Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

kakusa
18. sep 2008

🙂 no aj toto by bolo riesenie 😉

pipka
18. sep 2008

kakusa, ja som si prehliadla porodnicu, ked som minuly rok lezala na gynekologii, kvoli laparke, lebo sa nam nedarilo otehotniet...tak mi len doki povedal, kuknite si odd sestonedeliek, o rok sa tam stretneme...a bolo to tak 😀 😀 😀 vlastne som prehliadku neplanovala, bolo by mi jedno, len aby som bola tehulka...a dnes uz mam Hanicku 😉 😉 😉

tigri
autor
18. sep 2008

som sem len tak z nostalgie nakukla, kedze som tuto temu kedysi zakladala 🙂

a ono to vyzera tak, ze v maji buduceho roku tam pojdem znovu rodit 🙂

je pravda, ze rekonstruuju nadstandard? neviete, co tam pomenili?

slavica2
18. sep 2008

tigri uz dorekonstruovali 🙂 uz my sme bolo v v rekonstruovanom 🙂
menili tam nieco v kupelnach.

tara2
18. sep 2008

Caute
blahozelam Claudinke 🙂

tigri - rekonstruovali kupelne lebo tam mali zle odvetravanie, ale uz je to hotove

dnes mali v Ruzinove riadny frmol - 11 zien cakalo na porod 😅

moni83
18. sep 2008

Ahoj tara 2 ja som rodila 20. júla odcádzala 24.7. a vtedy tam bol poriadny frmol tiež. Dokonca jedna mamička rodila v prim, mietnosti lebo ich vtedy bolo tiež veľa 😅 .

claudinka
19. sep 2008

tari kujeeem

ja som porodila 12. septembra a v ten den nas bolo 10 porodov a 11 deticiek 😀 a v den mojho odchodu nas rychlo vypravatali z izieb, aby kam mali dat nove mamicky, tak sme cakali s taskami na chodbe 😝 a rychlo presuvali postele 😀

pipka
19. sep 2008

riadny babyboom vam poviem, nas rodilo v ten den 16! 😅 😀 😀 😀

claudinka lubko je kraaaasny, gratulujem 😉 no co? zvladla si davat babo "do vykladu?" 😀

etnicka
19. sep 2008

ahojte maminy, chodili ste niektora do Ruzinova na tehotenske cvicenie? snazim sa tam dovolat a nikto to neberie - ake mate skusenosti, co si mam priniest, kam mam ist? Dakujem 🙂

ada33
19. sep 2008

Claudinka,Lubko je nadherny, moc gratulujem 🙂

tara2
19. sep 2008

claudinka - maly Lubko je nadherny 🙂 🙂 🙂

etnicka - ja tam chodim cvicit, treba sa zahlasit na ambulancii telefonicky vopred a potom prist s preukazom poistenca a potvrdenim od gynekologa, ze mozes cvicit. Priniest si treba len nejaky cvicebny ubor, tenisky netreba lebo cvicime bose teda v ponozkach 😀

tara2
19. sep 2008

este som zabudla treba ist na prizemie na rehabilitacne oddelenie, tam sa cvici a je tam aj ta ambulancia

etnicka
19. sep 2008

tara super, dakujem, takze si vypytam od doktora potvrdenie 🙂 a v ktorej budove to je? Tam je to take strasne velke, nech nebludim... Ozaj a nevies nahodou telefon na tu ambulanciu? a ake to tam je? Myslim atmosfera, kolko mamin tam chodi, aka je cvicitelka... Da sa tam aj osprchovat? Dakujem este raz 🙂

cicushka
19. sep 2008

claudi gratulujem...aj nellka je narodena 12-teho 😉

tara2
19. sep 2008

etnicka - cislo na ambulanciu je +421-(0)2-48 234 395. Je to v budove nemocnice, prejdes hlavnym vchodom pojdes rovno (na pravej strane mas bufet) a potom zahnes dolava, prejdes sklenenymi dvermi a tam najdes tu ambulanciu a cvicenie je par dveri dalej. A atmosfera je celkom fajn, cvicitelka je mlada a prijemna a pocet mamin je rozdielny...neda sa presne povedat od 4-7, ako kedy. A sprcha tam nie je, ale tak sa zase nespotis aby si sa musela osprchovat 😀

etnicka
20. sep 2008

🙂 Aha, super, dakujem 🙂 No mne by sa ta sprcha hodila, lebo potom este mam 1 hodinu - ucim anglictinu a nechcem tam ziakom smrdiet 😨

tara2
20. sep 2008

etnicka neboj sa, este som ani raz nezacitila, ze by sa nejaka mamina tak spotila, ze by smrdela 😀, to by si sa musela fakt extremne potit. Ale ved vyskusaj a uvidis 😉

etnicka
20. sep 2008

🙂 no snad sa moc potit nebudem, pokial tam nebude velmi prekurene 😉 Skusim tam zajst vo stvrtok, v stredu si vypytam od doktora to potvrdenie, ak nezabudem... bez neho by ma nepustili?

tara2
20. sep 2008

najskor si zavolaj na tu ambulanciu a sestricka ti povie kedy mas prist na vysetrenie (Dr. ti zmeria tlak a popyta sa na nejake veci), pozrie si to potvrdenie od gynekologa a da ti odporucanie. Potom si s tebou sestricka dohodne terminy na cvicenie. Musis prejst tou ambulanciou a potom mozes ist cvicit, inak ta nepustia 😕

claudinka
20. sep 2008

pipka to musela byt veru riadne tuhaa zima 😀 😀 vo vyklade nastastie malinky posluchal a vzdy hajal..

ada33 dakujem velmi pekne, uz nech sa aj vy dockate drobcov 😉 ale zatial si uzivajte, papajte vsetko, co sa nebude dat potom a citajte knizky 🙂 ja teraz velmi necitam a hneva ma to 😀

tara2 dakujem pekne 😉

cicushka stastny to den 😀 😉

etnicka urcite sa vobec nespotis.. to neni aerobic ani nic podobne 😀 tam ti skor zima bude 😝

tara2
20. sep 2008

claudinka - a aky si mala porod?

claudinka
20. sep 2008

Co sa tyka priebehu porodu, u mna to islo celkom rychlo.. odtiekla mi plodova voda,do nemocnice sme prisli tusim okolo desiatej - jedenastej.. vzali ma na pasy, hura hura konecne prvykrat som bola na pasoch, asi tak tristvrte hodinku a bola som celkom nestastna, lebo draheho mi nechali vonku a som tam jak trubka sama lezala a nudila sa.. a sestricka bola taka nemastna-neslana potom po pasoch som si zobrala od mangela domov a isla som na cakacku, kde nas zevraj bolo pat, v izbe pre cakatelky lezali tusim tri a jedna bola asi uz na stole, lebo som sedela sama jak prst v plote na chodbe a nudila sa. Muza mi poslali domov, ze je nas tam pat, co som nepochopila, lebo som tam bola sama a urcite by nikomu nezavadzal, tak som sa tam prechadzala, obcas sadla na stolicku.. namiesto klystiru som dostala dve cipky okolo jednej mi zacali slabe kontrakcie, predtym to bolo uplne nebadatelne bolenie krizov a postupne sa to stupnovalo.. hned pri vysetreni po pasoch mi chcel pichnut doktor epiduralku, ale som mu povedala, ze kedze som uz na 4 cm otvorena tyzden a furt nemam bolesti, netreba este, ze az ked ma to bude boliet. Tak sme takto cakali do druhej, to som bola otvorena na tusim 5 - 6 cm, kedy uz konecne som mohla zavolat mangelika a pichli mi prvu davku epiduralky, lebo to zacalo uz dost boliet.. ludia, to vam je iny pocit, ina euforia.. pekne som videla na monitore kontrakcie s mangelikom a malinke tlaky citila - uzasne nieco.. o hodinku mi vyprchala a o tretej mi pichli dalsiu, to som uz bola na 7 - 8 cm.. stvrtu mi uz nestihli, ze babatko uz ide von a vtedy uz nedavaju, tak tie najvacsie a najsilnejsie kontrakcie som predychavala a nadavala na vsetkych svatych, ze naco som cakala, kym ich zacnem citit, som si mala dat pichnut este.. ale ze to preto, aby som vladala vytlacit a citila to, tak to nedavaju.. ked doktor povedal, za hodinku som sa otvarala po cca cm, ze ideme teda na to, drahy sa rychlo zdekoval von a som aj rada, lebo by mi tam vobec nepomohol tie posledne kontrakcie, to vam radsej ani nebudem hovorit, lebo nebudete chciet rodit, to teda bola sila v skratke.. take bolesti, by som nepovedala, ze to je mozne, a o tlaceni ani nehovorim.. som kricala dokola dve vety, ze nevladzem a ze ho nevytlacim, tak som bola vysilena z tych predoslych predychavaciek, ze som ledva dychala a nie este aj tlacila a to som mala kontrakcie len tie posledne, ked si predstavim, ze by som epi nemala a citila vsetko, tak by som urcite nevladala vytlacit maleho, kedze aj takto som mala problem.. vytlacenie mi dost dlho trvalo, tak 10 - 20 min ale akonahle vysiel, bolest v momente ustupila a ja som ani nevedela, ze to uz mam za sebou, som nechapala.. cize tie bolesti sa dali prezit, kedze to trvalo dokopy tak polhodinku alebo tak.. takze sa to dalo zvladnut
potom mi pichli dalsiu davku epiduralky po porode, zasili ma - asi 20 min. a to som aj slabo citila, take stipkanie, ale nic hrozne, len neprijemne.. tak v skratke asi takto 4.20 sa krpec narodil, na izbu ma mali previezt o 6.20, ale akosi furt nikto nechodil, tak som tam lezala do 7.20 a po prichode na izbu som uz o osmej sedela s batoztekom v ruke

tara2
20. sep 2008

jej claudinka - v dobrom ti zavidim, ze uz mas po tom 😉 . Nastastie si sa az tak dlho netrapila, co je super. Tak si uzi malickeho a vela stastia 🙂

caruzo19
20. sep 2008

claudinka,blahozelam

teba,aj tych co rodili v poslednej dobe sa chcem opytat-na stranke porodnice uvadzaju:

Možnosti pôrodu
NIE - klasická pôrodnícka posteľ
ÁNO - polohovateľné lôžko – pôrodnícke kreslo
NIE - pôrodná stolička
NIE - vaňa
Iné (špecifikujte)
fit-lopta v 1. dobe pôrodnej

tym polohovatelnym lozkom-porodnickym kreslom myslia co?lebo mna rodili na niecom co by som v klude nazvala klasickou porodnickou postelou,cely cas po prasknuti vody som bola na kresle a ked som mala ist rodit,tak ma rychlo rychlo presupli na postel a napolohovali ma pekne do lahu.vtedy mali kreslo jedno-taka opacha velka,tusim modra uplne vzadu v tej velkej porodnej sale pri wc.tak chcem vediet ci sa mi aj tentokrat ujde tlacene do kopca 😕

adulik16
20. sep 2008

Ahojte,prosim Vas,vcera som bola v poradni, som v 35 tt a vysiel mi zle krvny obraz (neviem hodnoty), doktor mi predpisal zelezo. Co to prosim znamena, ked mam malo zeleza?skodi to nejako malinkemu?Este by ma zaujimalo, ci sa bude robit kontrolny odber krvi na krvny obraz . A bude sa este celkovo robit nejake vysetrenie, okrem monitoru?Caka ma este nejaky ultrazvuk, kde mi povie, kolko maly vazi a meria a ci plati termin porodu, ktory mi vypocital?Kedy je potrebne si zacat vybavovat epiduralku?My sa s doktorom este vobec na temu porod nebavime, ale myslim, ze uz je aj cas, nie?Dostali od svojho doktora zoznam veci do porodnice?

tara2
20. sep 2008

Ahoj adulik - neodpoviem ti na vsetky otazky, ale...ked mas malo zeleza, mas anemiu (nedostatok cervenych krviniek) a maly by mohol trpiet nedostatkom kyslika a aj ty by si bola ohrozena lebo pri porode este nejaku krv stratis, preto ti dal Dr. zelezo, aby sa posilnila krvotvorba. Aj ja uzivam zelezo aj ked este nemam az taku zlu anemiu, ale spadla som z hodnoty 140 na 117. Ked si pozries v tehotenskej knizke musis mat zapisanu hodnotu - hladaj hemoglobin - oznacuje sa Hb. A mali by ti este urobit krvny obraz, spytaj sa v poradni ked tam pojdes. A epiduralku si chod vybavit teraz, nepotrebujes od gynekologa nic. Chod na ARO ambulanciu - kazdy den myslim od 13:00-14:00 beru tehotne, uz som to tu pisala...daju ti vyplnit dotaznik, absolvujes pohovor s anesteziologom a ten ti da papier ze suhlasi a potom to uz len zaplatis v pokladni. Ja uz som v ambulancii bola, este musim ist do pokladne. A zoznam veci by ti mali dat v poradni.

caruzo19
20. sep 2008

adulik,neplas sa ,ako pisala tara,si trocha anemicka,je to uplne bezne v 3.trimestri.aj keby si mala len hranicne hodnoty,tak zelezo papaj,trocha krvi stratis pri porode,tak nech ti dost ostane 😉

caruzo19
20. sep 2008

a adulik,ak nemas dohodnuteho porodnika,tak je malo pravdepodobne ze ti este nejake sono a testy budu robit.ta anemia je bezna a zvykne sa upravit zelezom.jedine ze by si prenasala a isli by ti vyvolavat porod,to robia vtedy vsetko,ekg,sono,aj ko,ked ta hospitalizuju den pred

adulik16
20. sep 2008

Tara, dakujem, ale moc si ma nepotesila tym, ze maly by mohol trpiet nedostatkom kyslika a este aj ja mozem byt ohrozena pri porode ☹
Prave sa pozeram do knizky a v 12 tt som mala hodnotu hemoglobinu 132 a teraz v 32 tt som mala 108. Nevies prosim ta, ci to je moc nizka hodnota?ja sa nevyznam.

caruzo, porodnika mam dohodnuteho, neviem, ci si uz pocula o dr. Orosovi, chodim k nemu do ambulancie a budem k nemu chodit az do porodu, cize vobec nebudem musiet chodit do Ruzinova, iba tam pojdem odrodit. On mi robi vsetky vysetrenia, teraz som bola prvy krat na monitore u neho a uz kazdu navstevu mi bude monitor aj robit. V knizke je este volny stlpec 36 tyzden, preto som sa pytala, ci sa este robia nejake vysetrenia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre