Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

livika
10. aug 2008

mala som so sebou to najmensie bal.babylove 2-5kg,myslim ze je ich tam 28.Neminula som ich vsetky.
Vsetci tvrdia,ze im stacili tie plienky,co nam davali,no mne nie 😒

livika
10. aug 2008

inak este v porodnici nic,ale neskor sa mi z nich vyhadzala a odvtedy pouzivame pampers s tymi pruznymi pasmi-vyhovuju nam najviac.Akymi zacnes ty????

zabka1003
10. aug 2008

Livi, aj ja som mala to balenie babylove..ja som neminula ani jednu..
Ja som si ešte asi 14 ks ich plienok doniesla domov.. 😎
Ale to preto, že malá bola na novorodeneckom kvôli žltačke..tak mi plienky dali, ale malú zobrali k nim a tam ju prebaľovali oni..
Ja som zase s nimi veľmi spokojná..

sirinka
10. aug 2008

ja som mala jedno balenie huggies newborn a asi polovicu som z neho pouzila, mne teda nestacili tie co davali. inac nam davali vacsie cislo, mozno je dobre, pouzivat tam vlastne najmensie a tie vacsie si odkladat na trochu neskor...

lenusiatko
10. aug 2008

Ja som mala vyvolavacku kvoli tomu, ze moj lekar tiez niekam isiel, bolo to 5 dni pred terminom, nemala som z toho dobre pocity. Jedna lekarka nado mnou krutila hlavou, ze toto by sa robit nemalo, lebo maternica a krcok nie su dozrete a moze to skoncit cisarskym, co sa nastastie nestalo. Kontrakcie a bolesti pri vyvolavacke su nenormalne, mne ani nestihli dat epidural, tak ma doslova rozdrapilo. Moja spolutrpiaca dostala tiez vyvolavacku a vecer isla na cisarsky. Ale nestrasim vas, kazdopadne si dajte aspon epidural, nech vam ho daju vcas.
Plienky si radsej zoberte, ked som rodila, neboli tam 3 dni po sebe.

livika
11. aug 2008

Aha Eli 😀 !
Mne sa mala z tych babylove vyhadzuje,on chce bosorka len pampers 😀

zabka1003
11. aug 2008

Livika - no fajnovka...

No ono je fakt s tými vyvolávačkami, že si do doktori takto "menežujú"...nečaká na prirodzený začiatok, ale si to naplánuje, kedy mu to vyhovuje.. 😒

veronica1
11. aug 2008

sofia- pokladna je otvorena 24hod, aj ja som rodila v noci a muz ako prisiel tak isiel hned do pokladne, zaplatil 5OOSK a potom ho uz len obliekli(slapky si musi priniest vlastne) a uz bol pri mne 😀 No a okrem toaletaka si zober aj tampony do podprsenky-pre istotu keby sa ti spustilo mliecko, pripadne klobucik na kojenie-ja som ho zo zaciatku pouzivala nez sme si s malinkou zvykli, pretoze som mala jemne bradavky a cele som ich mala akoby rozkusane az krvave. Zupan ti tam daju, aj nocne kosele ale ja som si zobrala vlastne, tu ich som pouzila len na porod. Dalej si nezabuni zobrat papuce a aj gumene slapky do sprchy, na pitie 100jablkovy dzus alebo vineu-to budes potrebovat po porode, hlavne vela pit... no a samozrejme tvoju osobnu kozmetiku. ja som si brala aj plienky pre malinku, ale potrebovala som len jeden kus, lebo oni ti tam daju 5ks na den, a to nam celkom stacilo. Drzim ti palce nech ti to dobre dopadne.

sirinka
11. aug 2008

lenusiatko 😨 no nic moc...ja som chodila uz skoro tri tyzdne otvorena, takze u mna by asi ta vyvolavacka nebol az taky problem, ale nakoniec ani mne nestihli pichnut epi vcas, tak mi nezabral

veronica1 ja by som po porode vlastnu nocnu koselu aspon tak tri dni nepouzila, vsade bola sama krv 😕 a klobuciky nie su dobre pouzivat ako ochrana bradaviek, znizuju tvorbu mliecka a to v porodnici nie je moc dobre. lepise je si zaobstarat kvalitny krem na bradavky, napr. od aventu...
ak bradavky bolia, a to je na zaciatku do urcitej mieiry normalne, treba vyhladat skusenu sestru alebo laktacnu poradkynu, vacsinou ide o zle prisatie...

zabka1003
11. aug 2008

Inak masť na bradavky..nám radili v pôrodnici Cicadermu..to je taká homeopatická masť..a bola fakt super..
takže tiež ako sirinka..odporúčam zobrať so sebou.. 😉

veronica1
11. aug 2008

sirinka - ja som sa v tej ich koseli citila hrozne zle a ked som mala vlozku a tie jednorazove nohavicky, tak nebol ziadny problem, nic som si od krvi nezaspinila a citila som sa aspon troska "ako doma". a tie klobuciky som tiez v nemocnici nemala, len krem ale ten mi velmi nezaberal, tak som potom doma pouzivala klobuciky a to dost dlho a nemala som ziadny problem, teraz ich uz ale nepouzivam-mala ma 3 mesiace.

claudinka
11. aug 2008

ja som kupila tesco plienky.. tak uvidime, ci sa z nich nevyhadze..

livika
11. aug 2008

Aj ja som pouzivala cicadermu,bola dobra!!!!!
Eli:Simca si asi mysli,ze sme milionari,zrovna tie najdrahsie 😀 😵 !

matrinka
12. aug 2008

baby mam otazku, ked ma porod chyti cez den mam ist najprv dole na prijem alebo hned hore na 9. posch? a v noci asi hned hore na 9., ze ?v noci sa ide nejakym bocnym vchodom do nemocnice?

zabka1003
12. aug 2008

matrinka v noci treba ísť bočným vchodom cez centrálny príjem, a tam sa aj hlásiť..a oni ťa pošlú na 9. posch.
Viem, lebo som rodila v noci 😉

cez deň neviem ako je to, ale myslím že asi tiež treba ísť cez CP 😕

matrinka
12. aug 2008

dakujem zabka 😉 ci to spravne chapem, ten centralny prijem je len na jednom mieste t.j. su to tie iste dvere v noci aj cez den?

facovka
12. aug 2008

matrinka,ano je to toiste...ten isty vchod, na CP, ja som tiez dosla v noci, a ma poslali sa zaregistrovat dole na pohotovost, to je hned za CP, tam vypisali cosi so mnou, a supli ma na 9te poschodie....ale som nemusela dole cakat, hned ma vzali, rodiace maju prednost pred vsetkymi 😉

zabka1003
12. aug 2008

ja mám s CP fajn zážitok 🙂 😠

ked som prišla v noci o tretej do Ružinova, že mi odtiekla plodová voda, tak sme tam zvonili, do tej pohotovostnej ambulancie, lebo tam nikto nebol..sestrička vyšla povedala že nech počkám, otvorili sa piate dvere odtiaľ, vyšlo 6 ľudí, všetci do tej ambulancie a zavolali ma dovnútra..
Tam sa ma opýtali na adresu a také hlúposti - asi 10 min to trvalo, a nechali ma celý čas stáť a kukali všetci na mňa, a zo mňa sa valila voda..ked som odchádzala ostala tam kaluž po mne 😀 😠

No proste úžasné, žiadne nech si sadnem alebo čo, čumákovali na mňa a nechali ma tam stáť..

claudinka
13. aug 2008

no ako citam, je to vesele 😀 😀 a ako viem, ze to je uz plodova voda, ked to nevytecie ako vo filmoch?

evkavacka
13. aug 2008

BABY prosím poradťe! Ako je to s jednorazovými popôrodnými nohavičkami v Ružinove, dovolia ich?

claudinka
13. aug 2008

evkavacka jasnacka.. 😉 bez nich si to neviem predstavit.. teda aspon som este nepocula, ze by boli niekde zakazane..

evkavacka
13. aug 2008

claudinka dik, ja som počula, že s tým majú niekde problém, ja si to tiež neviem predstaviť bez nich. Takže už sú zbalené 🙂

claudinka
13. aug 2008

😉 😉 😉

sofia1
13. aug 2008

kočky prosím vás ked si chcem v ružinove zazmluvnit dr.,tak kedy to stačí?zajtra idem do poradne a bud v piatok alebo cez víkend mi ide dat vyvolávačku

claudinka
13. aug 2008

tak to podla mna co najskor si chod vybavit..

pipka
13. aug 2008

sofi, ja som si toho svojho zazmluvnila radsej uz v 36tt, jeden nikdy nevie 😅
uz to mame aj vyplatene, tak uz len cakam so zbalenou taskou... 😎

claudinka
13. aug 2008

sofi urcite to neodkladaj a hned zajtra si to chod zaplatit, nech mas ciste svedomie 😀

sofia1
13. aug 2008

no zajtra mám poradnu 15.15 tak neviem či potom ešte niečo vybavím asi nie 😒 ,

sofia1
13. aug 2008

pipka a ty budeš rodit v ružinove,koho si si zazmluvn.? 🙂

babuci
13. aug 2008

sofi tak to si ho zazmluvni uz zajtra. ale zda sa mi to uz u teba zbytocne. ved ku ktoremu porodnikovi chodis teraz? od 36 ci 37 tt si uz mala byt u porodnika.
mne pri tom zazmluvneni slo hlavne o to, aby ma ten porodnik poznal a ja jeho tiez aspon trochu.
tie prasule si uz neminaj, ved to je potom jedno kto tam bude, ked ho nepoznas. podla mna je tam vela odbornikov, ktory babo odrodia perfektne aj bez prachov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre