Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sirinka
10. feb 2009

v senci uz je celkom bielo...no to je teda zima ako sa patri... 😀

nikollette
10. feb 2009

zuzi, u koho chces rodit??
uz mas vsetko zbalene?? Ja uz poctivo dve tasky, vsetko pripravene a zbalene, vsak ked to do utorka nepride samo, tak s vecami mozem ist bud utorok.. aaaach, uz sa aj trocha bojim..

No ze aka je ta vyvolavcaka?, je to injekcia, ci infuzia??? Po akej dobe, po zavedeni nastupia bolesti???
Inak kolko trva kontrakcia, nemyslim tie intervali co sa skarcuju, ale ze ked priode kontakcia, bolest kolko to trva kym je zase pauza?? vdaka

sirinka
10. feb 2009

zuzi ja som si teda na kontrakcie nezvykla... 😅 treba si dat pichnut epi a mas to jedno...hlave aby zabrala. kamoska rodila vyvolavany porod s epi a hovorila ze uplna pohoda...porodila za necele 4 hodky od podania...ja som rodila za cca tri hodky od vystupnovania kontrakcii, nadopovana magnezkom na oddialenie porodu, ktore nezabralo, s epi, ktora nezabrala a dufam, ze podruhykrat to bude rovnako rychle ale menej bolestive 🙂

sirinka
10. feb 2009

niki co ja viem, v ruzinove davaju cipky...a nastup kontrakcii je velmi indi vindi

zuzi26
10. feb 2009

nikol ja uz som tiez zbalena, najprv som bola len do jednej tasky, ale vcera som to rozdelila, aby som tam nechaosila potom..nikol ja moc skusenosti nemam s porodmi, tak ti neporadim, ako vyzera vyvolavany porod, myslim si, ze je to infuzka..ta bolest kontrakcie by mala byt 60 sekund a potom aj viac, poslednu fazu aj kazde 2 minuty. Ja dufam v zazrak epiduralu 😀 , ze to snad tak prezijem, lebo som dost bojko co sa tyka bolesti, ale bez toho nejde, tak co uz..nikol neboj, zvladli to vsetky, ja mam take rozne fazy, teraz som napr uplne v pohode, a inokedy mam strach, to sa tak strieda 😖
slavica dakujem, pekne meno mate aj vy! 😉 A krasnu dcerku mas 😉 jooj ja uz sa tesim na tu nasu, hrozne som zvedava aka bude..

nikollette
10. feb 2009

Da sa aj vyvolavany porod s epi vsak..
no toho sa bojim, ze pridu moc rychlo tie kontrakcie 😕

Dufam ze bude prazdno aj ke dja pojdem rodit, budu mat viac casu na cloveka, ked tam nemaju fofry,a bude volny nadstandard 🙂

livika
10. feb 2009

Ja som mala vyvolavany orod s EPI a porodila som za 3 hodky 😉
Vsetko islo ufaaplne lahucko 😉
S inym porodom neviem porovnat,rodila som len raz 😕

nikollette
10. feb 2009

Zuzi mohôli by sme sa tam stretnut 😉 aj ja verim trochu v tu Epi, ale ani to neni bohvieco, zevraj 😕
A co ku komu chodis, do celkovej poradne pre vsetky tehotne...a co este sa nezacinas otvarat alebo nieco?? Hlienova zatka, nic??? nevraveli, ze uz by to mohlo do par dni prist???

Livika, aj ja chceeem... tak v pohode to pises...

Baby a kde je ta bolest kontarkcii?? velmi ma to zaujima.. v ktorej casti brucha?? V celom, ci v podbrusku, ci hore to az ide k prsiam??? skuste mi dat nejake tipy, som zvedvava.. a aka je to bolest?? pichava, ci tlaky, alebo??? Dakujeeeeeem 😅

sirinka
10. feb 2009

niki mne zacali kontrakcie v krizoch a potom ma uz bolelo uplne vsetko 😅 bolest to je taka vystrelujuca...az zvierava nakonci....

nikollette
10. feb 2009

Sirinka,,,aaaaaaa.... vsetko.. juuuuj... ja som myslela ze to je bolest ako pri menzese, ale o vela vcsie, ale v tom zmysle nejaka.. juuj, bojim bojim 😕 😅

Zuzi nebola si asi pred troma tt, na pohovore o EPI??? Taka nejaka baba tam tusim bola ako ty.. mozno len podobna 😀

Bpoze baby, to teraz ked tam utork dojdem, tak co?? Pojdem za mojim dokim, on ma kam posle, na izbu? tam mi daju vyvolavacku, alebo... juuj neviem si predtavit ako to bude cele.. uz len par dní... 😅 😕

zuzi26
10. feb 2009

nikol ja mam zajednaneho dr. Draba, chodim k nemu cele tehotenstvo do poradne a som velmi spokojna, na slepo by som nesla. Vo stvrtok mi povedal, ze mam spotrebovany krcok, ze to moze prist o chvilu, a odvtedy cakam a nic..ziadne falosne kontrakcie, bolesti v krizoch, pohoda...inak vraj ked sa meni pocasie sa zvykne sputsit porod - tak nech len sneziiiiiiiiiiiii 😀 hlienova zatka neodisla a mozno aj ano, ja netusim, mavam vytok v poslednom case, tak neviem co si mam vsimat.

zuzi26
10. feb 2009

bola som len na are po ten papier, kde sme chodili po styroch dnu..tusim to bolo pred 3 tt, ale na prednaske som nebola..neboj zvladneme to a mozno budeme spolu na izbe 😀

nikollette
10. feb 2009

Hocikedy to moze prist hihi.. no a ked to nepride, tak kedy mas konecny termin, ze uz daju vyvolavacku??
Ci o tom este nebola reč???
To by bolo keby sme sa stretli, a hlavne teraz fajnovov, malo mamiciek tam, maju aspon je tam klud..
Mysliet ze sa to tam moze do tyzdna, naplnit, tak že nadstandasd ani nebude volny 😖

nikollette
10. feb 2009

Mareka Draba?? co robi aj na gyn five ultzv???
U neho som bola na ultzv, no vyzeral v poho, inak neviem posudit..
ja by som tiez na slepo asi nesla bala by som sa..

Ja sa taak tesim ze je porodnica skoro prazdna, sna d to este tyzden tak ostane, velmi cchem ten nadstandard 😅

zuzi26
10. feb 2009

Mareka Draba, ale neviem ci robi aj v gyn five, ja som za nim chodila do ambulancie do Stupavy. Oficialne mam podla utz termin 22. 2, tak uvidime..o vyvovani nebola rec, ja nechcem..az ked by som nejako dlho prenasala

nikollette
10. feb 2009

No ja sa uz aj tesim, ze mi to do 7mych dni vyvola..
termin mam inak na 18.2..

Idme na urad kvoli menu babatka, musime tam skocit s praitelom podpisat nejake veci, aby sme nemuslei potom, ked uz babao bude nasvset,aby sa volal maly priezviskom po nom, nakolko nie sme este zobraty..

O chvilu som spat, a mozme pokjracovat... 😉

livika
10. feb 2009

Ja som to mala fakt asi ukazkove,o pol osmej mi dali vyvolavacku,potom cipok,sprcha,o pol deviatej EPI-to som mala slabucke kontrakcie,silne uz som necitila a s mangelom sme sa len usmievali na monitor.
O pol jedenastej som zacala tlacit a pred jedenastou uz bola Simi aj na svete 😅
Aj na zasitie mi pridala EPI,takze aj to v pohode 😉

nikollette
10. feb 2009

uz som tu, veci k menu vybavene 😉

Ste tu este maminy ruzinovske???
Ci niekto kto bude rodit teraz v ruzinove?? 🙂

nikollette
10. feb 2009

Inak baby, vy ste mali dopredu uz vsetko zaplatene, lekara, epi, osoba pri porode.. ja mam, achcela som sa opytat ako to je.. mam brat tie pokladnicne bloky na salu, ze je to vyplatene, ci ako 😕 😅

caruzo19
10. feb 2009

nikol,ano ber si na salu ze mas vsetko zaplatene(inac ti tam napriklad nepustia doprovod,ked nemas doklad o zaplateni).pre istotu to mam okopirovane,keby sa to stratilo,ale maju to v pokladni v pocitaci ze si to zaplatila

baby,ako ste sa bavili o tych koseliach,tak jednoznacne ano,ja som mala 3 a aj mi manzel musel doma oprat a doniest,ale ja som horuckovala a potila sa.ertárne su casto bez gombikov ked nic ine a behat naha za navstevami...nic moc 😀 😀

decku babatku jasne ze ano,oni sice su v tych perinkach,ale ja som mala zabku rozbalenu a polozenu na perinke.upozornujem,ked si dieta ogrcka a lebo ocokolvek perinku,alebo vecicky cez vikend,nove vam daju az pri vecernom kupani,lebo cez vikend sa neperie,treba mat so sebou nahradne oblecko a decku

nikol,aj ja som otorena na prst,ale na porod to nevyzera,hlavne zalezi ci je spotrebovany krcok,moj ma 2,5cm,tak este mame cas

livika,porod zavidim,ja som porodila 22hodin po vyvolavacke 😉

epi je super,ale daju ti ju az ked sa rozbehne porod,cize ked zacnu byt kontrackie silnejsie,ale daju sa prezit

nikollette
10. feb 2009

No ja idem utorok na vyvolavacku, ak nezacnem rodit sama spontanne.. takze do 7dní je babo na svete.. aj sa tesim aj sa bojim, ako sa to blizi, uz len par dní 😅

caruzo, ty mas este trocha casu, 37tt, to sa este da.. co uz by si isla rodit najradsej, ci 😎 😀

caruzo19
10. feb 2009

a preco ti idu vyvolat?mas velke babo,alebo len doktor chce stihnut dovolenku?lebo pozeram ze neprenasas

nikollette
10. feb 2009

No normalne mam termin na stredu, ale utorok mam poradnu, a ak dovtedy neporodim, tak mi povedal, ze do poradne, uz mozem dosjt so zbalenymi vecami, a neha si ma tam.. nema velke babo, praveze vravel ze neni velke..ale ja som utla, neviem ako by so mvelek vytlacila 😕 takze som rada.. ze viem ze uz mi odobija posledny tyzden do porodu 😉
ajtak som uz asi dva tyudne netrpezliva jak neviem co.. skusam vselico, nech uz maly ide na svet 🙂

caruzo19
10. feb 2009

tak drzim palce nech to mas rychlo za sebou🙂
skus este horuci kupel 😉

nikollette
10. feb 2009

Dnes som davala horuci kupel, a nic..
asi bude nakoniec nutna ta vyvolavacka, malemu sa v brusku paci 🙂

sirinka
10. feb 2009

inac ja by som pred terminom na vyvolavacku nesla...zda sa mi to zbytocne...ani jeden den pred terminom...

lenusiatko
10. feb 2009

Ja som bola na vyvolavacke 5 dni pred terminom a niiiiiiiiikdy v zivote. Viem porovnat bolest s prasknutym slepakom a 3x operovanym okom, vyvolavacka nie je prirodzena, z mojho pohladu je to nasilie.

livika
10. feb 2009

Caruzo,to je mi luto!!!
Ja sa fakt stazovat nemozem 😅
Porod som mala vyvolany na 6 den po termine,Simi sa stale nechcelo von 😕

nikollette
10. feb 2009

Siri nestarš ☹
Moze to nejako uskodit,alebo??? 😒

patricia1971
11. feb 2009

niki ešte si celá? ja som mala prvé dve deti vyvolávané 14 dní po termíne a bolo to pohode,ale asi preto že som už dosť prenášala....tretia sa mi narodila sama 2 dne pred termínom a to bolo najlepšie...ale neboj,bude to dobré,doki vie,čo robí....a možno ťa to chytí ešte skôr... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre