Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

gangulienka
4. okt 2010

@zucha ano v stredu ale ja som cez tu chodbu pred salami len preletela lebo to bola fakt rychlovka, mala sa narodila o 11.30 a potom okolo obeda som tam lezala na chodbe na voziku aj s manzelom...hej medici boli pri mojom porode, jedna dokonca asistovala pri siti, chudaci vyzerali viac vydeseni ako ja 😀 bb

linduska27
4. okt 2010

@danka275 však to, je to že 50 na 50 každá mamička má iné skúsenosti asi som ani nemala pátrať a jednoducho ísť tak kam mam najblizsie, co sa ma stat sa stane a ked by mi tak ako tebe pomohli v Ružinove tak samozrejme nedam na tu nemocku dopustiť.. tak dúfam, že všetko bude u nás ok

karmelka77
4. okt 2010

@danka275 inak ja som rozhodnuta ze nabuduce pojdem inde ako do ruzinova, napriek tomu ako to Antolskej bolo asi skoncim skor tam...o sestrickach by som vedela rozpravat...hlavne tych na novorodeneckom, tak ale co uz...

danka275
4. okt 2010

@linduska27 rozhoduj sa hlavne podla seba, ostatni ti mozu poradit ale rozhodnutie je na tebe, mozno by ti pomohlo keby si si pozrela nemocnice, a porodnu salu su urcene dni kedy sa to da pozriet neviem ci aj na antolskej ale v ruzinove urcite

danka275
4. okt 2010

@karmelka77 sestricky na novorodenckom neboli fakt moc prijemne ale zas maju vela, pocula som ze jedna sestricka ma aj 30 babetiek a to je uz fakt dost, prebalovat ho, ockovat, prezliekat... ale nemalo by to by na ukor mamiciek ved sa boja o svoje poklady

gladiola
4. okt 2010

ja som rodila pred troma tyzdnami a ja som bola ultra mila na kazdeho, len aby aj oni boli mili, gynekologicky, sestricky gynekologicke a pediatricky boli super, takmer vsetky a novorodenecke sestricky boli tiez zlate okrem jednej KRAVY. ona bola snad na kazdeho hnusna, neskutocne. ja som sa ako prvorodicka totalne lava na vsetko vsetkych pytala a ked sa pytas, aj odpoved dostanes. ja som mala stastie na nadstandard a mala som total krasnu kupelku, kazdy den nam ju cistili, fakt pekna a jedlo sa dalo, len ked uz som sa tesila na francuzske zemiaky na veceru, v ten den ma pustili, do kelu 🙂, na stvrty den po cisarskom

algi
4. okt 2010

@linduska27 antolska mo je neviem ani preco nesympaticka a vacsina kamosiek rodila v ruzinove, a ak by bol problem tak myslim zeby ma previezli na kramare podla bydliska ci? ono je to jedno, niektde to pretrpiet v tom sk zdravotnistve musime 😒

linduska27
4. okt 2010

@danka275 da sa aj na antolskej okuknut urcite pojdem do oboch len ci mi to pomoze v rozhodovani to neviem 🙂 a terza je clanok o nemockach v BA v Mama a Ja tak idem čítať

misha8
4. okt 2010

@udada dakujem 🙂 a gratulujem k babatku , ako ste to zvladli ?? mala si zazmluvneneho lekara ?? a epiduralku??

misha8
4. okt 2010

baby budete si dávať epidurál ???

heni79
4. okt 2010

Tak dnes som sa ešte raz vytočila kvôli Ružinovu.
O mojich problémoch spôsobených pracovníkmi tamojšej pôrodnice som tu už písala, k tomu sa nebudem vracať.
Ale dnes som bola opäť u môjho gynekológa, na prevntívnej prehliadke (hoci som tam po pôrode chodila ako na klavír, tú som vlastne ešte nemala). A o.i. som mu vravela aj to, že v Ružinove, keď mi robili popôrodné sono (asi na 3.deň to bolo 😕 ), mi lekár (dr. Križko mladší to bol) povedal, že mám na maternici myóm. Môj gynekológ mi to dnes na základe sona potvrdil. Vtip je v tom, že v prepúšťacej správe z Ružinova sa o tom vôbec nezmieňujú, píšu, že maternica je podľa UZV čistá! Zároveň však v tej istej správe jej "zhotoviteľ" dr. Redecha neváhal napísať aj "úžasnú" vetu: "Hrádza v kľude." A to mi hrádzu opätovne šil on sám na 5.deň po pôrode, asi dve hodiny pred tým, ako tú správu dopísal a podpísal. A tá istá správa ani náhodou nehovorí o rozsiahlom vnútornom šití a jeho prebiehajúcom zápale.
Skutočne neviem pochopiť toto konanie Ružinovskej pôrodnice. Ako mohli do prepúšťacej správy uviesť toľko lží? Tým sa z toho stal iba zdrap papiera, ktorý mi s rovnakou verifikovateľnosťou mohla vystaviť napr. aj upratovačka. 😒

zucha
4. okt 2010

@gangulienka ano, tak to si ta pamatam, ze si lezala na tej chodbe. Ked som isla na zachod okolo vas, tak ste obaja horlivo posielali sms mobilom 😉

karmelka77
4. okt 2010

@heni79 sa ti ani nedivim, ale vyzera to tak ze oni maju predvypisane tie spravy a menia iba to co ich napadne a ked ich niekto vyrusi tak aj zabudnu zmenit co mali...🙂)) si neskusala sa pytat ked ti tu spravu dali ze co to je, preco tam nenapisu pravdu? Mne tiez napisali ze maly sa narodil v 36tt a pritom bol v 37tt. a to sa divim, lebo tusim statisticky je podla nich predcasne narodeny.

heni79
4. okt 2010

@karmelka77
Však ja som ju vtedy nečítala. Až doma, aj to nie všetko. Mala som vtedy iné problémy. Tie, o ktorých tá správa mlčí.

tara2
4. okt 2010

baby keby ste videli ake spravy som ja dostala po kyret (potrate) - jedna bola v poriadku a druha bola moja prepustacia sprava po porode stara rok a pol 😀 🙄 , vtedy som sa ponahlala domov, mala som ist s malym do poradne a az doma som si to vsimla... fakt si treba vsetko poriadne skontrolovat, hlavne ked su nejake problemy...

udada
4. okt 2010

@misha8 no u mňa to bolo tak že vo štvrtok ráno mi odtiekla plodová voda, tak som šla do Ružinova. Kontrakcie som stále nemala, ani som sa neotvárala, tak nasledujúce ráno mi pichli do žily vyvolávačku - oxytocín, tak potom mi postupne nastupovali konktrakcie, ktoré postupom času stále silneli, ale stále som sa neotvárala, tak doktori sa rozhodli pre cisársky. Na epidurálku ma ukecali až v pôrodnici, dovtedy som ju nechcela. Ale cisársky mi robili so spinálkou. Tak peniaze za epidurálku mi potom vrátili. Lekára som nemala zazmluvneného. Spoluležiaca ho mala zazmluvneného (dr. Španku), ale čo som videla, tak starostlivosť na šestonedelí bola taká istá ako pri nezazmluvnení - lekár sa bol pozerať na ranu po cisárskom, ale to kontrolovali aj iní lekári na vizite. Ale poviem ti, že najkrajší zážitok bol, keď mi malinkú ukázali ešte na sále, ešte som si ju aj pohladkala.

aarwen
4. okt 2010

@zucha a ty si bola uz v porodnici a poslali ta domov? co sa porod zastavil?

sirinka
4. okt 2010

@udada ale ten epidural ti nakoniec ani nepichli? alebo ako?

zucha
4. okt 2010

@aarwen ano, presne tak.

aarwen
4. okt 2010

@zucha tak drzim palce aby to bolo uz coskoro aj naozaj a bez problemov 🙂

gladiola
5. okt 2010

mne zase do prepustacej spravy aj do porodnej spravy stale pisali primigravidita, ale ja som bola druhykrat tehotna, minuly rok som v 15tom tyzdni potratila a "odrodila" som si to vtedy, oni podla mna sa neunuvaju sa pytat, ale pisu si vlastne eseje podla svojej fantazie

udada
5. okt 2010

@sirinka tak kao píšeš, epidurál mi nepichli, ale nakoniec mi dali spinál

trpezliva
6. okt 2010

ja som mala v prepustacej sprave ze plodova voda cira pritom pri porode mi jasne vravel lekar, ze je cela zakalena, zelena...hmm..tak vidim, ze nie som jedina, ktorej spravili preklep 😝 .

trpezliva
6. okt 2010

este chcem poradit maminam, ktore rodia v Ruzinove, ja som porodila cisarskym, potom bol moj muz pri mne chvilku kym ma na izbu odtlacili a hned ho poslali prec./ to bolo pri prvom porode./ Pri druhom som uz vedela,ze ockovia mozu ist dozadu na novorodenecke a vidiet babatko, vyfotit si ho, nafilmovat. urcite to stoji za to, ved potom uz len cez sklo uvidia vase mimina, tak aspon takto v tom inkubatore si ju mohol poriadne pokukat. 🙂 😎 😵

misha8
6. okt 2010

@udada ved práve nepoznám ich tak snaď ma odrodia O))) aj bez zazmluvnenia ....

misha8
6. okt 2010

baby neviete mi poradiť psychoprofylaktickú prípravu niekde v centre mesta ???? BA??,

karmelka77
6. okt 2010

@misha8 v Prosanuse robia, je tam jedna velmi mila a dobra pani ktora to robi individualne...

emily327
8. okt 2010

ahojte, tak sme doma z porodnice 🙂 Viac ked sa trosku prespim a naberiem sil, Ale vdaka malej som zabudla na vsetko 😉 Drzte sa 😉 pa pa

smejko1
8. okt 2010

ahojte, aj my sme uz od stredy doma. Ruzinov bol v pohode, aj standard, aj nadstandard....... sestricky ako ktora..... ale neni to hotel a tak som to brala........ cakala som ovela horsie a tak som bola OK..........

kvetinka211
8. okt 2010

DOTAZNIK
Ahojte .. v tejto téme sú super informácie, len nie je v nikoho silách prečítať tisíce strán diskusií za posledné roky na to, aby si človek urobil základný prehľad o tom, ako to chodí v jednotlivých pôrodniciach. Pripravila som preto pre nás dotazník, ktorý by po nazbieraní väčšieho množstva dát mohol priniesť zaujímavé informácie v súhrnnej a prehľadnej podobe. Týka sa 3 BA pôrodníc a pôrodov od roku 2006 (aby to bolo aktuálne). Týmto by som Vás chcela poprosiť o jeho vyplnenie. Po vyplnení uvidíte aj súhrnné dáta. Keď sa ich nazbiera viac, dám sem k dispozícii daľšie závery. Viem, že už bolo pár pokusov o hodnotenie pôrodníc, našla som však len nie veľmi prehľadné stránky. Tuto bude všetko pekne pokope. Dotazník môžte vyplniť na adrese: https://spreadsheets.google.com/viewform?formke... Ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre