Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

pipka
9. okt 2008

a okrem ineho...ked vam bude medzi nohy kukat mlady Krizko...hmmmm, mozno rady ukazete... 😀 😀 😀

vevusiatko
9. okt 2008

pipka 😀 hehe toto bolo dobre.....

claudinka
9. okt 2008

pipka 😀 😀 😀 😀 😀
a to s tym myslenim na jedlo svataaa pravda 😉

a domov z porodnice som maleho brala v autosedacke obleceneho, len prikryteho dekou a tak to robim aj teraz, len deku cez neho prehodim, zbytocne zavinovacky do auta kupovat..

sophy
9. okt 2008

baby, svokra ma odhovara uz cele mesiace od epiduralu (lebo ved ona porodila aj bez neho 😠 ) teraz prisla s tym, ze po epi hrozne zvykne boliet hlava, mate taku skusenost? mna hlava nebolela ani po celkovej anestezii po slepaku, tak si myslim ze ani po epi by boliet nemala...

vevusiatko
9. okt 2008

je sophy mame podobny termin 🙂 Nedaj sa odhovorit je trosku ina doba a podla mna bolest hlavy neni az taka strasna ako porod aspon moj nazor.....

sophy
9. okt 2008

jasne, ja si to zaplatim a pripadne nevyuzijem, ale rozhodne to chcem mat ako moznost, svokre sa hovori, ked rodila v osemnastich, aj uz mam predsa len o jednu dekadu viac a necitim sa tak sviezo ako po cerstvo po mature 😉

vevusiatko
9. okt 2008

ja mam dvadsat a tiez sa necitim bohvieako..... aj mne starsie zeny v okoli vravia ze to zvladli bez toho ale tak ked mozes nepomoz si 🙂 Aj ja si to zaplatim a uvidim 🙂 Mozno sa stretneme aj v porodnici

caruzo19
9. okt 2008

sophy,ja som rodila s epiduralom a hlava ma nebolela vobec.ta bolest hlavy nema nic spolocne so sedativami,ale s mechanickym poskodenim nejakej blanky pri vpichu,neviem uplne presne co to je,niekedy sa moze stat,ale je to velmi male percento.ale v ruzinove su sikovne zienky na are

sophy
9. okt 2008

super, dik caruzo, ja si stale hovorim, ze ak sa to bude dat vydrzat, tak to zvladnem aj bez epi a ked nie, tak mi ju hadam stihnu dat, ja mam hrozne citlive brucho (crevna neuroza) a bolia ma aj veci co normalnych ludi nebolia, ale bolest znasam celkom dobre

zabka1003
9. okt 2008

Presne ako píše caruzo, bolesť hlavy býva len ako nežiaduci účinok, ked sa poruší nejaká blanka pri vpichu..ale vedia tomu pomôcť...a stáva sa to veľmi zriedkavo..
Mňa teda nebolela hlava vôbec..a ďakujem tomu kto epi vymyslel..tiež som si hovorila, že uvidím, možno si ju nedám..a potom som sa nevedela dočkať, kedy mi ju budú môcť pichnúť..ked mi ju pichli, bola som vďačná nadovšetko...

No ono tie svokry majú také názory niekedy 😒 napr. moja je zhrozená, že malá bude mať 10 mesiacov a ja ju ešte kojím...som proste čudná.. 😀

sophy
9. okt 2008

ano, s kojenim sa tiez so svokrou nezhodnem, ona je presvedcena, ze dieta okrem mlieka treba nadajat aj vodou a najneskor od troch mesiacov mu davat rozlicne stavy a davat do mlieka aspon krupicu 😒 ked som jej povedala ze do pol roka alergolog zakazal akekolvek experimenty, tak sa len zatvarila ze si ti lekari myslia, ze vedia vsetko najlepsie....

betina2407
9. okt 2008

Sewa. Ja som mala indukciu. Prišla som úplne s prázdnym monitorom a otvorená na 3 cm. Proste v pohode. Najskôr vag.tabletka, tá zabrala do 1/2 hodiny. Nasledovalo rozchodenie po chodbe pred pôr.sálou, aby sa kontrakcie rozbehli a spravidelnili. Pôrod postupoval a asi po 2 -2 a 1/2 hodine od začiatku ma dali na monitor a na infúzku. Na sále som už potom zostala na pozorovaní až do konca. Odkvapkali mi dve flašky hormónov, pričom už počas 1 flašky kontrakcie hoóódne zosilneli. ☹ EPI som mala predplatené s tým, že na sále sa rozhodnem podľa situácie. A vtedy som už požiadala o podanie epidurálnej analgézie a do 1/2 hodiny som ju dostala. Potom už kruté bolesti ustúpili, ale bolesti tam stále boli. Možno keby dali ďalšiu dávku, ale to by som možno už nevedela všetko precítiť. Neviem. Bolesť hlavy som nemala, len asi 2 hodiny po pôrode som trochu cítila strpnutosť nôh a brucha, ako keď sedíš na WC príliš dlho. Každopádne pôrod tá EPI urýchlila. Potom mi pustili vodu a ešte viac sa to zrýchlilo. A po nejakom čase sme porodili. Hlavne treba predýchavať pri tlačení hlavičky, aby mali tkanivá čas sa napnúť a presne robiť, čo doki káže.

Čajom z malinových listov som sa prelievala od asi 3 t. pred termínom. Kúpila som ho v lekárni v poliklinickej časti nemocnice Ružinov. Vraj posilňuje maternicu a zmierňuje bolesti a uľahčuje pôrod. To prvé mi potvrdila aj sestrička, to ostatné je asi individuálne. Mne sa to tak nezdalo. Okrem toho som pila aj alchemilkový čaj na doporučenie lekárničky, ten okrem posilovania maternice zabraňuje aj zápalom a pôsobí aj na tvorbu mlieka.
http://www.rodina.cz/scripts/journal/article.AS...
Dobré je piť aj roobois.

Baby, nesťažujte sa na vizity. Je to nutné. Malá je v pohode, chodí 1 lekár a 1 sestra. Veľká tu už bola popísaná. Ja som ju vymákla hneď prvýdeň po pôrode. No šok bol, keď okrem 2 doktorov a sestier prišli aj asi 6 medici/-čky a v rozpakoch nevedeli, kam sa majú pozerať.
😕 😀 Ešteže som rodila deň predtým, lebo vraj aj k pôrodom chodili. Tak to by som asi nezvládla porodiť normálne... Určite by som požiadala o ich neprítomnosť, lebo by som sa nevedela sústrediť.

Čo mne vadilo na šestonedelí? Nechýbal mi nadštandard, najskôr sme boli len dve, ale na druhý deň sa véééľa rodilo a tak sme boli potom 4. Ale nikde nebolo 5. Ale fakt je, že WC a sprchy boli v úbohom stave. Sestričky boli fajn, možno preto, že som bola aj ja dobre naladená a že som už mala druhý pôrod. Aj partička na izbe bola fajn.

My sme odchádzali normálne v svetríku a v perinke a schovaní vo fusakotaške (niečo ako fusak, ale s výstužou na spodu a s popruhmi.) Ale chodili aj s "vajíčkami" aj s vaničkami od kočíka.

Baby, a svokru treba pustiť jedným uchom dnu a druhým von a tváriť sa OK, ale aj tak počúvať svoju generáciu. Niektoré veci sú proste prežitky.

pipka
9. okt 2008

sophy len si epi zaplat, ved pri najhorsom nevyuzijes 😉 ale podla mna je to lepsie ako bez neho. Aj ked ja som rodila bez a zvladla som to, no len preto, ze sme nestihali... 😅 ale zaplateny som ho mala a veru este tri sekundy pred tlacenim som kricala, nech mi ho pichnu 😅 😀 😀 😀

a na margo svokra...moja zas kruti hlavou, ze preco nechcem dat malej detsku vyzivu...podotykam ze ma 7 tyzdnov! 😅 takze klud 😀 😀 😀 presne ako pise betina, jednym uchom dnu a druhym von, ved na to mame dve usi 😀 😀 😀

seva
9. okt 2008

babulky caute,

betina, dakujem za popis indukcie, asi je to fakt aj tu individualne,
pevne verim, ze keby to malo byt,
tak sa porod nejako rozbehne ( ja sa zatial nemozem pochvalit ziadnym nalezom, krcok drzi 😀 )

sophy, svokry, ani maminky nepocuvat, baby maju pravdu, ze za ich cias sa rodilo trochu inak,
a ked je dnes taka moznost, ze ti mozu podat EPI a ulavit ti tak od bolesti,
je fajn mat to minimalne ako zadne vratka ... dat si ju nemusis, ked pojde vsetko hladko ...
bolest hlavy vznika, ak ti okrem epiduralneho priestoru prepichnu aj spinalny, ale ta bolest je odstranitelna,
takze neboj nic ...

pipka 😉

adulik16
9. okt 2008

Ahojte baby, dakujem, ze ste mi napisali, ako ste si odniesli svoje deticky domov z porodnice, asi som to zle napisala, to je jasne, ze malinkeho odnesieme vo vajicku, myslela som skor na oblecenie a na tu perinku. Tak,aby mu nebola zima.

Ja som bola dnes na poradni a seva, mozno sa v tej porodnici aj stretneme. Moj doktor mi povedal, ze uz mam makky krcok (neviem co presne to znamena), ale povedal, ze to na 29.10. urcite nevyzera, ze to bude skor. Tak som aj rada lebo uz by som malinkeho chcela mat pri sebe.

Prosim Vas, tie,ktore ste uz tak pri konci, aj Vas pobolieva brucho ako pri menstruacii?

pipka
9. okt 2008

adulik, ano, to predmenstruacne pobolievanie to su prve naznaky bliziacich sa kontrakcii 😉

evka_
9. okt 2008

Ahojte maminy (aj buduce 🙂 ),

chcem sa spytat, neviete mi niekto poradit ako je to teraz z poradnou v nemocnici? dnes som bola naposledy u svojeho lekara, takze od buduceho tyzdna zacnem chodit do nemoznice na prehliadky...
Lenze vobec neviem, kde sa ordinuje (je to priamo tam na 9?) a ci je jedna ambulancia, alebo sa da ist ku konkretnemu doktorovi (pytam sa preto, ze si chcem zaplatit porodnika a predpokladam, ze ma asi vysetrovat bude on...) viete mi poradit ako mam postupovat? mam teda najprv vyhladat porodnika a porozpravat sa s nim, dohodnut na porode a poradni? Viete mi niekto poradit aj v ake dni a v ktorych hodinach sa ordinuje??

dik moc 🙂

E.

claudinka
9. okt 2008

evka ahoj,
ak sa chystas prvykrat do poradne do nemocnice, tak by si sa mala skontaktovat priamo s porodnikom, ktoreho si chces zaplatit a s nim sa dohodnut na poradni - presne ako si to napisala.. a kazdy doktor ordinuje asi inak, treba vyzistit telefonicky alebo niekde na internete pohladat..

evka_
9. okt 2008

no to som sa uz snazila... ale nepodarilo sa mi nic vyhladat

kucerka0507
9. okt 2008

ahoj evka,
ja som dnes bola na kontrole v ružinove a boli tam baby, ktoré mali iného lekára ako ja, ale boli v tej istej ambulancii, skús tam zavolať .02/48234761

evka_
9. okt 2008

🙂 dik za kontakt... su tam denne? tj, kedy tam mozem volat?

kucerka0507
9. okt 2008

fíha, to presne neviem, ale tuším každý deň do druhej, tretej

evka_
9. okt 2008

no skusim zavolat a popytat sa... 🙂 dik este raz 🙂

uprimne som cakala nejake info od mojho doktora, ale ten sa k nicomu nemal... 🙂

kucerka0507
9. okt 2008

ja chodím k Drábovi, je dobrý, teda ja som spokojná, nechcem ho chváliť, až po pôrode 😝 , ešte mám 11 ddní pred sebou, a jeho som si dala aj k pôrodu, dúfam, že budem spokojná, a dnes sme tam boli 4 baby a akaždá jedna sme si zazmluvneli k pôrodu,

evka_
9. okt 2008

jj verim ze zaplatit si porodnika je dobra vec... v tejto veci nechcem nic nechat na nahodu... akurat ma mrzi, ze lekar ma z tych penazi, co sa platia celkovo nemocnici taku malu cast :(

😎 cas sa krati tak rychlo.. 🙂

kucerka0507
9. okt 2008

no pokiaľ som to dobre pochopila, tak z tých 7000 korún lekár dostane 5000 korún a zbytok nemocnica, ja som sa rozhodovala tiež či si dať alebo nie, ale keď už k nemu chodím celé tehotenstvo, tak prečo nie, veď ma už pozná, teda môj stav, tak preto

evka_
9. okt 2008

mne sa zdalo, ze ten pomer bol iny... - neviem ci lekarovi nejde len 4000 SK ale citala som to kdesi len raz, tak som to mozno zle pochopila...

jednoznacne mi to pride divne, ze vobec taka ciastka z tej celej ide nemocnici... ved nemocnica neurobi nic navyse, nech ma odrodi ktokolvek... 🙂 ale take su pravidla...

ja by som to najradsej dala cele tomu doktorovi, ktory bude na telefone cakat, kym ma to nechyti 🙂

seva
10. okt 2008

ahojte,

adulik, tak to ti uprimne v dobrom zavidim 🙂,
ja zatial nalez nic moc, ale od pondelka uz budem v nemocke
kvoli tlaku ...
chcela som sa ta opytat ... ty ked si tam lezala kvoli tej laparke, lezala si s maminami, co cakali na porod ? alebo na sestonedeli ? alebo kde ? mam sa pripravit, ze sa velmi nevyspim ??

evka, tiez mam pocit, ze lekar dostava 5.000,- a zvysnych 2.000,- nemocka.
kucerka 🙂 aj ja mam zazmluvneneho Dr. Draba, nestretli sme sa na poradni ? ja som sice tento stvrtok nebola,
musela som skor, ale ten minuly stvrtok ano ...
videla som tam 2 buduce maminy co sa poznali,(jedna z nich sa volala tusim Janka, a ma termin 16.10., tu som potom stretla na riaditelstve), potom ja, a potom este jedna maminka s ktorou som cakala na uzv, tiez ma termin 16.10.
mozno sa vidime v nemocke ??
vyzera to na slusnu particku 😉

pipka
10. okt 2008

seva, ak budes v nemocke este pred porodom, tak nebudes lezat na sestonedeli, ale na klasickom gynekologickom oddeleni, to je na 10. posch, neboj vyspis sa 😉 ak ti nebude nejaka na izbe chrapat 😅 😀 😀

seva
10. okt 2008

pipi 😀 dakujem, potesilo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre