Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

evkavacka
20. aug 2008

Možno keby som aj ja mala komplikované tehotenstvo alebo by som mala rodiť cisárskym, tak si zazmluvním lekára. Pre istotu!!! Ale ak som 9 mesiacov v pohode, tak snáď to zvládneme bez komplikácii aj pri pôrode.

martinaj
20. aug 2008

nie v tedy sa neplati

elenamarek
20. aug 2008

Zuzaza8,ja som neplatila,ale sestricky sa pohorsovali ze som mala,ale mne nezabrala,mozno preto, tak ma uspali 😎 evkavacka,keby som mala rodit normalne tiez by som asi neplatila,napriklad moja znama odradila 1a2do hodinky,mozno keby som bola milionar tak mi je jedno kolko dam,je to na vazkach ci ano alebo nie,je smutne ze vsetky rodicky nemaju rovnake postavenie a niektore su uprednostnovane zato ze si zaplatia,nadstandart ak sa bude dat platim hned,nad tym nerozmyslam,hlavne kvoli socialkam

martinaj
20. aug 2008

to je inak strasne ze vsetko je dnes o peniazoch
😠

claudinka
20. aug 2008

martinaj ale nepomozeme si.. business je business 😠

martinaj
20. aug 2008

to ano

zuz11
20. aug 2008

evkavacka, mozes mat 9 mesiacov vsetko ok a sa neotvoris a neotvoris a si v pr.......
jednu babu tam tak bez dr nechali 2 a pol dna akoze rodit a potom je robili cisarak..... ja kedze som mala zaplateneho dr tak kedze som sa neotvarala tak ma do hodky brali na salu a rezali 😉
a to sme obe boli v tomto bez problemov, nikdy nevies kde a v com bude skrat, pritom mne predpovedali koli otocenej maternici ze budem mat problem otehotniet obe tehu na prvy sup a praveze ze porod budem mat lahky a h.... som sa neotvarala 🤐

zabka1003
21. aug 2008

Presne ako píše zuz..
mala som tehotenstvo totálne bez komplikácií...a myslela som že pôrod bude tiež..
ale som sa pomaly otvárala..a nikto mi nijako nepomohol..a baby čo mali lekára zaplateného išli rovno na sálu, dostali infúzku a zachvíľku boli bábätká na svete..
a ja som čakala na to dlhých 22 hodín..
neprajem to fakt nikomu, aj ked opakujem, na lekárov, PA a všetkých sa nemôžem sťažovať, boli super

dula_renka
21. aug 2008

zuz11, zabka1003....rýchly pôrod, ani cisársky rez nie je žiadne terno.....ale keď mamičku nútia ležať x hodín na monitore, tak sa ani nečudujem, že to trvá donekonečna.....so mnou mamičky *pochodujú* a často chodíme do sprchy....nie su to žiadne chemikálie, ale obyčajné prirodzené úľavové techniky od bolesti a tiež prirodzené urýchľováky...na to čo je prorodzené a ľahko dostupné sa v poslednom čase stále zabúda. Je to na našu škodu a na škodu našich detí....

zabka1003
21. aug 2008

dularenka..
ja som stále chodila a sprchovala sa..a nepomáhalo mi to k rýchlejšiemu otvoreniu vôbec..
ja som sa za 16 hodín otvorila 2-3 cm..
a potom mi pichli oxytocín, ked už bolo s malou zle a za 3 hodiny bolo po všetkom..
ono je to individuálne v každom prípade...

dula_renka
21. aug 2008

veru je to individuálne a niekedy si ani neuvedomujeme, čo všetko vplýva na náš pôrod....čo ho brzdí...často strach a obavy, ale nejako sa na to zabúda, ide sa na všetko moc medicínsky...viem si predstaviť, aká si už bola stresovaná po 16 hodinách, tiež som mala kontrakcie 21 hodín ☹ ...ale stále to bolo lepšie ako cisársky...s tým som sa nejako nevedela stotožniť

zabka1003
21. aug 2008

S tym cisárskym máš pravdu, bola som rada, že sme to nakoniec zvládli bez neho.. 😉

dula_renka
21. aug 2008

no ja som to prvú dcéru porodila po 21 hodinách, ale syn je *cisárska výsosť*....bez kontrakcíí, naordinovaný cisársky, zo zdravotných dôvodov...takže zažila som si jedno aj druhé. Ale najviac ma šokovalo, že si niektoré zvláštne individuá mysleli, že som si zaplatila cisársky, aby som nemala bolesti....pekná nevedomosť, cisársky predsa bolí viac a okradol ma o krásny pocit niečoho, čo som ja vykonala...vyrobila....našťastie sa to rokmi všetko *vsiaklo* a som bohatšia o skúsenosť......a mám radosť z oboch ratolestí ..... 🙂

elenamarek
21. aug 2008

ahoj babenky 🙂 ja by som najradcej rodila normalne,len bohuzial nemam taku moznost,cez moju panvu babetko neprejde a este som sa ani neotvorila,a ostatne komplikacie do toho.A mamicky co povedia ze cisarsky je super nevedia o com hovoria,tie bolesti by som po nom nepriala ani najvacsiemu nepriatelovi 😒

dula_renka
21. aug 2008

elenamarek...ďakujem za podporu, o cisárskom sa tak zmýšľa kým sa neprežije...je to operácia a pôrod je pôrod, patrí k životu, aj keď to nie je prechádzka ružovou záhradkou

dula_renka
21. aug 2008

elenamarek...ideš rodiť do ružinova?

claudinka
21. aug 2008

cafte cafte
dnes som bola prvykrat na poradni v ruzinove a bolo to veeelmi zaujimave, co vam poviem 😀

zuz11
21. aug 2008

ja nevravi ze cisarsky je terno ale ked ja som sa vobec neotvarala, mi pustili plodovu vodu ( uz bola do zelena) dokonca aj oxitocin som mala, stale som sa prechadzala a sprchovala a stale nic po 2 hodinach vobec ziadna zmena tak dr. moc nemal na co cakat 🤐 a uz som mala kontrakcie aj bez otvorenia, ja som bola asi tak na 1cm tyzden a nic nepomahalo aby to bolo viac 🤐
dufam ze pri druhom sa otvorim a zazijem aj ja prirodzeny porod, kedze moj dr to nevylucuje 😉 ja mojmu dr na 100pro doverujem, rodil este mojho muza takze nie je to mlady zasran bez skusenosti 🤐

claudinka
21. aug 2008

zuz11 tak to ti drzim palceky, nech tento druhy mas lepsi 😉 a najma rychlejsi

martinaj
21. aug 2008

claudi u ktoreho doktora si bola? 🙂

claudinka
21. aug 2008

mal poradnu MUDr. Foltin 😉 ten ma kazdy stvrtok, aspon na dverach to tak bolo napisane a vedla bola MUDr. Petrova a este nejaki doktori..

slavica2
21. aug 2008

zuz 111 kolko si prenasala, ked si mala zelenu vodu?

evkavacka
21. aug 2008

claudinka: hovor ako bolo!!! Dr. Foltín bol aký??? Ja som s ním nemala veľmi príjemnú skúsenosť.

dula_renka
21. aug 2008

zuz11....si sa neotvárala, lebo malému sa nechcelo na svet...no dobre mu bolo u maminky v brušku 🙂

evkavacka
21. aug 2008

zuz11: to je hroznéééé, rodiť 2 a pol dňa!!!! Už teraz predýchavam....
zabka1003: Klobúk dole, že si to zvládla!!! 22 h? A nikto Ti nepomáhal? 😖

evkavacka
21. aug 2008

dula_renka: Je vôbec správne urýchľovať pôrod? Nemalo by to ísť prirodzene? Odkedy sa ráta vôbec začiatok pôrodu?

claudinka
21. aug 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
tu mam podrobny sloh o dnesnej poradni 😉 ja som ho asi chytila v dobrej naladicke..

dula_renka
21. aug 2008

evkavacka...TP sa stanovuje na základe poslednej menštruácie a predpokladá sa, že žena otehotnelala v čase ovulácie. To nemusí byť vždy pravda....a čo ženy s nepravidelnou menštruáciou? tehotenstvo bolo stanovené na 280 dní, ale priemerne trvá 283-285 dní. Pokial tehotenstvo prebieha normálne, darí sa maminke aj bábatku ja skutočne neviem načo sa má pôrod vyvolávať a urýchľovať. Na jednej strane dáme oxytocín na urýchlenie a na druhej strane epidurál.......myslím, že naše telo aj bábatko z toho musí mať riadny chaos....čo mu takto pekne dohovárať a využiť ostané miernejšie spôsoby ako *pošupnúť* na tento svet......prečitaj si knižku od Kláry Doležalovej..Hovory s porodní bábou, Ivanou Konigsmarkovou....krásny pohľad na svet, pôrod, dieťa

evkavacka
21. aug 2008

Dula_renka: Ďakujem za tip!!!

evkavacka
21. aug 2008

Claudinka:to nemyslíš vážne, že je tam taká masovka???Ako sa ja ráno vygúľam z postele o šiestej? Čo už! Aspoň si ma na to psychicky pripravila 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre