Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

monicka23
19. apr 2012

@majcika ja som bola na nadst. ale len preto aby som mala samostatnu sprchu a wcko. Aj ta veru zazila lepsie casy 🙂Neviem co ta konkretne zaujima.... 😉

majcika
19. apr 2012

@monicka23 ved presne mne ide o to wc a sprchu to ma zaujima ale myslim, ze si to vystihla, ze zazila lepsie casy takze mam jasno. Ako to bolo s babom? Mala si ho v noci so sebou? a s navstevami?
Kamoska bola na Antolskej a na nadstand. mohla mat navstevu az dnu na izbu a skoro cele popoludnie som tam mohla byt, tak taketo info ma zaujima 🙂

monicka23
19. apr 2012

@majcika babo som mala cely cas pri sebe,aj v noci. Okrem casu ked mal zltacku a musel byt pod lampou ☹ Navstevy nie su povolene na izbe. Babatko das s vozickom za take sklo a ty mozes ist na chodbu k navsteve.

majcika
19. apr 2012

@monicka23 uuuuuuuu??????? a to tatinko vobec nemoze chytit babo????? 😢 😢 😢

stellamiapiccola
19. apr 2012

ja som po sekcii a tatina pustila Dr. na izbu, ale inak sa nemôže na izbu iba za sklo.

majcika
19. apr 2012

ani najekaj chodbe nemoze byt babo s tatom? aj jaj jajaj

krisstinaa
19. apr 2012

jedine na kramaroch sa da ist s miminom za navstevou. ale berte to z tej lepsej stranky. Par dni bude male len a len vase. po cca 5 dnoch si ho mozu ostatni uzit kolko len budu chciet 🙂

monicka23
19. apr 2012

@majcika mna ked prevazali na izbu siel so mnou tatino a akurat doviezli aj maleho tak si ho chytil na par minut,inac nie. My sme tam boli 7 dni a cely cas ho videl len cez sklo,bolo to tazke ale prezili sme to 🙂

portret7
22. apr 2012

z tejto porodnice som sa prave vratila...lezala som aj na rizikovom...gynekologicke aj sestinedelie vyborne-pokial sa jedna o pristup celeho personalu, novorodenecke nieco hrozne-musela som sa stazovat ☹
co sa tyka izíeb, nebola som na nadstandarde, lebo bolo plne, socialne zariadenie-stare, ale ciste...par dni sa dalo prezit...

1982zuzka
22. apr 2012

@portret7 ahoj mozem sa spytat co konkretne si sa stazovala? A ako reagovali resp.riesili tvoju staznost? Nech viem na co sa pripravit nech nie som v soku. Dakujem

alabama0011
22. apr 2012

@majcika ja som malu vyviezla von na chodbu aj s tym vozickom 🙂 manzel to uz nevydrzal a svokrovci tiez nie.. nic sa nestalo.. koniec koncov, je to tvoje dieta.. zrejme ta za to nezavru 🙂 ale urobila som to len raz.. vzdy ked manzel odchadzal, tak si malu podrzal medzi dverami, ale tam uz sestricky kruzili a vyhanali.. je to tam dost "naprd" co sa tohto tyka.. ale zas na druhej strane rozumiem preco sa to robi..

sirell
22. apr 2012

@majcika babo si manzel moze podrzat na porodnej sale ak je s tebou pri porode. ak nie je pri porode, tak to neviem ci mu umoznia pristup k babatku. ja som rodila sekciou, takze manzela pustili aj na izbu a priniesli mi maleho aby sa aj on mohol "potesit". ale s vozickom podla mna mozes vyjst von na tu chodbu kde su vytahy. len je tam strasny prievan a v case navstev vela ludi, tak ja osobne by som tam babo nevynasala.

alusica
25. apr 2012

Baby, dáva sa v Ružinove ešte pri sekcii klystír, alebo čipky?

ajka23
25. apr 2012

ahoj, davali mi cipky... 😉

ajka23
25. apr 2012

tak ako citam, tak tatinovia po sekcii maju vyhodu, prvy den je navsteva na izbe, kde si babatko vychutna, ale teda ak by som si mohla vybrat, tak rodim prirodzene... 😉

ajka23
25. apr 2012

a co sa tyka spokojnosti, tak som bola viac spokojna ako nespokojna, pristup niektorych sestier na nic, hlavne ked ti nema kto oznamit kedy ides domov, ked uz si vychystana, ze mozes ist, tak zase chybaju prepustacie papiere, izbu som musela vypratat, vsade bol prievan, potulovala som sa aj s malou po chodbach jak taky bezdomovec... 😠 😠 😖 😖 😖 toto nebolo absolutne vyriesene, aj ked teda ja som rodila, ked bol velky natresk... 😒

ajka23
25. apr 2012

a este jedna vec, bola som na nadstandarde, ale teda tie holuby na balkone, vsade trus, osrate okna, pierka, neviem, ci to patri ku malym babatkam... 😖 😖 😖 😖

majcika
25. apr 2012

@ajka23 no vzala si mi vsetky nadeje tymi holubami zacnem vazne uvazovat.... 😔 nad zmenou

ajka23
25. apr 2012

@majcika, ak budes mat stastie, tak najdes aj izby nadstandard, kde holuby nie su, teda, nie su zabyvane, oni si totiz na skrinkach klimy postavili hniezda, takze tam je to otrasne, na ostatnych sa vyskytuju a seru teda vsade, ale kde hniezdia je to otrasne... 😖 😖 😖 ja sama som bola na izbe, ktore bolo cele okno komplet od hora az dole osrate, neskutocne cosi a to bolo vonku teplo a malu som potrebovala koli zltacke opalovat... 🙄

mozno ten problem uz vyriesili, neviem, ja som tam rodila v septembri... 😒

nechcem ti brat iluzie... 😉 😀

majcika
25. apr 2012

@ajka23 tak ale to je divne, ze to neriesili ved z hygienickeho hladiska su holuby roznasace chorob, cele zle potom. Mam rodit v juli teda koncom jula to bude horuco na nevydrzanie tak teda holuby, babo ti nedaju, prievan na chodbe.... 😖 ☹ este mi prosim povedz ako je to s personalom, pomahaju, su ochotni?

alusica
25. apr 2012

@ajka23 Dík ... A už si nepamätám-na nadštandardných izbách je klíma? Je to tuším v lete tá horúca strana. Keď mám rodiť v júni, to bude horúco...Zase klíma pri novorodencovi-asi nič moc..Čo povieš?

alabama0011
25. apr 2012

@alusica klimu som teda nevidela .. Az taky nadstandard to zas asi nie je 😉

ajka23
25. apr 2012

@alusica, ano, je tam klima, jedina vec, co ma v tom horucom obdobi potesila... 😉 ale zase premyslene to maju, na vsetkych izbach klima a ovladac len jeden... 😒
@majcika, personal aj taky, aj onaky, mna najviac dozieralo, ze som nevedela, kedy ma pustia domov, ja som tam koli zltacke malej bola 7 dni, na 5ty sme mali ist domov, este rano hovorili, ze ano, ideme, vecer uz bolo nie nejdeme, prerevala som si par dni, este mi aj malu zobrali, nosili len na kojenie, no psycho stav, s tym prebytkom hormonov... 😖 😖 😖 a ako bonus bolo, ze ma presuvali na ten 5ty den na inu izbu, dieta mi vzali, na tej druhej izbe este baba neodisla, na tej mojej povodnej uz vymienali pradlo pre novu, zase som tam bludila po chodbach a revala... 😒
netreba sa nechat odbyt baby... 😠 😠 😠
a este veta, na ten posledny vecer robili malej testy z krvi, ci uz zltacka ustupuje, sestra mi ochotne povedala, ze mi pride okolo 8 povedat vysledok, aby sme vedeli, ci sa mamme na dalsi den balit, tak som cakala, zobudila som sa pred pol nocou, ze teda nik nic neoznamil, sla som za nou a ona mi s pokojnou tvarou na to, ze vysledky este nie su a aj keby boli, tak ona nie je kompetentna mi ich oznamovat... 😠 ta ista, co mi ich povedat chcela, takze tak... 😒

drzte sa baby...

a este, neklope sa tam, vzdy kazdy vpali do izby, ak budue mat stastie, ze bude teplo, tak budu pre prievan trieskat dvere, kaslu na babatka, ci ich zobudia, ci prievan neskodi... 😖

ajka23
25. apr 2012

a su tam telky na izbach, len problem, ze nekupili ziadne satelity ani boxy, takze su tam len ako kulisy na stenach... 😖 😖 😖

ajka23
25. apr 2012

az by ste mali otazky, rada odpoviem... 😉

anaxamon
25. apr 2012

@alusica klima na nadstandartnych izbach je, ale nezabudni si ist pytat ovladac k sestrickam gynekologickym...

mimave
25. apr 2012

@ajka23 ha ha tak som sa nasmiala teraz, presne vsetko co mi vadilo si stihla vymenovat. nebola si nahodou na izbe niekde az na konci? ja som bola na poslednej a teda cez to okno nebolo vidno von. hlavne ze si v nemocnici, cistota pol zivota. z navstev oteckov robia humbuk a holubie hovna kade tade im nevadia. asi mame viac bakterii na sebe ako tie holuby.

majcika
25. apr 2012

@ajka23 akoze no nepotesila si ma ani trosku ale dakujem za info lebo si tam bola tak mas realny nazor....no a keby si si mohla este raz vybrat kde by si sla?

margarita
25. apr 2012

ja som rodila v Ruzinove pred 3 rokmi a teraz sa tam chystam opat...co tu citam, moc sa toho nezmenilo, ale zase budte realistky, co chceme od nasho nefungujuceho zdravotnictva 😝
mala som akoze nadstandart, ale to, co oni volaju nadstandart by malo byt v kazdej jednej okresnej nemocnici normalne. jedina vyhoda je ze na wc a do sprchy to nie je daleko a ste na nu len 2. inak nic, viac vyhod som nenasla...
sestricky boli ako ktora - aj mile, aj otrasne, aj som si poplakala, ale teraz sa snad uz viac obrnim, dufam 😀

Ja to beriem tak, ze nejdem tam na relaxacny vikendovy pobyt 😎 takze aj spinu, aj nechutne jedlo aj pindy sestriciek pretrpim, a po par dnoch sme doma, a uz si robim co chcem.
najdolezitejsie je, nech sa babo narodi zdrave a na ostatne verte, po mesiaci - dvoch - troch...urcite zabudnete 🙂

kohutovci
26. apr 2012

ked mozem pridat svoju skusenost.. buduce maminy dajte si pozor hlavne na kojenie.. sestricky radi hned pchaju detom striekacky s nutrilonom a neunuvaju sa moc ucit maminy spravne prikladat.. az na treti den ked treba robit skusku dojcenia s vami zacnu cvicit.. staci, ze dieta vycucne 5 kvapiek z prsnika a uz mozu napisat do prepustacej spravy, ze dojcite.. a potom po prepusteni ked nebudete mat stastie zohnat lactacnu poradkynu.. zostanete na UM ako my 😠 ☹
taktiez ked im date deticky nachvilu zavarovat.. ci uz pojdete do sprchy alebo na kratky pokec za navstevou.. ratajte s tym, ze vam budu deti tisit cumlikami.. co je na podporu sacieho reflexu uplna parada 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre