Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

pietra
19. okt 2007

ahoj januliak, rodila som v Ruzinove pred 3 mesiacmi a nepredpokladam, ze sa toho prilis vela zmenilo.
Takmer vsetko dostanes. Pre seba aj babo. Len vlhcene utierky nie. Ja som sa lepsie citila vo vlastnom pyzame, tak som si ho nechala doniest. Poporodnych vloziek tam maju strasne vela, podlozky pod seba tiez dostanes, plienky dostavas nejakych 5ks na den. Obcas sme dostali viac. Neviem, ako na standarte, ale na nadstandarte, ked sa ti plienky nahodou minuli, tak si si na chodbe z takeho voziku zobrala dalsie. Cize ja som svoje plienky mala so sebou uplne zbytocne. Pozicali mi aj odsavacku a klobucik na kojenie. Takze naozaj mam pri Ruzinove pocit, ze vlastne nepotrebujes nic.

liluska
19. okt 2007

ahoj pietra.
A u koho si rodila??
Aké sú tam sestričky?
Bola si na nadštandarte? 😀

lula5
19. okt 2007

Baby a monitor dychu maju alebo si beru baby svoj? alebo neberu a nepouzivaju.... alebo?

radoslava
19. okt 2007

Ahojte ja suhlasim uplne s pietrou.
Fakt na nadstandarde mas vsetko Liluska aj ja som mala vlastne pyzamo a plienky a vlozky som si brala uplne zbytočne dokonca som mala aj podlozky zobrate to vsetko ti daju.
Ale zober si vlhcene utierky a deku pre babatko a čiapocku s rukavičkami to som mala ja zobrate a zislo sa. Pisu to tusim aj v pokynoch.
Liluska ja som rodila u Mudr. Kriško st. robili mi cisarak.
A sestricky su celkom v pohode myslim ze mi za cely cas vadili asi len dve ale nie velmi mozno mali aj oni zle obdobie.

liluska
19. okt 2007

lula o tom som nerozmýšľala, ale je to dobrý nápad 😉
ale podla mna ho v nemocnici netreba mať...je tam dosť odborných ludí ktorý nám asi pomôžu keď sa niečo stane. 😉

radoslava
19. okt 2007

Lula monitor dychu maju len na detskom oddeleni pre tie babatka ktorym treba,
ak mas zober si svoj.
Baby tam mali svoje monitory dychu

liluska
19. okt 2007

No tak ste ma potešili že plienky netreba, lebo tie mi zaberajú najväčšiu čast tašky.
Lula tuším že sa tam možno stretneme...sme v rovnakom týždni 😉

pietra
19. okt 2007

liluska, neviem, u koho som rodila, lebo som nemala dohodnuteho lekara a meno toho, co ma rodil si uz napamatam. Kopiu prepustacej spravy tiez neviem najst. Ale bol uplne super. Kamosku rodila nejaka doktorka a tiez si len pochvalovala.
Detske sestricky boli super. Mile, ochotne. Trochu horsie to bolo so zenskymi, pri tych som mala casto pocit, ze ich otravujem, ked som sa nieco pytala.
Bola som na nadstandarte. Ale prve hodiny na standarte, kym sa uvolnilo miesto. A som rada, ze som tam nemusela byt dlhsie. WC podla mna vyzerali otrasne, sprchy som nevidela. Na nadstandarte to bolo uplne ine, krasne, nove,ciste. Ale zas kamoska si nestazovala ani na standart. Asi zalezi od toho, ako si narocna 😉
O monitore dychu neviem povedat, ale tiez si myslim, ze je to tak ako pisala radoslava. Ja monitor dychu nemam ani doma.

radoslava
19. okt 2007

Pietra presne tak detske sestricky super a zenske presne ako si napisala.
Ja som tiez nemala dohodnuteho lekara a bola som v ten den jedina ale dobre to dopadlo. Bola som naozaj spokojna.
Liluska este som ti chcela napisat ze ked som bola ja bola riadna kosa a mala som pocit ze by sa mojmu anjelikovi zisiel nejaky svetrik. Okna tam totizto maju z roka pane a prefukuju riadne.
Na nadstandarde mas ale klimu ktorou sa da aj kurit takze je to ako tak okej
😀

januliak
19. okt 2007

Diky baby. Potesili ste ma, aspon si mozem uvolnit miesto v taske a necham to pripravene doma, ved drahy bude za mnou chodit kazdy den 😉 Ja planujem nadstandard, dufam, ze bude hned volny 🙂

radoslava
19. okt 2007

Drzim palčeky Januliak a dufam ze bude volny. Aj za mnou chodil manzelik kazdy den bolo to super a na nadstandarde ho pustili az na izbu. Ale potom prisla chripkova epidemia a zakazali navstevy tak sme sa videli len cez sklo a telefonovali si a pozerali na seba to bola sranda. 😀 😀 😀

januliak
19. okt 2007

dakujem radoslava 😉 A potesila si ma aj s tym, ze na nadstandard moze ist moja polovicka za mnou. A ako si to mala s malinkou?

pietra
20. okt 2007

to vážne mohol ist manzel az na izbu? 😲 To teraz uz nebolo. Max. pomoct odniest nejake veci. Navstevy mohli byt len vo vestibule. Otcovia mohli ist na izbu hned po porode a potom az pri odchode

lula5
22. okt 2007

Pokial ja viem navstevy na izbu mohli byt len cez vikend (samozrejme sa bavime o nadstandarde)...
Liluska, hej mame velku sancu sa tam stretnut. Zajtra idem na monitor tak som zvedava co je nove. Pred tyzdnom som bola este uplne zatvorena. Ku komu ides rodit?

danu
22. okt 2007

ked som ja rodila cca 4 mesiace dozadu an nadstandart sa mohlo ist jedine v den prichodu na izbu ( bola som cisarskym) cize preto a v den odchodu domov. Na nadstandarte samozrejme. Manzel moze byt s tebou na izbe aj spat ale za priplatok 1000,- Sk za izbu-ty a manzel, inak na izbu ho nepustia sestricky ho pekne vypoklonkuju.

zucha
22. okt 2007

liluska, ja tam budem tiez rodit, ale ked som tam bola na prehliadke porodnice, povedali, ze si radsej tie plienky aj vlozky zober. Nikdy nevies, ci tam nahodou nebude vela zien a minu sa. Lepsie doniest nieco domov, ako keby si to tam na poslednu chvilu mala zhanat. Co sa tyka toho nadstandardu, vobec nie je iste, ci sa tam dostaneme, lebo ak to bude plne, ked tam prideme uz my, tak mas smolu.Viac-menej je tam na to poradovnik a kto prv pride, ten prv melie

zucha
22. okt 2007

mamicky, este sa chcem opytat, mate niektora skusenost s Dr. Papcunom ml., alebo s Dr. Feriancom? Dakujme

danu
22. okt 2007

baby vlozky si neberte na 100% su doslova na kazdom rohu vsade

liluska
22. okt 2007

zucha ja som už bola dnes na prvej prehliadke u pôrodníka v ružinove. Bola som u dr. Križka. Celý čas som sa triasla a vôbec netuším s čoho...asi z toho že už sa to blíži.
A kedy sú tie prehliadky pôrodnice?

lia
22. okt 2007

papcun je mily,ale nemam s nim skusenost,ferianec ma velke skusenosti 😔 .

lula5
22. okt 2007

Ferianec je udajne skvely. Inak kazdy hovori, ze vlozky su tam na kazdom kroku, videla som to aj na amniocenteze o poschodie nizsie ci vyssie, tie si neberiem urcite. Ak je aj nadstandard obsadeny je tam taka fluktuacia, ze vacsinou sa po prvom dni nanho da dostat. Takze klud.

manefan
22. okt 2007

Presne ako pise Lula, vlozky na "kazdom kroku", plienkami pre babatka by som sa urcite poistila, rovnako vlhkymi utierkami, pripadne pyzamom pre seba...a aj ja som o dostani/nedostani sa na nadstandard pred dvoma rokmi pocula "overene" info - skutocnost bola taka, ze zo 7 dni pobytu som bola 5 dni na izbe na nadstandarde samucicka sama 🙂 takze netreba sa vobec vopred stresovat

astora
22. okt 2007

lia Papcun či už mladší alebo starší obaja su fajn starši ma velmi ludský a citlivý pristup rodila som u neho dvojky a dodnes je mojim gynekologom nemôžem krive slovo povedať.

zucha
23. okt 2007

liluska, tie priehliadky su kazdu stredu a piatok o 13.00. Staci ked tam prides {na 9.poschodie} o danej hodine. Teraz, ked nie je dovolenkove obdobie, tak tam netreba ani volat. Jednoducho prides a hotovo

radoslava
23. okt 2007

Aj ja som pocula ze Ferianec je super a fakt kapacita.
Babulky neviem ci som mala stastie ale hned na druhy den po porode a to som rodila cisarakom pustili za mnou manzela a pomohol mi aj sa osprchovat. Coz sestricky boli velmi radi pretoze inak by museli byt pri mne oni. On ma pridrzal a pomahal my. Vedla mna lezala kocka co porodila dvojicky a za nou chodil manzel aj kamosky tiez na izbu.

Januliak kedze som rodila utorok vecer tak mi malu doniesli az rano bola nadherna a nosili mi ju kazde tri hodky prikladat. Ale v noci nas nechali spat to im davali jest oni.
Malu som na izbu dostala az v sobotu rano pretoze mala teplotu. Mali my ju dat v piatok ale kvoli teplote mi ju dali v sobotu.

gangulienka
23. okt 2007

ahoj zucha mozno sa v nemocnici stretneme mame skoro rovnaky termin 😉
ja som sa chcela spytat ked pojdem do tej vseobecnej poradne (nemam vybrateho dr)tak to nemusim nikam volat proste tam len pridem ?
A na ten pohovor k anestezilogicke ak chcem epi staci tiez len prist alebo sa treba objednat ?

lula5
23. okt 2007

Staci tam len prist do suterenu medzi 13-14hod bez objednania.

radoslava
23. okt 2007

Gangulienka k tej anestezilogicke som len prisla na 13,00 tusim a bolo tam sa neobjednava. Inak sme tam boli tusim styri naraz v ordinacii. Povedala nam ako sa to zavadza a bla bla. Potom sme vyplnili formular a ona podpisala a bolo. Zober si pero 😀
S tou poradnou neviem som chodila svojemu do konca lebo on tam rodieva.

gangulienka
23. okt 2007

vdaka 😉

pietra
23. okt 2007

gangulienka, do poradne naozaj len prides. Funguju tam dve, jedna je vzdy uplne preplnena, v druhej menej cakas.
K anestezilogicke sa neobjednava. Ako uz pisala radoslava, daju ti vyplnit formular, potom vas viacere zoberu dnu, nieco ti dokina porozprava, tebe da este par otazok a potvrdi ten formular a mozes ist.

Navstevy na izbu sa nepustali ani cez vikend. Vzdy sme museli naklusat my dopredu. Aj ked som pred porodom bola na prehliadke, tak vraveli, ze na izbu moze ist otecko len v den porodu a potom pri odchode. Mozno po cisaraku pustia, aby mali sestricky menej prace. Ale inak nie. Videla som, ako otecka poklonkovali von, ze tam nema co robit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre