Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

skrecok
26. apr 2012

@kohutovci To velmi dobre poznam, aj ja mam taku skusenost ked som rodila maleho v r. 2008. Takze stale v tom pokracuju. 😔 Ale to mas aj inde, nielen v Ruzinove. Striekackou je normalne, kedze mamicka nemoze mat hned dost mliecka, samozrejme je to aj individualne. Co sa tyka spravneho prikladania v Ruzinove, je to naozaj velka chyba. Dojcenie je nadherne, bohuzial na vsetko musi prist sama mamicka. No, skoda ze u teba dopadlo tak, ze ste zostali na UM.

Nastastie u mna nakoniec dobre dopadlo. Sice som bola uplne drevo, nevedela som ako mam drzat babatko, dojcit, vobec mi s tym nepomohli proste ziadnu skusenost s babatkami som nemala. Mliecko sa mi zacalo tvorit az na treti den po porode a to iba kolostrum. A co som mala dovtedy nechat hladovat, ked tu niektore odsudzujete ze ich hned krmia striekackou UM? Stale som skusala sama dojcit az som mala uplne popraskane a krvave bradavky, celu noc som aj odsavala kedze som mala plny a bolavy prsnik.... Bolo to velmi narocne, ale nevzdavala som sa...
Nakoniec sa mi mliecko uplne rozbehlo po tyzdni (mala som cisarsky) a UM som mohla po tyzdni a pol od porodu hned vyhodit a dojcila som krasnych 19 mesiacov. Proste mamicka sa nesmie vzdavat, treba skusat, resp. hned sa poradit s inymi skusenymi mamickami alebo laktacnou poradkynou... Drzim vam palce. 🙂

ajka23
26. apr 2012

@mimave, mna presuvali, najprv som bola v izbe hned oproti recepcii, to bolo celkom v pohode, potom ma supli dozadu, mas pravdu... 😒

@majcika, ako pisu baby, moc si nenavyberas, mat tak penazi ako pliev, idem do Kocha, ale kedze nemam, tak aj druhe budem rodit v Ruzinove, len dufam, ze tam budem kratsie ako teraz, lebo 7 dni je fakt vela... 😖 😖 😖 😖

co sa kojenia tyka, nezabudnem na sestricku, ktora mi o isla akoze ukazovat, baby, mala nechty jak grof Drakula, zabodla mi ich do prsnika, akoze ukazovala, ako spravne prikladat, no neskutocne cosi... 😖 😖 😖
ja som vela precitala, aj na nete, aj casopisy, takze s kojenim problem nemam, stale kojime... 🙂
a nevedela som, ze tam poziciavaju odsavacky, mozete si mliecko, ak mate vela odstriekat a dat do chladnicky, keby ste potrebovali, ak nie, beru ho pre nedonoseniatka... 😉

kohutovci
26. apr 2012

@skrecok ja som to v ziadnom pripade nevzdavala.. ale uz to fakt nemam silu vsetkym vysvetlovat.. pri druhom budem mudrejsia.. 🙂

ajka23
26. apr 2012

a este jedna vec a uz vam dam pokoj... 😀 😀 😀

maju to tam neskutocne zadelene, co sa casu tyka, budili nas uz okolo pol 6, deticky doniesli, nevadilo, ze spali, lebo sak oni maju cas, kedy maju jest, nepozerali sa, ze spia... 😒 moja mala vzdy spala, nedala sa zobudit, takze to nase prikladanie aj tak vyzeralo... 😒
vecer ze ideme kupanie odskusat, zacali neskoro, kym sme sa my dostali na rad bolo pol 9, zase budit spiace dieta, neviem, ci to je normalne... 😒

a vrcholom nadstandardu mi pride, ze si nemas ani kam dat tasku, mas ju supnutu celu dobu pod postelou, upratovacka ti ju obehne obcas mokrou handrou, takze super... 😖 kvality upratovacky su tiez neskutocne, niekedy na treti den sa mi podarilo vyliat spenatovu polievku, utrela som kde som videla, na zemi som si nevsimla, ta upratovacka to utrela tak, ze este ked som odchadzala, som sa bola pozriet a ten zeleny flak tam bol... 😖
hadam tam uz nebude, ked pojdem zase rodit.. 😒 😀 😀 😀

ajka23
26. apr 2012

a ked som mala po porode teplotu 39, hadajte z coho pozostaval mokry obklad na celo? 😕 z vlozky... 😖 😀 😀 😀 😀

a este jedno a uz idem, nezabudnite si brat pre babatka plienky, davaju len 4 na den, aj to davaju niekedy poobede, no divny system... 🙄

vivianaba
26. apr 2012

Kocky ja som bud nenarocna alebo som mala velke stastie, ale ohladom kojenia nemam s Ruzinovom zlu skusenost. Maly sa nechcel vobec prisat a taka starsia sestricka mi ochotne vysvetlila ako prikladat a v jej pritomnosti sa dokonca aj prisal! Sama som sa riadne natrapila a prisla ona, vysvetlila, pomohla a sup, maly bol prisaty. Raz mi doniesli v striekacke ked nam este kojenie neslo (ale tvrdili ze je to materske nie Nutrilon, neviem, nezistovala som), ale ani z toho vela nevypil. Odkedy sa prisal sme s kojenim vobec nemali problem, az kym sa ako 10mesacny sam neostavil, uz proste prso nechcel. Dovtedy pekne aj som odsavala a robila som mu kasicky z materskeho mlieka. Netreba sa dat odbit, ale ist znovu a znovu sa pytat. A asi je dolezita aj psychika, ja som tomu verila ze kojit budem, pila som rozne cajiky, casto prikladala a podarilo sa. Drzim vsetkym maminkam palce!

@ajka23 - aj ja som bola v izbe oproti recepcii 🙂 Sestricky boli aj mile aj odmerane, ale niektore boli aj take ze sa zdali odmerane a ked sa clovek s nimi zakecal o hocicom tak sa nejako uvolnili a uz boli v pohode.

Aj druhe pojdem rodit do Ruzinova. Ano nie je to interhotel, na sestonedeli hygiena nic moc, strava otras, v jedalni a na chodbach prievan, ale tych par dni clovek prezije. Samotnej porodnici nemozem nic vytknut, pekne porodne saly (az na tu chodbu 🙂 ), porodne asistentky v pohode, lekar supeeer, s anesteziologickou sme kecali ako stare zname, takze ja mam len dobre spomienky.

vivianaba
26. apr 2012

@ajka23 este k tym plienkam - Ajka dobry postreh, ALE: odporucam vlastne plienky schovat do tasky. Lebo ak vidia ze mas este dost plienok, tak ti nove nedaju 😉

ajka23
26. apr 2012

a nepochopila som, preco pri odchode musi babatko obliekat sestricka, tvorili sa tam rady, lebo nas vela odchadzalo, do toho oteckovia a autosedacky, no chaos... 😖
a to nebudem spominat, ze mi nemal kto stehy vybrat, hoci som den pred odchodom prosila doktorku, vraj nemoze vybrat, aby sa neplietla do smeny zajtrajsej doktorke... 😖 a ta toktorka v den odchodu rodila a rodila, takze ked uz konecne boli prepustacie spravy aj mala oblecena, tak som cakala a cakala, ked som sa konecne dockala, tak zas bol problem, ze si nemam kde lahnut, aby mi to vybrala, ved vsetky postele prezlecene, nie? 😠

ale tak asi len ja mam take stastie, co uz... 😒 😀 😀 😀 😀

verim ze druhy raz to bude ovela lepsie... 😀

ajka23
26. apr 2012

@vivianaba, ja som mala schovane tvarila som sa ze nemam, chcela som plienky uz doobedu, ale pozerali na mna, ze co ja chcem, ako keby to nebolo jedno... 😠 😠 😠 😒

a ked sa mi mala pokadila pri prebalovani az do perinky, aj to bol problem vymenit... 😖 😠

a niektore noci najst sestricku ked bol problem tiez, ale nechcem vas odradzovat... 😀 😀 😀

ale velke + pre mna na nadstandarde bolo, ze som si mohla vybrat tusim zo 4och druhov jedal a nosili to na izbu... 😀 😀 😀

skrecok
26. apr 2012

@kohutovci Uhm, skoda. Asi si nemala stastie stretnut sa s jednou sestrickou, ktora ako JEDINA bola velmi ochotna pomoct, poradit, ukazat a pod. Neviem ci este tam robi.
Ja som tiez nemala lahke so sestrickami z novorodeneckeho oddelenia. Napr. ked som sla za malym pozriet, lebo mi nemohli doniest, kedze bol na infuziach (bol dost prenasany a mal infekciu v tele) a normalne som videla ked strasne plakal tak mu nasilu dali cumlik. On to normalne vypluval a oni mu to opat dali. Nakoniec neskor cumlik neznasal co bolo pre mna super. Ale na ten neprijemny "zazitok" nezabudnem.
IBA jedna sestricka bola velmi ochotna, ukazala ako sa ma maleho prebalovat, umyt zadocek, kupat a pod. Ale za cely tyzdnovy pobyt mala sluzbu bohuzial dva krat a to bolo malo. Ked tam ona bola, tak hned vsetky mamicky sa hrnuli k nej a ziadali od nej pomoc. Bola velmi trpezliva, nemala problem a uplne v klude viackrat vysvetlit, ukazat, poradit a pod. Hlavne tam bola ta starsia cierna a nemala ani najmensiu trpezlivost, normalne mi povedala ze nech skusam dalej sama a ani sa neunuvala mi pomoct. Ta by ani tam nemala robit 🙄 .

Sestricky zo sestonedelia boli naopak ochotne, niektore viac a niektore menej. Pomahali mi aj v noci, kedze som mala horuci a bolavy prsnik. Na nich sa nemozem stazovat. A izbu som mala oproti recepcii aj so zachodom co bolo pre mna po cisarskom velka vyhoda. 🙂

Uplny rozdiel je na oddeleni gynekologie, tam su velmi ochotne sestricky, nove sprchy, zachody... Uz len TV na izbe chyba. 😀 😀 😀 😝

O lekaroch nemozem nic zle povedat, boli ku mne velmi mili. Teda okrem z novorodeneckeho oddelenia, na cele oddelenie nemam dobre spomienky. Na ostatne uplne v pohode.
Takze budem aj druhy krat rodit tam, ale uz o skusenost bohatsia. Viem, ako tu citam ze sa tam nic nezmenilo a budem musiet cakat taku reakciu od sestriciek a lekaroch z novorodeneckeho oddelenia co nie je moc prijemne.

skrecok
26. apr 2012

@ajka23 Ked sme odchadzali, tak sa netvorili rady... Naopak ja som bola rada, ze mi maleho obliekla sestricka. 😝 Ona neobliekala babatko kvoli tomu, aby mi ukazovala ako sa to ma robit, ale kvoli tomu ako sa ma balit do plienky (bavlnenej a ortopedickych). A este mi hovorila, ze ma strasne velke oblecenie a to mal c.56 ako vsade pisu, ze treba kupovat a maly sa mi narodil s dlzkou 50cm co je v pohode. Tak hned manzel musel po porode kupit par veci c. 50.

Neviem ci este teraz sa bali nasiroko???

ajka23
26. apr 2012

@skrecok, tak u nas dala len jednorazovu plienku a obliekla, ziadne komentare ani nic... 😒
a rady boli, lebo nas vela odchadzalo... 😉

nasiroko ani za celu dobu nespominal, ze treba balit, takze postolky netrebalo... 😉

m.i.r.i
26. apr 2012

no ako citam, nic sa v Ruzinove nemeni..ja som rodila pred 2 rokmi a vsetko po starom🙂
Ja som bola po sekcii a na nadstandarde...porodnica fajn, personal super, lekari mili...bola som tam az 2 dni, na cakacke, na porodnici atd..sestonedelie ok, mne nevadi ani strava ( aj ked zapekane cestoviny s hrachom ci segedin pre mamicky po porode co maju kojit je trosku divne 😉 ) a ocenila som sprchu a vecko na izbe, kedze po sekcii to dost trvalo dostat sa tam vobec..telku aj tak nik nepozera..ta je tam zbytocna..rodila som vo februari, takze ten balkon a holuby som nezazila 😉 sestricky na sestonedeli boli mile a velmi ochotne- ale novorodenecke - to mam take iste pocity ako vacsina z vas tu..som sa tam len doplakala..a tie nechtiska ked som videla tych sestriciek co s babatkami manipulovali...az ma mrazilo...nic neukazali, nepomohli...dokrmovali nutrilonom..ja som tiez mala velmi zly zaciatok dojcenia a tiez sme museli potom davat UM uz po mesiaci..a aj to som vydrzala len zazrakom, uz vycerpana, vynervovana s vecne hladnym dietatom....
jedina ochotna sestricka co sa tyka dojcenia tam bola ta starsia..sice prve dni som sa kvoli nej dorevala, lebo bola taka dost odmerana a protivna...teda sli sme napriklad kupat- kde sa Ruzinov hrdi tym, ze ked mas nadstandard tak ti UKAZU A NAUCIA ako kupat, teda mamicky su pri kupani a ucia sa..no asi tak, ze sestricka vzala maleho - sup sup, hore dole..ja som len cumela..hovorim, ze nech mi ho da, nech mi ukaze ako ho mam chyttit a tak a ona len na mna vybehla, ze oni nemaju cas, ze to by este bolo, aby tu s kazdou mamickou riesili ako kupat dieta, ze sa to doma naucim...uz len pri tom som revala..ako na mna zrukla..hormony, stres..maleho mi nosili kazde 3 hodiny po sekcii...vzdy spal, dokrmeny nutrilonom..mne sa nechcel ani zobudit, nieto este prisat..ked som ho zobudila po pol hodine a konecne dostala na prsnik, tak uz vletela sestricka ako strela, ze koniec, deticky beru...ked som ho nechcela dat, tak som dostala krik, ze oni maju teraz rezim, idu deti vazit ci co..potom sa idu kupat, ze ja si nemozem rozhodovat kedy dieta ostane pri mne..tak to bolo pre moje kojenie uzasne..
potom ale ta starsia sestricka raz ostala s nami celu noc a ucila nas dojcit...sa pri tom aj vyzalovala, ze ona na to nema nervy...ze vsetky tie mlade to maju vsetko v pazi..a ona sa tu snazi a potom aj tak kazda mamicka len nadava, ale nikto staznost nenapise..tak sa tam nic neriesi...ze ona je tam medzi mladymi aj tak za zlu a uz ju nebavi jedinu tam pomahat a ostatne hrali solitaire..a tak to ozaj bolo...
ale ak by sa mi dalo, tak tam pojdem rodit opat..lebo vseobecne zhrnute to take zle nebolo..da sa to prezit a zas uz teraz by som co sa tyka babatka a kupania, dojcenia atd bola mudrejsia...

vivianaba
26. apr 2012

@ajka23 ja som plienky nechodila pytat, ked sa minuli dala som svoju, ale vsimla som si ze ked rozdavali plienky a videli ze este mam tak nedali. Tak som potom svoje schovala 😎

A balenie na siroko vobec nespominali, pri odchode som sa ja pytala sestricky tak mi maleho obliekla a zabalila nasiroko aby som videla ako sa to robi, a to bolo prvy a posledny krat kedy bol nasiroko baleny.

Nechapem tomu rozdielu pristupu na sestonedeli a na novorodeneckom. Akoby na to novorodenecke vyberali same odmerane sestry a dokonca aj lekarky mi pripadali odmerane. A novorodenecke sestry - tusim skoro vsetky ako naklonovane - mlade, cierne dlhe vlasy, upravene, vymalovane, dlhe nechty. 😀 Cest vynimkam. Ale celkovo som aj ja bola spokojna, resp. bola som v takej euforii ze mam dietatko a vsetko dobre prebehlo ze mi nevadila ani plesen na stenach v sprche a spinave WC od krvi. Holuby si nepamatam, rodila som v juli ale bolo tak prijemne, nie horuco, tak sme na balkon ani nechodili.
A este mi vadilo ze rutinne kazdej chceli kontrolovat sitie - a pri kazdej vizite som musela vysvetlovat ze ja sitie nemam! Tak kukali ako puci a ja som sa tiez citila ako puk ze uz desiaty krat to musim hovorit tym istym ludom.

nikastaba
26. apr 2012

@ajka23 ...ta vlozka má strašne pobavila 😀 no uvidíme ake pikosky prinesiem z porodnice v Ružinove ja 😀

margarita
26. apr 2012

hej, sestricky a ich komenty by vydali na samostatnu temu 😀
mne sa ratala najma taka dlhonechtova mladucka blondynka, co ma najprv polhodinu deptala, ze mi mala place od hladu (po nakojeni), potom, ze si nemoze asi odgrgnut, a potom zahlobila, ze niekedy ked sa dieta nenahlta vzduchu, tak vlastne ani grgnut nemusi 😝

a este lepsia bola ta, co nam akoze sla ukazovat kupanie...vosli sme dnu dve, a ona na mna : "Boze, to ste vy, tak ja to radsej ukazem na tej druhej....vasu mi stacilo kupat po porode..." Akoze brala som to s humorom, kedze moja K. mala porodnu vahu 4200g, no ale byt slabsia povaha, aj sa rozplacem 😀

mne nastastie kojenie ukazala este pred porodom kamoska, stvornasobna mama a dojka 🙂 v tomto smere je Ruzinov fakt zufaly, nikto sa vam ani nepokusa poradit, ukazat, pomoct, tvaria sa, ze ved kojte a je to....mala som stastie, ze sa to rozbehlo krasne a bez problemov. Inak zrovna moja K. mala aj cumlik uz od 2.dna po porode - sama som jej ho vnutila, nech si nerobi cumel z prsnika, lebo sala by stale ako diva, a nijako to kojenie nepokazilo ani neovplyvnilo - kojila som ju 16mesiacov.
kazdy je iny, hlavne robte, co citite ako spravne, keby si aj cely Ruzinov tvrdil pravy opak 😵

ajka23
27. apr 2012

@nikastaba, ved sa prides pochvalit, ok? 😉 😀 😀 😀

@margarita, kto vieci ta dlhonechtova u teba je ta ista co u mna... 😕 😕 😕 😕 ze to vobec do zdravotnictva pustia... 😒

@m.i.r.i na kupanie sup-sup si aj ja spominam, za 3 minuty mala sestra dieta okupane, som nestihala sledovat, nieto sa este ucit od nej, stihacka jedna... 😕 😕 😕 😀 😀 😀 😀

doory
29. apr 2012

Dievčatá,čítam tu čítam... 🙂
Ja som rodile dve deti v Ružinove a toto tretietam idem tiež rodiť. Samozrejme som si zaplatila nadštandard a bola som spokojná.Nečakala som interhotel,lebo veď som šla do nemocnice. Vedela som,že si neplatím súkromnú ma tak som sa pripravila na to najhrošie a v tom prípade som bola milo prekvapena. Pre mna bolo najdolezitejsie aby porod dobre dopadol a aby som mala malu pri sebe. Moja prva dcera bola veľký hlados a uz par hodin po porode sputila krik na celu porodnicu.Ja ako prvorodicka som nemala este mlieko a tak jej supli v striekacke najskor glukozu, potom mat. mliecko. Viem,ze az ked im dojde materske mliecko nukaju nutrilon. Ved ide o to aby babenko bolo spokojne, netrpelo a maminke sa zatial to mlieco v klude vytvorimale prikladat teda treba.Jasne su tam sestricky aj take aj take... ale ja som bola stastna,ze mam malu. Kojenie som si studovala dost dlho predtym a raz prisiel aj moj Dr a skusal mi poradit, to bolo mile...
Tie plienky ma milo prekvapili,ale samozrejme,ze som mala v taske schovane aj vlastne a tak isto aj dudliky vlastne. Pri dcere sa mi hodili. Raz mi dudlik velmi pomohol, nez sa sputilo mlieko.Sestricka mi dala uz dve striekacky a ona stale mrncala..Tak mi sestricka vravi,ci nemam dudlik,ze ona jej uz nemoze dat viac mliecka,to je max. co moze vypit.. nebolo to este ani 24hodin po porode..
Obliekanie na zaver. Pri prvorodickach obliekaju sestricky, ked rodis druhy krat uz si mozes aj sama. Ked som bola s prvou v roku 2006,to sme si ako prvorodicky museli umyvat babatka same pod dozorom sester, v roku 2007 len o rok neskor som ostala prekvapena,ze niektore maminky radsej zverili sestrickam babo,lebo mali pochopitelne obavu ho kupat...aj mne by bodlo pri prvom,keby mi to kupanie sestra najskor ukazala a az potom budem ja,ale vtedy boli neoblomne..o rok neskor uz to bola automatika,akurat mna si tam jedna starsia sestra zapamatala a vravi,vy si mozte kupat aj sama ved je to druhe 🙂 no jasne... a ten cas kupania..to ano..to by bolo fajn,keby tolerovali,ze dieta zaspaoi a nechceme ho budit...
Jedlo sa dalo... tych par dni to clovek vyrdzí... Idem v auguste treti krat,tak som zvedava,ci sa nieco zmenilo. 😉

janka830
30. apr 2012

Ahojte, pridám aj moju skúsenosť rodila som skoro pred rokom tiež v Ružinove...stále som pred pôrodom sedela na koníkovi a čítala si recenzie čiže som bola pripravená na najhoršie 😉 zostala som potom milo prekvapená, na pôrodnom to bolo úplne super, sestričky sa so mnou rozprávali žartovali a pod to bolo naozaj fajn (možno aj preto lebo v tú noc som rodila len ja a netrvalo to nejako dlho 🙂 )... ako ma priviezli tak všetky sestričky mi gratulovali na šestonedelí čo som bola milo prekvapená...
ráno mi priniesli malú, ako bola kontrola z novorodeneckého tak mi sestrička hneď povedala a to ste vy, som rada že už vašu malú nemusíme mať pri nás lebo neskutočne vreští.- to som len ostala ovalená..
dojčenie hmm to bolo zaujímavé, malá sa stále nechcela prisať, bola spavá, tlačili jej surovo hlávku k prsníku a mne ho naozaj necitlivo všelijako stláčali a nič...po dni zistili že jej musia podstrihnúť jazýček potom sa ukážkovo prisala..a bolo to všetko v pohode...ďalší deň sa zistilo že má žltačku a potom mi ju nosili každé 3hodiny ako mi ju doniesli tak vždy zaspala a nemohla som ju zobudiť a to mi sestričky vraveli že to nemohli vydržať že tam stále reve..to ma rozplakalo...a na druhý deň ked dr z novorodeneckého prišla tak som chcela nejaké informácie o stave malej a ona bola nervózna odbila ma so slovami že o tom by som mala niečo vedieť a že nemá čas..
keď odhliadnem od niektorých naozaj neochotných ludí tak to bolo fajn a pôjdem tam rodiť znova 🙂

vriend
4. máj 2012

@kohutovci ahoj ja som rodila pred rokom a bola som velmi spokojna s niektorymi sestrickami, ukazali nam aj rozne techniky dojcenia a boli strasne mladucke a aj velmi mile samozrejme musim dodat, ze ich najprv spucovala dr.Kozolkova a potom bolo vsetko fajn (zo zaciatku, ked som sla pýtat mlieko tak sa tvarili akoby to davali zo svojho), nam davali prvy den materske mliecko a potom len UM, kedze som rodila cisarskym pri prepustani domov som nemala este dost mliecka, lebo sa mi len zacinalo spustat, ale poradili mi aby som za nic na svete nesla kupit umele a len si ho prikladala, prve 2 dni po prepusteni (doma peklo) som este stale nemala dost mliecka, ale ked maly spal som odsavala odsavackou (potom som mu to davala striekackou) a uzivala som aj hoeopatika (ricinus communis) a nejak po tyzni sa mi tak spustilo mlieko, ze striekalo ako vodotrysk, no a kojime sa doteraz a cumlik aj ked mu davali v porodnici nikdy nechcel 😀

zeytin
6. máj 2012

Sice som do tejto temy uz davnejsie prispievala, ale ako to tu citam, tak mi neda napisat. Ja som mala velmi dobru skusenost s Ruzinovom. Plienky - 4 ks na den mi bohate stacilo. Niektore ste tu reptali, ze je to malo... ale na Antolskej a v mnohych dalsich nemocniciach plienky vobec nedavaju. Tiez nedavaju ani vlozky a podlozky, musis si doniest sama. Sestricky su tiez len ludia a mozu mat niekedy zly den. Ja som rodila v Ruzinove 2 krat (august 2010 a januar 2012), spoznala som tie sestricky a nemala som ziadnu zlu skusenost. Co sa tyka dojcenia, tusim 2x denne sa na nasej izbe zastavila laktacna sestra a pytala, co a ako, ci uz mame mliecko, ci kojime... Pri prvej sa mi neskoro rozbehlo mliecko, ale vobec mi nechceli dat prikrm, aj ked som ich prosila... vraj nech len prikladam.... Mam praveze opacnu skusenost ako to, co ste tu pisali, ze hned dali vasim detickam UM. Po 48 hodinach mi dali materske mliecko do striekacky a potom mi uz nabehlo mliecko. S kojenim som nemala ziadny problem. Pri prvej mi kupanie ukazali, pri druhej som si mohla kupat za asistencie sestricky kupat sama a tiez aj obliekat pri odchode z porodnice. Co sa tyka nahradnych periniek a oblecenia, vzdy bolo vylozene na chodbe a mohli sme si vziat co sme potrebovali, ci perinky, grcky alebo bodynka... A ak tam nahodou nebolo, tak nam sestricky ochotne dali. Jasne, da sa vela veci aj vytknut... lepsia cistota soc. zariadeni (bola som na nadstandarde), upratovacky to tam flakali, makali iba pred velkou vizitou...... Hm, ale aj tak tie pozitiva vysoko prevazuju nad negativami. A je to aj osobnom pristupe maminky... pokial su odute a flflu na vsetko a na vsetkych, jasne ze ani sestricky nebudu na nich dva krat mile... Ja som sa snazila byt mila na sestricky, vzdy sa trosku porozpravat a bolo to fakt super. A tiez si treba uvedomit, ze nami po porode dost kyvaju emocie, takze vsetko si viac pripustame k telu, vela veci sa nas viac dotkne ako inokedy, sme citlivejsie a vnimavejsie na kazde slovo a pohlad... Inokedy by sme nad mnohymi vecami iba mavli rukou... Myslim si, ze v Ruzinove je fakt dobra nemocnica.

portret7
8. máj 2012

@1982zuzka ahoj zuzka, konkretne na to, ze kazda sestra mi hovorila a radila inak...normalne som to povedala sluzbukonajucej lekarke a ta to posunula primarke, potom okolo mna uz skakali 🙂 tiez som sa postazovala na ich arogantne spravanie, mam na mysli odvrkovanie, ak som sa na nieco spytala

1982zuzka
13. máj 2012

Maminky čo ste mali oteckov pri pôrode - od akej chvíle mohol byť s vami a do kedy? vdaka za info

margarita
13. máj 2012

@1982zuzka
moj tam bol uplne od zaciatku do konca, a este aj na chodbe mohol byt pri mne, kym ma odviezli na izbu, tam mi este zaniesol tasku a az potom ho sestricka vyhodila prec - prakticky od rana do vecera, lebo som tam nabehla okolo 7 rano, mala sa narodila kratko popoludni a este som lezala na sale asi 3-4 hodiny, na chodbe vedla porodnej saly dalsiu hodinu 😀 kym sa uvolnila izba a previezli ma tam okolo 17.00.
Dufam, ze aj tento druhy raz tam bude pri mne tak dlho, aspon sme sa nenudili a pokecali si 😉

bosorka3113
14. máj 2012

@1982zuzka
@margarita no na to som aj ja zvedava, ze vraj zalezi od toho kto ma sluzbu....

margarita
14. máj 2012

@bosorka3113
to iste, ale podla mna dost zalezi aj od otecka sameho, lebo ten moj napr.posluchal a nezavadzal a nevykrikoval a nestresoval - ale videla som tam aj takych, co sa do vsetkeho starali a tvarili sa, ze ich zena uz umiera 😀 a tak ich mozno radsej vykazali von 🙂

bosorka3113
14. máj 2012

@margarita jasne moze byt aj to, dufam ze ked budem rodit ja tak nas tam vela nebude a dovolia mu tam byt, lebo pri samotnom uz porode ho nepotrebujem iba na vzdycharni 😀DD

margarita
14. máj 2012

@bosorka3113
a preco ho nechces pri porode? mne tam dost pomohol, ze mi drzal hlavu a tlacil ju ku brade, ako mu nakazali...praveze na tej chodbe je to blbe, ak je tam prave 5 rodiciek a 5 oteckov, to je tam ako na stanici, na boxe ste uz len vy a porodna asist. a v poslednej faze doktor...

bosorka3113
14. máj 2012

@margarita on moc nechce byt pri samotnom porode a ja ho do toho nechcem nutit a ja si hovorim ze to uz bude iba fuuu fuuuu a maly bude vonku, ale neviem si predstavit byt aj vyse 12 hodin sama s bolestami tak tam ho potrebovat budem ako podporu...

margarita
14. máj 2012

@bosorka3113
aha, chapem, jasne - to je nieco ine...som to pochopila, ze Ty ho akoze nechces, nepotrebujes tam mat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre