Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

ivettfff
23. okt 2008

Ahojte, od budúceho 36. týždňa mám ísť do poradne. Chcela by som sa spýtať ako to chodí v ambulancii u Dr. Foltína, ako dlho sa čaká, čo si treba priniesť a tak...

mercy
23. okt 2008

Hm, ja chodím do poradne k Drábekovi a tiež uvažujem nad zazmluvnením, takže uvidíme. On je taký?

mercy
23. okt 2008

Aký, som sa chcela spýtať

tara2
23. okt 2008

caruzo - Dr. Krizka mladsieho najdes kazdy stvrtok (a myslim ze aj v utorok ordinuje) na gyn. ambulancii c.d. 57, telefon 48234763. Vo stvrtok ordinuje od 9:00 alebo 9:30, ved sestricka ti poradi 🙂 . A fakt je strasne zlaty, ja som maximalne spokojna 🙂

enynka1
23. okt 2008

jej ahoj tara, uz sa ti to bliiiiziiii 🙂 😵

tara2
23. okt 2008

ahoj enynka - no to ano 😕 😅

caruzo19
23. okt 2008

tara vdaka 😉

tara2
23. okt 2008

caruzo - nemas za co 😉

caruzo19
23. okt 2008

tara prosim ta,na poradne sa k nemu objednava,alebo dojdes a cakas?
este otazocku-ako ste dohodnuti na porod?zavolas mu ty alebo mu maju volat z prijmu ked ta vysetria?

tara2
23. okt 2008

caruzo - najskor mu zavolas a dohodnete sa...no a potom ti na kazdej poradni presne povie dalsi termin. Ale urcite mu predtym zavolaj. A objednava na hodinu, a osobne som nikdy nejako extra dlho necakala, jedine ked bezi k porodu alebo na operacny sal, ale to sa da pochopit. A dostala som jeho cislo na mobil, mam mu volat keby sa mi nieco nezdalo alebo by zacal porod...a co mi kamoska hovorila, tak mu volala po prichode do nemocky ked ju tam vysetrili...oni vraj povedia kedy mas volat

tara2
23. okt 2008

ku kamoske vraj dobehol rychlo, byva niekde pri nemocke vraj

zuzpolka
23. okt 2008

ivettfff,
ja som tiež chodila do poradne k dr. Foltinovi 😅
prines si do ampulky moč, to budeš potrebovat každu poradnu...... no a samozrejme tehu knižku 😅 a nejaku tu suknu ked tam nechceš behat hola 😀 😝
Myslim, že su to dvere č 53, musiš si na vratnici vypytat poradove čislo do tychto dveri....no a potom volaju čislo za čislom, ale ide to celkom rychlo 😒

enynka1
24. okt 2008

tara, nikedy davnejsie sme s pisali ze mozno sme sa u krizka aj stretli 😉 no mna uz odrodil, a je fakt dobry,ako to s tebou vyzera? uz sa nieco deje alebo este mas vlastne casuu 🙂

tara2
24. okt 2008

Ahoj enynka
vcera som bola akurat v poradni, krcok sa skracuje, ale este stale som zatvorena...porod tak skoro nehrozi 😀 , ale na druhej strane sa este neponahlam...aky si mala porod? Dalo sa to vydrzat?

dula_renka
24. okt 2008

adulik16....si sa stratila, ci uz si plnis materske povinnosti? 🙂

adulik16
24. okt 2008

dula_renka ahoj🙂, nie este si neplnim ziadne materske povinnosti, dohodli sme sa vcera s doktorom, ze pridem do porodnice v utorok 28.10. okolo 12.00 nalacno a hned mi aj spravi cisarsky. Mohla som uz ist aj dnes, ale ze teraz je tam nejaky naval cez vikend, tak neviem (mozno mi to doktor povedal len preto, ze chce mat volny vikend), no ale kazdopadne, uz aspon viem presny termin.

dula_renka
24. okt 2008

adulik16 a ja premyslam, ci uz je babatko v mamickinom naruci 🙂

martina2008
24. okt 2008

Ahojte, budem vdacna, ak mi zodpoviete, co sa da z mojho dlhocizneho zoznamu otazok, trochu vyplasenej prvorodicky:
a)neviete ako je to v Ruzinove s pritomnostou partnera, ked tam maju teraz tak vela porodov? Mate s nim vobec , kde byt? Alebo sa len vyhovoria, ze je vela rodiciek a poslu ho prec? kde ste travili cas cakanim na porod?
b)neviete, ako sa da objednat do poradne k Dr. Otapkovej?
c)ako vyzeraju porodne boxy a kolko ich tam je?
d)ako casto su hromadne vizity? odmietla ste niektora pritomnost medikov? (jedneho lekara prezijem, ale hordu velmi tazko a maximalnym ponizenim)
e)dbali v ruzinove na dodrziavanie intimity?
f)je naozaj EPI pristupna 24 hod. denne?
g)dostali ste sa na nadstandard?
h)ako pribilzne prebiehaju poradne, je na ambulancii sono, alebo idete niekam inam?ste tam sama s lekarom, alebo sa moze stat, ze len tak vojdu medici, prip. iny Dr. a personal?
i)kolko casu si treba rezervovat pre poradnu? (ide so mnou manzel a potrebuje v praci povedat, kolko bude mimo)
j)ake vysetrenia ste absolvovali po porode? boli v pritomnosti Vasho zazmluvneneho lekara alebo cudzieho?
k) boli ste spokojna so starostlivostou o babatko?
l)mali ste porodny plan? drzal sa ho personal?
m)mali ste vlastne oblecenie pocas porodu alebo nemocnicne?
prip. mi napiste, na co nemam zabudnut, ked si vyberiem ruzinov.
VOPRED VELMI DAKUJEM ZA ODPOVEDE.

manefan
24. okt 2008

Ahoj, ja som rodila v Ruzinove v juli 2005 a v januari 2008. Takze moje "skusenosti":
a)neviete ako je to v Ruzinove s pritomnostou partnera, ked tam maju teraz tak vela porodov? Mate s nim vobec , kde byt? Alebo sa len vyhovoria, ze je vela rodiciek a poslu ho prec? kde ste travili cas cakanim na porod?

Obidva razy som rodila cez vikend a vynimka potvrdzuje pravidlo, okrem mna rodili len dalsie dve rodicky, cize partner bol so mnou od zaciatku az do konca, obidva razy priamo na porodnej sale

c)ako vyzeraju porodne boxy a kolko ich tam je?

Su tam tri porodne boxy - samostatne miestnosti, prechodne, plus jedna miestnost operacna

d)ako casto su hromadne vizity? odmietla ste niektora pritomnost medikov? (jedneho lekara prezijem, ale hordu velmi tazko a maximalnym ponizenim)

Ak ta v ramci pobytu v porodnici zastihne stredam tak vtedy byva velka vizita, inak chodi denne len izbovy lekar. Medikov som nezazila.

e)dbali v ruzinove na dodrziavanie intimity?

Ja som s tym nemala problem, aj ked by som si vedela predstavit menej caste "najazdy" sestriciek, lekarov...(ranne upratovacky nevynimajuc), ale zase na druhej strane som nemala pocit, ze sa nezaujimaju. Motherfriendly to vsak nebolo 😉

f)je naozaj EPI pristupna 24 hod. denne?

Prvy porod som isla "naslepo" a dostala som EPI bez problemov, druhy so zazmluvnenym lekarom...podla info, ktore som mala, je 24-hodin

g)dostali ste sa na nadstandard?

Ano, obidva razy

h)ako pribilzne prebiehaju poradne, je na ambulancii sono, alebo idete niekam inam?ste tam sama s lekarom, alebo sa moze stat, ze len tak vojdu medici, prip. iny Dr. a personal?
i)kolko casu si treba rezervovat pre poradnu? (ide so mnou manzel a potrebuje v praci povedat, kolko bude mimo)

Klasicke predporodne poradne som neabsolvovala, lebo moj gynekolog je zaroven porodnik a lekar na tamojsom oddeleni, chodila som len k nemu do ambulancie az do porodu

j)ake vysetrenia ste absolvovali po porode? boli v pritomnosti Vasho zazmluvneneho lekara alebo cudzieho?

Len UZV maternice - bez mojho lekara, "odspodu" ta tak skoro, ak je vsetko ok, nikto vysetrovat tak skoro po porode nebude

k) boli ste spokojna so starostlivostou o babatko?

Ano, obidve som mala pri sebe nastalo cca 5 hodin po ich narodeni. Nemala som pocit, ze ma neinformuju, ako lekari, tak aj detske sestricky, ci laktacne setry - len sa treba aj pytat, iniciativa aj na tvojej strane

l)mali ste porodny plan? drzal sa ho personal?

Konkretne na papieri nie, len som svoju "predstavu" o porode prediskutovala s mojim gynekologom. Obaja (myslim tym aj lekarku pri prvom porode - p. Otapkovu) ma vzdy informovali, co sa ide diat,co idu robit a pod. Porodne asistentky boli napomocne lekarovi.

m)mali ste vlastne oblecenie pocas porodu alebo nemocnicne?

Na porode nie, ale potom na sestonedeli uz ano.

dula_renka
24. okt 2008

manefan cez vikend je to menej frekventovane, nekonaju sa planovane cisarske, len to co pride 😉 ....ale inak cez den je okolo 13 porodov

ivettfff
24. okt 2008

Zuzpolka, ďakujem za odpoveď. A inak v prípade, že pri pôrode by sa mi bolesti zdali príliš neznesiteľné a neabsolvovala som prednášku o EPI, je možné ju dostať aj bez tohto, alebo v každom prípade musí byť?

enynka1
24. okt 2008

tara neboooj ono to pride ked to budes najmenej cakat 🙂 vies co mala som taky dlhsi porod, ale dalo sa to vydrzat vdaka epi,skvelemu lekarovi a celemu porodnemu personalu a hlavne vdaka manzelovi ktory bol so mnou 😉 a som celkom spokojna s ruzinovom, cakala som horsie 😀

caruzo19
24. okt 2008

ivettfff,mne povedal doktor,ze aj keby som sa po stenach driapala a prosila o epi,ak nebudem mat vopred papierik z ara,nepichnu
radsej si to vybav,zaberie ti to len chvilocku a budes kludnejsia 😉

enynka1
24. okt 2008

martinna, uz som ti pisala v inej teme na tvoj zoznam 😉 , ja som rodila nedavno takze ti mozem napisat moje skusenosti

a)neviete ako je to v Ruzinove s pritomnostou partnera, ked tam maju teraz tak vela porodov? Mate s nim vobec , kde byt? Alebo sa len vyhovoria, ze je vela rodiciek a poslu ho prec? kde ste travili cas cakanim na porod?
-moj muz bol so mnou od zaciatku ako sme dosli do nemocky az kym ma po porode nepreviezli na izbu,mala som dlhsi porod, takze som bola striedavo na izbe cakateliek, na porodnej sale na monitore a na chodbe sme sa prechadzali,nikto nam ani raz nepovedal ze tam nemoze byt

b)neviete, ako sa da objednat do poradne k Dr. Otapkovej?
-ja som ju nemala, ale myslim ze ked dojdes do nemocky a najdes napisane v ktoryx dverach robi tak tam bude mat ordinacne aj s telefonnym cislom..

c)ako vyzeraju porodne boxy a kolko ich tam je?
-myslim ze su tam tri boxy,

d)ako casto su hromadne vizity? odmietla ste niektora pritomnost medikov? (jedneho lekara prezijem, ale hordu velmi tazko a maximalnym ponizenim)
-velka vizita je kazdu stredu, a medikov som ja nezazila

e)dbali v ruzinove na dodrziavanie intimity?
-pravdupovediac nad takymi vecami som sa tam vobec nezamyslala, jednak som nemala cas, kedze som mala maleho o par hodin po porode uz nonstop na izbe a ani ma to tam vobec netrapilo, bola som rada ze som 🙂. Ale inak ako pise manefan tych najazdov sestriciek a celeho personalu mohlo byt menej, mne aj do zachodu niekolkokrat vleteli hehe.

)je naozaj EPI pristupna 24 hod. denne?
-ano je, ja som rodila cez den aj noc, a dostala som vzdy dalsiu davku ked som chcela

g)dostali ste sa na nadstandard?
-ano

h)ako pribilzne prebiehaju poradne, je na ambulancii sono, alebo idete niekam inam?ste tam sama s lekarom, alebo sa moze stat, ze len tak vojdu medici, prip. iny Dr. a personal?
-u mojho porodnika sono nebolo, xodila som na neho na desiate poschodie, sama s lekarom som bola tusim raz, vzdy dalsia zena caka v prezliekarni alebo dvom naraz nam sestricka kontrolovala tlak a moc a tak

i)kolko casu si treba rezervovat pre poradnu? (ide so mnou manzel a potrebuje v praci povedat, kolko bude mimo)
-podla toho ci sa da objednat presne na hodinu u konkretneho lekara, a ked nie tak podla toho kolko tam je zien..

j)ake vysetrenia ste absolvovali po porode? boli v pritomnosti Vasho zazmluvneneho lekara alebo cudzieho?
-ultrazvuk a to mi robil moj zazmluvneny lekar, a potom az po sestonedeli idem na kontrolu k svojmu dr.

k) boli ste spokojna so starostlivostou o babatko?
-ano,detske lekarky boli velmi prijemne, vsetko mi ukazala a povedali ale treba sa hlavne pytat.

l)mali ste porodny plan? drzal sa ho personal?
nie nemala som

m)mali ste vlastne oblecenie pocas porodu alebo nemocnicne?
-pocas porodu ti oni daju erarnu koselu,svoje nemozes mat, a po porode je to uz na tebe ako xces,ja som si ale vlastne spinit nexcela, tak som pouzivala ich.

dufam ze ti to pomoze🙂

martina2008
24. okt 2008

enynka, dakujem za tvoju trpezlivost pri odpovedani na moje otazky. A POMOZE MI TO VEEEEEEELMI. som hned kludnejsia.

tara2
24. okt 2008

enynka - pekne si to napisala 🙂 . A zavidim v dobrom, ze uz to mas za sebou 😉 . Maly poslucha?

zuzpolka
24. okt 2008

ivettfff,
nie je zač 😉
No s tou EPI neviem..... radšej si to zaplat a budeš mat pokoj, ved ked si ju nedaš tak ti vratia peniaze.... 😅
možno by ti ju dali aj tak ale neriskovala by som 😒

enynka1
25. okt 2008

martina, nas malinky je velky papkac, takze pri kojeni stiham vypisovat 😉

enynka1
25. okt 2008

tara, dakujem, maly je uzasny 😵 len keby viac spinkal ale to sa hadam casom napravi. potom daj vediet ked pojdes nato 😀 ze ako bolo a taaak

tara2
25. okt 2008

enynka - jasne, dam ked stihnem 😀 . Maly je nadherny 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre