Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nikollette
11. feb 2009

No snad mas pravdu pati, ze nejaky nadstandard sa tam najde pre mna 😅
mne ide hlavne aj o tie WC a sprchy..a to jedlo na izbu.. mne este aj teraz frajer nosi vsetko do izby, do postele papat, tak som zvyknuta 😀 a ktovie ako na tom budem, chodit jest inde, neviem, neviem.. a na standarde sa kam chodí papat???

patricia1971
11. feb 2009

niki,super je to,že si tam môžeš vybrať tuším zo 4 druhov jedál,asi to nosia na izbu...tie sprchy a wc,to je základ....no a máš super frajera,nech mu to dlho vydrží!!!!!! takého sa drž!!!! 😵

caruzo19
11. feb 2009

niki,ze vstavat o 12 😅 😅 😅 tak to som uz dlho nezazila.a vlastne hej,ked si s malou pospim tak tak nejak vstavame po obednajsom spanku 😀 inac v lete o 5 a teraz z nejakeho zvlastneho dovodu niekedy aj o 7"!!!!!! nedufala som 😀

mne pred dvoma rokmi vyvolavali tak,ze ma v piatok hospitalizovali o 8.rano a poposielali ma na interne a ekg(niki,to lahnes u kardiologa na stol,daju ti take snimace na clenky,zapastia a na hrudnik take pricucky a to ti zaznamenava cinnost tvojho srdca-ci nemas nejaku skrytu srdecnu vadu,ci zvladnes porod-neboj zvladnes) a odobrali krv atd...potom som cely vikend zurila ze naco tam som,ked mi ani nevyvolavaju porod,ani ma nepustia domov(ja som nemala nikoho zazmluvneneho)a v pondelok rano uz som nacupitala na porodnicu na 6.rano,popisali papiere sestricky,dali do krcku prostaglandinovy cipok,tusim predtym dali 2 glycerinove miesto klystiru a dali mi fitloptu a skackajte... jedna tam uz o 2 hodiny potom porodila.potvora.takto sa predbiehat.a to prisla po mne 😀 😀 😀
to sa ti rozbehne porod a uz to je potom na prirodu.ked si na take 3cm otvori krcok,daju ti epi a ty chodis a chodis a sprchujes sa a chodis a obcas ta daju na pasy ci je babo ok...

caruzo19
11. feb 2009

patricia,ta poopravim,to si vyberas zo 4 druhov jedal,ale tych nemocnicnych 😅
niektore dni si nebolo z coho vyberat,proste mali vela fazule 😀 .ale skvele je to,ze ti to daju na izbu,takze ak sa zrovna venujes babatku,tak ti ten obed neutecie
o wc a sprche nehovoriac.dufam ze aj mne sa ujde izbietka

patricia1971
11. feb 2009

ok caruzo,ja som na výber nemala, musela som jesť to čo mi dali ☹ ...na nadštandart som sa nedostala ☹ a aby som neumrela od hladu,musela som jesť len to,čo tam dali a bolo to dosť brutálne....tak som si myslela,že keď ste mali 4 druhy,tak sa dalo.....no držím palčeky,aby ste vymákli tie voľné izby... 😵

caruzo19
11. feb 2009

no tentokrat som poucena a mam na ladnicke rozpis jedal co by som si tak dala papat a mozu mi varit a nosit 😕 lebo minule sa to fakt nedalo jest a tak som bola hladna,tak som len horalkovala a to asi nieje bohvieco 😀

zivoth
11. feb 2009

ahojte babulky, dakujem za ozvy, troska ste ma ukludnili. nikollette, hej som zo senca, chodim do ordinacie dr otapkovej, ale k takej mladej lekarke... neviem presne ako sa vola, je zlatunka, ale predsa asi by som radsej gynekologa s vacsou praxou;o(
tak uvidime ako to zajtra dopadne v tom ruzinove...
na zazmluvnenie porodnika sa ale plati, nie? a celkom dost. a pocula som ze niekedy sa moze stat ze nakoniec je pri porode aj niekto iny a nie zazmluvneny lekar:O(
a najvacsia sranda je, ze ja mam ruzinov ako druhotnu porodnicu. pochadzam totiz z kysuc a chcela by som rodit v cadci... len je to dost narocne chodit na ozvy (pasy) tam, tak sme sa dohodli, ze budem chodit tu a len raz pojdem tam. len sa troska zaujimam aj o ruzinov, lebo mozno ak by sa mala pytala na svet skor ako budeme hore na kysuciach, tak budem musiet ist tu..

nikollette
11. feb 2009

zivoth, za zazmluvnmenie sa platí 7000sk, 5000 ide pre lekara a 2000 ostatnemu personalu..
2500sk je EPI, ak chces samozrejme, a 500sk osoba pri porode.. Nadstandard izby na 5 dni, cca 2500sk, takze cely porod ta vide do 13 000sk.. aspon mna 🙂

No veru, ani ta mlada lekara nemusi byt zla, ale ja som dala tiez na starsieho s vacsou praxou, ktory poridl este mna pred skoro 22rokmi 😀

A ak si zazmluvnis, a on by nemohl prist tak ti peniaze vratia, toho sa nemsis bat.. aj za EPI ak by ti nestihli pichnut.. ja som uz vsetko dopredu zaplatila, ale keby nieco peniaze dostanem spat..

a preco nechces rodit vruzionove, ked byvas v sc??? ak to nahodou pride, aby si mala lekara radsej tu, a tak.. 😉

nikollette
11. feb 2009

jaj a este sa chcem spytat kedy sa palti za nadstandard?? Dopredu, ked tam pridem v den porodu, alebo az pri odchode, nakolko neviem po kolych dnoch ma pudtia domov...
dakuuujem

caruzo dik za opis 😉

nikollette
11. feb 2009

Tak potom ak by niektora vedela, tak dajte info ako sa plati nadstandard, viem ze dopredu sa neda zajednat, ale myslim uz po prichode do nemocky v den porodu.. nieco som pocula, ze 500sk sa da zaloha, a potom podla poctu dní, ci ako?????

Baby asi vyskusam to tťuťumuťu dnes troska, uvidime ci zaberie 😅

Inak ak som otvorena na jeden prst, tak do kolko dni cca porodim ,ake mate vy skusenosti???
a nebude to vadit pri milovani?, ak som uz otvorena na jeden prst???
Vdaka, a cakam vase mudre rady 😉

sirinka
11. feb 2009

za nadstandart sa palti az v den prepustenia...

to jedlo je fakt o nicom aj ked si mozete vybrat...

zivoth to ako mas naplanovy porod?

a.d.r.i.k.a
11. feb 2009

nikoll,kludne možeš ťuťu-muťu 😉 može sa stať,že budes potom slabučko krvacať,alebo špiniť,ale to este neznamena,že porod sa rozbieha...

nikollette
11. feb 2009

Siri a ani ta zaloha za jeden den sa tam nedava?? tych 500sk?? ja som tak pocula.. ale ok, dik za odpoved..
juuuj, baby jaka som rada, ze sa tu mozem vypytovat a vy my radi odpovedate 😉

Siri ty si pisala ze si stericka ci nie??
Ak som otvorena na jden prst, kolko mi max osrava do porodu, a ze ci milovanie uz nemoze nejak uskodit???

a.d.r.i.k.a
11. feb 2009

Tak v skratke moje "skusenosti a zážitky z Ružionva":
1.rodila som v sobotu,a dokopy nás bolo 9!!!!!! a to som si myslela,že tam bude klud....
2.nadštandard bol plne obsadený.... 😖 ,čiže ma dali na obyč.izbu,kde sme boli 4baby...Kupelna a wc jedna hrooooza!!!!
3.sestričky v pohode... 🙂 na šestonedelí j na novorodeneckom...možno 1-2 boli trochu mimo,ale inač sa dali...
4.porod vyvolavaný,povodne som nechcela epi,ale už ked som bola na 8cm,tak som to vzdala a nechala som si pichnut lebo som už nemohla. vadilo mi že celú dobu,čo mi tiekla infúzka som musela ležať na monitore,ani prechadzať sa,ani fit lopta....asi preto som tie bolesti tak zle znašala.. ☹
5.rodila ma Dr.Oťapková,perfektná,bábo som dostala hneď po porode na brucho 🙂 🙂 🙂
6.bez epiziotómie 😀 ,či je uplne super,po 2-3 dnoch som ani nevedela,že som rodila....žiadne pichanie a bolesti pri sedení a pri cikaní
7.strava katastrofalna...

nikollette
11. feb 2009

adrika,inak gratulujeeeem..
A tie zazitky.. bolo vas tam 9 a nedostala si na na nadstandard???? 😕
pri odochode ao to vyzeralo v ruzonove??? je tam plno ,alebo?? Ja do utorka rodim, hocijak, utok mi vyvolaju porod..
ty si mala otapakovu zazmluvnenu???
Aky je ten vyvolavany porod?? Troch sa bojím..

a nemohla si sa púrechadzat... aaaaaaaa... to je hrozne, lne lezat.. a mohol tam byt nikedo pri tebe???

nikollette
11. feb 2009

Jaj, a este otazocka.. ty si bola objednana na vyvolanie, ci to na teba prsilo, a potom to museli aj vyvolat alebo???
A dalsia otazka, pred vyvolavanym porodom, mozete normalne jest?? Alebo ako to je??
Klystir, alebo cipky ti dali??? Holenie?? Tam ci doma??? diky 😉

klarka55
11. feb 2009

Ahojte kocky. Nestretla sa tam niektora z vas s dr.Zalzele??
Mlady doky, zahranicny, nie prilis vysoky,okuliare,plesinka 😉 Uz tu padlo vela mien ale o tomto nic. nemate s nim nejaku skusenost, ci uz na prijme,vizite alebo rovno porode??
robim si taky maly prehlad o vsetkych, lebo fakt neviem ktoreho schytam,ked to na mna pride 😅 a zazmluvnit neplanujem.
dik za kazdu reakciu 🙂

nikollette
11. feb 2009

klarka ides na slepo?? 🙂 ako podla mna skoro kazdy je v pohode, a urcite su aj odbornici,a tak.. ale prave o to ide, ze ked neni zazmluvneny, nemsui byt taky v pohode, ako keby si ho mala.. ale mozes mat stastie a bude mazt dobru naladu 😉

zivoth
11. feb 2009

sirinka /naplanovany porod je asi tak: rodit budem v cadci, pokial sa mala nebude pytat von skor. vies ze plany si mozes niekedy robit ake len chces ale realita sa moze dost lisit.
ked pridu na mna bolesti alebo sa vyskytnu dake komplikacie tak sa urcite nepotrepem 2,5hodky do nemocnice a pojdem do ruzinova, aj ked zase, ked si predstavim zeby som mala ist do ruiznova rano a trcat v zapche tak neviem co vyjde lepsie.

klarka55
11. feb 2009

nikol - ano idem. moj nazor je taky,ze aj keby som tam mala 1000 zazmluvnenych doktorov tak oni za mna ani nepreziju tu bolest,ani za mna babo nevytlacia. tak ci tak to musim zvladnut sama a platit niekomu za to,aby si urobil svoju robotu... tak to nemienim. 😠
aj ked nemas doktora zazmluvneneho,on si nemoze dovolit nieco zanedbat alebo umyselne nepomoct a sa na teba vykaslat. kto ma iny nazor a peniaze navyse,tak nech sa paci,nech si kupi aj cely personal v nemocke,no moj pripad to nie je
🙂

quetka
11. feb 2009

klarka, si moj clovek 😉

sirinka
11. feb 2009

nikollete ja som sice sestricka, ale na tuto otazku ti neodpovie asi nikto...ja som napr otvorena chodila 5 tyzdnov 😉

zivoth no a ked pojde vsetko podla planu, pojdes par dni pred terminom uz do cadce?

nikollete ja viem tak, ze nadstandart sa plati cely az po prepusteni, lebo niekedy este ani ked rodis, nevies ci sa tam dostanes, lebo moze byt volne iba jedno miesto a co ked niekto porodi o pol hodky skor... 😅

klarka ja si platim kompeltnu starostlivost gynekologa a poviem ti, ze vidim rozdiel v pristupe...a preto chcem aj rodit u tohto lekara, hlavne mi ide o to, ze ho poznam a doverujem mu. zazmluvnovat si lekara, ktoreho vobec nepoznam, len aby som mala nejakeho asi nie je to najlepsie riesenie, napriek tomu bohuzial casto vidno rozdiel v pristupe k pacientom 😒

a.d.r.i.k.a
12. feb 2009

nikollete,či je plno,alebo nie,to ti neviem povedat...napr.mna ked sestričko prijimala,pýtala sa či chcem nadstandard,ja že ano,poznacila si to,ale nakoniec som sa tam nedostala,lebo sa to dovtedy zaplnilo...čiže ani tie sestry dopredu nevedia...
bol tam so mnou mangel,doviezol ma ráno,ale este ho poslali domov a zavolala som ho ked som bola na nejake 4cm otvorená,potom už tam bol celu dobu so mnou.Nejedla som(len tajne-1 Siestu.. 😀 ) ale piť možeš,ja som vychlontala 3 litre minerálky...
cely porod prebiehal asi tak,že ma rano dr.vysetrila,sestricka mi dala 2 čipky-klystír,oholena som bola z domu 😀 .Potom okolo 11tej mi dala lekarka čipky na otvaranie krčka,a asi do hodiny začali pomaly kontrakcie,ešte som mohla sa prechadzať,a ist do sprchy...Každú hodinu robia monitor.Potom mi pichli infuzky,to som už musela ležať.o 18:00 mi pichli epi,to som bola na 8cm,učinkovala presne hodinu,o 19:15 sme začali tlačiť,19:30 bol malý vonku...
a držím ti palčeky!!!!!

zivoth
12. feb 2009

caute kocule;O)
sirinka/ od 1.3. by som uz rada odisla hore domov, a ostala tam.
dnes som bola v ruzinove na tej poradni, a teta ma poslala spat:O))) ze sak som bola v utorok este u svojej doktorky. toz ale doktorka povedala zeby som mala uz tento tyzden ist..tak som ostala vyhukana ako sova. ani moc mi nekazala si priniest, nic;( a ked som sa zmienila sestricke ze mam ist na ozvy, tak na mna kukala ;O))
asi som slahnuta. ja uz fakt neviem.
co sa tyka toho zazmluvnenia lekarov pri porode, mam podobny nazor ako klarka... ved je to ich praca a nemali by si dat zato este priplatit aby robili to zaco su aj plateni. je to trosku svinstvo voci tehulam, ale kukam ze je to dost 'modny' trend;O)

patricia1971
12. feb 2009

zivoth-ale asi to platenie niečo do seba má....vtedy ťa nikto odnikadiaľ nevyhodí a skáču okolo teba...to vidíš sama,že ideš do neznámej ambulancie a kukajú na teba...ja si nezastávam platenie,ale u nás to tak funguje...keď máš známosť,tak je o teba super postarané,ale keď nemáš,tak si každému ukradnutá a každý si robí len svoju povinnosť....peniažky robia svoje a je asi fakt málo takých,ktorý to robia z lásky k svojmu povolaniu....ja by som bola tiež najradšej,keby sa nikomu nemuselo platiť,je to ich povinnosť,ich robota,ktorú si vybrali....ja si zastanem aj klarkin názor, ale aj sirinkin.......určite sa o teba na pôrodnici super postarajú,tí doktori sú fakt odborníci a určite ťa nikto nezanedbá,to si nemôžu dovoliť....bože,je to ale hrozné,lebo tých 7000 skk je dosť...niektorí na to majú,niektorí nie,taká je doba......ja som prežila aj cudzieho lekára,aj vybaveného....cudzí si splnil svoju povinnosť a odborne, vybavený si splnil svoju povinnosť,ale bola tam aj psychická podpora a aj následná starostlivosť a záujem....baby,toto je len môj názor....takže každej držím palčeky, nebojte, aj nezazmluvnené,aj zazmluvnené to zvládnete super... 😵

zivoth
12. feb 2009

presne si to vystihla patricia;O) to platenie do seba nieco ma;O) a mas pravdu ze peniaze robia svoje.

patricia1971
12. feb 2009

veď ale to je to najhoršie...pretože o tehulky by sa mali starať rovnako.....

klarka55
12. feb 2009

caute kocky. s tym zazmluvnenim to je take vselijake,peniaze robia svoje..
ale toto je ina tema,tak sa jej drzme aby sme nezatazovali tie,ktore fakt zaujima tema Ruzinov 🙂

patricia1971
12. feb 2009

ale veď áno, Ružinov je v pohode, prežili tuším každá, takže.... 😵

caruzo19
12. feb 2009

baby,ja som mala na to zazmluvnenie rovnaky nazor a nemate uplne pravdu,ak mate nekomplikovyna porod,neni tam co pokazit,zeny aj na poli rodili,ale ak sa nieco zacne babrat(ako u mna)a mate tam mladu sekundarnu lekarku,vtedy ide o zivot vam aj dietatu.prezili sme.ale nemuseli sme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre