Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

lenkafor
16. júl 2016

@permanentka tak ako písala siska53 hneď odsávačku dali a mali sme ju až do odchodu. Bola veľmi dobrá a hlavne vysterilizovaná. A vymieňali nám po odsávaní jej časti, vždy za nové vysterilizované. Tak vlastná by bola zbytočná 🙂

lulu2014
16. júl 2016

@eliskapa zdravím....aj my sme platili až po pôrode ... nebol absolútne žiadny problém. Nikto to od nás nepýtal ani pred ani po...ale mažel po zbehol dole a zaplatil a bolo to v noci okolo 3 hod.
Držím palce. 😉

lulu2014
16. júl 2016

@permanentka ano. Prečo nie. To je každého vec čo si zoberie. Takže ak chcete svoju kľudne. 😉

sardinka335
16. júl 2016

Ak tam idete rodiť niekedy teraz tak si tam radšej čo mozete zoberte. Lebo mozno nebudu mat k dispozicii tolko odsaačiek a tak. Ružinov prebera aj porody za Antolsku a je tam fakt plno...rodičky davaju aj na gynekologiu - čize su mimo šestonedelia. Pribuzna dnes porodila tak hovorila, ze je to tam teraz komplikovanejšie.

alllexa1
18. júl 2016

ja som dnes volala na Antolsku a uz tam beru rodicky, takze nastastie najvacsi naval v Ruzinove je uz asi za nami🙂

ajka23
18. júl 2016

Baby chcem sa opýtať, či sú nutne poštolky, sú na zozname veci, co treba doniesť v den odchodu, pred 5 rokmi keď som tam bola netrebalo...

briasr
18. júl 2016

@ajka23 nie su, ja som davala len pampersky, podla najnovšej teorie sa davaju až ked je to potrebne 🙂

ajka23
18. júl 2016

@briasr, veď tak aj ja viem, ale teda majú to v tom zozname, dokonca aj zavinovačku alebo spací vak s kapucňou... 😕

araik
18. júl 2016

@ajka23 neviem aky zoznam pozeras ale nebudes potrebovat ani zavinovacku ani spaci vak

ajka23
19. júl 2016

@araik, zoznam, co som dostala u nich v poradni... 😉

ajka23
19. júl 2016

Tu to máte.. 😉

araik
19. júl 2016

@ajka23 treba priniest v den odchodu ..to v tomto pocasi asi nebufe potrebne 🙂 teda neviem kedy mas termin, ale dieta v zavinovacke do autossedacky tak ci tak nedas

zuzfen
20. júl 2016

Ahojte, ak mam planovany porod sekciou,tak ma vobec vyznam si zazmluvnovat lekara? Ake mate skusenosti pri porode s Milanom Papcunom? Dakujem 😉

alllexa1
20. júl 2016

@zuzfen ja mozem MUDr. Papcuna iba odporucit, dva razy mi odrodil deti a dufam, ze aj treti porod stihneme, lebo ide na dovolenku🙂

poorka
24. aug 2016

Ahojte, máte niekto skúsenosti s pôrodníkom Ďuračkom?
Dakujem. 🙂

bianca210
27. sep 2016

Ahojte,prosim Vas,ako sa rodi v Ruzinove, aky je personal? Ja som prveho syna rodila v Trnave (nie som ani z Trnavy ani z Bratislavy), aj to kvoli prednostovi J. Zahumenskemu, ktory je teraz prednostom v Ruzinove a mam na porod vdaka nemu len pekne spomienky. Preto uvazujem,ze by som zasla opat k nemu, avsak tentokrat je dietatko otocene ritkou a nozickami a nerada by som rodila sekciou. Vtedy mi akceptoval moje poziadavky,za co som mu vdacna (neurobil mi ani nastrih a rodila som na boku). Rodili ste niektora u neho? Alebo tie ktore ste odrodili KP ako porod postupoval? (i ked viem,ze je to vsetko velmi individualne). Robia lekari nastrih rutinne v Ruzinove? Ako sa k vam spravali sestricky? A zaujimalo by ma,ci tam mavaju tak plno,ako v Trnave,kde davali na rizikove bez babatiek. Dakujem,ak si niektore najdete cas a popisete mi,aktualnu situaciu. Budem druhorodicka,verim,ze to bude postupovat rychlejsie, a ak by som sa rozhodla predsa len pre Ruzinov,tak ze stihneme prist vcas 🙂

stanulienkat
27. sep 2016

@bianca210 Porodnicka v Ruzinove ma ani nepozdravila a uz vobec sa nepredstavila, Takze dodnes neviem kvoli komu som skoro skapala. Sestra bola nervna a protivna. Mam KATASTROFALNE spomienky na Ruzinov a mala som aj velmi komplikovany porod. Ale popznam aj mamicky, ktore neuplacali a boli spokojne, takze zavisi aj aky chytis personal.

medovka14
27. sep 2016

@bianca210 ahoj, ja som rodila v Ružinove pred 6-timi týždňami 🙂
Bola som veľmi spokojná, milá Dr, sestrička, pôrodná asistentka, všetci boli super, hadam okrem jednej sestričky na šestonedeli 🙂 nemala som nikoho zaplateného. Dr akceptovala to, ze nechcem nastrih, miesto klistiru som dostala čipky. Muž bol so mnou na sále takmer od začiatku, keď som bola na 4cm,pustili ho dnu 🙂 celý čas ma držal za ruku, mohla som piť po troche vodu, keď som už mala väčšie bolesti, požiadala som o epi.
Po pôrode som mala menšie problémy, dr bola super, všetko vyriešila, musela som na sále ostať síce 4 hodiny miesto dvoch, no všetko bolo ok 🙂

magimary
27. sep 2016

@bianca210 ja som tam rodila presne pred 10timi dňami a maximálna spokojnosť-so všetkým a so všetkými 😉 😎 🙂

bianca210
27. sep 2016

Dakujem velmi pekne 🙂

bianca210
18. okt 2016

S nami to nevyzera ruzovo,ja s hypertyreozou,taka mamina tu v skupine asi nie,ci mylim sa? Zajtra ideme k prednostovi a mam doma 12mesacneho syna,velmi sa bojim,ze ma tam bude chciet nechat do konca (uz som tak bola prve tehu). Chodite k nemu niektora v stredy 10-12?

magimary
18. okt 2016

@bianca210 neviem, ako teraz-lebo sa menili prednostovia, ale k prednostovi sa vždy ide LEN na konzultáciu o stave a ukončení pôrodu /sekcia-prirodzene a pod./, on nie je ten kto nariaďuje hospitalizáciu-na to sú tam ostatní (tvoj ošetrujúci, alebo lekári z poradní ai.) lekári.
teda tak to aspoň bolo za "starého" prednostu H.

bianca210
18. okt 2016

On bol prednostom v Trnave,ked som k nemu prisla prvykrat,hned zhodnotil stav a situaciu,rozhodol aj o hospitalizacii a povedal mi,ze uz nemusim ist k svojmu gyn,lebo odteraz je on mojim lekarom,co sa o mna bude starat do konca tehu. Preto som sa iba pytala,ako tou neho funguje teraz.

magimary
18. okt 2016

@bianca210 jáj, no túto skúsenosť s ním momentálne má asi ešte málokto, keďže je tam len chvíľu

nevestienka
21. okt 2016

@bianca210 ahoj, ja sa liečim na hypertyreozu aj počas dvoch prvých tehotenstiev a teraz čakáme tretie. Nehospitalizovali ma koli tomu skôr. všetko bolo pod dohladom lekárov endokrinolog a moj gynekolog 🙂 ked si liečena sledovana tak nie je problem.

vegalogic
22. okt 2016

@bianca10 - ja som rodila KP v Ruzinove pred 7rokmi a prirodzene. Co sa viaceri cudovali. 🙂 Rovnako ako ty, som bola na konzultacii u prednostu( vtedy tam bol prof. Holoman), popytal sa na prvy porod, pozrel vysledky ultrazvuku, popytal sa nejake veci a napisal odporucenie, ze prirodzene, len v pripade nejakych komplikacii cisarsky. Syna som rodila cca 15mesiacov po prvej dcere. Porod pri prvej dcere trval asi 3hodiny(od nastupu silnejsich kontrakcii az po porod), pri synovi to zacala okolo 10 a narodil sa o 13:30. Jedinou nevyhodou pri prirodzenom porode KP je to, ze ak ti odtecie plodova voda musis lezat a skoro stale mas napojeny monitor na ozvy plodu a silu kontrakcii. Samotny porod je pre lekarov dost adrenalin a dnes ho radsej ukoncuju cisarsky ( je to stavka na istotu ako hovori Dr.Papcun 🙂 ). Pri mojom porode bolo asi 20ludi, vzdy ta musi rodit skuseny lekar ( mna rodila lekara, dost neprijemna) +dalsi mu asistuje, pritomny je aj anesteziolog, keby sa nieco skomplikovalo. vytlacenie dietatka je ako pri klasickej polohe, len pri KP ide posledna hlavicka a vacsinou ti lekari pomozu ju vytlacit. Pri tvojom tlaceni ti stlacia brucho z oboch stran. Na youtube je aj video, ako taky porod prebieha, mozno ta trosku ukludni. 🙂 Odrodit sa to da, len si musis verit a byt kludna. Drzim palce, nech ti to dobre dopadne.
Ja cakam babatko v aprili a pevne dufam, ze uz nebude KP, lebo prirodzene rodit ma uz nenechaju. ☹

bianca210
22. okt 2016

Dakujem, upokojili ste ma 🙂 aj ja mam uz lieky na hyperfunkciu,len mi ich neskoro nasadili. Maly sa otocil,ale gynekolog mi povedal,ze sa este moze otocit naspat a bolo by to KP. A prednosta Zahumensky mal cas v stredu,bol perfektny,pamatal si ma a ze rad odrodi aj dalsieho 🙂

araula
26. okt 2016

Kocky po pôrode keď musíte 2 hodiny ležať môže byť otecko ešte pri vás či už nie??

magimary
26. okt 2016

@araula áno 🙂

sardinka336
26. okt 2016

@araula ano, otecko je stale pritomny..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre