Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

luciahromadkova
28. feb 2013

@katka116 to chapem, tak skus si babo po 3 hodinach pýtat na dojcenie, spolubyvajuca povedala, ze ho bude dojcit a teda sestricka oponovala, ale ona povedla, ze je to jej dieta a ze ho bude dojcit a ziadne odstriekavanie /povedala to takto aj lekarke/ a s tou podlozkou mas pravdu, ze radsej dlhsie byt v nemocnici, inak jej babo bol taky drobcek/ moj bol oproti jej velky 😀 /.. a mal krvnu skupinu /genetika/, ze ak by ho pustili tak by sa to mohlo zhorsit, takze preto, inak isla domov po 6 dnoch /porod normal/, ja po 4, takze fakt to bolo len pre zltacku, inak aj som mala dojem, ze radsej davaju tu podlozku mamickam na izbu ako pod tu lampu, aby sa sestricky nemuseli starat a asi aj kvoli dojceniu
co sa tyka dojcenia, teda ja som spociatku mlieko nemala a maly vrieskal, takze sestricka priniesla v striekacke a krmili sme spolu so striekackou, ale asi zavisi na koho natrafis, lebo fakt mam zle zazitky iba kvoli novorodeneckemu, porod fajn

monicka23
28. feb 2013

@katka116 ja som rodila maleho vo februari 2012,uz sme si mysleli ze pojdeme domov a naraz nas prekvapila zltacka,zobrali mi ho pod lampu a ja som si musela odsavat mliecko. Najviac som bola nahnevana na to ze mi ho nosili na papkanie zrovna vtedy ked spal a ja som bola strasne nestastna ze ho nemozem nakojit,prsia ma strasne boleli a celu noc som preplakala........radsej na to ani nechcem spominat 😢 😖

katka116
28. feb 2013

@luciahromadkova ja sa tiez na porod nemozem stazovat, ale nasledne ta starostlivost od sestriciek, katastrofa. Keby som nemala takeho dobreho porodnika, do Ruzinova nejdem..
Ja som si ju pytala na dojcenie, ale doniesli ju vrieskajucu po 5h co po 3och nestihli.. No fakt budem trvat na tej podlozke a dieta si od seba nepustim.. Tie prelepene oci a vreskot si budem pamatat do smrti ☹

luciahromadkova
28. feb 2013

@katka116 tak to chapem, lebo ja mam podobne skusenosti ako ty, takze zelam uz len pozitivne zazitky 🙂

katka116
28. feb 2013

@monicka23 cize ti nepovolili podlozku na izbu? Lebo ja chcem teraz na tom trvat, ze si babo od seba nedam.. Dufam ze sa to bude dat

monicka23
28. feb 2013

@katka116 ja som sa pytala kam ho davaju a oni ze pod lampu a ked som sa chcela ist za nim pozriet tak mi to nedovolili. A o podlozkach nepadlo ani slovo,neviem,ci ich uz vtedy mali.

katka116
28. feb 2013

@monicka23 no ved to, ze ja som cakala za dverami kam mamy nesmu a potom ma asi omylom pustila sestricka a to som teda nemala vidiet ☹

srdiecko9
28. feb 2013

ja som mala asi nejake stastie..rodila som v ruzinove pred necelymi dvoma rokmi a mala musela pod lampu lebo mala silnu zltacku. Chodila som tam za nou kedy som si zmyslela, dokonca aj s navstevou ma tam pustili..bola v inkubatore, prelepene ocka..potom, ked sa jej tie hodnoty bilirubinu znizili, dali mi tu podlozku na izbu. Ked nebola so mnou, nosili mi ju na kojenie kazde tri hodiny aj v noci..no musela som aj odsavat, kedze bola strasne spava z tej zltacky..
@katka116
@katka116

mimi2589
1. mar 2013

@katka116 Aj moj maly mal zltacku a dva dni po sebe musel ist pod tu lampu vzdy na 12 hodin a nosili mi ho na kojenie kazde 3 hodiny. Ale mojej spolubyvajucej dali tu podlozku na izbu a tam lezal jej maly celu noc. Ale asi ta podlozka tak nezabera ako lampa pretoze aj jej maleho dali na dalsi den este pod tu lampu. A aj vela inych mamiciek malo deti pod lampou, myslim ze lampa je ucinnejsia lebo babatko tam lezi nahe iba v plienke a na tej podlozke je trochu oblecene a stale sa tam tie deti zvyknu vrtiet a byt nepokojne co som pocula

amexa
3. mar 2013

@katka116 ja som rodila nedavno v ruzinove, kedze som mala sekciu mali mi dat malu az na druhy den - cez noc chodili prikladat kazde tri hodky, potommi ju zobrali na fototerapiu a nosili ako povedali na poziadanie... takze to bolo aj castejsie ako tri hodinky aj ked pochybujem ze to bolo vzdy ked si zaziadala... pred krmenim mi ju odvazili po mkrmeni tiez a ked nic nezjedla tak ju dokrmili, popravde je to strejuce ze vzdy vidis len placuce babatko... nastastie sa mi spustilo mlieko velmi skoro a odsavala som si - ked uz musia dokrmovat nech aspon krmia mojim mlieckom...
na druhy den este bola mala na bilibede ale aspon bola pri mne a papakala vzdy ked chcela - ale malo to pozitivny efekt - naucila sa na trojhodinovy rezim a stale ju to drzi

amexa
3. mar 2013

@katka116 ale zasa, ja som tam bola v dobe ked nebolo az tak vela porodov takze sa mali cas venovat...
ale inak ved ked rodis v juni tak mozno bude stacit dat babatko do okna- a aj ked je vela porodov tak sa castokrat dieta do fota ani nedostane...

dejna20
5. mar 2013

Baby co ste rodili za posledny polrok, robili vam klystyr? Som pocula zle spravy, ze davaju len nej cipky. Alebo vam dali na vyber?

danielaaa212
5. mar 2013

@dejna20 mne len cipky .. o klistire nepovedal nikto nic 🙂

dejna20
5. mar 2013

@danielaaa212 ou to su neni dobre spravy pre mna 😀

danielaaa212
5. mar 2013

@dejna20 preco ? 🙂 ja nemozem hodnotit klistir, lebo som ho nezazila.. ale svagrina pri vsetkych troch detoch .. a povedala ,ze nic prijemne.. a ze je jedno ci sa pomaly pokanduri clovek pri sestricke.. alebo pri porode :D. ja som mala len tie cipky... bola som 4krat na wc... ale pri porode tiez sla stolica. nooo nepovazovala som to za ziadnu hanbu.. doktorka prve co urobila... poriesila moc.. prvym hmatom, prvy tlak stolica... nikto sa nad nicim nepozastavil.. upratali. .a slo sa rodit. vobec som nemala pocit,ze by to niekto riesil.. takze nieje sa coho obavat ;). teda ak si prvorodicka.. tak ziaden stres ;)

dejna20
5. mar 2013

@danielaaa212 no ja som taky ucpaty typ aj normalne a v tehotenstve o to viac. Ja si mozem dat aj ceresne s acidkom a nic, glyc cipky slabota, nic nevytlacim. Ja chcem poriadny klystir, nech mam pocit ulavy a potom aspon dva dni po porode nemusim tlacit.

danielaaa212
5. mar 2013

@dejna20 a mozno ani pri porode nevytlacis :D . ber to samozrejme s nadhladom :D.. ale tak zlato si to napisala... nooo ja ma kamosku , ktora tiez mala problemy so stolicou .. a po porode , podotykam tazkom, na druhy den mala stolicu.... co ja ked som porodila a so stolicou nemam problemy, som nebola 4 dni a potom som mala tyzden obrovske problemy... som si tak pomahala.. ako sa pomaha detom :(. skus si ale zistit, mozno budu ochotni dat klystir ..

suge
5. mar 2013

@dejna20 Aj ja si myslím, že ak by si si od sestričiek v rámci prípravy na pôrod vypýtala klystír, tak by ti ho dali, ak by to časopriestorové😀 podmienky čo len trošku dovolili. Ale ruku na srdce, požiadavku typu "sestrička, prosím si klystír" asi v nemocniciach veľmi často nepočujú. Práve naopak.

jannika10
9. mar 2013

Ja som rodila v Ruzinove pred tyzdnom, moja spokonost sa tyka vylucne mojho porodnika. Kedze som rodila cisarskym, mozem este si dovolim pochvalit sestricky na pooperacnom oddeleni, ich starostlivost, poriadok na oddeleni a zaujem. Tam moja spokojnost konci. Na oddeleni sestonedelia je to HROZA!!! Zvolila som si nadstandardnu izbu, nadstandard bol jedine v tom, ze som mala sprchu na izbe, sice plnu pouzitych vloziek, ktore nemal kto odpratat. To ze nesla TV neriesim, nesla som si tam oddychnut pre telkou. Ale tie sestricky, to je absolutna BIEDA!!! Ich pristup je vysoko neprofesionalny. Nie su ochotne vam pomoct ziadnou radou, su to neprijemne, zdute "damy", nejaka pomoc ohladom dojcenia - snivajte dalej!! Ked sa nasla nejaka, ktora mi omylom poskytla info a ked som si jej dovolila povedat, ze som vdacna za kazde to info, ina sestricka, ktora ignorovala moje prosby zduta prisla za mnou, ze co som vlastne od nej chcela a ze co som sa stazovala. Pardon, ale to kto videl aby na mna este utocila nejaka jesitna dama, ktora si neplni svoje ulohy?? Kedze som bola po cisarskom, mlieko sa mi spustalo neskor, vrcholom bolo, ze pri vizite sestricka druhej sestricke, ked jej odovzdavala sluzbu , tak jej oznamila, ze ja dojcim!! Ja hovorim, ze nemam mlieo, ze nedojcim. Na to mi tato ochotna "odbornicka" povedala, ze kedze dokrmujem len dvakrat, tak to znamena, ze dojcim!!!! Nikto mi nepovedal, ze si mam pytat mliecko pre dieta, kolkokrat a celkovo nejake zakladne pravidla. Spravanie mladych sestriciek na tomto oddeleni by som komentovala slovami VYSOKO NEPRIFESIONALNY PRISTUP, TAZKY NEZAUJEM A NEOCHOTA!!! Boli sme sokovane, napriek negativnemu info vopred, to bol naozaj sok. NEMOCNICA BY MALA PREMYSLIET DALSI POSTUP A PRISTUP SESTRICIEK NA TOMTO ODDELENI, LEBO ZNEVAZUJE PRACU DOKTOROV A ZOPAR OCHOTNYCH SESTRICIEK!!! Neda mi nepodakovat jednej smene sestriciek, boli to panie vo veku, ktore ako jedine prejavili ochotu nam pomoct, zvlast jednej, ktorej meno vsak uvadzat nebudem, aby ju (ich) tie "mlade profesionalky" nejakym sposobom neobtazovali. Neviem kde beru tie mlade sestricky tu neochotu, necitlivost a neprofesionalitu v sebe!! Neviem ci nahodou ryba nesmrdi od hlavy, bolo by vhodne aby vedenie, resp. vrchna sestra si urobili poriadok a netolerovali "kamaradcaky"!!!!!!!

sirinka
9. mar 2013

@jannika10 hejryba smrdi od hlavy a to neznamena len vrchna sestra, ale zajdi aj na ministerstvo a k premierovi... Ja sama som sestra a tiez som bola sokovana, ale na druhej strane chapem, ze sa vyzaduje vysokoskolske vzdelanie, specializacie, kazdu chvilu skolenia a podmienky na pracu katastrofalne, zvysovanie vykonu, znizovanie poctu sestier na sluzby, setrenie materialu, ktory uz aj tak nie je v dostatocnom mnozstve, informacie od sponzorov (napr. Vyrobcovia UM) a ich preferencia.... Kazda minca ma dve strany...

juditka11
10. mar 2013

Niekto nejake skusenosti s Dr.Foltinom?

stankot
10. mar 2013

@juditka11 je to moj gynekolog v senci aj porodnik...dva krat som u neho rodila.raz pred dvoma rokmi a teraz pred dvoma tyzdnami.prvy porod sme zvladli KP a tento druhy som ani nevedela ze som rodila.prisiel v noci k porodu a do hodinu sme porodili ja som tiez stihala len tak tak...prisla som a hned sme rodili...potom dosiel pozriet este dva krat na izbu ako sa mam.ja chvalim som spokojna ale je to len moj nazor su baby ktore s nim nie su spokojne...aj pocas tehotenstva ok...na co som sa spytala odpovedal trpezlivo...aj ked mal sklz neponahlal sa ked bolo treba povysvetloval...aj pri zliezani z kozy podal ruku...

tulky
11. mar 2013

Ahojte, pridam moj postreh z Ruzinova. Rodila som tam pred 3 tyzdnami. Mala som vopred naplanovany cisarsky, kedze maly bol otoceny koncom panvovym a podla UTZ mal viac ako 3 900g. Porodnika som nemala zazmluvneneho.
V pondelok som mala nastup do nemocnice kvoli predoperacnym vysetreniam. Mala som sa hlasit na 10. poschodi, tam mi povedali, ze mam ist rovno na 9., lebo maju plno. Bola som rada, ze uz sa aspon nebudem musiet stahovat. Bola som na nadstandarde. Po prijati zacali hned vysetrenia - krv, tlak, monitor, UTZ. Sluzbu mala Dr. Plichtova - skvely pristup, chodila aj po porode na vizity. Po veceri mi uz zakazali jest a zakaz pitia od polnoci plus som dostala glycerinove cipky. Operacia bola planovana na 8.00 rano, ale predo mnou robili este jeden urgentny pripad, takze ma vzali az o 10.00. Cely cas cakania pred operaciou bol pri mne manzel. Maleho mi ukazali hned ako ho vybrali, cez plachtu. Potom ho vzali na vysetrenia a merania, a zas mi ho doniesli ukazat pocas sitia a potom som ho mala na izbe od 15 do 17 aj s manzelom pocas navstevnych hodin (mala som stastie, ze som bola 2 noci sama na izbe, tak s tym nerobili problem). Po cisarskom som 12 hodin lezala, o 22.00 ma zacala stavat jedna mila sestricka - mlada blondynka, mala som na nu stastie, vela mi pomohla.
Mne sa velmi pacilo, ze na chodbe boli vzdy k dispozicii poporodne vlozky, podlozky, nocne kosele, caj, mineralka 🙂 ... A s tou TV uz to niekto spominal, nefunguje na celom oddeleni nadstandardu, aj ked si za nu platite 🙄 . Vyzera ze tento stav potvrva este dlho, lebo vraj budu musiet kupit nove TV, a to odhadujem ze tak skoro nebude.
Ak mate zaujem o dalsie info, rada zodpoviem

poussin
11. mar 2013

@sirinka neviem preco sem pleties platy sestier. To nema s pristupom nic spolocne. Lezala som v Ruzinove aj na Kramaroch. Myslim, ze v oboch nemocniciach sestry zarabaju rovnako. Lenze na Kramaroch sa spravaju k pacientkam slusne. V Ruzinovskej porodnici i ked som bola na nadstandarde sa spravali hrozne. Kazdy clovek je slobodny. Mozete ist robit inu pracu, len nam prosim nekazde prve dni po narodeni babatka ako sa podarilo sestram v Ruzinove.

juditka11
11. mar 2013

@stankot dakujem za odpoved....moj gyn. mi ho odporucil,tak dufam ze ak ho zazmluvnim neolutujem 😝

petamaj
11. mar 2013

Ja som rodila v Ružinove v oktobri 2012. Mala som svojho porodnika,ktory mal skvely pristup. Ležala som aj na gynekologii týždeň pred porodom - boli tam skveli lekari aj sestry. Porodnica bola stará - teda komunisticke vybavenie.mala som cisarsky, babatko mi hned po narodeni ukazali,potom ho odniesli ošetrovať a bol s nim manzel.potom siel manžel so mnou aj na JISku a tam sme bli nejaky cas spolu.potom mi ju nosili každe 3 hodiny na kojenie - ZAKAZALA som im ju prikrmovať,tak sa nam paradne rozbehlo dojčenie (ktore trva až doterraz) + mali sme problemy s plochymi bradavkami - tak nam laktačne sestry pomohli (za tom im vdaka - boli super). novorodenecke odd. bolo tiež fajne - lekárky vsetko vysvetlili,poradili. blbé je že su tam staré sprchy a WC a niektore pacientky boli (s prepacenim) ako prasiatka - nevedeli hodiť vložky do koša a zmyť po sebe sprchu.....
Ja som od nemocnice nečakala hotel - tak som nemala prehnane požiadavky a očakávania.
Druhá vec - stále sa hovori o platoch sestričiek a o ich neochote..možno nezáujme...neviem či si uvedomujeme (uvedomujete) koľko toho tie sestry maju!!!! - klobuk dolu pred nimi - maju dlhe služby,vela pacientiek a porodov....dalšia vec - často je v službe málo sestier (napr. sestry šestonedelia maju aj porodnicu) a tak sa to REALNE NEDA STIHAT! .... takže s tou kritikou sa treba obrítiť inde a nie na ne....
Ja by som do Ružinova šla rodiť znova....pýtajte sa iných žien - inde na SR je situácia ešte horšia...
Prajem krásny zážitok z pôrodu a najmä z materstva....lebo pôrod je len začiatok! to čo príde potom je oveľa náročnejšie ako tých pár dní v nemocnici...

stankot
11. mar 2013

@juditka11 no su baby ktore su spokojne s nim a vela bab ktore by k nemu nesli...je to vec nazoru mne proste sadol a aj sa spraval slusne a to k nemu chodim take dva roky...tak drzim palce nech si spokojna..

sirinka
11. mar 2013

@poussin ja nepisem o platoch, ale o velkom probleme slovenskeho zdravotnictva, doplacaju na to sestricky a aj pacienti....ale kludne mozes byt hrdinka a poslat vsetky robit nieco ine, bez sestriciek vam bude mozno na odeleniach lepsie 😉

patriss1992
12. mar 2013

Ahojte čo asi tak budem potrebovať do Ružinovskej nemocnice??

putney
12. mar 2013

@patriss1992 Aj ja idem v maji a tiez by ma to zaujimalo 🙂
Chcela som sa hlavne spytat na poporodne vlozky a podlozky, ci si ich treba doniest alebo ci tam stale su k dispozicii u sestriciek. rodila som tam pred troma rokmi, tak neviem, ci sa za tu dobu nieco zmenilo.
Dakujem za kazde info.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre