Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nadja23
12. mar 2014

@jankaslamka prosim Ta a to sa za kazdym, ked idem na poradnu ten posledny mesiac, musi chodit aj na monitor? na antolskej to nebolo, preto sa pytam..

magimary
12. mar 2014

@nadja23 nie, to záleží od konkrétneho doktora, či to tak má vo zvyku 😉
môj dr. mi nedal robiť CTG (monitor) ani jediný raz 😉

jankaslamka
13. mar 2014

@skorpionica ja som ho zazila.na porodnici ked tam mal svoju pacientku a teda nic pozitiiivne..ba priam hroza

jankaslamka
13. mar 2014

@nadja23 baby tak chodia..a kedze tam je skork vzdy iny doktir nespoliehala by som sa na to ze ta neposle..ale ak.si vysedis radu na poradnu a potom ta posle na monutir v ten den sa uz nan s najvacsou pravdepodobnostou nedostanes.
Ja do tychto vseobecnych nechodim tak v tomto ohladne monitoru ti neporadim

monicka23
14. mar 2014

@jankaslamka
@marianica s tymto troska nesuhlasim,ja som rodila v prostrednom porodnom boxe a teda bola tam premavka ako na dialnici kedze sa cez neho presuvali do dalsieho porodneho boxu. A ked som lezala s nohami hore tak mi to teda dost vadilo............ 😒 😎

jankaslamka
14. mar 2014

@monicka23 aj ja som v nom rodila. Ale videla son porodne boxy na antolskej a na kramaroch a toto je naozaj luxus oproti nim

kadan
14. mar 2014

ahojte
napíšete najnovšie info o pôrodnici a nov.oddelení, rodila som na Antolskej no teraz zvažujem kam pôjdem. ďakujem.

natalieperez
14. mar 2014

Ahojte, kedy je najlepšie chodiť na poradne? V akom čase? Netreba sa objednať? Stačí si zobrať len poradové číslo? Koľko sa asi čaká na vyšetrenie?

vierkac
14. mar 2014

Rodila som v Ruzinove v auguste a stale neviem zistit ako sa volal moj porodnik (predstavil sa, ale fakt si nepamatam). Mlady nieco po 30, blondak v okuliaroch. Neviete nahodou niektora? Vdaka

kadan
14. mar 2014

@vierkac mala by si to mať v správe ? 😉

vierkac
15. mar 2014

@kadan nenasla som :(

kadan
15. mar 2014

@vierkac
snáď ti kočky pomôžu 😉

aamnicka
15. mar 2014

aj mna rodil koncom augusta mlady blondavy doktor s okulirmi a volal sa Matus Chuda

vierkac
16. mar 2014

@aamnicka ano ano, diky. Bol uzasny, tak si chcem poznacit jeho meno pre buducnost 😉 dakujem

jajamalka
16. mar 2014

@vierkac ja som ho mala pri pôrode tiež, nebol zazmluvnený, náhodou mal vtedy službu a maximálna spokojnosť z mojej strany 🙂

aamnicka
16. mar 2014

aj ja som ho mala len preto, ze mal sluzbu...bol super a este sme stihli aj posrandovat....bol ludsky a respektoval vsetky moje zelania....

neri111
17. mar 2014

Ahojte idem sa podelit s vami o svoje najnovsie skusenosti. Rodila som po 3r. druhe dieta 27.02.2014 a bola som maximalne spokojna so vsetkym co Ruzinov ponukal. Lekar super Krizko ml. u neho som mala predporodnu poradnu a zhodou okolnosti mal aj sluzbu a odrodil mi dceru. ( rodil mi aj prveho syna a tiez maximalna spokojnost) personal na sale super ( asi osud lebo zhodou okolnosti bolo na 99% rovnake zlozenie ako pri prvom synovi). Na sale pri porode (trval 4h) mi pomahali zvladnut bolesti a zdielali so mnou vsetky tie pocity z rodenia mojej milovanej dcerky. Bola som na nadstandarde a rovnako maximalna spokojnost s celym personalom. Som nenarocna mamina a tak som nemala s nicim a nikym problem 🙂)) celkovy dojem z nemocnice bol super, lebo za ten cas co som tam nebola stihli prerobit toaletu so sprcou na porodnici pri boxoch.... Taktiez aj vsetky priestory vymalovatli...milo som bola prekvapena a citila som sa tam naozaj dobre. Bolo tam aj zopar novych sestriciek ci uz gynekologicke alebo novorodenecke..vsetky boli mile . Ak by som si znova mala vybrat kam rodit tak urcite Ruzinov.

natalieperez
18. mar 2014

@neri111 Ahoj, môžem sa spýtať kedy a kde si si vybavovala nadštandard izbu? Koľko ťa stála?

magimary
18. mar 2014

@natalieperez ak môžem-nadštandardná izba sa nedá objednať vopred,
povieš, že máš o ňu záujem-počas pôrodu (resp. tesne pred) a ak je voľná, tak ťa tam po pôrode prevezú,
ak nie-tak ťa dajú na štandard a pri uvoľnení (obvykle tak do 24hodín) ťa prevezú, ak budeš mať naďalej záujem
stojí bez málinka 20€/deň

natalieperez
18. mar 2014

@magimary ďakujem za odpoveď 🙂

neri111
18. mar 2014

@natalieperez ked som bola na sale po porode a prevazali ma na sestonedelie poziadala som sestricky o nadstandard ze tam chcem ist. Vraj ked sa uvolni miesto a prave bolo jedno volne tak ma tam dali. Platila spm za 4dni 72€ v den odchodu.

luccyliu
18. mar 2014

Mozem len odporucit ruzinovsku.

kasiu
19. mar 2014

Ahojte. chcem sa spýtať, kde sa berú poradové čísla, keď idem do Ružinova do tej všeobecnej poradne? vďaka

kadan
20. mar 2014

@neri111
rada by som sa opýtala či ti nemocnica poskytne, podložky, poprípade plienky a vložky, ak by náhodou pôrod prišiel nečakane a ty si nemala so sebou nič
/na antolskej ti nedajú ani utierku po vyšetrení ....../
ďakujem

strunka18
20. mar 2014

@kadan Ja som rodila v ružinove 2 týždne dozadu a nemocnica ti dá podložky,vložky,plienky,oblečenie pre dieťa,pre teba nočnú košelu...ty potrebuješ svoje akurát uterák a šlapky+šlapky do sprchy a veeeela vody 🙂 Ale tá je pitná aj z vodovodu,takže ja som pila tú,keď som si svoju vypila 🙂 Dajú aj vlhčené utierky pre dieťa,aj masť na zadok,ale ak by si to minula,tak to ti už potom môžu aj neskôr priniesť príbuzní 🙂 A ja som si zobrala jednorázové sieťové nohavičky,lebo normálne nieje dobré mať,aby sa rana vetrala a ešte som si zobrala kuchynské utierky, čo sa mi tiež veľmi osvedčilo,keďže človek chodí na "malú" stále do sprchy a takto som si nezašpinila uterák,ale s tými kuch.utierkami som si to jemne osušila zakaždým,lebo neviem si predstaviť,ako by som si tú ranu s uterákom utierala..... 🙂

kadan
20. mar 2014

@strunka18
ďakujem, to je fajn
ako som hovorila na ant. ti nedajú okrem masti na zadoček, žiadne hyg. potreby
keď som si pýtala po vyšetrení obrúsok pozerali na mňa že čo po nich chcem 😠
ako je to tam so sprchou a wc? jedna na chodbe pre všetky však?

neri111
20. mar 2014

@kadan tak ako pise strunka18...vsetko co si pisala ti daju. a potom ti pribuzny vsetko prinesu. neboj naozaj by ta nenechali len tak bez nicoho. Ja som mala v taske do porodnice zbalene vsetko co bolo treba no isla som tam z beznej kontroly u lekara uz aj s taskou. Ale ak by sa prihodilo nieco necakane postarju sa o teba tak ako sa patri. A urcite si vezmi toaletny papier...ja som mala 2kotuce taky makky a aj som sa s nim utierala po sprche. Takze neboj.

mia_1979
20. mar 2014

@kadan daju naozaj uplne vsetko, aj s tou vodou je to tak, ze pokial si minies svoju, je tam k dispozicii stale navareny teply caj, takze mozes pit ten 🙂 a na nadstandarde mas sprchu a wc na izbe, na standarde je spolocna sprcha s wc na chodbe..

luciole
2. apr 2014

Ahojte. Prosim,ake mate skusenosti bezprostredne po pprode v tejto porodnici? Ja ju zvazujem ako zalozny plan,kedze tu chodi k porodom moj gynekolog,kt.je ochotny mi vyjst vo vela veciach v ustrety. No docitala som sa,ze absolutne nepodporuju bonding,dietatko nenechaju s mamickou ani tie 2hodiny na pprodnej sale, zoberu ho a vratia az po hodinach,dokonca rano. Pre mna je dolezite nechat dotepat pupocnik a svoje dieta nedam z ruk,max.na chvilocku na premeranie/prevazenie,ale urcite nie hned. Tak neviem,ci je to v ruzinove realne

magimary
2. apr 2014

@luciole dočítala si sa presný opak (čiže úúúplne nepravdy 😉)
je to presne naopak-dieťatko je s tebou celé dve hodiny (akurát je už zabalené), nikto ho nikam neberie, nekúpu ho, iba ho zavinú a hneď prinášajú k tebe, merať ho chodia k tvojmu pôrodnému stolu (ak pravdaže nie je veľa pôrodov naraz) a teda nie je vôbec od teba...akurát pri prevážaní na izbu-jeho vezú v postieľke, teba na vozíku, ale privezú ti ho hneď, žiadne privezenie až ráno (inak je to po sekcii)...
babuľko je v ideálnom prípade (ak je všetko bez komplikácií) 24hodín nonstop s tebou (až na ten prevoz do izby z pôrodnej sály)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre