Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

luciole
2. apr 2014

@magimary dakujem,tak to znie lepsie 😉 docitala som.sa to v sprievodcovi porodnicami,kde info davaju samotne porodnice,tak som sa dost zhrozila,ze to snad nie je mozne,aby sa este niekde dialo

jankaslamka
5. apr 2014

@luciole ja som rodila minuly tyzden. Mozem povedat ze som maximalne spokojna. Uzasne sestricky, dokonca som mala aj svojho dr ale nestihol prist tak ma.odrodila dr co mala sluzbu. Maleho mi hned dali na brucho este s neprestrihnutym pupocnikom..az potom ho prestrihla ako na mne lezal. Davali sme si oddoberat pupocnikovu. Potom maleho vzali aj s mm odmetat a odvazit a behom minuty bol spat. Kym ma dosili drzal ho mm na rukach a hned ako to bolo mozne mi ho dali na hrud a krasne sa prisal a bol prisaty hodinu v kuse. Sestricka ho chodilaiba kontrolovat ci je v poriadku. Potom ho vzala ked ma isli previezt a hned ako som bola.schopna postavit sa mi ho priniesli a uz ostal somnou.

sonicka315
22. apr 2014

Ahojte, prosimm Vas, vybavovala ste si niektora teraz niekedy EPI v Ruzinove, kam ist a kedy? Dakujem 🙂

margarita
22. apr 2014

ahoj, je to kazdy den medzi 13.00 a 14.00 v ambulanci KAIM, prizemie nemocnicnej polikliniky, kusok za vchodom vpravo do takej dlhej chodby a je to vlavo asi tretie dvere.

tam si treba zaklopat v tom case, ze chces ten dotaznik, das im tehu knizku,, oni Ti daju precitat poucenie a vyplnit anamnezu a osobne udaje a potom uz len cakas, a vsetky si zvycajne volaju naraz, co to este porozprava doktorka a vrati Ti podpisane tlacivo do pokladne na zaplatenie....

kathrena
27. apr 2014

@sonicka315 kazdy mesiac robia aj prednášky, trva to asi hodinu, všetko podrobne vysvetlia, odpovedia na otázky, s potom hromadne vsetky baby vybavia, popodpisuju tlačivá

ivalak
30. apr 2014

@vierkac už vieš ako sa volá ten doktor aj mňa rodil Matúš Chuda

kaaaty
30. apr 2014

Ahojte aj ja som rodila v ruzinove, porod super rodila som u Dr Chuda. Pobyt v nemocnici trosku divoky, druhy den som sa zamkla na wc a dve hodiny ma vysekavali bo sa zamok pokazil. Budem mat na co spominat. Jaj a este jedna detska sestra bola velmi neprijemna. Inak ostatni super.

kamelika
10. máj 2014

Ahojte
Musím s s vami podeliť o jednu zlu skúsenosť.Rodila som v ružinove a pred pár dnami som sa vrátila domov.Stalo sa tam niečo neuveritelné,jednej mamičke z vedlajsej izby zmizlo 130 eur,katastrofa.Ked to zistila,tak zevraj ju v ten den prepustili a nic s tým nerobili.Je toto možné???A sestričky na chodbe si šuškali,ze sa to tam deje stale,že miznú peniaze .Prečo s tým nič nerobia,prečo nás nevarujú alebo nazabezpečia nejaký trezor.A ešte sa tam povrava,z vedia kto to robí....a nič s tým nerobia.Ževraj to robí nejaká sestra LUCIA,ale neviem či ženská alebo detská???Ináč ja som bola so všetkým spokojná,aj o malého sa starali.MAMIČKY ,ktoré tam pojdete rodiť,dajte si pozor,nenechávajte si peniaze na izbe. ☹ ☹ ☹

maznacik007
10. máj 2014

@kamelika na nadstandarde sa kradne aj jedlo v tej chladnicke .... ako ja by som sestricku neobvinovala ... zevraj je tam dost zien takych no asocialnych a proste vstup je vsade a tak ...
takze opatrnost je na mieste ..

mia_1979
10. máj 2014

@kamelika podla mna sa kradne bohuzial vsade, takze celkom nepochopim cloveka, ktory si len tak necha v izbe 130 €. Vlastne nerozumiem ani tomu, naco je niekomu 130 € v porodnici, postarane o nas bolo, jedine tak do bufetu, ak by si chcel clovek nieco kupit, ale uprimne, podla mojho nazoru na chodenie do bufetu cerstva mamicka aj tak nema cas 🙂 🙂 a okrem toho, mne hned pri prijme povedali, ze si mam osobne veci vsade nosit so sebou a davat si na ne pozor a pocula som, ako to v ten den povedali aj dalsim mamickam, ktore prisli do porodnice po mne.. myslim si ale, ze taketo veci ani netreba hovorit, v dnesnej dobe je to absolutna samozrejmost...

margarita
11. máj 2014

ja som sa odtial vratila vcera, v penazenke som mala dokopy takmer 15 eur 😀 a nezmizol mi tam za 5 dni ani utrzok z wc papiera 🙂

ale pohyb tam je sialeny, to je fakt, ani neviete ci prisla upratovacka, sanitarka, sestricka alebo kto to je...ak prave nik nie je na izbe, moze niekto prist do pokusenia.

inak som bola tentoraz na normalnom oddeleni, nie nadstandarde, a pacilo sa mi tam hadam este viac ako na preplnenom nadstandarde, este odtial chodili nejake mamicky jest k nam, lebo tam nebolo pomaly kde 😀

kadan
12. máj 2014

@margarita
to je nejako rozdelené? jedna strana štandard a druhá nadštandard?? alebo ako?
a ostatné dojmy? personál, hygiena, starostlivosť a podmienky?
ďakujem

margarita
12. máj 2014

@kadan
presne ako pises, jedna chodba je oddelenie sestonedelia normalne, a druhe tzv. sestonedelie B, ludovo nadstandart.
bola som 2x na nadstandarde, jediny rozdiel oproti normalnemu oddeleniu je ze nadstandard ma dvojky / normalne su 3ky. izby s vlastnym wc a sprch.kutom, a ze tu Ti nosia jedlo az na izbu, a dieta si po porode raz okupes sama.
na normalnom oddeleni su wcka a sprchy spolocne na chodbe, na jedlo sa chodi k stolikom ku vchodu a dieta sama nekupes, iba Ti to akoze raz ukaze sestricka.

personal je od pripadu k pripadu, su tam aj anjelske sestricky, ale aj ofucane otravene pubertalne tvory 😀
zalezi na koho narazis, kto ma kedy sluzbu. ja som za tie 3 razy zazila uz mozno aj vsetky 😎

hygiena je v pohode, mne sa dokonca lepsie sprchovalo teraz v tych spolocnych starych storocnych velkych sprchach ako na plavarni, nez v "luxusnom" kute vel. 80x80cm, kde laktom pomaly rozbijam dvere, ked si xem umyt vlasy 😀 ale to je vec nazoru.
myslim tym, ze nelutujem, ze som si tentokrat zamerne vybrala nejst na nadstandart, aj tak bol plny a aspon som zazila obe chodby.

starostlivost tiez ok, podmienky primerane, ved to nie je welness hotel ale nemocnica a si tam idealne 4 dni, mozno dlhsie, ak ma babo zltacku alebo su ine komplikacie.
neviem, pytaj sa co konkretne Ta este zaujima 😉

kadan
13. máj 2014

Ďakujem za info
ja som rodila na Nový rok 13 na Antolskej tak ma zaujíma ako je na tom Ružinov
Ant. som si vybrala kvôli sprchám a wc že sú pre dve izby nie pre celé oddelenie a ak by sa náhodou niečo prihodilo bábo vraj nemusia prevážať, sú dobre vybavení

personál je ako píšeš asi o tom na koho narazíš..
ja som šťastie nemala, no prežila som to 😎

teraz uvažujem nad Ružinovom kvôli malému, aby to manžel nemal ďaleko na návštevu, a ja na dlho keď budem chodiť do poradne
to ale ešte musím vyzistiť kde sa nachádzajú a ako to tam funguje.
na Ant. ideš komu chceš, nemusíš sa objednávať ani nič podobné
doktora si platiť nebudem, skôr som rozmýšlala nad tým nadštandardom, no uvidíme ako to celé prebehne
😉

luslus
13. máj 2014

@kadan ahoj, mozes mi prosim nieco viac napisat o Antolskej aj o poradniach aj porodnici? Ja zatial preferujem tuto nemocnicu aj ked ju mam najdalej, ale su tam tie kupelne pre 2 izby a myslim, ze aj viac zien doktoriek, co preferujem

kadan
13. máj 2014

@luslus
večer ti napíšem správu 😉

monicka83
15. máj 2014

Ahojte baby...vedeli by ste mi odporucit porodnika, ktoreho by om si mohla zazmluvnit? Mala som vybrateho Dr. Krizka, ale ze ma toho vela a nemoze ma zobrat :(

mirka_st
15. máj 2014

@kadan Ahoj ja ti mozem nadstandard len odporucit ak bude volny. Rodila som vo februari. Den som bola na standarde a tri a pol na nadstandarde a vobec tie peniazky nelutujem (14eur/noc). Tieto dve kategorie su oddelene a medzi nimi sa nachadzaju mliecne kuchynky,izby pre sestricky, miestnosti na kupanie babatiek atd. Na standarde mas pre vsetky izby spolocne wcka (ked som tam bola fungovala az jedna kabinka) a sprchy. Standard podla mna nepresiel rekonstrukciou od cias co nemocnica stoji 🙄 obedovať musis chodit dopredu do takej kvazi jedalne,kde ti za chrbtom chodia lekari a sestricky na fajciarsku pauzicku,takze vo februari tam bola prijemna kosa a smrad 😖 no a dieta si musis nechat na izbe,bud ti ho postrazi nejaka mamina alebo ho nechas sestrickam ktore su niekedy neuveritelne prijemne ale to je uz ina tema...na nadstandarde ti jedlo donesu na izbu,mas na vyber z troch menu co na standarde nehrozi (sice nemozes ocakavat stvorhviezdickovu kuchynu ale podla mna sa to celkom dalo),maleho si mozes nechat cely cas pri sebe..o izbu sa delis iba s jednou maminou,ja som tam bola dokonca dva dni na izbe uplne sama takze sme maly s malym lazo-plazo :D mas vlastnu kupelku,wcko...ja som bola v ruzinove v juli na navsteve kamosky ked tam rodila,potom v septembri ked tam rodila svagrina no a vo februari uz ja a zakazdym sa na standarde nachadzalo celkom vela spoluobcaniek tmavsej pleti 🙄 (akoze nic proti ale odtial potial s tym spravanim ich) ,naozaj cisty chaos,maminy maju zakazane za sklo vodit clenov rodiny a pod...tymto to ocividne nic nehovorilo,hrnula sa tam cela desatclenna rodina k tym novorodencom,ine maminy resp.sestricky radsej ani nemukli lebo sak diskriminacia nahodou..toto je aj na mna moc aby som bola na izbe s takymito lebo no nevyberes si..no a taka si isto nebude nadstandard priplacat..no a co sa este tohto tyka - nadstandard je podla mna skor standard a standard totalny podstandard a to si o sebe fakt nemyslim ze som nejaka rozmaznana ale po porode ma hadam zena narok na slusnu starostlivost rresp.aspon na hygienu

mirka_st
15. máj 2014

Nadštandard...

kadan
15. máj 2014

@mirka_st
ahoj

Ďakujem za info. Ja som bola v Ružinove v 2008 2x ale nie rodiť, 1x po zamĺknutom tehu a 2x fibróm
takže si to zhruba viem predstaviť, no samozrejme že sa to na 6 nedelí môže líšiť od klasických oddelení, no ale asi nie
ja rozmýšľam na nadštandardom iba kvôli sprche a wc, nič viac, ani to jedlo na chodbe by nebol problém, aj na antolskej to tak bolo až na to že niektoré maminky- teda dosť ich bolo sme mali detičky pri sebe, samozrejme tak aby sa dalo po chodbe chodiť, tie postieľky ktoré by zavadzali boli na sesterni
počas návštev to za sklom bolo horšie, je tam máličko miesta, pokiaľ si pamätám v ružinove to bolo cez celú chodbu??
ešte jedna otázočka ohľadom postelí
dajú sa výškovo nastaviť, alebo sú klasické také tie vysoké? my sme museli mať stupienky, ale aj tak to moc nepomohlo a nohy sme mali vo vzduchu

ďakujem 😉

magimary
15. máj 2014

@kadan sú klasické-tie vysoké,
tiež nám nohy viseli, alebo sme si požičiavali stupienok 😉

wecko a sprcha na izbe je NA NEZAPLATENIE!😉

mirka_st
15. máj 2014

Nerozumiem co ci bolo cez celu chodbu? A tie postele to netusim,vies ze sa da chrbat polohovat,ja som ho mala kus nadvihnuty. A nohy mi sice kusok hompalali ale dalo sa mi vyjst na postel bez schodikov a to mam 163cm 🙂 tu by si maleho asi na obede nemohla mat so sebou,je to tam malinke na to. Horko tazko sa tam ty pretisnes ws tackou takze maly musi byt na izbe,vsetci to tak robili,nikto nebral babo do tej ,,jedalne,, :-/ alebo ho das strazit sestrickam

kadan
15. máj 2014

@mirka_st
myslela som sklo cez ktoré ukazuješ bábo 😉

kathrena
16. máj 2014

@monicka83 ja som mala zazmluvneneho Dr. Matusa Chudu, sice mlady doktor, ale veeeelmi prijemny, sympaticky a pekne sa staral po cely cas porodu a dokonca aj po nom, chodil sa stale pytat na izbu ako sa mame. Ja som bola vzdy proti muzom - gynekologom, ale tento mi moj nazor uplne prevratil. Vdaka nemu mam len same pozitivne spomienky na cely porod, cely cas vtipkoval a mal dobru naladu. A este si velmi pochvaluju Dr. Annu Plichtovu, tiez mlada a tiez velmi prijemna a sympaticka, po porode som ku nej presla ako ku normalnej gynekologicke, ordinuje v Stupave. Vela sestriciek vraj ku nej chodi rodit, ked su same tehotne.

margarita
16. máj 2014

@kathrena
ten Dr.Chuda je take mlade ucho s okuliarmi? lebo jeden taky veeeelmi vtipny doktor sa tam mihal, robil mi uzv pred prepustenim, ale netusim ako sa volal...

magimary
16. máj 2014

@margarita dr. Chuda je "odchovanec" nášho doktora 😉

kathrena
16. máj 2014

@margarita uz neviem ci mal okuliare, ale ked si ho das do googla, objavi sa ti aj link na jeho facebook a tam je aj jeho fotka....

maminab
18. máj 2014

@monicka83 velmi dobry porodnik je Redecha ml.,Papcun,Drab,Drabek......naozaj spicka!

ivca77
18. máj 2014

Kocky co ste rodili v Ruzinove viete mi presne napisat kolko stoji zazmluvnenie lekara,epidural,mm pri porode a nadstandart? Popridape ak ste si dali odobrat pupocnikovu krv.Dakujem za info 😉

mmaatt
18. máj 2014

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre