Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

slavica2
21. aug 2008

dula renka dik za tip, ale ked si zavreta ako v 20 tyzdni, tak ti alchymia moc nepomoze, sorry

dula_renka
21. aug 2008

rado sa stalo...túto knižku, by som dala do povinnej literatúry tehulkám...ako sme mali v škole 🙂

zabka1003
21. aug 2008

Evkavacka..
nepomáhal mi nikto k urýchleniu pôrodu, akurát ja že som chodila a sprchovala sa, ale nepomáhalo to v mojom prípade vôbec..
A ked som sa už po x hodinách pýtala PA či mi nemôžu nejako pomôcť to urýchliť, tak mi aj povedala, že musím počkať, že sú tam "zaplatené" maminky..že je to hnusné ale je to tak..
Tak preto sa mi nečudujte, že by som už bez zaplatenia rodiť nešla..

Ja vám ale fakt želám aby ste to mali rýchlejšie a bezproblémovejšie za sebou..

Baby a dr. Fulopová už nerobí poradňu? Lebo ja som chodila k nej, a nikdy som tam nebola viac ako 30 min..

claudinka
21. aug 2008

evkavacka, ja sa necudujem.. jeden jediny den v tyzdni su tam poradne od osmej do dvanastej a k tomu si zober, kolko je nas teraz tehotnych.. ale ked nejdes sama, tak ti to ubehne rychlo.. ide to tam dost rychlo..

zabka1003 na dverach bolo aj jej meno napisane 😉

sirinka
21. aug 2008

dula_renka podla teba sa oxitocin a epidural nejako vylucuju? ani ja nie som za zbytocne urychlovanie porodu, ale ked je uz plodova voda zelena, predsa hrozi plodu infekcia...tam niet na co cakat a este ked je to v termine...

gangulienka
21. aug 2008

ahojte maminy 😉 ja som tiez rodila v ruzinove, doktora som zaplateneho nemala, lebo som ziiadneho nepoznala a stazovat sa nemozem. Tiez nas vtedy rodilo vela ale pri tych kontrakciach som mala co robit sama so sebou a nie premyslat ze uz pol hodinu nesiel ziaden personal okolo (inak cely cas som stravila na chodbe lebo na vzdycharni uz boli 2 rodicky) bol somnou manzel co bolo super a ved keby som uz isla rodit tak snad by ma na tej chodbe nenechali....ked sa mi to uz zdalo na nevydrzanie tak som poprosila manzela nech ide niekomu povedat ze chcem epi...manzel povedal nejakej sestricke a do pol hodky som uz bola na sale...tam zase asi pol hodku trvalo kym mi dali epi....potom som tam stravila este asi 2 hodky do porodu a asi raz za pol hod. sa prisla na mna pozriet sestricka,,,,ja neviem teraz ked na tym premyslam asi by sa mali viac starat ale mne to vtedy ani tak neprislo...len som si uvedomovala ze vedla v sale ma asi mamina zaplat.doktora lebo u nej boli stale sestricky...musel tam prejst cez salu kde som bola ja a na mna niekedy ani nepozreli...
No ale zazitok mam pozitivny a urcite ak budem znovu rodit pojdem do ruzinova 😉

sirinka
21. aug 2008

gangulienka no ja som dr. zaplateneho mala a sestricky sa tiez nejako zvlast neunuvali, musela som ich presvedcit, ze uz budem rodit a uz maju volat mojho dr. lebo to bolo v noci, predcasne a snazili mi ho este oddialit a epidural mi pichli neskoro...

mir13
21. aug 2008

Oxitocin a epidural by sa nemali vylucovat. Mne stale davali oxitocinove infuzky a mala som aj epidural. Oxitocin mi davali aj po porode, lebo nevedeli zastavit krvacanie. Lekara som zaplateneho mala - chvalabohu. Ked zacali babatku slabnut ozvi, poslal po primara a snazili sa to maximalne urychlit. O 8 rano mi zacali vyvolavat porod a 9,10 bola malinka na svete. Potom som mala problemy a mojho zaplateneho lekara volali ku mne este 3 krat. Na 3.krat zvolal konzilium. Teraz som opat tehotna a urcite si lekara zaplatim, aj keby som mala za to dat posledne peniaze. Sestricky sa vacsinou moc neunuvaju, ale najdu sa vynimky. Ale strasne je zlata ta, co zavadza epi. Kedze vedela o tychto mojich problemoch, bola sa za mnou pozriet aj ked som uz bola na izbe. Takze pocity z Ruzinova - zmiesane. Najdu sa tam skvely ludia, ale aj taki, co si zmylili povolanie 🙂

sirinka
21. aug 2008

mir13 ako keby si mi z duse hovorila...ale tusim, ze ta co picha epi je doktorka...mne pichala taka mensia, hrooozne zlaty clovek, ju si jedinu pamatam a mojho dokyho z porodu...

snehulienka
22. aug 2008

baby, neviem ci standard alebo nadstandard - kamoska vravela ,ze na nadstandarde boli vsetci aj po 3 -4 na izbe, lebo ich bolo vela a ona v standarde sama na izbe...
a vravela ze v nadstandarde maju na izbe takmer hned dieta cely cas, ze si s nim musia poradit. z jej pohladu bola rada, ked si mohla po porode bez neho oddychnut...aspon par dni a potom doma si to vynahradila...

sirinka
22. aug 2008

snehulienka to je blbost, ze na nadstandarte boli styri a na standarte sama 😉 , na nadstandart nikdy nedaju viac ako dve a uz vobec nie, ked maju volne postele na standarte...
a na obidvoch maju zavedeny rooming in, tak neviem, preco nemala pri sebe dietatko niekolko dni, ale zo standartom to nema nic spolocne...
ked nemas pri sebe prvyc par dni babatko, je neskor velmi tazke rozbehnut tvorbu mliecka, takze to by som neriskovala. ja som si oddychla doma cez sestonedelie, ked mi pomahal manzel, mama a svokra 😉

dula_renka
22. aug 2008

sirinka..keď je plodová voda zelená, tak sa nečaká na nič, dosť často to skončí cisárskym

sirinka
22. aug 2008

dula_renka a k tomu oxitocinu a epiduralu? myslis, ze sa to vylucuje alebo som to len zle pochopila z tvojho prispevku zo vcera?

dula_renka
22. aug 2008

sirinka....nevylučuje sa, bežne sa dáva epidurál aj oxitocín

sirinka
22. aug 2008

dula_renka ok, tak som to teda zle pochopila... 😅 , ved som sa aj cudovala, aj som dostala oba a dobre bolo, islo to rychlo jak po masle 🙂

snehulienka
22. aug 2008

sirinka, diky.
takze s tvojho pohladu je nadstandard to ze mas menej ludi na izbe a tym padom aj na WC a kupelnu, ktore su blizsie.
dieta je s tebou rovnako casto - rooming in. a to je vsetko.
neviem co si mam dat ja...este sa spytam na nazor jednej znamej co bola v nadstandarde...

dula_renka
22. aug 2008

epidurál je od bolesti a oxytocín je látka, ktorá urýchľuje pôrod...ked maminka dotane epidurál, tak necíti bolesti a pôrod sa môže spomaliť, tak dostane oxytocín

aktak
22. aug 2008

nadstandard je fajn, telka aj klima je uplne nanic, ale sprcha a zachod na izbe su na nezaplatenie naozaj, a stravu nosia do izby ale to neni az tak dolezite, urcite odporucam

sirinka
22. aug 2008

aj ja odporucam nadstandart kvoli kupelni a wc....

claudinka
22. aug 2008

aktak pri normalnych izbach nenosia stravu az do izby? kam si pre nu musis chodit?

sirinka uz chcete druhe babenko? 😀

sirinka
22. aug 2008

claudinka uz sa pokusame 😀
pri standarte musis chodit do spolocnej jedalne...

gangulienka
22. aug 2008

ja som bola na standarde a boli sme na izbe 4 plus 4 babatka kazde revalo inokedy 😀 ale tragedia to nebola...chcela som ist na nadstandard ale mali plno....den pred odchdom prisla za mnou sestricka ze uz je volno ze sa mozem prestahovat 😉

veronica1
22. aug 2008

odporucam nadstandard, stoji to zato, hlavne kvoli tej samostatnej kupelni a mensiemu poctu bab na izbe.

martinaj
22. aug 2008

ja som bola na standarde lebo v tom obdobi bol natresk a nebolo to take zle, nestazujem sa vobec 😉

claudinka
22. aug 2008

gangulienka a prestahovala si sa? 😝

vsak uvidime, ci sa nam ujde..

aktak
22. aug 2008

jedalen je na chodbe
ano, je fajn ked su len dve deti lebo je vecsia sanca ze bude chvilu ticho a klud na oddych, ale zas tie 4 dni sa daju vydrzat, keby sa mi neusiel nadstandard tak by som to prezila ale bola som rada ze sa mi nadstandard usiel

gangulienka
22. aug 2008

neprestahovala, na jeden den sa mi fakt nechcelo a presne ako pise aktak tie 4 dni sa daju vydrzat, aspon ja som bola v takej euforii z Tamarky ze mi vlastne nic neprislo strasne, len som sa vazne pozastvila ze funkovalo len jedno WC 😝

zuzpolka
24. aug 2008

Na nadštandarde nosia jedlo na izbu????? t som vobec netušila 😀
ja som nadštandard nemala, ale druhy den po porode sa uvolnil len už sa mi nechcelo stahovat..... 😅 a okrem toho mi bolo aj tam celkom fajn 😅 sprchu som mala oproti izbe takže super....a boli sme len 2 na izbe 😀
chodenie a sedenie v jedalni mi kvoli bolestiam robilo problem takže to nosenie jedla na izbu by som uvitala 😀 😝 😀

claudinka
24. aug 2008

jeeej zuzpolka, ty mas cerstve dojmy z porodnice, ako vidim 😉

zuzpolka
24. aug 2008

claudinka ahoj,
to ano mam 😀
pozeram že aj ty za chvilu budeš mat 😀 Držim palčeky 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre