Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zoldy
7. feb 2009

je tam lepsie,aj vybavenie je tam lepsie,plat lepsi,ale robota smutnejsia,na utrpenie deti sa tazko pozera.ale ked ich zachranime,to je super pocit.

nikollette
7. feb 2009

no tak to ti verím, to musi byt smutne..

nevratila by si sa do ruziniva radsej???

Ok, idem ja na tu prechadzku nech sa pretiahnem, a nech uz sa mi priblizi porod 😀

Pekny den

livika
7. feb 2009

Zoldy,musis byt silna osobnost 😉 ,ja by som to urcite nezvladla 😒

zoldy
7. feb 2009

ja som tu spokojna,Ruzinov uz neberiem.pekny den aj tebe

zoldy
7. feb 2009

ale zvladla,nemala by si na vyber

zoldy
7. feb 2009

idem si pospat,vecer idem za detickami do prace,pekny zvysok dna a dakujem livika

livika
7. feb 2009

viem,ale 😒
-mozno sa mi to teraz inak hovori,ako keby som bola tam

livika
7. feb 2009

Niet za co,aj si idem pre malicku k svokre,pa

nikollette
7. feb 2009

Dobry vecer..
dnes som mala dlhu prechadzku nech sa maly uz pomylicky kotula na svet.. uz ma nejako nebavi cakaat, to si neviem predsatvit, ze este to moze byt skoro mesiac 😕 nakolko som v 38tt 😅
uz by som najradsej isla..

Inak kde ste ružinovské mamicky??? Vzdy je tu nejako prázdno 😨 🙂

zabka1003
7. feb 2009

Ahojte baby..

Tak sa aj ja pripájam..tak všeobecne by som to asi zhrnula, že sestričky sa budú k vám správať tak, ako vy k nim 😉
A to som tam za tých dlhých 10 dní vystriedala snáď všetky čo tam robia..a so žiadnou nebol problém či vo dne alebo v noci, pokiaľ som bola k nim slušná a trpezlivá..a aj keď som si niekedy o niektorej myslela svoje, tak som to nedala najavo..
Takže sa babulky vôbec nebojte, pokiaľ Vaše bábätko bude ok, tak sestričky ani potrebovať nebudete, a ak aj hej, určite to slušným prístupom všetko perfektne zvládnete.. 🙂

Zoldy ahojky, dlho som ťa tu nevidela..fakt si bola hviezda medzi všetkými a nikdy na teba nezabudnem 😉
Taká ako ty by mala byť každá, šikovná, milá, podporujúca atd atd..
A mne tam budeš tiež veľmi chýbať, keď sa raz rozhodnem pre druhé 🙂

nikollette
7. feb 2009

Zabka a ako to tam je?,
bola si na nadstandarde ci??? babatko si mala cely cas pri sebe??

a inak ako je to tam s navstevami??? Su len od 15-17tej??? ☹ ci da sa aj inokedy prist.. ved vela ludi v tom case nemoze.. nemoze dosjt niekde aj napriklad navecer,a ja videm aj s malym za navstevou????

sirinka
7. feb 2009

zabka tak ja neviem ako to myslis. ked priviezli mamicku z porodnice, sestricka jej povedala, ze ked bude potrebovat na wc, bezpodmienecne ju ma zavolat a nema vstavat sama....ked k tomu doslo, chudera zvonila a nikto sa neukazal, tak som isla sestricku pohladat a poprosit, ci by neprisla a ona sa na mna oborila, ze ma vela roboty, nestiha a ci jej nemozem pomoct ja....ja som sice zdrav. sestra, ale toto by som si nezobrala na zodpovednost. tiez som bola zoslabnuta po porode a nakoniec tam zakazuju nosit na rukach trojkilove babatka a zrazu som mala podopierat 50kilovu zenu...nakoniec poslali sanitarku 😒

nikollette
7. feb 2009

Vazne baby, ako je to tam s tymi navstevami.. prisne treba dodrziavat navstevne hodiny???? Ci da sa dosjt pozret mamicka s babatkom aj v inom case????

A babatka mozme nosit zo sebou na navstevu, alebo ako to je???

Vdaka

sirinka
7. feb 2009

navstevne hodiny si vyzaduju dodrziavat, ale zase ti nemozu zakazat vyjst pred odd 😉 babatka sa odvezu vo voziku ku oknu a navsteva si ich moze prezerat iba spoza skla...ked su navstevne hodiny, je to ako burza malych deti... 😝

nikollette
7. feb 2009

jaaaj, takze ked dojde priatel napriklad o ýmej vecer, tak babatko asi tazko uvidi 😠
Jedine ze ja budem moct vybehnut za nim..a abatko potom kde bude???? a to nie my ukazujeme babatko??? Ked ho mame pri sebe cely cas, tak som myselal ze my ukazujeme.. to sestricka musi ukazat 😒

sirinka
7. feb 2009

no my...ty ho dotlacis v tom voziku ku oknu a babatko tam nechas a ty mozes vybehnut pred okno za navstevou 😉 proste babo ostane na odd a ty budes pres odd...

zoldy
8. feb 2009

Ahoj zabka,ja sa sem na vas vsetky chodim pravidelne pozerat,ale nemala som cas pisat,len som vzdy rychlo precitala co vas trapi,pospominala na pekne chvile s vami a isla dalej pracovat,mala som skusky,v robote sme stale plny,od vianoc ideme na 500%. je toho dost,aj teraz mame dve babanka z Ruzinova.tak sa nenudim.teraz som v nocnej deticky konecne zaspali,otazne je do kedy...kazdu chvilku nejake zaplace...neboj,aj livike som slubila,ze ak bude rodit po druhy krat pridem a dam ich vsetkych do pozoru.Mohli by ste sa dohodnut,odrodit si to zas naraz,to by bolo fajn.mozem ti poslat cislo,a ak daco tak daj vediet.rada pomozem.Mala zabka poslucha?je krasne okata,presne ako mamina... 🙂 😉

nikollette
8. feb 2009

Sirinka, aha.. no len tie nasetevne hodiny ma trochu deptaju 😠
sand budem moct vyst aj mimo navstevnych hodin, nakolko u nas nie kazdemu ten cas vyhovuje, a asamozrejem ze navsteva ma tam potesi, hlavne najblizzisch..

nikollette
8. feb 2009

Inak baby mali ste v pporodnici v ruzinove vsetky dvoje papuce?? Jedny gumene do sprchy a jedny teplejsie???
Ci neni to potrebene???
Tie zo sprchy by som asi normalne nemohla mat, ci hej???

dula_renka
8. feb 2009

nikollett nemyslim, že by ti niekto zakazoval nosiť papučky zo sprchy, ale myslím, že budú pre Teba pohodlnejšie dvoje 🙂 hlane, kým sa osušia tei sprchové 🙂

patricia1971
8. feb 2009

ahoj nikollette,ja som mala určite dvoje, hlavne tie do sprchy,pretože tá sprcha vyzerala vždy hrozne...neviem,veľa ľudí je háklivých na plesne....ale čo viem, každá mamička mala dvoje papuče......a čo sa týka návštev,za jednou z izby chodil muž večer,nebol z BA,tak nestíhal návštevné hodiny a viem,že ona sa vždy dohodla so sestričkami....chodil tam okolo 18 hod.....ináč neviem, ako ktorá sestrička dovolí,niektorým vadili návštevy po 17 hod.,niektorým nie....ale viem,že každý druhý deň kúpali bábätka okolo 19 hod.,to ich zobrali a priniesli asi za hodinku....to bolo ale na normálnej izbe (na nadštandart som sa nedostala,bolo nás tam veľa v pôrodnici)....takže dosť závisí od sestričiek....za mnou prišiel manžel niekedy cez deň, keď bol akurát obed,tak to sa dalo,nikto nič nehovoril... 😵

nikollette
8. feb 2009

No tak rasdej vezmeme dvoje, aj ked uz mam nabchystanych dost veci, tak som chcelôa co najmenej..ale tie paucky sa mi asi zidu...
noa tie navstevy no uvidime... moj robi do pol6, v Senci, a kym dojde do Ba, pri tych zapchach a podobne, tak je aj pol7 😝 tak uvidime.. a ramo zase naco.. to by nestihal.. och joj...

katarinaa
8. feb 2009

naco dvoje papuce, preboha? vsak vacsinu casu si v posteli, nepotrebujes ziadne. zatial ti gumene vyschnu a ked ti je zima na chodbe, das si do nich hrube ponozky... baby, naco komplikovane vsetko? radim nebrat nic navyse, neni cas sa tam piplat so sebou...

nikollette
8. feb 2009

Tak kazda inak radite 😝 😀
Zoberem asi predsa len dvoje, uz ked mam nabalene dve tasky, tak sa mi tam tie jedny papuce navyse zmestia..

dula_renka
8. feb 2009

nikollette pre vlastne pohodlie si vytrieď do jednej menšej tašky, trebárs aj igelitky veci na pôrod, nezabudni na mineralku a hroznovy cukor 🙂 , uterak, lepšie je tmavý a tie šlapky, možno Ti bude dobre v sprche a budeš tam tráviť viac času 🙂 . Držím palce 🙂

nikollette
8. feb 2009

Mineralku si kupim aj tam v bufete nie.. alebo poslem partnera nech mi kupi.. na to este bude cas ked tam dorazim, snad.. ci nie???

nikollette
8. feb 2009

baby nemate nejaky tip, aby sa mi uz zacal vyvovalavat pomaly porod??? 😝 Uz ma nebavi cakat, som z toho nervozna, chcem to uz mat za sebou.. a som dost utlej posatvy, a babao uz malo pred dvoma tyzdnami nad 3000g, aj ked viem ze sa v tom mozu mylit, ale neviem si predstavit, ako vytlacim nieco, co este stale vo mne rastie 😅

Dakujem za tipy.. ale radsej okrem ťuťumuťu.. bo sa bojim ze by sa pri tom babatku ublizilo, alebo by sa zaviedla k nemu nejaka infekcia ako aj lekari vravia.. nieco ine.. teply kupel, prechadzka.. alebo??????? 😉

quetka
8. feb 2009

nikol: ked nevytlacis tak ta nastrihnu, a ked ta nenastrihnu a budes malo otvorena tak pojdes na cisarsky...

Ja som tam rodila pred dvoma rokmi, neviem ci sa personal so sestrickami zmenil, ale ako pise tu jedna baba ako sa spravas ty k nim tak sa budu spravat oni k tebe. Bola tam jedna co ju nemali moc radi, ale ja som s nou vychadzala v dobrom, dala som si od nej poradit a hlavne som nemudrovala.
Neviem ci tam pojdem opat rodid, mam to blizsie na Antolsku, ale zase v ruzinove po poznam.
Je tu nejaka baba co rodila tam aj tam aby dala daku radu ? Staci napisat aj internu postu 🙂 dik

nikollette
8. feb 2009

Quetka a u koho si rodila vtedy??? A teraz u koho budes???

Ja by som uz isla najradsej hned, nebavi ma to cakanie.. to lenm ja som taka netrpezliva,ci???
A to uz len teraz od 37,38tt... 😝 😀

quetka
8. feb 2009

Maximova, mala sluzbu vtedy. Druhy neviem, ale asi zase len ten kto bude mat sluzbu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre