Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

biancaadamko
18. jan 2014

ahojte, ja som rodila v ruzinove teraz. sme doma iba par dni. Nie som narocna, nevyzadujem nic ale uprimne, nikdy viac.
Porod super, tam nemam dovod sa stazovat ale novorodenecke otras. Sestricky, ktore Vas deptaju, stale nadavaju ohladne dojcenia... u mna bol problem, ze sa mala nevedela prisat a nemala som mliecko, tak mi malu nechali vyhladovat a je strasne sa pozerat ako vam dieta place od hladu a 12 hod. mu nedaju jest lebo pani sestricka, ktora vydava mlieko povie, ze nie, musi sa mi spustiti mliecko... takze som musela cakat na druhu smenu, ktora mi ho dala.
Nikdy viac!

siska53
18. jan 2014

@lili1985 tak,to uz,necham,na,teba,ci naoises,ci nie. Ja som,zas u,neho 03/2010 a 03/2012.a ani ako ku gyndosovi v ambulancii som,nemala,vyhrady,jedine,ze nerobil foto babatka.ale to je nic,nie az tak zavazne a podstatne.

siska53
18. jan 2014

@biancaadamko ale toto mala aj,kamoska v Rakusku,nechali malu vugladivat az kym sa kamoske nespustilo mlieko! Pritom vraj pekna nemocnica,zariadenie perfektne,ale pomoc pri dojceni nula bodov,nechali,to na,ne,nech sa trapia,az kym sa to nerozbehlo. Ziadne,prikrmovanie,nic.
takze to,nie je len tam. Ja som sa zas trosku hnevala,ze jej dali umele,hoci ja som,mala mlieka dost,len mala schytala strasne koliky,tak,do,nej napchali cez striekacku,lebo nechcela,jest a nevedeli,ci mam urcite dost mlieka.

siska53
18. jan 2014

@biancaadamko a ja som,sice respektovala,ze jej teda dali,bolo to cez striekacku,tak budiz,ale boli tam maminy,ktore este nemali spustene mlieko a tvrdohlavo odmietali prikrmovanie cez striekacku ci uz odsatym (aj ja som,davala),alebo ich oblubenym,nutrilonom,ked maminky nestihli odaat navyse pre ine babatka.
a vtedy sa sestry zas rozculovali,ze tamtie odmietaju,spolupracu. Teraz je zas tlak,na,dojcenie velky,tak asi aj niektore sestry trvaju na spusteni mlieka bez dodatocneho prikrmovania,hoci aj za cenu hladneho babatka.
kamiske z Rakuska sa nakoniec mlieko spustilo a vylucne,dojcila cely jeden rok,lebo jej zas nik nepovedal,ze od pol roka ma,prikrmovat. Takze asi tk.

jankaslamka
19. jan 2014

Ale baby ked vam nevedia/nechcu pomoct sestricky s kojenim existuju laktacne, ktorym mozete zavolat. Ja osobne som tam nemala ziadnu zlu skusenost, laktacna odtial sa mi venovala az moc na moj vkus a aj tak sa nam prisatie nepodarilo a moja chyba, ze som si nezavolala inu (externu) ...teraz uz taku chybu neurobim..ako prvorodicka som bola naivna a hlupa v istych veciach 🙂 A teda musim povedat, ze mi nikdy neodmietli dat mlieko pre malu ked som pytala..jasne ze prvych 24hod nie..ale potom uz bez problemov.

@siska53 vylucne dojcila cely jeden rok lebo jej nik nepovedal, ze od pol roka ma prikrmovat? to je daky vtip? Ako sorry, ale pride mi to ako z ineho sveta..Ona nemala ziadne kamosky, zname alebo pristup k internetu, casopisom? Nepytala sa? Ja ako prvorodicka som sa stale cosi pytala doktorky a hladala kade tade infosky

siska53
19. jan 2014

@jankaslamka to nie je vtip,ale realita z roku 2001-2002 cca. Ona tam mala,kamosky,ale vsetko bezdetne a to bolo asi 12 rokov dozadu. Preco sa nepytala aj mamy ci lekarky,neviem,neviem,ako to funguje v Rakusku,ci pediatri neinformuju o prikrmoch..ale ved aj,tu sa vela mam pyta na nete,kedy a ako s prikrmami,hoci by to mali vediet od svojho pediatra. Jej mala je inak zdrava,nema ziadne zdravotne problemy,horsie je to s takymi,ktore vylucne dojcia pomaly 3rocne deti,to uz je zivot ohrozujuce.

jankaslamka
19. jan 2014

@siska53 tak to je urcite sialene

lulistek
19. jan 2014

@biancaadamko 12hodin???? otrasne!!!!! Ja som si prezila toto iste, ja som chodila prosit o mlieko, lebo ja som bola vycerpana z vyvolaneho porodu, ubolene rebro zo skakania na brucho, krize ma boleli lebo som malu mala vzadu (mala som mensie brusko), sadnut som si nevedela, lebo ma zasivali 45min aj vnutri. Plus mavam nizky tlak stale mi bolo na odpadnutie a mam aj ploche bradavky. Tiez ma tam deptali a pri kazdom raze jak som si bola pytat jedlo pre malu tak ma tam 20min poucovali, pre mna hrozne obdobie, i ked porod bol tazky sestricky a lekarky pri nom boli uzasne ale na novorodeneckom otras, ale boli tam aj ANJELI, sestricky co mi pomahali, tym dakujem!

magimary
20. jan 2014

@biancaadamko @lulistek ja som zažila presný opak 😉
mne aj mojej spoluležiacej práve chodili mliečko stále ponúkať...
spoluležiaca ponuku aj využila, lebo jej maličký nariekal,
ale ja som si ho radšej prikladala (aj ke´d naprázdno), dalo sa to, pretože neplačkal a bol pokojný
ale stále, stále sa chodili na izbu pýtať-neprinesieme mliečko? určite si neprosíte mliečko pre malého?

takže, zase platí-že to netreba príliš generalizovať a vždy je to len o konkrétnych ľuďoch, ktorí tam vtedy boli

biancaadamko, ja som tam rodila 3x a rodila by som opäť, ak by náhodou 😅
a pritom každý raz to bolo iné, ale nikdy nie také, aby som si povedala už nikdy viac...

lulistek
20. jan 2014

@magimary praveze negeneralizujem, napisala som ze tam boli aj dobre sestricky

magimary
20. jan 2014

@lulistek to nepatrilo tebe 😉
sorry, ak to tak vyznelo

strunka18
20. jan 2014

baby viete mi poradiť,či sú v ružinove každý deň od 13.00 do 14.00 na vybavenie EDA?čas viem,že je istý,len neviem či sú tam každý deň 🙂 dííík

majmunka
20. jan 2014

@strunka18 ano, su tam kazdy den, ja som bola minulu stredu.

strunka18
20. jan 2014

@majmunka Ďakujem za info 🙂 držím palce,nech všetko dobre dopadne 🙂

majmunka
21. jan 2014

Náhodou sa tam nieco nezmenilo ohľadom wifi pripojenia pre pacientov?Predpokladám,že nie,ale človek nikdy nevie 🙂

biancaadamko
21. jan 2014

@lulistek presne, asi dve tam boli senzacne, snazili sa mi pomoct aby nas pustili domov a mala pribrala...

biancaadamko
21. jan 2014

@magimary aj ja by som tam rodila opat ale i ked porod mi zacal vo stvrtok a mala sa narodila v sobotu v noci ale na sale senzacni ludia, ale to novorodenecke des

biancaadamko
21. jan 2014

@majmunka nie, wifi tam nie je. odporucam net v mobile, vyuzila som ho pri depkach 🙂

katussska24
22. jan 2014

@biancaadamko ahoj, som prekvapena z toho co pises...ja som bola pred vyse rokom, ale zda s ami to ako vcera 😀 prvorodicka, nemala som sajnu skoro o nicom co ma caka....no bla som taka rada ze mam po a obe sme zive a zdrave, ze som sa nejak pozabudla stresovat s dojcenim ...pre mna bolo mega tazke splnit poziadavku "sadnite si" kedze som to nevedela este 3tt po porode 😅 1.x sestricka prisla dost vecne, takto a takto sa dojci...na zaciatku som bola rada ked sa prisala, akzde prisatie bol pre mna uspech, no a zdalo sa mi, ze nam to ide pekne...ked v noci mala plakala tak sa ma jedna sestricka pyta " a mlieko uz mate?" v tu chvilu som s acitila ako najvacsia hlupana a moja odpoved: " ...neviem". dosla, stlacila prso, mna skoro vystrelo a konstatuje ze malo a preco si nepytam prikrmovat...ja zas..."neviem"....uprimne...ani ma to ennapadlo. na priprave nam radili dojcit, dojcit, rozbehne sa to, neprikrmovat...tak s ami zdalo ze dobre. to uz sestricka dosla so striekackou mlieka, supla to malej do pusy...a vravimi, nech si pekne pytam....mlieko sa mi ale este v tu noc rozbehlo tak, ze ma moj hrudnik skoro stiahol k zemi 😀 ale velmi mi pomohli aj dalej, zo zaciatku ma dojcenie bolelo, sestricka mi velmi poradila....pripravovala som sa na strasne veci po tom, co som si na fore precitala a az na 1blbu skusenst s porodnou asistentkou bolo vsetko ok. a paradox - vsetky zeny co som tam stretla chvalili najviac porodne asistentky 😝

zaver - pre mna velka pomoc s dojcenim, ziadne vykecavanie, ale rady, ktore fungovali. ochota, trpezlivost....obdivujem.....

katussska24
22. jan 2014

@magimary presne, aj k nam chodili s "jedalnickom" 😉

biancaadamko
23. jan 2014

@katussska24 asi si mala stastie na tie dobre sestricky. jedna smena bola uplne super fantasticka ale jedna otras... a to som sa nestazovala iba ja ale vsetky co sme tam boli
a sestricka typu, vasa mala je asi chora, musíme pockat na rannu vizitu, bolo pre mna ako utrpenie a to nebola chora ale hladna...

miub
23. jan 2014

@biancaadamko a bola si na standarde alebo na nadstandarde? Lebo presne ja som mala skusenost na nadstandarde, ze sestricky tam boli perfektne az na dve, ktore boli doslovne zakerne a bohuzial museli za ne makat aj tie uz aj tak dost vytazene zlate sestry.... A s vydavanim mlieka to tam bolo zle, mozu to ohodnotit tie, ktore ho naozaj potrebovali a nevedeli s k nemu dostat, nie tie kocky, ktore problemy s mliekom nemali....

biancaadamko
24. jan 2014

@miub ja som bola na klasickom oddeleni, ale pytala som sa tych normálnych a hovorili, ze sa striedaju, su aj tam aj tam
clovek casom zabudne ale vtedy som myslela, ze skoncim na tretom poschodi psychiatria... ale teraz doma pekne mala papka, pribera a je zdrava, nic jej nie je 🙂

miub
24. jan 2014

@biancaadamko uplne ta chapem. Tak drzim palceky, uz to bude len dobre 🙂 uzivajte si spolu s malickou!

kiki75
24. jan 2014

ruzinnov: porodnica super, ale sestonedelie fuj....to je moja skusenost. boli aj tam ochotne sestricky, ale celkovy dojem bol zly. nikto mi neponukol mliecko so striekacky, az ked som videla ze tam niektore baby chodia si pytat, potom som si uvedomila, ze ved moja mala tiez nemusi hladovat, ale nikto mi nepovedal o tejto moznosti.....ani o skuske dojcenia..... mam velmi zle spomienky na zaciatok dojcenia prave kvoli tomuto.... 😒

kiki75
24. jan 2014

@biancaadamko podobne skusenosti mam..... taka blondyna tam bola najhorsia sestricka, taka bosorka

mia_1979
24. jan 2014

ja som rodila v Ruzinove cca 2 mesiace dozadu a vsetko bolo uplne super... aj na porodnej sale, aj na odd. sestonedelia.. sestricky detske aj gynekologicke boli ulne super - mile, ochotne, ustretove a to bol v tom case na oddeleni plny stav, vela mamiciek bolo aj na 10. poschodi, lebo ich uz nemali kam umiestnovat. Napriek tomu, ze sestricky mali naozaj plne ruky prace, nemozem povedat jedine krive slovo.. stale chodili a pytali sa, ci nic nepotrebujeme, ci nepotrebujeme dokrmit, ci chceme spravit skusku dojcenia, ci nepotrebujeme oblecenie na prezlecenie pre malych... dokonca ochotne okupali, ked sme sa na to este necitili 🙂 Patri im moj obdiv, naozaj boli super a keby som rodla 2. raz, tak rozhodne v Ruzinove 🙂

mahmulienka
2. feb 2014

ahojte osobky, hladam zienky, co rodili cisarskym v ruzinove, zbieram ich nazory a skusenosti s jednotlivymi porodnikmi, potrebujem noveho, tak patram, po kom skocit. dopredu dakujem za akukolvek info.

siska53
2. feb 2014

@mahmulienka ja som rodila 2x sekciou,mala,som,dr.orosa. Pre mna to bola dobra volba.ja som,ho mala zazmluvneneho,kedze aj k nemu chodim na,gyndu. Rodila som,takmer pred 4a takmer,pred 2rokmi. Ci sa nieco zmenilo odvtedy,neviem.mne sa,zdal,fajn.

marcy30
2. feb 2014

@mahmulienka ja som mala pri prvom cisarskom dr. Draba a budem ho mat aj o chvilu pri druhom, za mna odporucam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre