Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

caruzo19
9. feb 2009

ten prostaglandin by som nepodcenovala 😀 😀 😀
neboj,ono to pride vtedy kedy ma.este si uzi spanku,par rokov sa nevyspis.a nuda?aj tu si vychutnaj.jak ja by som sa ponudila... 😀 😀 😀

nikollette
9. feb 2009

Vsetky pisete ako sa nevyspim a tak..
ale ved babatka prespia 70% casu dna..aj ked niev kuse ale predsa... 😵

lenusiatko
9. feb 2009

Ahoj Nikol,
ja som rodila v aprili v Ruzinove u prof. Susku, ak chces vediet a najma co, napis mi do IP, rada ti odpoviem,
najma sa tolko neboj a nestresuj 🙂

sirinka
9. feb 2009

nikollette ked tie deti spia viac cez den ako v noci a treba aj nieco porobit...ja na tvojom mieste tiez hlavne vela spim... 😎
a milovanie je ok, orgazmus dokonca dokaze vyvolat stahy maternice...len do toho 😉

nikollette
9. feb 2009

sirinka, ja viem viem..
stahy materbnice, a tie dopomozu k porodu?? 😅

sirinka
9. feb 2009

nikollette no ved porod...to su kontrakcie 😉 stahy maternice...tie vypudia babo von a ty im len pomozes tlacenim...

dula_renka
9. feb 2009

ahoj sirinka, ako sa máš? školenie nám žiadne nehrozí?

patricia1971
9. feb 2009

niki, bola som večer u mojej gyn.a hovorila mi,že pôrodnica je prázdna,že je tam len 17 mamičiek...že na nadštandart si môžeš teraz zobrať aj celú rodinu,toľko tam je voľného....takže šupšup rodiť...to by si mala super.... 🙂

sirinka
9. feb 2009

renka ahoj zatial dobre, dnes som mala poradnu a vsetko zatial drzi ako ma 😀 a stale aj dojcim, 3x denne...
mne teda skolenie v najblizsom case iste nehrozi... 🤐

nikollette
9. feb 2009

pati, to vazne.. jeeej.. to by bolo super 😉 ale co ked m ito bude trvat este aj dva tyzdne 😒
vsak uz tu stepujem v izbe, aby bol do zajtra pokrok, nakolko zajtra mam poradnu, tak uvidim co povie 😅

nikollette
9. feb 2009

Inak baby brali ste aj jednorazove nohavicky do porodnice?? Tie sietkpve, ak hej kolko kusov??
ak nie, mali ste obycajne, ci nenosili ste tam zaidne?? vdaka 😉

patricia1971
10. feb 2009

niki...snáď tá pôrodnica bude prázdna aj keď pôjdeš ty.....a ja som mala tie sieťkové nohavičky,mám 3 ks a nosila som ich ta stále,boli supe,ja som si ich vždy preprala a nič sa im nestala,nosila som ich ešte aj doma,podľa mňa boli dobré,boli vzdušné a hlavne aj dobre držali vložku...no ja som bola s nimi spokojná... 🙂

sophy
10. feb 2009

nikollette, ja som ich mala kupene, ale nenosila som lebo by ma tlacili na ranu po cisarskom, takze som codila bez nohaviciek asi tri dni, potom sa uz daju v pohode nosit aj klasicke nohavicky s vyssim pasom a v porodnici pri odchode odporucali nosit stahovacie nohavicky

sirinka
10. feb 2009

niki ja som mala dvoje a nosila som ich, tiez som ich vecer preprala...ale bolo leto a horuco a rychlo vyschli, neviem ako teraz...

zuzi26
10. feb 2009

nikolette my sa mozno aj stretneme v porodnici 🙂 ..ja mam vo stvrtok kontrolu, tak som zvedava ako sme na tom, zatial sa ale nic nedeje ziadne priznaky bliziaceho sa porodu 😒 inak baby co ste boli v Ruzinove, pocula som od kamosky, ze ona nakoniec potrebovala vlastne pyzama, lebo mali nedostatok. Ja som zbalila len jednu koselu, aj to pre istotu, lebo som pocula, ze tam maju erarne...vy ste mali svoje??? 😕

livika
10. feb 2009

Ahoj!!!
Ja som mala svoje 😉 -tu erarnu som mala len na porod a nejake hodiny po porode 😉
-tak mi poradili sestricky,aby som si nezaspinila svoje veci

zuzi26
10. feb 2009

a este jedna otazka, deku pre babo ste si brali do nemocnice? Ja sa vytesujem, ze tam teraz nie je naval, ale to sa asi moze zmenit..najprv sme nechceli nadstandard, ze ved co ved usetrime, ale ako to tu citam, je to asi dost rozdiel..

zuzi26
10. feb 2009

livika diky a kolko si potrebovala, zevraj sa po porode clovek hrozne poti, tak to musim mat asi viac do zasoby..a oni ti uz po porode nedaju erarnu? Vyzeraju otrasne tie ich pyzama?

nikollette
10. feb 2009

ahooooojte..
No dnes som bola v poradni u mojho dokiho, a vravel ze som otvorena na jeden prst 😕 😀
A ak do 17teho, to je dalsi utotrok, nedojdu na mna kontrakcie, tak idem za 7dní, presne bud utorok na vyvolávanie porodu.. Do poradne chodim kazdy utorok, a tento najblizsi, ak ovsem dovtedy to na mna nepride, tak tam ostavam, uz mi nakzal aj veci si priniest a tak.. Takze max do 7mych dní je bábo na svete 😅

deku pre babo berem, urcite, vsak je februar, oni tam nedaju..
Aj tie nohavicky, mam kupene a zabelen dva kusy, tych poporodnych, mozno sa mi zídu..
kesielku beriem svoju len jednu, taku na kojenie co je..
papucky dvoje, jedny do sprchy, jedny teple..
a este kopec ostatnych veci.. uz mam zabelen dve tasky 😀 😝

Zuzi, no mozno sa tam stretneme.. ja max do utorka rodím, to je moj posledny termín, aj ked som necakala ze doki mi povie ze uz mi to vyvolaju, ale som rada..A ty ku komu chodis??? 🙂

slavica2
10. feb 2009

Zuzka ahoj, ja som mala aj vlastne kosele 🙂 ak budes rodit cez vikend ako ja nemali nic nahradne....
inac tvoja dcerka bude mat krasne meno 😉

slavica2
10. feb 2009

a to som bola na nadstandarde 🙂

sirinka
10. feb 2009

zuzi hej, ked maju naval, tak sa im kosielky minu...ja som mala jednu svoju pre navstevy a tak...inac som chodila v ich, su pohodlne 😉

niki no drzim ti palce a som uz zvedava na vase fotecky po... 😀

livika
10. feb 2009

Zuzi je to taka kosela.....
Mna prijali na vyvolavacku,chcela som si obliect svoju a sestricka mi poradila,ze sa asi zaspinim,tak som si dal tu ich.
V nej som rodila a vlastne ma v nej prijali aj na izbu,na druhy den som si dala svoju.
Pripadalo mi to ako tvrda plachta,ale mozno je to len moj nazor 😉
Ja som mala 2 svoje a stacilo.
Rodila som v decembri a deku som potrebovala.
Bola som na nadstandarte,islo mi hlavne o tie sprchy a WC na izbe

nikollette
10. feb 2009

jasne na porod staci ta ich erárna kosela, naco spinit svoju???

No zevraj teraz tam nei naval, ze je tam malo mamiciek, tak by som to chcela stihnut, kym sa tam este nenakopia 😅

zuzi26
10. feb 2009

nikol ja neviem ale ja by som sa moc na vyvolavany netesila, co som tu citala, tak vraj su to vacsie bolesti a niekedy aj trva dlhsie..neviem ale mozno je to individualne. prirodzene je asi lepsie, aj ked oni to zvyknu urychlit.
Ja mam zajednaneho Dr. Draba. Vo stvrtok mam poradnu, tak som zvedava, co sa pohlo. Naposledy som mala len spotreboivany krcok a ja uz som myslela, ze to bude o chvilu 😒
nikol ja mam zbalenu tiez len jednu taku koselu na kojenie a inak sa spolieham na erarne, nechce sa mi kupovat tri kosele.
Ja som si do jednej tasky dala na porod veci - uterak, slapky do sprchy, hygienicke veci, vodu, nabijacku na fotak a mobil...a do druhej veci na po porode. Este chcem dokupit par sladkosti pre manzela a vody este po porode.
Nikol tak dufam, ze sa stretneme, ja chcem ist uz cim skor, lebo narvozita stupa 😉
ale vraj deku tam davaju, nie?

nikollette
10. feb 2009

Baby mali ste niketora vyvolavany porod??? Je horsi ako normalny, pocula som ze je to bolestivejsie a tak... dajte info prosím 😉

livika
10. feb 2009

Ahoj!!!
Ja som mala vyvolavany a nepocitila som ,ze by bol nejaky horsi.... 😉
Ked chces vediet nieco viac,pytaj sa 😉

sirinka
10. feb 2009

kazdy porod je iny...by ma zaujimalo, ako niekto posudi, ci by porod bez vyvolavacky bol iny...resp. menej ci viac bolestivy...to sa neda porovnat s inou zenou ani s vlastnym prvym, ci druhym porodom... 😉

zuzi26
10. feb 2009

baby dik za radu, tak este jednu koselu aspon si zozeniem, ked ma to chyti na vikend, aby som mala..a deku teda tiez balim pre istotu. Tiez by som chcela ist, ked tam nie kopa mamiciek, standard teda si nebudeme riskovat, je lepsie mat svoje sukromie.
inak to co je s pocasim, nechcela by som teraz utekat do porodnice 😀

zuzi26
10. feb 2009

ja som len pocula od kamosiek, ze ked je prirodzeny, tak kontrakcie sa ti len postupne stupnuju a vies si na to zvyknut pomaly a preddychavat a pri vyvolavanom viac nastupia hned tie krute bolesti, ale fakt neviem to som len pocula zo skusenosti inych..mne by nevadilo, ked by mi zacali kontrakcie a doky by to urychlil oxytocinom alebo nejak inak. Ale bez kontrakcii vyvolat porod by som mala obavy..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre