne,davala som malu co najdalej od dveri!!!!

skrecok
6. aug 2008

Ja tiez plne suhlasim, aby navstevy neboli takmer umoznene a babatka za sklom.... Mne by velmi vadilo, keby niekto uz v prvych dnoch zivota babatka drzal niekto totalne nafajceny a pod. Uz som to v nemocnici na inom oddeleni zazila, bola som po operacii a normalne mi bolo z toho zle. Ale kazda sme ina...ak sa niekomu nepacia podmienky nemocnice, tak moze si vybrat inu... Ved v sucasnosti nie je problem si vybrat porodnicu 😉 .

aktak
7. aug 2008

vcera sme volali do Ruzinova, ze ako to vyzera s rekonstrukciou, a sestricka ze uz vsetko funguje normalne ze su uz hotovi 😕

s tym prievanom si to pametam, kazde otvorenie dveri som citila aj ja sama ako taha a nieto este ti drobci kopec ludi nalepenych na skle a stare mamy si mysleli ze su asi neviditelne a drali sa dnu chytit si vnuca - chapem ich, aj nase babky by chceli vnucika aspon pohladit, ale ked tak je takych vela tak je to naozaj neunosne 😔

pipka
7. aug 2008

aktak tak to je super, ze rekonstrukciu uz dokoncili, tiez sa tam chystam rodit, tak aspon budeme mat vsetko vonave novotou 😀 😀 😀
inak k tej vase debate ci navstevy ano alebo nie, jednoznacne musim povedat, ze radsej nie, ze ocko uplne staci 😉 ja ked si predstavim, aku len ja mam velku rodinu a kolko znamych okolo, co sa uz nasho babatka nevedia dockat, tak to by sme tam sposobili riadnu zapchu 😀 😀 😀 takze som po rodine radsej dopredu povedala, ze navstevy ano, ale na malu nech sa netesia, ze ju uvidia az doma 😎 😎 😎

aktak
7. aug 2008

pipka no "vonave novotou", to su silne slova 😀 😀 😀 hlavne aby sa nam v tom natresku usla izba 😅

pipka
7. aug 2008

sak to, sak to 😀 ale ked je to tam nove, tak odrodime aj na chodbe 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre