Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

mandarinkaa
18. feb 2013

@alenka2006 podla mna, ked ich dopredu poprosis tak ti vyjdu v ustrety, ale treba ratat s tym, ze babatko musi byt v poriadku a jasne ze pupocnik dost dlhy...

balli
18. feb 2013

@rainbow0508 @miub to asi vazne zalezi iba od ludskeho faktora a na koho natrafis 🙂 mne ked robili konizaciu krcka tak na novorodeneckom mali plno a doniesli ku mne na izbu kocku po sekcii a teda poviem vam ze strasne sa k nej spravali. Ja som bola fit takze mne ich srpavanie nevadilo, ale chudatko ju som lutovala. Ked ju priviezli tak manzela zarazili medzi dverami do izby a pritom mal vsetky jej veci v ruke ze toto je zenske oddelenie, tu nemozete, az ja som povedala ze nech ho kludne pustia, ze mne to vobec nevadi. Potom sa pytala na babatko ze kedy jej ho donesu a oni uplne nechutne jej odpovedali ze nedonesu, lebo neni na novorodeneskom ale gynekologickom a ze babatka hore nenesu a ze ho uvidi az ked sa uvolni nieco dole a ona ci ho moze ist pozriet cez den (to bolo v noci) a oni ze sak nebude moct chodit po cisarskom a bla bla bla. jasne ze ako jej odchadzalo umrtvenie tak chytala brutalne bolesti a na nu sa ziadna sestra nebola kuknut ze ci nechce injekciu proti bolesti. Ja som ich isla zavolat nech jej nieco pichnu a chudatko stale sa na maleho pytala a furt teda ze nemaju dole volne, nemoze ist a stale to iste...akoze chapem ze jej na ine oddelenie maleho nemohli prist ukazat, ale ten ton co pouzivali ako keby ich otravovala tym ze porodila a akoby mohla za to ze bola na ich oddeleni ked bolo plno na sestonedeli...chuda. asi to na mna zanechalo zly vplyv lebo toho postoja sestriciek sa bojim. ale dakujem aj tak za nazor vsetkym 🙂

alenka2006
19. feb 2013

dakujem za reakciu mandarinkaa, ale na ustretovost sa nemozem spoliehat.. uz som raz rodila.. takze preto veci, na ktorych mi zalezi a na ktorych trvam si chcem dohodnut vopred 🙂 Pre dieta su dolezite prve sekundy na svete, je zrazu vytrhnute z pohodlia, na ktore bolo zvyknute dlhych 9 mesiacov.. Verim, ze to ovplyvnuje dalsi zivot, preto by som rada nasla lekara, ktory mi dovoli nechat si babatko po narodeni na bruchu aj s neprestrihnutou pupocnou snurou, cez ktoru sa este hodinu vymienaju enzymi a ine vitaminy, z ktorych babatko v brusku zilo.. Vdaka..

mandarinkaa
19. feb 2013

@alenka2006 tak zial neviem takto poradit ☹ pri prvom babatku si to mala ako?

alenka2006
20. feb 2013

Aj tak dakujem 🙂 Pri prvej dcerke pred 7 rokmi som este nevedela, ake dolezite su pre dieta prve minuty po narodeni.. Ale urcite niekoho najdem, kto mi vyjde v ustrety 🙂 Budem hladat dalej 🙂 pekny den

patriss1992
20. feb 2013

Ahojte 🙂 mám takú otázku ohľadom výberu porodníka. Idem rodiť až v Máji ale už začínam uvažovať nad tým, že si zazmluvním porodníka v Ružinovskej nemocnici. Na prvú poradňu ma bude objednávať moj gynekolog, alebo si budem musieť zavolať sama a objednať sa??

nikolka77
20. feb 2013

@patriss1992 ahoj ja som rodila v ruzinove, a urcite by som sla rodit aj 2 krat k papcunovi mladsiemu..fakt klobuk dole.. 🙂

patriss1992
20. feb 2013

@nikolka77 Ahoj 🙂 tak nad týmto lekárom uvažujem aj ja a ešte aj Hollý má dobré referncie 🙂

nikolka77
20. feb 2013

@patriss1992 toho nepoznam, ale neviem ci nahodou nerodil babu co som mnou rodila hned vedla..sa mi nieco mari 🙂

patriss1992
20. feb 2013

@nikolka77 Ale vraj aj ten je fajn. Tak teraz neviem ako sa rozhodnúť 🙂

monicka23
20. feb 2013

@alenka2006 ja som rodila pri MUDr. Feriancovi a boli sme dohodnuti,ze mi maleho polozi na brucho ak bude vsetko prebiehat OK. Bohuzial neprebiehalo takze sa to nezrealizovalo. Ale moja spolubyvajuca rodila tiez pri nom a jej malu dal na brucho a mohla si ju podrzat. Ale urcite ju tam nemala hodinu len par minut. Dokonca jej povedal nieco v tom zmysle ze drzte si ju,ved uz je odteraz len a len Vasa 😉 🙂

miub
20. feb 2013

Baby, MUDr. Holy je primar....poznam aj MUDr. Ferianca,Papcuna ml.aj st., Redechu ml. - vsetko fajn ludia a odbornici 🙂

luciahromadkova
20. feb 2013

odporucam aj Mudr. Mariána Kriška, ml.

lucusa6969
21. feb 2013

Rodila ste niktorra s Dr. Andelom v Ruzinovskej? Ako sa s nim rodi, polozi dieta na brusko maminy? dakujem 🙂

alenka2006
21. feb 2013

@monicka23 Super, to som rada.. Ved to nie je podmienka, ze hodinu mi necha babo na bruchu.. Aj par minut staci a este za predpokladu, ze bude vsetko prebiehat v poriadku 🙂 vdaka 🙂

ja028
22. feb 2013

Ja som si zvolila Redechu ml. a je to fajn človek s ľudským prístupom a odborník, lebo najskor som chcela rodiť v Kochu ale po osobných skúsenostiach v Kochu -nikdy viac. Takž u mňa jednoznačne vyhráva Redecha. 🙂

santana
22. feb 2013

ja som rodila u Mudr. Krisku ml., neskutocny clovek.... keby som isla znovu rodit tak urcite zas k nemu.... ale mam skusenost aj s Mudr Redechom a Papcunom ml. su tiez skveli, mladi, sympaticki, ale hlavne uzasny pristup, vzdy len povzbudili, usmiali sa, zaujimali sa, rozmyslaju sucasne, nemaju predpotopne nazory .... U starsich dr. mam opacnu skusenost - boli povysenecki, zosmiesnovali, bagatelizovali problemy, a funguju v tej svojej rutine uz xy rokov...nechcem tym povedat ze su zli odbornici, ale pristup a komunikacia su sakra dolezite...

mitilushka
23. feb 2013

Ahojte baby 🙂 tak ja mam termin uz o necele dva tyzdne, 8.3.. chodim do Ruzinova na poradnu a budem tam aj rodit, u Mudr. Kozolkovej 😀 niektore ked vidia to meno, tak sa az trasu kvoli jej pristupu atd.. Pani doktorka je svojska, ale vyborna. ma taky drsny humor, ale mne vyhovuje, vzdy odchadzam z ambulancie vysmiata nad jej hlaskami. 😀 Co ale viem a to je najdolezitejsie, porody zvlada uzasne, dokaze posurit porod ked nepostupuje a mamicka pri nej najde aj posledne zvysky sil na tlacenie. Sice ma svoj slovnik, ale myslim, ze na stole mi to bude jedno. Vyborna odbornicka, ktoru mi odporucil dokonca aj moj ambulantny gynekolog a aj jeho sestricka, ktora u nej 2x rodila. tak aspon viem, ze som v dobrych rukach. uz len nech vsetko hladko a rychlo prebehne, nevadilo by mi rodit uz aj dnes, uz nevlaaaadzem 😒

adka22
23. feb 2013

@alenka2006 ja som rodila teraz v ruzinove v novembri a nemala som zazmluvneneho dr ale mala som stastie a malu mi hned polozili na hrud na par minut.Dr sa volal Chuda krsne meno tusim Matus.budem ho vychvalovat do konca zivota za uzastny ludsky pristup a za vsetko okolo toho.

dulkagabulka
24. feb 2013

Čo považujete za dôležité pri výbere pôrodnice?

Vypovedá expertné hodnotenie slovenských pôrodníc objektívne o kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti? Kritický pohľad na expertné hodnotenie pôrodníc.
čast prvá http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/napisal...
časť druhá http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/item/20...

supi
24. feb 2013

Ahojte 🙂
ja som rodila teraz vo februari, bola som na nadstandarde a co si tyka sestriciek a ich starostlivosti...katastrofa...po prvom porode som bola na standarde a to bolo super starostlivost, mile sestricky...ale toto a este si za taketo nieco vypytaju 18 € na noc...a ani ten debilny televizor nesiel, a ked sme sa boli pytat sestriciek tak vraj nie v kazdej izbe ide telka...omg to kde sme??????

danielaaa212
24. feb 2013

http://www.interklinik.sk/gynekologia/mudr-dasa... , uzasna porodnicka 30 rokov odrodenych deti, pristup mozno trosicku drsny , hlasky uzasne... ale povedala mi,ze na porodnej sale nieje priestor na milosrdnost, pretoze ide o zivot matke aj dietatu. je odobrnicka, odrodila kopec tazkych porodov.. mala som tu cest lezat na izbe s babou , ktora mala takzu porodnu anamnezu , zlomenu panvu dvakrat, mala vyvody, chodila za nou kazdy den, pomahala jej.. a povedala, ze pacientka je pacientkou kym neopusti porodnicu, nie len do porodu . Bola skvela ... povedala mojmu synovi,ze je krasny ale jeho mama je ako vranami okakana :D, mala som tazky porod a mala som na tvari kopec popraskanych ziliek. Je ODBORNICKA , no netreba sa jej laknut :D. Sestry, odborni asistenti , vsetci povedali,ze sme v najlepsich rukach. Nenechala nas len tak cakat.. chcela vsetky ktore prijala aj odrodit, aj ked som sa lakla , mala som v hlave , ze preboha co to je za zena .. aleeeeeeeeee chcem ju znova :D , ak sa podari .. druhe :D

sirinka
24. feb 2013

@danielaaa212 hm, mna prijimala pri druhom porode a musim povedat, ze keby ma chcela nebodaj aj odrodit, tak pri nej by som nevytlacila nic... Rodicka nie je klasicka pacientka, porod je prirodzena sucast nasich zivotov, nikto od nej neocakava milosrdnost, ale slusny ludsky pristup.... A omnoho setrnejsie vysetrenie, ako som zazila u nej ja....nepopieram, odbornicka urcite je, ale je to vysokoskolsky vzdelany clovek a tak by mala dokazat jednat so svojimi klientkami na urovni.

danielaaa212
24. feb 2013

@sirinka hadat sa nebudem.. nepopieram , ze je svojska.. na druhej stranse si myslim,ze aj ked je porod prirodzena vec... ak by bol uplne prirodzeny, lekarov by sme nepotrebovali.. ale potrebujeme a nieje jedno akych .. aaa porod aj vo svojej prirodzenosti je cas kedy sa moze z krasneho momentu stat ten najhorsi... je to moment medzi zivotmi a smrtou dvoch ludi. dokazom toho je kopec roznych pripadov. nechcem strasit, ale zasa nemozeme si nahovarat, ze je to uplne v pohode... zena je otvorena.. krvacajuca.. meni sa ... aaa ja osobne si myslim,ze keby bola na porodnej sale mila.. a bola zlata .. JA(mozno ine ano) nevytlacim dieta. ja som tlacila dieta takmer 35 minut.. a mali sme co robit... bola som rada, ze na mna krici .. ze ma hecuje a rozprava mi ako to mam robit.. a dorazne.. lebo som od unavy prestala chciet tlacit.. po porode nemozem povedat, zeby bola hrozna.. bola v pohode.. usmiata prijemna pani so specifickym humorom. a este to ,ze bol tam aj neatestovany lekar.. u mna 17 hodin sa cakalo kym nieco vobec pride... a ona bola ta.. ktora povedala,ze uz nemzoeme cakat, ze do 18tich hodin bez plodovej musim porodit, ze ma enbude nechavat dalsej zmene.. ze jednoducho ideme na to.. a urobila vsetky kroky nato, aby sme porodili prirodzene a co najrychlejsie .. ale , ako sa hovori.. proti gustu ziaden disputat.. mozno keby som zazila ineho lekara. hovorim inak.

miskka
24. feb 2013

Ja som rodila teraz v januari a vsetko bolo v poriadku. Usiel sa mi nadstandard a musim povedat, ze personal tam bol v pohode, nemozem sa stazovat. Najlepsie spomienky mam vsak na doktorku, ktora bola pri porode. Mudr. Plichtova. Uzasna zena. 🙂

sirinka
24. feb 2013

@danielaaa212 len taka drobnost, prirodzene a co najrychlejsie nejde celkom dokopy...prirodzene znamena nechat porod plynut vlastnym tempom...ako nahle do toho vstupuju akekolvek medicinske zakroky, uz to nie je prirodzeny porod a zaroven vtedy sa zaklada na mnozstvo menej ci viac vyznamnych komplikacii... Mimochodom ja som v tej porodnici lezala 24 hodin s odtecenou vodou a neriesili to velmi, u mna len prispel fakt, ze okrem nepostupujucemu porodu som mala este babatko otocene KP k inemu rieseniu... V inej teme som natrafila na uzasny clanok....
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/rozhovo...

Ale to je trosku mimo toho, k comu som povodne chcela prispiet... Ja som tiez zdravotnik a mne velmi vadi, ze sa personal v nemocniciach takto sprava....vytvaraju tak obraz celeho zdravotnictva a to ja mam nazor, ze co sa odbornej stranky tyka, mame stale vyikajucich lekarov....ale celkovy dojem je dost zly..

jaavaa
24. feb 2013

@alenka2006 Na mna malicku hned po porode polozil aj Mudr Krizko ml. - mala som ho dohodnuteho k porodu, ale o pupocnej snure sme sa dopredu nebavili,ze ci ju ma alebo nema prestrihnut. Tak ju prestrihol, ale s nim by si sa mozno vedela dohodnut aj na tom. Lebo niektore mamicky sa s nim dohadovali aj ze nechcu nastrihnut a podobne, tak im vyhovel. Ja som u neho rodila moje obidve baby a je velmi mily a starostlivy.

barboratokei
24. feb 2013

@patriss1992 ja som rodila v novembri u Holleho, sc. Ma neskutocne ľudsky prístup a je velmi starostlivy. Urcite ho odporúčam. Ak by si chcela ist k nemu, treba si zavolať donordinacie, 02/48234762. Volaj v stredu alebo vo štvrtok medzi 10-12. Na tomto čísle v iné dni zastihnes sestricky aj ostatných porodnikov. Holly si najradšej objednáva sám 🙂 držím palce!

patriss1992
25. feb 2013

@barboratokei dakujem velmi pekne 🙂 aj znama ho mala tento mesiac pri porode a bola spokojna.

dulkagabulka
25. feb 2013

rozhovor s Prof. Rockenschaubom, osvieteným to pôrodníkom
prečítate si o prirodzenom pôrode i o cisárskom reze- naozaj velmi zaujímavé informácie,
velmi odporúčam prečítat

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/rozhovo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre