Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

caruzo19
30. aug 2008

tak to je teda pekne svinstvo,ved uz na tej sale je ti dost jedno kto tam je,hlavne tych x hodin cakania a kontrakcii je tam dolezity doprovod

claudinka
30. aug 2008

pipka tak to mali perny den.. 16 porodov, moje nervy.. skoda, ze ten moj prave na tej sale nechce byt ☹

pipka
30. aug 2008

caruzo, sak my sme to povodne aj tak mali dohodnute, ze bude so mnou prave, ked sa budem otvarat...nevedeli sme ako dlho to bude trvat, ale predpokladali sme, ze dlho, kedze som prvorodicka, no fakt sme tam cakali soru na porodnu salu 😅 tak mi ho nemohli, teda nemali kam zavolat, tak dosiel az k porodu, kde chuda povodne ani nechcel byt 😅 no nakoniec to vsetko zvladol hrdinsky, a aj ja, lebo odkedy prisiel, tak mala bola do 20 min na svete 😉 😉 😉 a ja som bola rada, ze ho tam mam, aj ked povodne dohoda bola ina 😀 ...nuz clovek mieni...pan boh meni 😀 😀 😀

claudinka, ani moj nechcel...a vidis 😀 😀 😀 nejako v tom soku a rychlosti, ked ma tam uz videl na stole, nedokazal odist 😅 😀 ..a v tej rychlosti sme ani fotak nestihli nachystat 😒 😀 😀 😀

pipka
30. aug 2008

a ked sa ho doki tesne po porode pytal, ze aky to bol prenho zazitok, tak s uskrnom zatavil, ze on nevie...nema s cim porovnat, lebo on rodil prvykrat 😀 😀 😀 som myslela, ze tam cvrknem od smiechu 🙂 🙂

claudinka
30. aug 2008

pipka bodaj by to tak bolo aj u mna 😉 super ti to dopadlo nakoniec.. tisko zavidim 😠

pipka
30. aug 2008

claudi dakujem, my sme to zmakli dokopy za 3 hodky od prvych kontrakcii po narodenie...tak drzim palce, nech je to u vas podobne 😉

claudinka
30. aug 2008

pipka a mala si predtym tvrdnutie bruska, poslickov alebo nejake podobne zalezitosti? nemyslim priamo pred porodom, ale tak predtym..

pipka
31. aug 2008

claudi asi tak tri dni pred porodom som zacala citit take jemnulinke akoby ms krce v podbrusku a cca tak kazde dve hodky mi tvrdlo brusko, poslednu poradnu som mala 19.8., doki skonstatoval, ze krcok je uz uplne makky
a ze sa zacinam otvarat a rovno sa so mnou dohodol na druhy den rano nastup do porodnice. Tam mi az prepichli plodovu vodu, lebo mi sama neodtiekla a potom uz to islo 😅 😀

claudinka
31. aug 2008

pipka som zvedava, ako sa to rozbehne u mna.. ja zatial nic nemam, ziadne krce, ani tvrdnutie bruska..

pipka
31. aug 2008

sak mas este cas, neboj, ono to pride...v 40tt 😉

claudinka
31. aug 2008

sak ja sa nebojim, ja sa len neviem toho maleho drobceka dockat 😉 sak uz teraz ma vzdy manzel budi otazkou, ci uz ma startovat auto..to bude srandy, ked mu raz poviem, ze ma 😀 pusti do gati.. 😀 nase babulky septembrovky(https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...) sa poriadne rozrodili, vacsina bude nakoniec augustoviek, tak preto som zvedava 😉

pipka
31. aug 2008

uplne ta chapem, ja som takto isto stresovala od 37tt, bola som straaasne zvedava na malu a nevedela som sa jej dockat.Manzel ten mal dokonca hnacky z nervozity 😅 , stale mi volaval, ci uz? 😕 😀 AAAle stalo to za to, to cakanie. Mala je nas pokladik, nevieme sa na nu vynadivat 😵

claudinka
31. aug 2008

tak to si viem predstavit, uz nech pozeram aj ja do postielky, kde bude nas pokladik hajat 😉

caruzo19
1. sep 2008

maminy,co ste teraz niekedy rodili,ako vyzera ten vynoveny nadstandard?mysleli aj na znizene postele,ci su stale take,ze je nadludsky vykon na ne po zasiti hradze vyliezt? 😀 pred dvoma rokmi tam bol plesnivy zaves v sprche,klima na balkone cela obholubovana,tak mal clovek strach ju pustit,postel a obycajny nemocnicny nocny stolcek ci ako to nazvat,tv so 4 roztrasenymi kanalmi a teda postielka pre babo a to je vsetko.no a vlastne este stol a 2 stolicky.zmenilo sa nieco? 🙂

enynka1
1. sep 2008

caruzo19 plesnivy zaves?? to je sila, tak mame si platit za nieco co sa ani zdaleka nepodoba na nadstandart..uz sa naozaj tesim do tej ruzinovskej 😖

caruzo19
1. sep 2008

enynka,to som neopisala normalne oddelenie 🙂 to si radsej zaplatim tych 500 za ten plesnivy zaves,nez mat jedno wc na chodbe a tiez len jednu sprchu pre cele oddelenie.o stave tychto zariadeni ked ich navstevuje 30 krvacajucich zien sa myslim netreba rozpisovat 🙂

enynka1
1. sep 2008

vsak ja som to poxopila 🙂 ja si xcem tiez zaplatit nadstandart ak bude volny, hlavne kvoli tomu zachodu a kupelke, tym som narazala na nase zdravotnictvo.. 😒

caruzo19
1. sep 2008

urcite by sa naslo aj nejake horsie..... ja neviem..... v nejakej dedinke na sumtre trebars 😀

caruzo19
1. sep 2008

ze sumatre 😀

elenamarek
1. sep 2008

Caruzo,ja som rodila pred necelimi 4rokmi,nadstandart si myslim ze skor standart by sa to malo vsade inde nazvat,ked porovnam standart na Antolskej a nadstandart ani nehovorim jak je super na Antolskej.Tie postele mas pravdu ja mam 155cm a po cisaraku som sa na nu nevedela dostat tak sa na mna zlutovali a dali mi schodiky k posteli,nam fungovali 2programi,od klimi nam brali dialkove nech ju nepustame tiekol sachod dvere sa nedali na kupelke zavret ale vzdy lebsie jak standart kvoli wc a sprche kym som sa tam dostala a to nehovim jak dlho by mi to trvalo na chodbu.snad to bude lebsie,inac by tam mohli dat aspon niaku skrinku a nie mat veci pod postelou a ked ste na gyn.oddeleni pred vyzitou ich vyniest na balkon ako sila

bubatinko
1. sep 2008

to co tu niektore pisete znie ako horor ja som rodila v ruzinove pred 2 rokmi a vobec to take hrozostrasne nebolo normalna nemocnica .. az na to ze v case ked som ja rodila mali naozaj fofry lebo v den ked ma prijali porodilo cca 30 rodiciek a nemali mi dat aku nocnu koselu tak som mala svoju nastastie sa to nejak utriaslo a boli aj volne postele 😀 sestricky boli v pohode az na jednu pri porode ... izby - bola som na normalnej a bolo to v pohode ciste obliecky /plachtu vymenili vzdy ked bolo treba/ aj sprchy celkom dobre ale bosa by som tam nestupila pre istotu, no WCka pre celu chodbu ale dalo sa ... tych par dni to tam bez ujmy urcite prezijete a ked nieco budete potrebovat musite sa ozvat sestrickam ...

caruzo19
1. sep 2008

no pre mna to tiez nebolo nejake hrozostrasne,proste tvrda realita slovenskych porodnic 🙂 🙂

livika
1. sep 2008

Ja som bola vcelku spokojna,ale tiez mi chybala nejaka skrina a nie mat to ako nejake bezdacky po zemi v taskach 😒

pipka
1. sep 2008

no nadstandart je teraz uuplne novucky, s tym povodnym sa to neda porovnat, kupelky su nove, ale postele myslim ostali povodne. Ja ked som minuly tyzden rodila, tak nadstandart bol uuplne obsadeny, normalne sme boli na cakacke, ale ja som to uz po dvoch dnoch ani neriesila, bola som na standartnej izbe a v pohodke sme to zvladli, nastastie sme mali izbu oproti sprcham, tam je aj wc, tak sa to dalo 😉
samozrejme keby zainvestovali aj do rekonstrukcie normalnych sprch a wc, nebola by som proti 😀

caruzo19
1. sep 2008

pipka aj na normalnom oddeleni davaju vlozky?

pipka
1. sep 2008

ano ano, vlozky, nepremokave podlozky aj nocne kosele su vsade k dispozicii 😉 ja som si par este aj domov nabalila, lebo v lekarni sa daju kupit len tie male a mne boli lepsie tie dlhe, ktore sa dodavaju len do porodnic. Fakt si vlozky netreba brat, je ich tam dostatok 😉

caruzo19
1. sep 2008

to viem ze na nadstandarde,len som nevedela ci aj na normalnych izbach.clovek toho minie na tony 🙂

pipka
1. sep 2008

ano ano, maju ich tam dostatok, neboj nic 😉

caruzo19
1. sep 2008

pipka a ako ste na tom s kojenim,uz pohodicka?

pipka
1. sep 2008

ale uz sa da, pomaly sa to ukludnilo, nasli sme si system, mala nastastie pochopila, ze ma nemoze znicit vycicanim 😀 😀 😀 tak uz papa kludnejsie, kojime kazde tri hodky + 50 ml prikrm z flasky, tak nam to najlepsie vyhovuje, ona je spokojna, nerobi rozdiel medzi prskom a cumlom, tak zatial v tom budeme pokracovat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre