Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

kasiu
8. dec 2013

neviete náhodou, či treba pred pôrodom v Ružinove absolvovať predpôrodnú prípravu aj s oteckom, ak chcem, aby bol pri pôrode? alebo stačí len zaplatiť poplatok pri okienku? ďakujem

stanulienkat
8. dec 2013

@redhairgirl Dr. Spanka by ani vlastnu mater neodrodil bez uplatku. Bezcharakternejsieho lekara som nevidela.

magimary
8. dec 2013

@kasiu stačí zaplatiť

kasiu
8. dec 2013

@magimary ďakujem

mimave
8. dec 2013

@magimary drab je moj gynekolog🙂 dakujem 😉

rommuska1
9. dec 2013

Ahoj kwetinnka,ako to prebieha u Dr.Krizka so zazmluvnenim?Riesila si to iba cez nemocnicu (tych 300 EUR),alebo sa nieco plati aj jemu zvlast?Rada by som si ho zazmluvnila,ale mam este cas,tak len popredu zistujem.Dakujem.

kwetinnka
9. dec 2013

@rommuska1 riesila som to cez nemocnicu,jemu som navyse nedavala nic....zmluvu mi vlastne doniesol az po porode,ale keby mu ju vedenie nestihlo schvalit dala by som mu na ruku tie peniaze...ale kedze mi ju doniesol potom nemala som co riesit.A ako porodnika odporucam...tichy,vela toho nenahovori...ale vdaka nemu som mala obe skoro 4 kilove deti bez nastrihu.

kwetinnka
9. dec 2013

@mimave mne maleho dali na tie dve hodiny..sice obleceneho ale dali...a bolo to super...lenho obcas dosla sestricka pozriet...

mimave
9. dec 2013

@kwetinnka super tak toto som strasne rada, dakujem za info🙂

kwetinnka
9. dec 2013

@mimave ked som sa pytala doktora ci to bude m.ozne povedal mi ze ak nebude vela rodiciek da sa to zariadit.

viktoria007
10. dec 2013

@kasiu nie...moj bol pri porode a nic sme nemuseli...a platili sme poplatok az v den ked som nastupovala do nemocnice..

zuzkat1
10. dec 2013

Ahojte. Aky je ruzinov? Izby atd.a dr? Rodila som na antolskej a uz nechcem. Dakujem

azmuk
11. dec 2013

@zuzkat1 Ahoj, ja som rodila v lete, 1.jul 🙂 mala som nadstandard-odporucam kvoli sprche a WC na izbe. Mala som zazmluvnenhei lekara, bolo to vyborne. Podla mna su tam porodnici vynikajuci a ,noho z nich chodi aj rodit do Kochu. Sestry boli OK. Neviem ci mas nejaku konkretnu otazku. Inventar je taky starsi 🙂 Pri porode mozes skakat na lopte - teda este kym nerodis 🙂 klystir ti daju ako cipok, uplne v pohodke 😉 Po porode mi malehho nechali 2 hod aj s oteckom na sale. Potom to tam funguje systemom rooming-in, cize babatko mas hned pri sebe a cely cas. Samozrejme za predpokladu, ze rodis vaginalne.

zuzkat1
11. dec 2013

@azmuk zatial nie je dovod na sekciu...ale keby tak mi malu nedaju?
A co ta vysiel nadstandard? A ten kedy treba zariadit?

kwetinnka
11. dec 2013

@zuzkat1 ked chces nadstandart povies sestricke pri prijme,a ak budes mat sekciu myslim ze ti babo len ukazu....neviem ci v nasich porodniciach nechavaju na tie dve hodky.A nadstandart sa platil v pribehu pobytu tusim nejakych 70eur na tie 4 dni...to sa plati vorped..a ak by ta pustili skor vratia ti peniaze

zuzkat1
11. dec 2013

@azmuk este prosim ta, keby bol nadstandard obsadeny tak co potom? Dakujem

zuzkat1
11. dec 2013

@kwetinnka aha to nie je tak vela. Ja si chcem zazmluvnit dr -este sa rozhodujem medzi ruzinovom a kramarmi... Ale ten nadstandard si teda dam...

zuzkat1
11. dec 2013

@azmuk
@kwetinnka Baby a ked ruzinov,tak ktory dr? Ja tam nikoho nepoznam

kwetinnka
11. dec 2013

ak je nadstandart plny..ostava ti len standart...ja som rodila 3 tt do zadu a nebolo vela...ja som mala dr.zazmluvneneho..ako som uz spominala a nemenila by som.

kwetinnka
11. dec 2013

@zuzkat1 Kazdaasi pochvali toho svojho... 😀 ale Dr.Krizko bol fakt dobry..

zuzkat1
11. dec 2013

@kwetinnka ja by som toho svojho z antolskej nechvalila🙂
Dakujem za tip... Mam este trochu casu ale nikde nikoho nepoznam tak zistujem... A po sekcii kedy daju babo?

santana
11. dec 2013

@zuzkat1 Ja som mala tiez mudr Krizka, sice pred 3 rokmi ale keby som isla znovu rodit tak jedine s nim. Je skvely. Ukazkovy pristup a starostlivost. Uz som tu niekde pisala.
Rodila som sekciou 2x a oba razy mi babo najprv len ukazali po porode, ale ked som uz bola na izbe tak mi ho priniesli cca na 2 hodiny a potom kazde 2 hodiny na kojenie. Aj ked je clovek uboleny, tak ked vidi toho maleho cloviecika, hned bolest prejde 🙂
Ja som si dceru vypytala natrvalo k sebe hned na druhy den, babo ti daju podla toho ci sa na to citis...

jankaslamka
12. dec 2013

@zuzkat1 ja som tiez rodila u mudr krizka a teraz budem znova.

zuzkat1
12. dec 2013
matuskova003
14. dec 2013

Ahojte kočky . mali ste niektorá povoleny po porode bonding v tejto porodnici ? 🙂
treba nato spísat špeciálne pôrodný plán ? ja nemám žiadne špecialne naroky, nechávam to na doktorku a verím že všetko pojde ako má, no Bonding je moja silná požíadavka . budem mat zazmluvnenu dr.
vdaka 🙂

margarita
15. dec 2013

@matuskova003
ja som pri dcere pred 5 rokmi nic take nezazila, a teda ked som rodila pred 1,5 rokom syna, ani vo sne by mi nenapadlo, ze "sa to tam da"...ale mali sme stastie, ze som rodila hned rano okolo 9.30, okrem mna tam v tom case bol len jeden planovany cisarak, ticho, klud, a tak mi ho hned po prestrihnuti pupocniku dal Dr. na brucho este krvaveho 😀 bolo to uuuuzasne, len na 3min. ho vzali vazit a merat a utriet, a hned zase sup na mna, kedze som mala trochu komplikacie s krvacanim, lezala som este na sale vyse 4 hodiny, a cely ten cas mi ho nechali....sme sa s muzom pytali, ci je toto uz standart teraz,
a neonatalogicka vravela, ze ak nie je stres a na stol necaka dalsia rodicka, tak to nie je problem...ale ze ak mas smolu a rodi sa aj na chodbe 😀 tak sa ti to stat nemusi.

nemala som ziadny porodny plan, bola som rizikovka na vyvolavacku, ale kedze maly bol zdravy, Apgar plne skore, dalo sa to....

ivalak
17. dec 2013

Ahojte neviete náhodou či je v ružinove ešte dr.Drábek? Rodila som u neho pred štyrmi rokmi a rozmýšľam kto ma odrodi 🙂

biancaadamko
17. dec 2013

ja chodim ku Foltinovi, je tiez dobry, ale neplatim si porodnika, necham to na nahodu

azmuk
18. dec 2013

@zuzkat1 Krizko, Ferianec, Drab, Kozolkova vraj 🙂

azmuk
18. dec 2013

@matuskova003 Ak myslis bonding, v style, ze ti babatko hned po porodeni nechaju na tele este neumyte na prisatie a potom ho s tebou nechaju na porodnom stole dalsie 2 jhodiny, tak ANO. ja som to tak mala, za podmienky, ze ma babatko dobre Apgar skore vsetky vital.funkcie a ty si tiez pri zmysloch 🙂, tak nie je problem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre