Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

kubkatka
26. nov 2012

fuj, no dalsia "poradna" za nami, po prepusteni domov v piatok sa pytam ze kam sa mam hlasit, ze reku na poradni na 53-ke, volam tam, kedy mam prist, ze v pondelok, a dnes ma tam sprdnu, ze co tam robim, ze mam ist ku obvodnej gynekologicke sa hlasit......a ja ze ale ved ta ma 6 tyzdnov nevidela, ved ku vam chodim uz styri tyzdne na poradnu!!! ved som v 40. tyzdni a v stredu mam rodit, to mam ist ku svojej gynekologicke? ved som tu volala a povedali ste mi, ze mam prist......lekar, ze jaaaaaj vy ste v 40. tyzdni (no nie, v 7.!!!, hlavne ze prepustaciu spravu mal v ruke!!!) Boze Jurinko prosim pod uz von, dalsiu poradnu (4.12.) uz nezvladnem, hlavne ze v stredu ked mam termin a vo stvrtok ma nikto nechce vidiet, dufam, ze ma v ten utorok buduci zase sprdnu, ze co som neprisla skor!!! Boze, hlienova zatka uz sla do het, prosim otvor ma "dokoran" a zosli na mna kontrakcie lebo ozaj ma to uz nebavi 😒

barunka
26. nov 2012

@kubkatka no pekne.... mám pocit, že to tam dosť zaujímavo funguje 🙂 povedia, že prídi a potom povedia, že načo??
ja som dnes absolvovala UZV, doktorka povedala dokopy asi tri vety, a aj to boli veľmi duchaplné otázky. 🙂 🙂 takže teraz idem akurát googliť aspoň čo mi napísala na ten papier čo mi dala 😀 😀

kubkatka
26. nov 2012

@barunka dnes robila dr. Petrova? taka blondina? ak ano, no tak ta je velmi skupa na slovo, mne nepovedala ani makke f 🙂

barunka
26. nov 2012

@kubkatka presne tá... spýtala sa ma tri vety a ešte zabrblala na sestričku, že nechala otvorené dvere a išla si ich zavrieť... spýtala sa ma na TP (to mala knižku pred sebou a pozerala dátum poslednej mrchy), kam chodím do poradne a či sa môžem posunúť bližšie k nej 🙂 🙂
som myslela, že povie niečo k bábetku, ale nepovedala absolútne nič... na tom papieri čo mi dala dokopy nič nie je, google nič nechce nájsť 🙂

ranya
27. nov 2012

@elllla ahoj, podlozky pod pacienta a tie vlozky treba ci davaju?

elllla
27. nov 2012

@kubkatka drzim palce, nech to ide pekne rychlo a same! mne odisla zatka v den porodu, okolo siestej vecer bola uz do krvava a o pol dvanastej sa maly narodil 🙂

@ranya vlozky aj podlozky davaju, je tam toho dost (standard aj nadstandard).. len kosele mozu byt obcas problem, ak je vela porodov a rovnako plienky pre babo - nam 2 ci 3 dni nedali ziadne, lebo proste nemali.. inak davaju 5 plienok na den..

kubkatka
27. nov 2012

@elllla dakujem, ale akosi to nepokrocilo, ani neviem, ci sa mam tesit, ci byt namrzena....citim sa byt uplne vycerpana, dufam, ze najdem silu a maly odvahu 😎

barunka
27. nov 2012

nechystáte sa zajtra niekto na monitor?

didianac
27. nov 2012

ahojte baby co sa chystate rodit v ruzinove 🙂 urcite odporucam, ja som bola max spokojna.

Porod. kazdy mame iny prah bolesti, mna mala vytrapila trosicku ale o pol 1 poobede mi dali vyvolavacku, a 17:08 bola moja princezna na svete 🙂dakujem p. dr. tomasovi chudovi, ktory sa o mna postaral. Mala som skusenost aj s p. dr. Kozolkovou, ale to nebudem komentovat, v jeden moment som bola na nu velmi nahnevana ale myslim, ze vedela co robi a uz som na to zabudla nastastie. Myslim, ze je vynikajucou odbornickou a mamickam pomoze najst aj posledny kusok sil , ked uz pri porode ziadnu nemaju. malu mi hned po porode dali na brusko , bola tam asi 15 min , potom ked ma zasivali mi ju priniesli a boli sme spolu az pokial ma nepreviezli na izbu.

Sestonedelie. Sestricky su super aj ked sa tvaria vazne a nepristupne, velmi mi pomohli pocas prvej noci, nemala som mliecko a mala bola strasne hladna aj ked sa hovori, ze novorodenci do 24 hod nemusia jest, moja ja vynimka. 2 hodiny ju sestricka cicikala a krmila. velke dakujem, nebojte sa opytat , poziadat o pomoc, su fakt mile a uzasne ale nielen novorodenecke ale aj gynekologicke.

co sa tyka veci co si zobrat, pre istotu vsetko co je v zozname ale v skutocnosti som nevyuzila dokopy nic. jedine vlozky do podprsenky a kojenecku podprsenku, ale to az v den odchodu, strasne sa mi pustilo mliecko a boleli ma prsia, vtedy ked som si dala podprsenku to bolo BOZSKEEEE :D uvolnenie 🙂 kosele su kazde rano nachystane pri sesterni a menit si mohla kolko si chcela, pozor treba zatvaracie spendliky !! a nohy fakt na 3 den zapuchnu, takze volne papuce!!!

Dokumenty: je fajn mat sobasny list zo sebou alebo udaje otca 🙂 chodi pani z matriky :D
Pozor! kazdu stredu je velka vizita 🙂 a to je asi vsetko.

alisska
27. nov 2012

ahojte baby,... chystám sa rodiť v ružinove, ale chcela by som ísť aj na obhliadku porodnice, raz sa mi to podarilo vygooglit, ale teraz to nemôžem ani za ten svet nikde nájsť, ako to tam funguje.. kedy bývajú tie prehliiadky, či sa treba objednať a tak... tiež by som potrebovala poradiť, zajtra ma čaká posledná poradňa u svojej gynekologičky a potom už by som mala ísť do pôrodnice na poradne... ale ako to tam funguje? treba sa niekde objednať? či to tam len dojdem do čakárne a budem čakať či ako? som z toho trošku na nervy... jak sa mi blíži termín tak sa zo mňa pomaličky stáva kôpka nervov... 😅 budem vám ozaj veľmi vďačná za všetky rady a tipy... diki moc 🙂

amexa
28. nov 2012

@alisska co sa tyka tej prehliadky je kazdy utorok a stvrtok o 13tej na 9 tom poschodi, netreba sa prihlasovat dopredu ale si pre istotou zavolat na t.c.02/48234609 stanicna sestra Letošťáková ci sa v ten den prehliadka kona (asi ich rusia ked maju plno...) co sa tyka poradni zial neporadim lebo tam nechodim...

dulkagabulka
28. nov 2012

Tehulky, ktoré idete rodit vaginálne, viete aké sú možnosti ochrany hrádze pri pôrode?

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/prirodzeny-po...

barunka
28. nov 2012

@alisska poradne v ružinove sú každý štvrtok. pri príchode si zoberieš na recepcii poradové číslo (pani povieš že ideš na tehotenskú poradňu a ona ti dá lístok). môžeš si vybrať, či pôjdeš do ambulancie 41 alebo 53. Najprv ráno berie sestrička na zmeranie tlaku a kontroluje moč (nezabudni priniesť) a potom od ôsmej prichádza doktorka a sestrička volá podľa poradia dovnútra. Odporúčam obrniť sa trpezlivosťou 🙂 😀

mici2
28. nov 2012

@alisska tu je link na predporodnú prípravu 2x 1hodina zdarma aj s partnerom+obhliadka pôrodnej sály a sály šestonedelia 🙂
http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

micicici225
28. nov 2012

ahoj tehulky ja sa zajtra chystam prvy krat na poradnu do ružinova.termin mam 22.12.2012

allias3
28. nov 2012

tak ja son v Ruzinove rodila a pekne ma nechali vytrapit. Vecer cca o 21.00 h mi odisla plodova voda a malu som porodila na dalsi den o 14.12 h a to v hodine dvanastej (ked som uz tlacila, zistili, ze mala ma vacsiu hlavicku a neprejde) mi zvolili cisarak. Mala mala deformovanu hlavicku (ktora sa ale krasne kazdym dnom vyrovnavala). Akurat na porodnici som mala na nocnej jednu velmi neprijemnu lekarku, ktora ma v noci kontrolovala stylom, ako keby prsty prasatu do riti pchala. Ja som mala kontrakcie sustredene do krizov (neskutocna bolest).
Ubytovana som bola na normalnom oddeleni, kde boli velmi prijemne sestricky. A musim priznat,ze aj znamost robi svoje...
Od oddelenia som vela necakala, ale bola som dost sklamana z toalety. To verejne WC je asi v lepsom stave ako na sestonedeli🙂)

silhinka
28. nov 2012

ahoj aj ja sa tam zajtra chystam prvy krat a tiez mam termin 22.12. Som zvedava,ze ako to tam bude prebiehat a kolko si tam pockame.

hanka123x
29. nov 2012

caute kocky.. aj ja prinasam par info z ruzinovskej porodnice..maly sa narodil 7.11, v noci o 22. 00 som zacala mat bolesti, krvacat, a zacala mi odtekat plodova voda..pred 23. 00 som uz bola este s jednou kockou na cakacke, lekari akurat uradovali na sale, mali tam rodicku s narocnu sekciu, zvysni pozerali v telke Dempseyho a Makepeaceovu..
to som bola otvorena este len 1 cm, kontrakcie boli dost intenzivne, asi kazdych 5min, lezala som na izbe este s jednou kockou, ktorej sa jedna lekarka spytala ze naco dosla a ci nechce ist domov 😕 ..inak o hodku neskor sa je to rozbehlo este rychlejsie ako mne...medzitym sme absolvovali cipky na vyprazdnenie, mne teda vobec nezabral ale to je individualne...sprcha na cakacke strasna (ozaj) ale padla vhod..Nadranom uz bolesti boli velmi slusne ale dalo sa to zvladnut, otvorena na 3cm, o 9 uz dorazila moja zazmluvnena lekarka, o 9.30 prva epiduralka..doktor ju najskor nevedel napichnut, potom ju napichol zle a zasiahol cievu..a potom pichali znova..hovorim mu ´toto bolo horsie ako vsetky kontrakcie dokopy..´okolo 12h mi prestavala ucinkovat 3. epiduralka, maly prestal zostupovat, nerotovala mu hlavicka..krcok stale stuhnuty na jednej strane, uz bola zvazovana sekcia..esteze som mala pri sebe svoju lekarku a manzela, bola som kludna a vyrovnana ako sa len na rodicku da 🙂 moja si este zavolala na pomoc jednu pani doktorku (p. Kozolkova- eso) a ta mi nakopla porod hadam behom pol hodiny..kazdy mame iny prah bolesti, niektore baby tam strasne kricali, ja som nevydala ani hlaska ale zato som im pri tlaceni trikrat odpadla, slusne som sa dotrhala aj som sa pekne vyvracala...na izbe (usiel sa mi nadstandard, hodnotim ok, hlavne soc. zariadenie len pre nas dve),som sa potom trochu najedla a hned som sa znovu vyvracala, tak som to potom neriskovala a radsej som zostala hladna..spolubyvajuca bola zhodou okolnosti ta ista kocka co bola so mnou na cakacke, porod mala hrozny, porodila asi pol hodku predo mnou..poprosili sme sestricku nech nam malych radsej ani tu noc nedavaju lebo nevladzeme, suhlasila ale nakoniec sa na to vecerna sichta vykaslala a deticky nam doniesli na izbu..nastastie sme to zvladli, asi preto lebo skoro stale spali..inak az po niekolkych dnoch sme prisli na to, ze kto z oddelenia je kto, detske sestricky boli inak oblecene ako tie z gyn, inak co sa tyka pristupu, boli tam mile tvare aj tie menej prijemne, ale je pravda, ze niektore baby rodicky tym sestrickam davali dost zabrat, proste hormony su vtedy rozhadzane, s tym sa treba popasovat..laktacne poradenstvo 1b z 10, (nepisem nula aby som uplne nekrivdila), kazdy Vam tam povie nieco ine..napr. prikladajte ho kazde 2h, prikladajte ho len ked sa zobudi, alebo musite ho budit v intervaloch, prip. nesmiete ho budit, odsavajte si mlieko, alebo radsej neodsavajte lebo sa Vam este viac podrazdia bradavky atd..niektore pediatricky boli velmi mile, ine neskutocne protivne..maly v nemocke dost schudol, aj ked som kojila, podaktori ma neskutocne vystresovali z jeho vahy, az som nespala...strava ako kedy, posledne 2 dni hroza, inak ok..myslim ze druhykrat by som vyskusala Antolsku, ale je to aj o tom aka sichta sestriciek sa prave chyti 😒 a dobre bolo to, ze boli neobmedzene k dispozicii vlozky a podlozky..tak tym co sa chystaju rodit prajem vela zdravia a sil, drzte sa 😉

tinasc
29. nov 2012

@hanka123x inak to som bola aj ja prekvapená, lebo som bola dosť unavená z ťažkého pôrodu a myslela som si, že mi malého prinesú až ráno (narodil sa večer) ale kdeže, sestrička povedala, že ho dostanem hneď na izbe, takže som si neoddýchla, dva dni a dve noci som nespala, kým mi ho nezobrali na fototerapiu... pred 7 rokmi čo som dcéru rodila, tak mi ju priniesli až ráno a už mi ju nechali takže som mala možnosť sa jednu noc vyspať 😉 inak mne tie čípky na vyprázdnenie tiež nepomohli... no a čo sa týka dojčenia, veru je to tam slabé... fakt každý poviem inak...

adka22
1. dec 2012

Tak baby my sme uz doma z porodnice.Mala sa vypytala trosku skor o dva tyzdne.Na poradni minuly stvrtok mi povedali ze som na 5cm otvorena tak si ma tam rovno nechali a na druhy den sa narodila nasa Nelka.Porod bol super zaco dakujem dr CHudovi ale aj celemu personalu okolo fakt boli uzasni a to neprehanam ani trochu.Nakoniec som bola rada ze som nezazmluvnovala.Ak mate nejake otazky kludne sa pytajte. 😉

bobi3
1. dec 2012

ja som v ružinove rodila v auguste a vďaka skvelému Dr. Papcunovi mám len tie najlepšie spomienky 🙂 pôrod prebehol bez komplikácii a malej sa ujala úžasná detská sestrička, takže ak by som šla rodiť zas, tak určite Ružinov 😉

barunka
1. dec 2012

@adka22 gratulujem k bábenku...
@bobi3 ja som u dr. papcuna (ak myslíš mladšieho) rodila svoju prvú dcérku a klobúk dole, úžasný pán doktor 😀 😀 strašne milý, zlatý, zavtipkuje...

jajamalka
1. dec 2012

@adka22 ja som tiež uňho rodila a nemôžem si ho vynachváliť 🙂

jaavaa
1. dec 2012

@adka22 Ja som ho mala v pondelok na poradni -zastupoval mojho Dr.,ale bol velmi mily. Este som myslela,ze aky student to tam prisiel 🙂. Aj si mala predtym nejake bolesti ako si isla na poradnu,ci si ani netusila,ze uz si otvorena? Mala si aj epi? Inak gratulujem k malinkej je zlatunka 🙂

adka22
2. dec 2012

@jaavaa presne aj ja som si myslela ze aky student.Bol fakt super cely cas povzbudzoval,chvalil proste takehoto lekara potrebuje zena ked rodi navodil super atmosferu ale ako hovorim nielen on aj vsetci okolo.
Nemala som ziadne bolesti ani nic jemne tvrdnutie brucha ale nepravidelne pripisovala som to poslickom.Na druhy den mi zaviedli cipok a pustili plodovu vodu a do 30 min od spustenia plodovej vody bola mala na svete.PO prvom zvonovom porode bol toto pre mna neskutocny zazitok,nevedela som sa spamatat ako to islo rychlo aj dr hovoril ze som ho prekvapila,ze uz riadne dlho nemal takyto rychly porod.A nemala som epi,nechcela som,ale ani by ho nestihli podat 😉

silhinka
3. dec 2012

@micicici225 Ahoj,ako vam dopadla poradna?
Mozem asi snivat,ze sa vysetrenie a monitor ci ultrazvuk da spravit v jeden den.Vsak treba nas tehulky pekne poprehanat...Ci sa mylim,mate niekto aj lepsiu skusenost?Prosim este o nazor,mne dr.dala do spravy Vag 4 b,neviete ci je to skratka pre cervikalne skore? Do knizky mi dr.nezapisala nic.

meganka
3. dec 2012

Ahojte obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka, v prípade, že prežívate rizikové tehotenstvo- mali ste zistený nejaký problém, museli ste pocas tehotenstva lezat v nemocnici, alebo ste sledovaná v rámci rizikovej ambulancie, téma dotazníka, ktorý je súčasťou diplomovej práce: Rizikové tehotenstvo- prežívanie budúcej matky a jej blízkych....Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.....klik 🙂 http://dotaznicek.sk/dotaznikplus/?ID=000000382...

micicici225
3. dec 2012

@silhinka no to sa aj mnew nepači že sa musim objednavat zvlašt na ultrazvuk,a este v iny den jak idem na poradnu,som od malaciek a jet do ba iba koli ultrazvuku sa mi zda zbytočne,a nemam nilake kimplikacie.keby som mala tak to je ine.mne dr.dala taky papier,kde je nap,ze nekrvacam,moč negat.vaha,tlak.kočok skrateny na cm,že je hmatna hlavička plodu atd...... ačo znamena Vag 4 b netušim

meganka
3. dec 2012

Ahojte, obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka, v prípade, že prežívate rizikové tehotenstvo ( ochorenie, patologická tehotenská anamnéza, nutnosť hospitalizácie či návštevy rizikovej ambulancie....) Dotazník je anonymný a je súčasťou diplomovej práce na tému: Rizikové tehotenstvo- prežívanie budúcich mamičiek, veľmi mi tým pomôžete, ďakujem, klik na odkaz 🙂
http://dotaznicek.sk/dotaznikplus/?ID=000000382...

silhinka
4. dec 2012

Ahoj,vsak to ja si tiez pekne pocestujem,som z Pezinka a tie zapchy na cestach co su kazde rano a este ked nam pekne nasnezi.Ani ja nie som rizikova,uvidim teraz na poradni ako to bude prebiehat,ci ma poslu na ultrazvuk a monitor. Najradsej by som to uz mala za sebou,ale to sme asi viacere🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre