Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

claudinka
25. aug 2008

aj ja dufam, ze to bude kazdu chvilku a hlavne bez komplikacii 😉 sice v poslednej dobre pocujem na ruzinov len same staznosti 😒 snad to bude fajn..

katavinka
25. aug 2008

Prosím Vás, ako to je v Ružinove..., som si dnes pýtala zoznam do pôrodnice a povedali mi, že pre bábätko nemám nosiť vôbec nič 😨

sirinka
25. aug 2008

katavinka v podstate je to pravda ale zober si vlhcene utierky na ritku pre malea radsej aj jeden balik plienok do zasoby. oblecenie ti daju aj na kupkanie tam maju vsetky veci a az na den odchodu ti bude treba vlastne oblecenie pre babatko...

aktak
25. aug 2008

pre babo potrebujes:

servitky na ritku
par plienok ak by ti tie od nich nestacili (prinesie ti manzel ked bude treba)
rukavicky (nemusia byt, ale vezmi ak by nahodou bolo treba)
ciapocku

claudinka
25. aug 2008

jaaaj babule v poslednej dobe pocuvam na ruzinov len same ponosy.. ze strasne sa tam zaobchadza s rodickami a ze doktori nula bodov, mi vela znamych pisalo, ze ruzinov nehrozi.. ☹ ☹

aktak presne to mam zbalene 😉

katavinka ja som sa zbalila podla tohto: http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-ruzi...

enynka1
25. aug 2008

ahojte, ja som sa takisto bala ist do ruzinova podla toho co tu na konikovi i moje zname vraveli ...ale po dnesnej prvej navsteve v poradni mam lepsi pocit, sestricka pana doktora bola mila a dala mi aj papier v ktorom je podrobne napisane co potrebujem pre maleho i pre seba do porodnice..uz len treba dufat ze pri samotnom porode natrafim na dobry personal ..

aktak
25. aug 2008

baby vobec sa nebojte, vsade pracuju rovnaki ludia - nektori su dobri ini horsi, zalezi na koho natrafite, ale nejdete tam stravit mladost - tie 4 dni vydrzite aj keby traktori padali 😉 budete mat pri sebe krasne male babenko, nic ine vas nemusi zaujimat, drzim palce a naozaj sa nestresujte uz pre to 😉

claudinka
25. aug 2008

aktak 😉 pravda..

enynka u koho ides rodit, mas zazmluvneneho doktora? dala ti zoznam? aj ja ceeem

enynka1
25. aug 2008

claudinka, nemam zazmluvneneho zatial..u Dr.Krizka, ja som sa tu o nom informovala od tehuliek co k nemu chodia a zatial som nepocula na neho zleho slova, a aj znama mi ho poradila. Fakt som sa cudovala jak puk ze Ruzinov a mila sestricka co mi vsetko vysvetli a da este aj zoznam to mi nejde dokopy 😉 kiezby boli kazde taketo..

skrecok
25. aug 2008

Naozaj netreba zobrat do porodnice oblecenie pre babatko a deku? Diky.

ginger01
25. aug 2008

netreba, fakt len vlhke obrusky na ritku, zo 10 jednorazovych plienok a ked chces rukavicky, ciapku...
zalezi od toho, kedy rodis, aby babatku nebola zima. 😉
oblecenie dostanes erarne, deku netreba, ma erarnu perinku.
ja som zuzitkovala akurat tie obrusky a grc plienku.

skrecok
25. aug 2008

Jeeej, vyborne. Rukavicky a ciapocku mame, takze ostatne az ked pojdeme z porodnice dominkov. Keby nahodou nieco, tak mi donesu bud manzel alebo mamina.
Dakujem. 😉

claudinka
25. aug 2008

enynka tak to mas pravdu 😉 Na Krizkov oboch som len same slova chvaly pocula 😉 a mozes k nemu chodit, aj ked si ho nechces zazmluvnit na porod?

livika
25. aug 2008

Aj ja ked som chodila na poradnu,som stretla super sestricku,vsetko mi porozpravala,priala mi a dodavala silu! 😵

enynka1
25. aug 2008

claudinka tak to neviem, ja si ho asi zazmluvnim, ale inak neviem este sme o tom nerozpravali..ty chodis ku komu? inak ako naozaj som bola prijemne prekvapena, cakala som to najhorsie, pretoze asi pred mesiacom som bola v ruzinove s manzelom u jedneho lekara na vysetreni, a ten lekar aj sestricky co tam mal boli dost neprijemne..je to asi o stasti ci schytame akurat prijemny al. neprijemny personal..

aktak
25. aug 2008

vezmite si 2-3 latkove plienky, s tymi babo aj prikryjete ked bude treba, proste tie sa vzdy zijdu 😉

gangulienka
25. aug 2008

ja som rodila v decembri a deku som naozaj nepotrebovala ...bolo tam tak horuco ze som isla odpadnut chodila som v nocnej koseli bez ponoziek a ked som si dala zupan ked som isla papat tak mi bolo teplo 😉

lyrra
25. aug 2008

ja odporucam pre babo vlhke utierky, zopar papierovych plienok, rukavicky a cumlik 🙂 deku vyuzijete pri navstevach, lebo na izbach je sice teplo, ale na chodbe byval riadny prievan...

caruzo19
26. aug 2008

zienky,doporucujem este pribalit jedno nahradne oblecko pre babo,lebo ak vystihnete zrovna vikend a babo sa vam precika,alebo grcne,alebo spoti.... tak vam nedaju nahradne,lebo cez vikend sa neperie 😨 esteze som mala.
inak vrele doporucujem si zobrat fen na susenie stychov 😉

pipka
26. aug 2008

ajojte babulky,
tak aj my uz to mame stastne za sebou, mala hanka sa narodila v stredu 20.8.2008, poobede o 14:35, porod prebehol velmi rychlo na moje stastie, aj s kontrakciami som to mala za sebou za tri hodky, co je na prvorodicku vraj celkom dobre. 😉
Co sa nemocnice tyka, ja sa stazovat nemozem, aj sestricky aj lekari boli maximalne mili, az na male vynimky, jedna sestra bola dost brrr, ale s tou som ja nastastie nikdy do osobneho kontaktu nedosla, len som ju pocula na chodbe 😒 mala na starosti vydavanie mliecka pre baby, co nemali svoje.
Co sa nadstandartu tyka, tak som rodila akurat v den, ked nas porodilo 16! tolko porodov v jeden den tam vraj nemali za posledne tri roky, takze ani nadstandart nehrozil 🙄 😅 normalne mali cakacku, a ked sa uvolnilo, tak posuvali...lenze v prvom rade tam davali sekcie, cize mne sa nakoniec miesto ani neuslo. no nastastie sme sa na izbe zisli fajn partia, tak som po druhom dni uz ani nemala zaujem sa presuvat 😵

pipka
26. aug 2008

caruzo, inak s tym fenom dobry napad, skoda ze ma to nenapadlo skor...teraz doma to vsak vyuzivam, aj kupel v repiku celkom fajn vec 😉 normalne citim zo dna na den ako sa mi polepsuje 😵

veronica1
26. aug 2008

pipka - tak blahozelam k dcerke. mala si aj epidural?

claudinka
26. aug 2008

enynka nechodim konkretne k nikomu.. kazdy stvrtok tam maju poradne nezazmluvnene, takze chodim tam..

pipka
26. aug 2008

veronica, mala som ho zaplateny, ale akosi sme ho nestihali...cca za 15 min som bola otvorena na 12cm, tak sme usetrili 😉 ...ale uprimne povedane..do poslednej chvilky som ho chcela 😅 no ked doky zavelil TLACIME, uz mi bolo vsetko jedno 😒 😀

slavica2
26. aug 2008

ktory doki bol pri porode pipka? 🙂

pipka
26. aug 2008

ja som mala zazmluvneneho svojho gynekologa Mudr. Mareka Drabeka, a asistoval mu mlady Krizko, obaja boli super 😉

caruzo19
26. aug 2008

pipka,vyskusaj mast cicaderma,je na nezaplatenie,mne pomohla velmi.stoji do 100sk

pipka
27. aug 2008

caruzo, cicadermu mam, ale praveze mi nepomaha 🙄 vcera sme boli u pediatricky s malou na prvej prehliadke a ta mi zas povedala, ze kalciovou mastou si to mam natierat...lenze ani ta nic moc... 😒
dnes som sa rano zobudila, prsia uplne cervene a tvrde, som hotova ☹ ani malinkej nechcem dat z nich, aby nahodou nejaky zapal nedostala, tak som zarobila nutrilon a zo striekacky sme papali 😅 a mlieko som si odstriekala, no podarilo sa mi len minimum a aj to bolo nejake bleducke...tak si myslim, ze koncime s kojenim 😔

veronica1
27. aug 2008

pipka - nejako som nezastihla, aky mas problem - s bradavkami, alebo netiecie mliecko, alebo sa nechce prisat? Skus napisat IP anneg (annag), ta sa vyzna, mne tiez velmi pomohla 😀 😀 , hlavne to zatial nevzdavaj, aj ja som mala problemy, najprv s bradavkami-velmi ma boleli a mala som ich az rozkusane, potom sem tam problem ze bolo malo mliecka, ale nevzdala som to a kojime uz 3apol mesiaca.

kakusa
27. aug 2008

pipk amojej kamoske na toto pomohli niake homeopaticke tabletky, na tvorbu mliecka maly ma 16 mesiacov a ona este stale koji....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre